Voordracht Minister Hansenne enkel Hansenne ontbrak UMWWO«" Gazet van Qalst Nieuw warenhuis in Hofstade mag niet volgens BPA Stadsdiensten zeefdrukkerij ontwerpstudio reklame... geeft méér mét promotiedrukwerk dend. stw. 27-31 053-7010 28 2 Nieuwe Gazet van Aalst 26 oktober 1984 10 jaar Jonge Kamer Aalst Onafhankelijk weekblad voor Groot*Aalst ^las9eoA Naar aanleiding van haar tiende verjaardag plande de Jonge Kamer Aalst, tijdens het seizoen 1984-85, een voordrachtencyclus met emi nente politici. Vorige maandag ging de eerste voordracht door. Michel Hansenne, minister van Arbeid en Tewerkstelling, zou komen spreken over de naar hem genoemde experimenten. 'Zou', inder daad, want uiteindelijk bleek de PSC-minister op het appel te ontbre ken. «Ultieme wijzigingen in zijn gelijk gemaakt om in Aalst aan- agenda» hadden het hem onmo- wezig te zijn. Een weinig origi- Reeds gedurende enkele maanden wenst een nieuw warenhuis zich te vestigen in Hofstade langsheen de nieuwe rijksweg naar Gijzegem naast het bouwcenter Van den Nest. Tot op heden werd echter elke bouwvergunning geweigerd. Raadslid Roger D'Hondt (SP) wenste op de jongste gemeenteraad de vooruitzichten op een mogelijke toelating te kennen. Vooreerst wees de interpellant erop dat de gemeenteraad op 7 juli 1982 éénparig het Bijzon der Plan van Aanleg «Dender- land en industriezone-Hofstade» goedkeurde. In dit BPA wordt een strook grond, die vroeger gebruikt werd als stortplaats voorzien voor «nijverheids gebouwen en daarbijhorende administratieve komplexen». Meer dan twee jaar na goedkeu ring door de gemeenteraad en de provincie is dit dossier echter nog steeds niet voorgelegd aan gemeenschapsminister Ak kermans, die met .zijn hand tekening het BPA dient te be krachtigen. Nu blijkt dat het dossier van de stad zich reeds geruime tijd bij de diensten van Ruimtelijke Orde ning en Leefmilieu (AROL) be vindt. Tijdens de vakantiemaan den werd het dossier bij AROL weggehaald en aan de vroegere bestuurders van Aalst ter onder tekening voorgelegd. Sinds 14 dagen is het nu opnieuw ter be handeling bij AROL waarna het waarschijnlijk nog dit jaar ter goedkeuring aan Minister Akker mans zal voorgelegd worden. Roger D'Hondt vond dit een merkwaardig verloop voor een dossier dat door iedereen aan vaard werd. Hij vond het mys terieus dat het dossier zonder handtekening door het toenma lig stadsbestuur ingediend was. Ondertussen toonden heel wat bedrijven belangstelling voor een vestigingsplaats in Hofsta de, o.a. de BBL die daar een adminsitratief komplex wou op richten met een tewerkstelling van circa 100 mensen. Men schrok echter terug van de voor waarden inzake wegenaanleg. Er is al een brico-center in werking en een KMO wil er een kleine zelfbedieningswinkel op richten. Deze KMO kocht daar voor een bestaand maar onaf gewerkt gebouw aan, dat door de eigenaars van het brico- center opgericht werd als «sta pelruimte». Op 28 mei 1984 weigerde het stadsbestuur een bouwvergunning voor een ver koopruimte omdat de vestiging in strijd is met het BPA. De heer D'Hondt vond het echter hoog tijd dat men aan de KMO kon zeggen welke vooruitzichten op vestiging er waren. Deze KMO heeft zich een forse financiële inspanning getroost voor de aankoop van de infrastruktuur, men voorziet de tewerkstelling van ten minste 15 mensen en een kleine niet-gespecialiseerde zelfbedieningszaak was volgens het oppositielid welkom in Hof stade. Schepen van openbare werken Annie De Maght bevestigde gro tendeels de feiten zoals zij door de heer D'Hondt aangebracht werden. Op 13.9.1982 werd het dossier door de provincie reeds doorgestuurd naar de gemeen- nele verontschuldiging. De minister had zijn voordracht evenwel gedelegeerd aan zijn kabinetschef, de heer Duyssens, en aan de heer De Troyer, een sociaal bemiddelaar die nauw verbonden is met het ministerie van Arbeid en Tewerkstelling en In de Carlton werd door de Jonge Kamer van Aalst een toespraak voorzien door Minister Han senne. Deze was echter belet en twee kabinetsmedewerkers namen de taak op zich om de Economische en sociale hervor mingen, betiteld onder de naam «De experimenten Hansenne» toe te lichten. (JC) schapsminister voor ruimtelijke ordening. Pas in maart 1984 bleek dat het origineel dossier niet getekend was. «Ook wij waren hierover verwonderd» al dus De Maght. Inzake het bouwdossier deelde zij mee dat er op 9.5.1984 een bouwvergunning gegeven werd voor een stapelruimte en een showroom. Even later kwam er een nieuwe bouwaanvraag dit maal voor een «verkoop en op slagruimte». Gezien de bestem ming gewijzigd was en strijdig met het huidige BPA werd de vergunning geweigerd op 28.5. 