MODERN JAZZDANCE ERG IN TREK I allmilmö WALTER VAN CROMPHOUT, SPELER-SPONSOR BIJ B.B.C. EUROWAS KUNSTPARADIJS 13 c- DE LEEUW DE KEUKENKULTUUR 12 Nieuwe Gazet van Aalst 9 november 1984 □gooi In het Aalsters Basketliefhebbersverbond stond dit weekeinde, de topper Eurowas-Berger Ou Nord op het programma. Na afloop van de wedstrijd spraken we met één van de hoofdvertolkers, tevens sponsor van B.B.C. Eurowas, Walter Van Comphout. B.B.C. Eurowas heeft vandaag de neder laag geleden. Hoe kan dat «Eerst en vooral moet ik eerlijk toegeven dat ikzelf al betere dagen heb gekend. Ik stond vandaag o.a. op de spelverdeler en dat is een positie waar ik niet tot een optimaal rendement kom. Anderzijds is het ook een feit dat deze morgen, bij de tegenstrevers meer «Basketbrains» te vinden waren. Onze ploeg is dit jaar fel verzwakt doordat Iwein D'Herdt zijn overgang naar St.-Antoon heeft ge vraagd en gekregen. Vroeger beschikten we over een paar spelers, die er in elke match stonden, nu zijn we iets minder standvastiger uitgebouwd, dunkt me. Hoe ben je in de basketwereld terecht gekomen «Mijn oom. Odilon Ringoir, is indertijd nog voorzitter van Okapi geweest en reeds als 9 jarige tekende ik een aan- sluitingskaart bij deze klub». En heb je. daar lang meegedraaid «Liefst 14 jaar heb ik bij de blauwwitten gespeeld. Als vleugelspeler werd ik ge- selekteerd voor de nationale kadetten- ploeg. Met de scholierenploeg bereikten we de finale van de Belgische beker, die we jammer genoeg verloren. In 1978 maakte ik deel uit van Okapi's eerste ploeg met o.a. Rick Katherman en onder de leiding van coach Acke. Dat jaar degradeerde Okapi echter en ik verkreeg een vrije transfert. Dan verzeilde ik bij Erpe-Mere, alwaar ik het twee seizoenen uithield. Vervolgens speelde ik nog bij Oudenaar de en in 4de nationale bij Zottegem, telkens voor één jaar. Maar mijn werk zaamheden slorpten me zodanig op dat ik geen tijd genoeg meer kon vrijmaken voor de noodzakelijke oefenstonden, zodat ik nu in het Aalsterse Basket lief- hebbersverbond ben aangeland». Hier wordt veel minder getraind «We oefenen wekelijjks in het voor seizoen en dan nog op zondagmorgen als we vrij zijn» Je bent'eveneens sponsor. Wat voor een bedrijf is Eurowas, wat is je funktie en is de steunverlening al lonend gebleken «Eurowas is een wasbedrijf. Ik neem de taak waar van zaakvoerder t.t.z. ik organiseer het reilen en zeilen van de firma in navolging van mijn vader. We stellen een twintigtalpersonen te werk. behandelen zowel huishoud- als bedrijfslinnen en hebben eveneens een droogkuisafdeling. Ons gebied strekt zich uit over Groot Aalst tot in Brussel, alwaar we een paar depots hebben. De impack van publiciteit is natuurlijk moeilijk te schatten maar een modern bedrijf zoals het onze maakt op diverse fronten reclame en basketbal is er één van» B.B.C. Euroswas is niet alleen een basketbalklub «Neen, we vormen veeleer een vrien denkring. Zo zijn we bv. overlaatst nog met de hele ploeg gaan bowlingen. In januari organiseren we een week eind naar de Ardennen, alwaar o.a. een afvaart van de Lesse is voorzien. Jaarlijks verblijven we voor een paar gastrono mische dagen in Frankrijk». Zijn er nog mensen die in de vereniging een belangrijke rol spelen «Natuurlijk. Jef De Neve. Dolf Sack en zijn echtgenote. Frans V.D. Spiegel. Gilbert De Waele. Rudy De Ridder Karei (en hij noemde er nog een paar. teveel om op te schrijven) zijn allen voor de klub van onschatbare waarde. De diversiteit van beroepen en personen is onze grootste sterkte. Van kok tot haarkapper. je kunt het zo gek niet bedenken of er zit eentje in ons team». (N.V.D.R. Een van de vruchten van de samenwerking is dan ook het publi- citeitsboek, dat elk jaar ter gelegenheid van het tornooi wordt uitgegeven. Dat boek mag als voorbeeld gelden voor eender welke Aalsterse vereniging) Nog ambities dit jaar «Ik hoop dat B.B.C. Eurowas zijn titel van vorig jaar kan hernieuwen» Walter Van Cromphoutéén van de betere spelers in het A.B.L.V. een meer dan behoorlijke be langstelling vanwege ballet scholen, andere dansgroepen en gewoon geïnteresseerde indivi duen. Aalst heel 'geen dansstad' Ie zijn, maar toch proberen een paar groe pen hier al jaren jongeren én