IN DE FRUITKORF oud huis MEERT DE VULDER Frans Moorselbaan 195 Tel. 7016 42 Gunther Cornand, als sportman geboren VOOR ST.-MAARTEN SPECIALE FRUITKORVEN Boek- en dagbladhandel LOTTO-depot Moeilijker dan verwacht The Tower - Buggenhout72-48 St.-Antoon Norge, alleen lei der Gemiste vrijworpen zijn be palend De leidersploeg verslagen CTED#1 W SANITAIR KEUKEN VERWARMING „n DE GROOTSTE TENTOONGESTELDE KEUZE IN UW STREEK VOORDELIGE PRIJZEN 10 Nieuwe Gazet van Aalst 26 oktober 1984 Omdat de man op man verdediging van The Tower, niet klopte en Buggenhout de aanvallende rebound beheerste, evolu eerde de score van 23-18 naar 23-25 met nog 5 min. speeltijd in de eerste helft. De plaatselijke schutters lieten het dan helemaal afweten zodat de rust bereikt werd met een 28-33 stand. Tijdens de onderbreking had coach De Wachter, zijn spelers klaarblijkelijk de levieten gelezen want nu blies men van een veel hogere toren. De bezoekers werden onder de voet gelopen en be perkt tot 15 pt. in de laatste 20 minuten. G. Cornand begon zijn sport- loopbaan bij voetbalclub E. Aalst. Maar na een tijdje liet hij zich door Dirk De Neve ompra ten en sloot als 12-jarige aan bij Okapi Aalst. Zijn basketopleiding kreeg Gunther van een hele reeks trainers, maar wie hem het meest bijbrachten, waren Fr. Verhulst op tactisch vlak en Fr. Van Driessche, die hem fysisch op een hoger peil tilde. Een eerste succes kende de wittekop, als hij met de minie- menploeg, de finale van de Belgische Beker bereikte. Zijn grootste ontgoocheling meteen, want zijn team verloor die dag tegen Gentson. Verleden seizoen liep het even mis met Gunther. Inmiddels 18 jaar, 1,83 m. en 82 kg. ge worden, behoorde hij tot de kern van Okapi's eerste ploeg. Door allerlei omstandigheden, o.a. coach wisseling, ging het hem niet naar wens, met als diep tepunt, een tijdelijke schorsing omdat hij .de verplaatsing naar Pepinster had gemist en zijn beweegredenen niet. werden aanvaard door het clubbestuur. Gelukkig visten de verantwoor delijken hem, na korte tijd, terug op en de Aalstenaar antwoordde op de manier die een sportman het best past. Na een uitmun tende prestatie tijdens de finale van de Beker van België juniores werd hij na de wedstrijd in triomf door de Kortrijkse zaal gedra gen. Zijn grootste voldoening tot hier toe. In de afgelopen transfertperiode werd de Informaticastudent aan de Aalsterse Hogere Handels school, op jaarbasis uitgeleend aan Osiris Denderleeuw. Een daad, welke in Osiriskringen op handgeklap werd onthaald, maar bij de Okapiclan nu al sterk betreurd wordt. Zijn hedendaagse coach, R. Marchant, stelde het als volgt «Alhoewel Cornand voor 't ogen blik wat vertrouwen rriist, wat vooral tot uiting komt bij zijn doelpogingen, blijft hij toch een onmisbare pion in de ploeg, al was het maar door zijn tomeloze inzet en winnersmentaliteit». «Mochten alle overgangen zo goed geslaagd zijn» zuchten ze in Denderleeuw. Scherpschutter gevraagd. Osiris-Sijsele 54-55 Osiris heeft de topwedstrijd te gen leider Sijsele niet tot een goed einde kunnen brengen. De eerste zeven punten hield men nochtans gelijke tred, 8-7, maar dan kreeg D. Buysse te veel vrijheid, zodat de thuisploeg bij de rust met 24-35 in het krijt stond. In de tweede periode zagen de toeschouwers vanop een bomvolle tribune, een zeer sterk verdedigend