1984. Als het nieuw BPA goedgekeurd is kan de verkoopruimte wel toegestaan worden. «Men kan niet toelaten wat het oude plan verbiedt, maar in overeenstem ming is met het nieuwe plan» aldus de schepen, die tot slot stelde dat men diende te wach ten op de beslissing van de hogere overheid. Burgemeester Uyttersprot be vestigde op zijn beurt dat de bouwvergunning niet meer zal kunnen geweigerd worden als het nieuw BPA goedgekeurd is. Toen Roger D'Hondt hierop vroeg wat het stadsbestuur zal doen om een snelle oplossing te bekomen inzake het nieuwe BPA antwoordde schepen De Maght na enig aarzelen «Wij doen altijd wat wij moeten». (MP) kenkasten naar de binnenkoer van het stadhuis over te hevelen. Een probleem is wel dat een deel van de stadhuisvleugel in zeer slechte staat is, en een grondige opknapbeurt behoeft. De wer ken die er plaatshadden waren trouwens maar voorlopig en niet volledig naar de zin van de sche pen. Waar nu de dienst bevolking is, zou later de dienst feestelijkhe den komên. Tot slot werd bevestigd dat een deel van het huis De Bolle zal voorzien worden voor een aantal diensten van het kultureel cen trum. (MP) reeds participeerde al talrijke CAO-besprekingen. Daardoor viel de avond niet in het water, alhoewel het toch niet veel scheelde. De heer Duyssens overigens een heel aangenaam spreker om naar te luisteren zei namelijk niet veel. Zowel let terlijk als figuurlijk. Hooguit 20 minuten onderhield hij een sterk vertegenwoordigde Aalsterse be drijfswereld over de experimen- ten-Hansenne. Maar of die nu een klaar zicht hebben op die beruchte experimenten, lijkt onwaarschijnlijk. Over de arbeidskaart die Hansenne in '82 vruchteloos poogde in te voe ren werd met geen woord gerept, het 5-3-3-steIsel (5 arbeidsduurvermindering, 3 bijkomende aanwervingen, 3 inlevering) kreeg zijn beslag in een paar volzinnen en professor Palasthy kwam omzeggens in het voorbijgaan ter sprake. Met andere woorden, een fraai ver woorde maar zeer oppervlakkige voordracht. En misschien was dat nog het beste dat de heer Duyssens kon doen. Want over de tewerkstellingsprogramma's van dit land valt weinig positiefs te vertellen. Zonder de welwil lende medewerking van een wel willende deus ex machine ziet het er niet naar uit dat de schrikba rende werkloosheidscijfers in de direkte toekomst kunnen inge slikt worden. Er kwam dan toch enig animo in de salons Carlton toen de aanwe zige bedrijfsleiders vragen moch ten stellen. Maar ook daar be wees de spreker zijn manoeu vreertalent, Toen bvb. de perso neelschef van Amylum kloeg over de weinig onderlegde sollici tanten die bij hem over de vloer komen, heette .het dat er iets mank loopt tussen de schoolop leiding en de bedrijfsbehoeftes. De Jonge Kamer Aalst zal minis ter Coens maar eens naar hier moeten halen. Die kan zich daar over dan verantwoorden. De bedrijfsleider van een kleine computerfirma oogstte applaus toen hij een lans brak voor de K.M.O.'s zie ons a,u.b. niet over het hoofd...») maar zette zichzelf achteraf in zijn blootje door toe te geven eigenlijk wei nig of niets af te weten van de KB's en bepalingen die van toe passing zijn op kleine en middel grote ondernemingen en de voor delen die dezen kunnen genieten. Ondernemersschap met de natte vinger Deze eerste voordrachtavond was, alles bij elkaar, maar een lauwe bedoening de voor dracht van de Heer De Troyer werd trouwens van het pro gramma afgevoerd. Bij onderge tekende heerst voorts een sterk vermoeden, dat voor veel van de aanwezigen de voordracht slechts een alibi was om het voorafgaand etentje mee te pik ken. De Jonge Kamer Aalst gaat naar de herkansing in december wan neer PVV-voorzitter Guy V'er- hofstadt komt spreken. (WDG) Ken uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en ahonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 8 tot 20 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. niGUODG. Onaltankeiii» weekblad voor Groot Aalst - feu wum .irin»i« JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente: Handtekening, schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2