volwassenen gevoelig te maken voor de laai van de dans. De suksesrijke driedaagse stage in jazzdancc die Alkuone hel afgelopen weekeinde organiseerde bewees dat de inte resse voor de moderne dans flink toeneemt. De dansstage van Alkuone. Rechts vooraan dhr. Barabasch. In tegenstelling tot aerobics is jazzdance een vertakking van een heel klassiek genrede koreografie. Daar waar we over een paar jaar wellicht eens mild zullen glimlachen om de aero bics-gekte geniet jazzdance heel wat meer bestaanszekerheid, al lijdt het geen twijfel dat deze kunstvorm mee geniet van de populariteit van de recente fitness-rage. Dansgroep Alkuone bestaat in middels al zevenentwintig jaar, en nadat een paar leden een dansstage hadden meegemaakt in West-Vlaanderen besloot het bestuur iets dergelijks te organi seren in Aalst. Het sportkom- pleks van het St. Jozefscollege werd gehuurd (de akkomodatie daar leent zich perfekt tot het organiseren van dergelijke mani festaties), de inschrijving werd behoorlijk laag gehouden, en inderdaad het gebeuren genoot De deelnemers (waaronder na tuurlijk een deel van de tweehon derd dansende leden waarop Al kuone kan rekenen) waren inge deeld in drie groepen, met elk een gast-leraarbeginners, met Ria De Corte (een Gentse die momenteel in Parijs optreedt als danseres bij Hervé Diasnas en die in de Cunningham-stijl werkt); medium, met Roger De Proft (van Dendermonde, be kend van de kunstgroep FRO), en gevorderden, met de Argen tijn Miguel Barabasch (vroeger bij het Ballet van de XXC eeuw van Maurice Béjart). Bij de beginners, zo leren we van Roger De Proft, leer je alle hou dingen met je lichaam aanne men, en alle bewegingen uitvoe ren; je lichaam beheersen, dus. In de mediumgroep wordt er hoofdzakelijk geoefend, maar de leraar korrigeert nog vrij veel, en op het hoogste niveau wordt alles verondersteld gekend te zijn en wordt er alleen nog gewerkt... Beenverwarmers De 155 ingeschreven deelnemers aan deze dansstage genoten zichtbaar van de elegante oefe ningen hen opgelegd door hun illustere voorbeelden. Zo'n groep jazzdancende jonge men sen is natuurlijk een lieve lust voor het oog de ritmische bewe gingen van slanke lichamen in losse teeshirt, collant en beenver warmers... hét archetype van de moderne vrijetijdskleding, en helemaal niet wat velen er zich misschien van voorstellengeen protserige aanstellerij met peper dure en oogverblindende uitrus tingen iets dat misschien wel van groot belang is voor aero bics-beoefenaars. Hier staat gewoon het dansen, de deugd doende lichamelijke inspanning centraal, en het werkt heel aan stekelijk. Alkuone De heer Van Der Beken, verant woordelijke voor de public rela tions bij Alkuone lichtte ons tenslotte de huidige stand van zaken bij zijn groep toe. In het werkjaar '83-'84 werden 50 op tredens verzorgd, van Aalst tot in Osaka, Japan, waar een optre den verzorgd werd evenals de deelname aan een stoet voor anderhalf miljoen toeschouwers. Die Japan-trip (mee gefinancierd door het Commissariaat-Gene raal voor Toerisme) was een fan tastische ervaring, zo vertelt men ons, en aan het glunderen der gezichten merk je dat dat werke lijk wat betekend heeft. Voor het werkjaar '84-'85 staat, in samenwerking met de Kathari- nisten, een opvoering van «De Vogels» van de Griekse dichter Aristofanes op het programma. Dat stuk werd in het verleden ook al door Maurice Béjart gebracht, maar dat lijkt Alkuone niet af te schrikken. Trouwens, wie Alkuone kent weet dat onze kunstzinnige stadsgenoten borg staan voor kwaliteit, (lv) Honderden kinderen stonden met hun ouders op de linkeroever van de Dender aan de W erl te wachten op de komst van de Sint die niet met een mosselschuit maar met een heuse vedette kwam aangevaren. (JC) 3 yA\\\\\V\V\Vvv\\W\\\N nnT.~nmniiiimTnr Genfsestraat 155, Aalst Tel. 053/21 19 21 Mechelseslraal 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern en klassiek. R. Bekaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Helebaut, Demonseau, e.a. Alle inlijstingen op maat, hout, alu, enz. INTERIEURVERZORGING Steenweg op Ninove 6, B 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.86.45 MEUBEL-KEUKEN- BADARCHITECTUUR

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 24