«PARIS FOLLIES» Mode Germaine Onder de Belforttoren Nieuwe Gazet van Aalst 26 oktober 1984 3 OPENDEURDAGEN OPENDEURDAGEN Vrijdag 26.10 van 9 tot 20 u. Zaterdag 27.10 van 9 tot 19 u. Zondag 28.10 van 9 tot 18 u. -10% Geraardsbergsesteenweg 74 Erembodegem-Terjoden 053/2185 50 Geraardsbergsestraat 52 9300 AALST053/77 62 94 Petje Gist, Deze werken worden zowel voorzien in de begroting 1984 als in deze van 1985 van de hogervermelde kerkfabriek. Raadslid Patrick De Smedt (SP) wenste te weten wanneer de weekkapel nu verwezenlijkt zou worden en waarom men tweemaal hetzelfde bedrag voorzag gedurende twee jaar. Hierop kreeg hij geen antwoord. In de GEMEENTESCHOOL TINNENHOEK te Moorsel worden de bestaande stookolie kachels venrangen door een centrale ketel en plaatstalen radiatoren in de klaslokalen. Daartoe wordt een afzonderlijk lokaal opgericht waarin de ketel en de tank allien worden ondergebracht. Er wordt een speciale lage temperatuur- ketel aangekocht, zodat maximaal geïnves teerd werd om een energiezuinig systeem uit te bouwen en te sturen via een weers afhankelijke regelaar. In het projekt van de stad is ook een leidingsaanleg voorzien naar de nog op te richten polyvalente zaal en de opsplitsing in twee kringen zodat bij avond of weekend gebruik een afzonderlijke verwarming van dit lokaal zal mogelijk zijn. De raming van de nieuwe verwarmingsinstallatie wordt geraamd op 999.180 fr. Ook de rechtervleugel van de Academie voor Schone Kunsten krijgt een centrale verwarmingsinstallatie. Deze zal onge veer 2,5 miljoen kosten, zijnde 350.000 fr. voor de aansluiting aan de stoom- leiding en 2,1 miljoen voor het aanleggen van de centrale verwarming zelf. La Dilaila Di - ook Dille genoemd is de stuwende kracht van Paris Follies, de Travestieshow waar reeds meer dan 500 Aalstenaars vorige week konden van genieten. (JC) vervolg van p. 1 moet dus niet denken dat we van 's morgens tot 's avonds in vrou wenkleren paraderen. Wij zijn akteurs, meneer. Een agent draagt toch ook niet zijn uni form thuis 1 Zowat alle lagen van de bevol king zijn in «Paris Follies» verte genwoordigd, van ambtenaars tot de middenstand. Het gebeurt echter maar zelden dat iemand zich uit éigen initiatief komt aan bieden. Vandaar dat we veel tijd spenderen aan het bijwonen van travestie- en playbackwedstrij- den. Meestal zijn de deelnemers reeds voldoende gemotiveerd zodanig dat ze later bij ons het beste van zichzelf kunnen geven. Hoeveel shows worden er jaar lijks gemonteerd Eén, ter gelegenheid van de Gentse feesten. Deze eenmalig heid heeft vooral een financiële oorzaak. Je mag niet vergeten dat de ganse inkleding ontzetten duur is. Het is nu al niet renda bel, maar we zijn al tevreden als de onkosten gedekt worden. Een vijftigtal optredens per jaar aan 50.000 fr. Dat maakt toch een mooi sommetje Ogenschijnlijk wel, maar de vaste kosten kunnen niet wegge cijferd worden. Akteursvervoer, transport van dekor en technisch materiaal, de schade daaraan verbonden, de pruiken die weke lijks moeten bijgewerkt worden enz. resulteren vaak in giganti sche bedragen. Bovendien is gans het opzet mijn broodwin ning. De kostumes worden door mij gemaakt, ik sta in voor de technische kant en bij reisvoor- stellingen regel ik de organisato rische schikkingen. Le grand Superviseur Yes my deur. Dank U Dille, en nog veel suk- ses (BD-JC-CD) De gemeenteraad van 16 oktober jl. diende amper 5 LENINGEN goed te keuren voor een globaal bedrag van 2.016.000 fr. De grootste lening was deze van 745.000 fr. voor het verstrekken van een toelage aan de kerkfabriek Heilig Hart voor het uitvoeren van schilderwerken. Vervolgens werd 526.000 fr. geleend voor het verstrekken van een toelage aan de vzw De Vrienden van de St.-Jobskapel voor de restauratiewerken aan de kapel, en 400.000 fr. voor bet uitvoeren van nivelleringswerken op het sport- en speelplein aan de Harding te Herdersem en de Schietbaan te Aalst. De twee laatste leningen bedroegen res- pektievelijk 248.000 fr. en 97.000 fr. enerzijds voor de aankoop van schrijfma chines voor de administratie en anderzijds voor het inrichten van een kleuterklas in de gemeenteschool te Meldert. De stad zal twee bouwgronden openbaar verkopen. Deze gronden zijn gelegen aan de hoek van de Steenberg en de Geldhofstraat. Voor het ene perceel werd de instelprijs vastgesteld op 270.000 fr. en voor het tweede op 220.000 fr. Wel dienen de kopers nog verhaalbelastin- gen te betalen. Gezien het STEDELIJK SLACHTHUIS verkocht wordt, diende de