DE WOLF-COSIJNS MAG UITBREIDEN Per-versje Alle wegen l(ij)den naar Aalst.., "...Bel dan 21.75.13... Nieuwe Gazet van Aalst 26 oktober 1984 5 Oppositie niet akkoord Gemeenteraad 'ik dacht 2o rl VROUWE tl TELEFOON DAT i5 'IETS VOOR Mij! Inspraak is een schone zaak, en geeft 't college veel vermaak Dat lacht zich bij elk advies immers bijna krom, het vindt de Aalsterse burger toch zo dom. Die heeft blijkbaar nog steeds niet geleerd, dat zijn adviezen stelselmatig worden geweerd of een illustratie van «De burger wikt, maar het College beschikt» Zo is protestborden plaatsen onwellevend, dat mag Raldes niet doen, maar 't College mag heel wellevend de vernieler zijn van ons laatste groen. Stuurgroepen voor stadsherwaardering mogen wel 't werk doen en praten zolang men de beslissingen maar aan 't College moet overlaten. Dit blijft dan tegen ieders wil in uitbreiding aan hinder lijke bedrijven geven, ook al verpesten die heel wat inwoners het leven. Da's dan een illustratie van Colleges dubbele moraal als 't geld opbrengt, dan mag dat allemaal. Misschien zag men daardoor zoveel collegeleden op Michiels bal floreren, zolang geldschieters niet veroordeeld zijn, moet men ze blijk baar eren Maar een bediende die en dat kan niet ongestraft met wat stadsgeld gaat lopen, moet dit al vóór zijn veroordeling met weddeschorsing bekopen. perversje De stuurgroep Aalst-Rechteroever opteerde in haar eindverslag voor de buurt gelegen tussen de Dender en de spoorweg voor een groene bufferzone met de bedoeling er de uitbreidingsdrang van de bedrijven volledig te stoppen. Deze buurt, gelegen tussen de Hoge Vesten, IJzerenwegstraat en Fritz De Wolfkaai, wordt trouwens om schreven als de meest kansarme buurt van de wijk Varkensmarkt. Het stadsbestuur is het met deze optie echter niet eens. Na een vergadering van 9 augustus 1984 met vertegenwoordigers van De Wolf-Cosijns, met een afgevaar digde van stedebouw en een dele gatie van het stadsbestuur op teert het schepenkollege voor een lichte uitbreiding van de opslag plaats langsheen de Dender ten belope van maximum 20 van het huidige bouwvolume, op voorwaarde dat het bedrijf tus sen de uitbreiding en de Wal- straat een groene bufferzone rea liseert met beperkte parkeermo- gelijkheden. De Wolf-Cosijns dient daartoe, naast haar huidige eigendom men, op voorhand alle betrok ken woningen en gronden te ver werven, wat de bewoners volgens schepen Dooms de gelegenheid zal bieden bij voorrang eert nieuw onderkomen te vinden in de te bouwen woningen binnen het herwaarderingsgebied. Ook het gebied aan de overzijde van de Walstraat wordt bestemd als bufferzone, bestaande uit par keerterreinen met minstens 25 groen. Dat alles dient wel gekon- kretiseerd in een BPA. In het huidig gewestplan Aalst is het betrokken gebied immers voorzien als woonzone, een be stemming, die wegens de hinder veroorzaakt door Amylum noch door de stuurgroep noch door het kollege gewenst is, aangezien bouwmaatschappijen en partiku- lieren geen enkele interesse heb ben om in het gebied te bouwen. Volgens het stadsbestuur wordt met deze nieuwe optie een synthese gezocht tussen de noden van de betrokken firma dat qua bevoorrading aangewezen is op de nabijheid van de Dender en het goederenstation en de be scherming van het herwaarde ringsgebied tegen de hinder van de grote reus aan de overzijde van de Dender. Anderzijds biedt de oplossing, zonder financiële lasten voor de stad, voor de inwoners zelf een oplossing om weg te raken uit een onleefbare buurt. Het was te verwachten dat deze optie heel wat kritiek zou uitlok ken op de opposidebanken. Vooral de raadsleden Denayer (VU) en Van Nieuwenborgh (SP) formuleerden hun bezwaren. Raadslid Denayer hekelde bij monde van een aantal vragen de «onrechtvaardigheden» dat het bedrijf eerst de