CENSUUR IN KEIZERSHALLEN GEBEURDE ONDER VERANTWOORDELIJKHEID VAN STADSBESTUUR Aalsterse zegswijze zeefdrukken]/ ontwerpstudio reklame... geeft ót meer met promotiedrukwerk dend. stw. 27-31 053-701028 Onze filosofie kleden is een kunst Verkoop aan partikulieren 4 Nieuwe Gazet van Aalst 19 oktober 1984 De Wolf-Cosijns mag uitbreiden op Denderoevers Dédé Herwaardering Aalst-rechteroever Molenstraat 23, Aalst - 2147 77 hallen, maar ook over de werk kledij van het stadspersoneel, over de fietspaden en over de nomaden, maar ook zijn tussen komsten in de gewone agenda punten waren steeds adekwaat en gevat. Die man bewijst tel kens opnieuw dat hij zijn zitpen- ning waard is. In de persoon van Patrick De Smedt (SP) begint hij stilaan een geduchte konkurrent te vinden. Zijn tussenkomst inzake de begrotingen van de kerkfabrie ken was op dit punt illustratief. Hoeft het herhaald dat hij ook inzake jeugdproblematiek (inter pellatie over vzw Aalsterse Jeugdorganisaties) zijn man kan staan uinmnoE o Broeken, Vesten Kostuums, Blazer, Smoking Windjakken, Vrijetijdskleding Vesten en windiakken in schaapsvel Geklede- en sporthemden grote keus Halsdoeken, Dassen, Gordels Oplossing vorige week 't Es zèn vooir gescheiten en gespa- ven. No.h uur b e A ee/\.. in ieders De gemeenteraad van dinsdagavond jl. was duidelijk harder en soms scherper dan vele voorgaande. Men kreeg vaak de indruk dat het schepenkollege verveeld was met bepaalde opmerkingen en vragen vanwege de oppositie. De tenoren van deze laatste waren duidelijk in vorm, en over bepaalde delikate punten werd hard gediscuteerd. Wij denken hierbij aan de censuurmaatrege- len in de Keizershallen, aan de begrotingen van de kerkfabrie ken, aan de verhouding tussen stadsbestuur en de vzw Aalsterse Jeugdorganisaties, aan het her waarderingsgebied Aalst-rech- teroever. Dé verrassing van de avond was ongetwijfeld de bekentenis, via schepen van leef milieu, André Doorns, dat de overplakking en overschildering van de stand van de Bond Beter Leefmilieu en de «verwijdering» van een protestbord van Raldes op de jongste Land-, Tuinbouw- en Leefmilieutentoonstelling gebeurde op initiatief van de organiserende stuurgroep, en dus onrechtstreeks het schepen kollege. Hierbij was men van oordeel dat de informatie van de bovenvermelde verenigingen niet strookte met een bepaald artikel van het reglement, en evenmin «informatie bevatte op het niveau van schoolkinderen», voor wie de tentoonstelling in de eerste plaats bedoeld was. De oppositie zette opnieuw het zware geschut in tegen deze «censuurmaatregelen». Vooral de tussenkomst van Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) was in dit geval frappant. Zij was o.a. van oordeel dat het stadsbestuur zich op een gevaarlijk terrein begeven had, en door de maatre gelen haar onmacht getoond had. Talrijke oppositieraadsleden hadden in feite gelijk toen zij verklaarden dat de maatregelen juist een omgekeerd effekt had den, vermits nu meer dan ooit publiciteit gegeven werd aan iets dat anders misschien onopval lend gebleven was. Een verslag, van deze gemeente raad kan onmogelijk volledig zijn zonder opnieuw de naam van Danny Denayer te citeren. Niet alleen zorgde hij opnieuw voor talrijke interpellaties zoals over de affaire van de Keizers- Eindelijk werd het dossier her waarderingsgebied Aalst-rech- teroever op de agenda van de gemeenteraad gebracht. Schepen Dooms vond het daarbij noodza kelijk een dokument van 11 bladzijden voor te lezen waarin zowat de ganse problematiek van het herwaarderingsdossier ter sprake kwam. Het grote en vrij wel enige diskussiepunt terzake waren de plannen tot uitbreiding van het bedrijf De Wolf-Cosijris tussen de Dender en de Spoor wegstraat. De stuurgroep had hier immers geopteerd voor een wijkpark maar in de plaats mag het milieuhinderend bedrijf uit breiden met 20 na aankoop van alle bestaande woningen. Eensgezind gelukkig gingen de raadsleden ook regelmatig de minder politieke toer op. Zo was men het vrijwel unaniem eens dat er een oplossing dient gevon den te worden voor de nomaden, dat de stad de verkeerssignalisa- tie en de wegmarkeringen beter dient te onderhouden, dat de fietspaden in Aalst aan herstel en uitbreiding toe zijn, dat de Britse mijnwerkers ook op de steun van de Aalsterse bevolking moeten kunnen rekenen enz. Op het einde van de openbare raadszitting, die opnieuw na 12 uur uitliep alhoewel er slechts 39 punten ingeschreven waren, werd het zelfs ludiek toen Willy Van Mossevelde interpelleerde over de behuizing van een aantal stadsdiensten. Aldus vernam het publiek dat de diensten «personeel» verhuizen naar het Keizerlijk Plein. «Fees telijkheden» komt naar de Katte- straat, tenzij de dienst «Bevol king» verhuist naar de binnen koer van het stadhuis. Ook Volksgezondheid en militie verhuizen binnenkort, maar velen blijken slechts een voorlo pig onderkomen gevonden te hebben. Over deze problematiek, zoals over vele andere zaken die ter sprake kwamen, hebben wij het later nog. (MP) Specialist van klederen op maat binnen de kortste tijd. De fabrikant-meester-kleermaker. Nieuwe Steenweg 8, 1730 Zellik tel. 02/465 68 68.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4