gemeenteraad ontlasting te geven aan de Hypotheekbewaarder om ambtshalve inschrijving te nemen op het veikochte goed. Hierbij vroeg raadslid Jan Caudron (VU) nogmaals of de stad nu al dan niet de vroeger verleende toelagen aan de Staat zal dienen terug te betalen. Schepen van Financiën Bogaert weigerde te ant woorden op deze vraag, terwijl de Burge meester aan de VU-fiaktieleider voorstelde de volgende maal een interpellatie in te dienen, indien hij vragen had. In de Heilig Hartkerk te Aalst wordt een weekkapel ingericht. Hiervoor wordt een deel van de kerk met glazen wanden afgesloten, wat automatisch kostenbe sparend werkt (verwarming, verlichting, enz.). De uitgaven worden geraamd op een totaal van 498.408 fr., en deze zullen volledig opgevangen worden door gel den van de gelovigen, via inzamelingen en giften. Vrij in en vrij uit Gratis drink Vrijblijvend kijken en passen. opgepast hein'k Hoeir aal wa dagge zegt en 'k peis zelf da't 'n betjen doveir es dagge 't zegt... Perdong hein mensjen, as ge ni sebiet in 't snotjen hetj woroever da'k beizeg ben, mor de lésten toyd es 't noyg zee. Ni allien kommen der reigelier brieven toe ooit Ameireka ('k zal a persoeinlèk antwoere zee) per helikopter in men hofken (nie, dad 'n es na ver iene kier ni woor), mor ze beginnen oeik al lanst de radio te vraogen ver ne kier in ons gazet vernoemd te werren... Lanst de vroy radio vanoyges, want in den bei- er-tei moete ze den dag va vandoag 'n betjen op heer banne passen wa da ze zeggenEn voesj van de rest goog'het dor vantoyd ne kier de kést af. Verleide weik was zelfs de sekretores van 't stad beizeg meh te probeiren va. "zaat,, onien te knoeipen meh "stront,,... mor woor hole ze't allemol ooit? Mor ja, ver verom te kommen op Gist, zied hierboeven, dad es ne kamerood die alle mondjaogen, in 't loot van den aoved, eh programmeken geift op ne vroy radio (103,7) en da noemt 'n "kaffei sjantaan,,... Mor naa goot 'n iet nief probeirenecht ooitzennen vanooit ne kaffei. Mor... ba dat da nie 'n mag van den Bei-er-tei, moet 'n dad iest oppakken op band en tèn mor iest meigen de mensjen dad hoeiren. Ja, de wet es na iene kier azoei en wet es wetGhiel de monneteur stoot er alle daogen vol van en ver dad allemol te weiten zojje moeten ne kop hemmen, zu dik as aal de bollen van 't atomiom tegoor... Hein Gist? Den anen of de moynen 'n es zu dik ni hein Mor 'k ben toch krejeis wa dad a proboosje goot opleiveren. Wie dad oeik krejeis es, awei, zetj ne kier op hein, de mondjag tissen tig en twellef op de meiters da'k do zjist gezeid hem. En tèn zwoyg ek nog oever aal die brieven da'k kroyg van aal da schoein jonk vravolk... maskes toch... de breembeizen hemmen oeik heren toyd g'had - en ik oeik. En doboy, men vraa leist dad hier oeik zee, Pe- Gard'avoe. 't Zal wel ne kier passen... Allei Gist, zedde n aa kontent?- Loot'het meh insj hoeiren hein Verleide zoterdag vroeg er meh ienengojje mei nor Ostende? Worom hè, vroeg-ek. Awei, zoy 'nde Mont Louis geifd eh vat... 'k Hemt nogal gezeid hein dagge meh a mizeire 't best ne kier kentj michelen. 't Bleift toch allemol geloyk en domei kejje da beiter verteren... Mor ver verom te kommen op menne Lowie, 'k wil zeggen, Mont Louis, wajjer hemmen 't toch on onze sibberjanes hein. De fransmans holen der iest alles ooit dad heer nog kaan dienen en meh de smeerlapperoy meige-me-wajjer onze plaan trekken... en aflammeren. Mor zeg, da z'hier na ne kier slim woren en aal 't groeit hooisvooil, woor dammen toch zu moeielèk vanaf geraoken, ne kier in den' ienen of den anderen aan, afgedankten boeit moste kleinen, en domei iveranst nor Dooinkeirken of Boelonj veren, geer veiren heer deir, allei, heer haoven, lote zinken en ons schip afkooisen... Iest en veraal wore men oeik van onzen bicht vanaf en ten twieden, zi ne kier wad eh profovt on ons mésploynen En ver de fransmans woor 't mor ne kier van 't zelste laoken 'n broek Nog iet, 'k was 't al pekanst vergeitenmensjen, as g'iet hoeirt of iet meimokt woor dat er nog echt Olsjters geklapt werd, pakt da ne kier zuveil meigelèk op op band of op kassét of op vedejo of wa weit ek allemol. as 't mor bleift bestoonEn zè mo zeikes, da zal binnen ienegte joren geldj weerd zen Want hoeirde gè de kinjeren nog Olsjeters klappen Nie - da zal nog antik werren Olsjters... 't kaan vantoyd ne kier plat zen. 't Kaan vrémd klinken in d'oeiren van imand die van allierteg nie 'n es... mor 't es toch ons tooi hein PETJEN

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3