buurt onleefbaar maakte en nadien de mogelijk heid krijgt om niet alleen uit te breiden maar ook om de ver waarloosde panden nadien voor een prikje aan te kopen. Volgens hem zullen de bedrijven op lan gere termijn toch moeten verhui zen wegens plaatsgebrek. Uit een bezoek ter plaatse bleek dat De Wolf-Cosijns wel hinderlijk is o.a. door vier ventilatoren die zonder filters het stof in de aan palende woningen stuwen. Gracienne Van Nieuwenborgh formuleerde dezelfde bezwaren, en was tevens van oordeel dat de inspraak fiktief geworden was, gezien men juist het woonkarak- ter in het gebied wil herwaarde- Beide oppositieraadsleden wen sten dat het betrokken gebied opnieuw als woongebied zou voorzien worden, gezien het voorgestelde wijkpark toch afge wezen wordt. Beiden vonden echter geen gehoor op de meer der heidsbanken. Het hele herwaarderingsprojekt Aalst-Rechteroever, met de voorgestelde afwijkingen van het schepenkollege werd tenslotte aanvaard door de CVP-PVV- meerderheid. De VU-fraktie ont hield zich, terwijl de SP tegen stemde. (MP) Te oordelen naar een interpellatie over het Aalsters fietspadenoeieid heeft raadslid Danny Danayer zijn auto blijkbaar eens voor een fiets gewisseld. Volgens hem diende de stad zowel de wegen als de fietspaden beter te onderhouden. Niet alleen glasscherven van ongevallen, maar ook afval van cement, beton en andere bouwmaterialen blijven vaak maanden op de fietspaden liggen. Oplossing vorige week Anne bek in a ploimen haven. Op de weg naar Nieuwerkerken en Herdersem komt de fietser vaak diepe gleuven en putten tegen die bij droog weer moeilijk te mijden zijn. De fiets paden, die in beton aangelegd zijn, zoals aan de Boudewijnlaan en Gentsesteen weg vertonen op sommige plaatsen verzakkingen zodat de scherpe randen van die verschoven betonplaten de fiets banden vaak letterlijk doorsnijden. Op het nieuwe fietspad naar Gijzegem (oude spoorwegbedding) ontdekte Denayer plots een paar hindernissen veroorzaakt door beheersingswerken aan een beek en door het openrijden van kiezel aan het bedrijf Danny. Op de steenweg naar Gijzegem is de ruimte te klein opdat de fietsers zich ongehinderd zouden kunnen kruisen. Het enige lichtpunt zag de interpellant ter hoogte van de Moorselbaan. Op de nieuwe baan naar Ninove anderzijds heeft men cfe gleuven in het wegdek gewoon doorgetrokken in het fietspad. Wat de planning van nieuwe fietspaden betreft vroeg de heer Denayer naar de plannen van nieuwe fietspaden betreft vroeg de heer Denayer naar de plannen Een paar weken geleden - tijdens de voorstelling van het komend Aalsters socio-kultureel seizoen in Netwerk - maakte de delegatie van het Vrouwenhuis bekend dat hun instelling overgeheveld wordt naar het C.G.S.O. Dat is momenteel gebeurt. Inlichtingen omtrent de vrouwenwerking binnen het C.G.S.O. kan je steeds krijgen door te bellen naar 21.75.13. Dat is het nummer van de zogeheten "Vrouwentelefoon,,. Die beantwoordt uw vragen iedere werkdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. En ook nog de maandagavond tussen 20 en 22 uur. (W.D.G.) van net schepenkollege. «Vooral nadat wij onlangs te weten kwamen dat de Provincie haar toelagen verminderde van 22 miljoen naar 8 miljoen omdat... er te weinig aanvragen waren», aldus Denayer. Geduld Schepen van Openbare Werken De Maght bekende volmondig dat er nog heel wat werk te verrichten was op het vlak van de fiets- en voetpaden. Zij beloofde dat de stad verder aan de problemen zou werken. «Ik weet dat er nog heel veel moet gebeuren, maar ik vraag u een beetje geduld te hebben» aldus de schepen. Burgemeester Uyttersprot merkte van zijn kant op dat de opsomming van de interpellant bijna 80 over rijkswegen ging, waar de stad Aalst geen vat op heeft. (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5