Osiris, waarbij de afwerking (26 echter ondermaats bleef, 42-53 na 13 min. In de sprint viel Sijsele echter totaal stil, waardoor Osiris nog kon terugkomen en slechts met een banddikte geklopt werd, om het in wielertermen uit te drukken. Bij Osiris akteerden slechts P. De Geest (na de rust) en L. Lievens (5/8), al 2 weken met vertrouwen en dus goed spe lend, op hun normaal peil. De anderen lieten het aanval lend afweten. Staker Luc Fa- maey had de ploeg goede dien sten kunnen bewijzen. Een an dere vogel, die al eerder in Osirisnetten vertrikt geraakte maar op dit ogenblik vrij rond vliegt, is P. Campbell. Weliswaar een financieel zware dobber, maar om het met de woorden van J. Heath te vragen «Wat is een titel waard Het antwoord kent alleen het Osiris bestuur. G. Cornandde Okapi-suppor ters zouden hem nu al terug willen. Punten Temmerman 4, Cor nand 6, De Geest 16, Veldeman 8, Raman 4, Lievens 12, V.D. Weeën 4. (G.S.X.) Na 3 speeldagen prijkt in het Aalsterse liefhebbersbasketvertoond, St.-Antoon een zaam aan de kop van het klassement. St.-Antoon-Berger Du Nord 55-51 Een ontgoochelende topwedstrijd waarin beide ploegen ondermaats presteerden. Na de rust (25-33) hield een sublieme D'Herdt zijn ploeg overeind, terwijl aan de overzijde P.V. Keymeulen te alleen stond. Punten St.-Antoon Meuleman 10, Schelfout 11, D'Herdt 27, Corthals 5, Steurbaut 2. Berger Du Nord V. Keymeulen 24, Podevijn 9, De Smedt 7, Sterck 3, Heyvaert 6, Veillefon 2. Café De Paris - Sneldrukcenter 45-56 De bezoekers met Gerrit Troch in de vedetterol lieten de thuisspelers geen schijn van kans. Café De ParisTroch 7, De Baerde- maker 4, Gilbos2, Cooman 15, Mechnig 4, V. Langenhove 13. SneldnjkcenterP De Vleesschouwer 10, J. De Vleesschouwer, 2. De Paepe 2, V. Eeckhout 10, Troch 18, Stas- tijn 10, Muylaert4. Cockpit Di Roma - Paco Milou 80-62 De thuisploeg was fysisch de betere van de gasten. CockpitL. De Schaepdrijver 10, F. V.D. Hauwe 8, DeWuffel9, G. V.D. Hauwe 14, Broothaers O., Rasschaert 8, Corthals 16, Possé 15. Paco Cami 4, De Ridder 6, Dierick 10, V.D. Borght 6, Teerlinck 24, Verheyen 12. Eurowas was vrij en De Nachtwacht-De Vella werd stilgelegd wegens conden satie van de vloer in de Vlierzeelse ballon. De stand 1St.-Antoon 6 p., 2. Eurowas, Berger Du Nord en Cockpit 4 p., 3. Sneldrukcenter. Café De Paris 2 p. 7. Paco Milou, De Villa en De Nachtwacht 0 p. DBC Erembodegem In verwachting De harem van voorzitter Michel De Gols blijft nog steeds puntenloos. Liefst 3 speelsters zijn in gezegende toestand en dan wordt het natuurlijk moeilijk op top prestaties te leveren. Reeds verliezer van Leiendal en Batavo, gaf men in de wedstrijd tegen Akron Ronse nochtans de indruk de zege te kunnen behalen, 8- 4. Maar het verschil bij de rust (16- 28) kon DBC Erembodegem wel hand haven maar niet meer wegwerken. Eindstand 34-48. Punten Huylebroeck 8. Schollaert 3, Pollet 10, Callebaut 6, Willen 7. Zondag 28/10 - 18 u. ontmoet DBC Erembodegem in de Denderhal, Oost akker. (G.S.X.) Femina Liège - DBC Aalst52-46 (rust 24-18) Lise Kasprowicz was wel hersteld, maar had blijkbaar haar optimale conditie nog niet teruggevonden, want ze kwam niet tot haar normaal rendement. De tegen standers konden Lise zelfs grotendeels uit de wedstrijd houden en haar punten totaal beperken tot 10 punten. De Aal sterse