REIZEN OM TE LOPEN allmilmö KUNSTPARADIJS WTC De Trekvogels, niet zomaar een wielerclub 12 Nieuwe Gazet van Aalst 26 oktober 1984 Er zijn van die mensen die van hun jaarlijks verlof gebruik maken om cultureel één en ander op te steken. Anderen houden het bij een luilekkere strandvakantie. Aalstenaar Jean-Paul Fransaert combineert zijn vakantieperiode met een vrij indrukwekkende sportmanifestatie het lopen van een internationale marathon. 5 DE LEEUW 7~~. DE KEUKENKULTUUR Volgende week in dit blad De Rode Valken Muntverzamelaars zijn knettergekke mensen. Trouwe lezers van dit blad zullen weten dat Jean-Fransaert vroe ger reeds aan de slag was te New-York en te London. Ter gelegenheid van deze laat ste manifestatie formuleerde hij ons de wens ooit de originele 42 km. 200, dus in Griekenland van Marathon naar Athene af te leggen. Een wens die 14 oktober jl. werkelijkheid werd. Gewoon uniek. Jean-Paul Fransaert, die toch reeds heel wat internationale er varing heeft, zegt zelf dat deze Griekse marathon hem zeker het best zal bijblijven. Vooral daar hij een onverhoopt goede prestatie kon neerzetten. Met 2 uur 42 minuten kwam hij als 15de van de 2400 deelnemers over de finish. Een tijd waarmee hij ruim 8 minuten boven zijn beste tijd bleef, doch gezien de moeilijk heidsgraad van de omloop meer dan uitstekend. Heuvelachtig. De wedstrijd, die start in Ma rathon, is volgens Jean-Paul nog zwaarder dan de Brusselse AVA^VAWV .(Sc. tl V Gentseslraat 155, Aalsl Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern en klassiek. R. Bekaerl, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Helebaut Demonseau, e.a. Alle inlijstingen op maat, hout, alu, enz. van deze marathonOp dit vlak is New-York zowat het ergste wat men kan meemaken zegt hij zelf. Voor het overige is de organi satie in Athene bijna perfect. Om de 5 km. is er een bevoor- radingspost met de nodige dran ken en citrusvruchten. Daar naast zorgen heel wat burgers voor een welkome verfrissing. In een dergelijke marathon is het immers zeer belangrijk het vochtniveau op peil te houden, en dit is enkel mogelijk door tijdens de wedstrijd voldoende te drinken. Zoniet loopt men de kans totaal uitgeput te raken. In Los Angeles gaf een Zwit serse atlete hiervan een spijtige demonstratie. Daarnaast moet men er ook voor zorgen het hoofd met één of ander hoofd deksel te beschermen tegen de brandende zon. Uitermate be langrijke details die het al dan niet slagen van een marathon erg kunnen bepalen. Honolulu Na een verkwikkende vakantie aan de Griekse stranden koes tert Jean-Paul reeds nieuwe stoute dromen. In de komende wintermaanden hoopt hij zich lichtjes in conditie te houden met de Nieuwerkerkse joggingclub. Na nieuwjaar start dan opnieuw de voorbereiding van het ko mende seizoen. In april neemt hij opnieuw deel te London en in december 85 hoopt hij aan de start te staan van de befaamde 42 km. van Honolulu. We wensen onze sympathieke krantenverkoper nog heel wat binnen- en buitenlands atletiek- genot. (PVB) 42 km.-loop die hij voor enkele weken onder de voeten kreeg. Van bij de start tot km. 35 heeft men af te rekenen met een zwaar heuvelachtig parkoers dat geleidelijk blijft klimmen. De laatste 7 km. gaat het dan bergaf naar de aankomstlijn die ge trokken is in het Marmeren sta dion, waar ooit de eerste moder ne olympische spelen plaats hadden. Naast het zware terrein is ook het klimaat een tegenstan der van formaat. In tegenstelling tot onze natte contreien is het in Griekenland nog steeds behoor lijk warm, zeg maar heet. Vele deelnemers, die al te snel starten laten zich in de eindfase dan ook verrassen. De Eendracht-atleet nam echter een trage voorzichti ge start waardoor hij in de laatste tien km. nog voldoende reserves had voor een indrukwekkende finish. Niet-commercieel Als Jean-Paul de Griekse ma rathon met New-York en London vergelijkt heeft hij het vooral over het niet-commerciële karakter Vorige week had in Herdersem de zoveelste oefenveldloop voor Eendracht Aalst atleten en niet-aangeslotenen plaats. Voor de zoveelste maal een organisatie van WTC De Trekvogels. WTC De Trekvogels is één van de toeristenclubs die duidelijk verder kijken dan hun fietswieltje lang is. Daarom is hun werking uitgebreider dan de zomerzon- dagse geleide fietsuitstap langs Vlaanderens druk bereden we gen. Nu al bijna tien jaar vergas ten zij jaarlijks de Aalsterse atletiekliefhebbers op een oefenveldloop die naam waar dig. Alle ingrediënten voor een ware veldloop zijn te Herdersem voldoende aanwezig een stukje veldweg, een stukje grasland, een drassig - lees moerassig - stuk braakliggend terrein én ieder jaar een flinke publieke belangstelling. De veldloop is bij de Eendracht- atleten zeker niet gekend als een lachertje. Daarvoor was de modder in de voorbije jaren te vaak en misschien wel te over vloedig van de partij. Met de natste weken sinds eeuwen ach ter de rug had iedereen zich vorige week dan ook aan een waar modderbad verwacht. De traditie werd echter gebroken. De omloop was gewoon onbe- loopbaar zodat men opteerde voor een stratenloop. Een wijzi ging waartegen de atleten weinig bezwaren hadden. De Trekvogels hebben echter ook nog andere ambities. Zo had eerder dit jaar door hun toedoen reeds een rolschaatswedstrijd plaats. Na deze tweede oefenloop ma ken de atleten zich op voor de eerste officiële veldloopconfron taties. De heren komen traditio neel op 1 november aan hun trekken te Denderleeuw waar ZOVA in het plaatselijke sport park gastheer is. Het wordt daar vooral uitkijken naar de presta ties van Gunter Lanckman, Pas cal Poelman, Bart Meganck en Freddy De Boeck. De dames doen hun weder- optreden te Baasrode op 3 no vember. Mogelijke kanshebbers op een overwinning zijn Inge Van Overwaele, Sandra De Nijs en Godelieve Roggeman. (PVB) INTERIEURVERZORGING VAT JEN Steenweg op Ninove 6. B 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.86.45 MEUBEL-KEUKEN- BADARCHITECTUUR Op zaterdag 20 oktober vierde de Aalsterse Rode Valkenbeweging haar 60-jarig bestaan. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis werd bij de officiële ontvangst optet stadhuis een nieuwe vlag overhandigd aan de voorzitter van SKVVRode Valken, J.P. Ringoir.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12