meisjes schijnen in elke match op technisch vlak bij de tegenspeelsters onder te liggen, een steeds wederke rende vaststelling, waaraan echter op training keihard gewerkt wordt. DBC Aalst gaf wel gedurende gans de wedstrijd het volle pond qua inzet, maar doordat op de cruciale momenten, de toegekende vrijworpen gemist werden, gingen de twee punten verloren. PuntenKasprowicz 10, Wiertz 4, Stokx, Van Gestel 6, G. Heireman 12, De Moor, De Ruyck 14, Martens. Rubo Niel-Okapi Aalst74-63 Uitvallen van Elias fataal Okapi heeft een nieuwe nederlaag geleden. Met slechts 2 punten uit 4 matchen wordt de toestand stilletjesaan dramatisch. Zeker als men bedenkt, dat de zware opdrachten nog moeten komen. De thuisploeg nam de beste start (8-2) maar de Aalstenaars beten via Elias en V.D. Bosch dapper van zich af, 14-12 halfweg de eerste helft. Ex. Blackboy- speler Wuyts teisterde toen zWaar de bezoekende zone. Gelukkig beant woordden miliciens P. V. Impe en Schmitt het zware geschut. Rust 31-32. In de tweede helft gaven beide ploegen elkaar aanvankelijk geen duimbreed toe, 47-48 na 10 minuten. Een paar be twistbare scheidsrechterlijke beslissin gen en de vijfde fout van M. Elias deden dan de match kantelen. Van Gestel, Mestdagh trokken nu het tapijt naar hun kant, ondanks het verzet van Minnibo en Het kan allerminst ais een verrassing bestempeld worden, dat G. Cornand in de sportwereld terechtkwam. Was zijn grootvader immers niet Staaf Talon, de befaamde kaatser Ook vader Willy, won nog met Herleving, de zo begeerde Beker Van De Koning. Een trofee, die voor de kaatsliefhebbers evenveel betekent, als de Belgische Beker voor de voetbalfans. Ter gelegenheid van hun clubfeest huldigden de wielertoeristen «De Stanzachers» hun clubkampioenen en de deelnemers aan hun geslaagde tour naar Stanzach (1080 km.). Vorige zaterdag viel hun dan ook nog een ontvangst op het stad huis te beurt waar hun een trofee werd aangeboden. (EVdM) de Ihuisploeg af op een geruststellende 38-24 ruststand. In de tweede helft hield Wojtal haar tegenpool verder aan de praat en scoor de terzelfdertijd een respectabel aantal punten. Ondanks dat De Moor, Naes- sens en Wojtal nog het veld moest verlaten met 5 fouten, hielden de gast vrouwen dankzij Rooselaer, Janssens, De Rycke en V.D. Spiegel nog knap stand. PuntenDe Rycke 2, V.D. Spiegel, Vincke 17, Rooselaer 12, Janssens, De Moor 12, Wojtal 21, Naessens. Op zondagmorgen 28/10 doet Osiris de verplaatsing naar leper. De Somatidames staken schitterend van wal en na 5 min. toonde het scorebord 2- 14 cijfers en zagen de Gentse meisjes al sterretjes. De taktische richtlijnen van coach brachten bij de bezoekers meer verwarring dan aarde aan de dijk. Naessens stak tegenspeelster De Groote op zak en doordat Korrie De Moor met scherp schoot (5/7) en V. Vincke enkele afstandsworpen lukte, stevende Punten Minnebo 11Schmitt 8, De Neve 2, Elias 6, V.D. Bosch 8, P. Van Impe 10, D. Schellinck 18. Osiris Somati - Stars Gent64-49 GRATIS planning sanitair en keukenmeubelen I E hoek Pieter Couckestr. - De Visscherestr., AALST M m m (nabij Zeshoek) - Tel. 053/21.54.40 35 badkamers en 14 keukens staan volledig opgebouwd in onze ruime toonzalen zodat u gemakkelijk uw keuze kan bepalen Kom kennis maken met onze service en

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10