BEGROTING VOOR DE EERST] EEN BONI, SIND&3PI Aalsters uinnnriDE imm Gazet \>an QaKt zeefdrukkerij ontwerpstudio reklame... geeft méér mét promotiedrukwerk dend. stw. 27-31 053-7010 28 5 miljoen per dag 365 maal per jaar mmmmÊ Onder de Belforttoren BOEKHOUDING Frans Jansegers VERZEKERIN GEN Frans Jansegers DE PEN TER HAND Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Kedaktie. publiciteit en abonnementsdienslRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 6294. Burelen open van 8 tot 20 uur. 2 Nieuwe Gazet van Aalst 2 november 1984 Een begrotingsdebat is steeds een saaie bedoening. De bespreking van de stadsbegroting 1985 vormde hierop geen uitzondering. Cijfers en nog eens cijfers. Hierbij kwam nog dat de gemeenteraad maan dagavond ook nog een aantal andere begrotingen diende te bespre ken zoals deze van het slachthuis, deze van de regie voor grond- en bouwbeleid, enz. Vooral tegen deze laatste was er heel wat kritiek vanuit de oppositie. De gronden van de verkaveling van het Hof ter Leeuwergem schijnt men nu toch te willen verkopen voor privé- woningbouw. Belastingen Over de belastingen die dit jaar wijzigen hebben wij het reeds gehad in een andere bijdrage. Goed nieuws was wel dat de opcentiemen op de onroerende voorheffing dalen van 2500 naar 2400 wat een mindere ontvangst betekent van zowat 14,5 miljoen. Ondanks deze daling zal de begroting 1985 toch nog een be langrijk boni vertonen van zowat 25 miljoen. Schepen van Finan ciën, Bogaert, glunderde dan ook zichtbaar toen hij zijn begrotingscijfers uiteenzette. Begroting De gunstige cijfers wijdde sche pen Bogaert aan de saneringsle ning, de operatie bistouri en aan het saneringsplan en aan de pro fessionele aanpak van de finan ciën. Nochtans mocht men vol gens hem niet te optimistisch zijn en diende de stad ook in de toe komst voorzichtig om te gaan met de gemeenschapsgelden. De totale uitgaven worden voor 1985 geschat op 1.947.187.877 frank, zijnde 6,32 meer dan dit jaar. Van deze uitgaven gaat 52 naar de personeelskosten of meer dan 1 miljard. De werkingskosten blijven vrij wel konstant evenals de over drachten. Belangrijk is wel dat de schuld procentueel daalt van 28,20 in 1984 naar 26,3 in 1985. Toch is deze schuld nog goed voor 517,8 miljoen. Op het vlak van de inkomsten zorgen de overdrachten voor 90 de prestaties voor 3,37 en de schuld voor 6,61 op de buitengewone begroting worden 208 miljoen eigen investeringen voorzien. Zoals te verwachten verheugden de meerderheidsfraktieleiders, Ghis Willems voor de CVP en Oscar Redant voor de PVV, zich over deze cijfers en wensten zij het beleid verder te zien evolue ren in dezelfde tred. De kritiek van de oppositie, vooral VU- fraktieleider Jan Caudron, was niet mals. Hoe hij en zijn SP- kollega, Edgard Hooghuys, ook aandrongen, een verlaging van de personenbelastingen zat er niet in. Personeel Het was te verwachten dat de raad ook uitvoerig zou handelen over het personeelsbeleid nu deze uitgavenpost opnieuw fors stijgt. Willy Van Mossevelde (VU) hield terzake een erg opgemerkte interpellatie en lanceerde nog maals het voorstel tot een objek- tief personeelsbeleid via een pakt onder alle politieke partijen. Dergelijke voorstellen lijken ech ter steeds te sneuvelen nog voor aleer er degelijk over nagedacht wordt. Via schepen voor perso neel, Robert De Pauw, liet het schepenkollege immers uitschij nen dat men niet gelooft in der gelijke pakten. Misschien niet ten onrechte gelet op wat er in het verleden op dit vlak reeds gebeurde. Het was reeds na middernacht toen de raadsleden aan de punt- gewijze bespreking van de begro ting begonnen. Traditiegetrouw kon toen de uiteindelijke uitslag van de stemming over de begro ting 1985 voorspeld worden met name goedkeuring door de meer derheid en verwerping door de minderheid. Verminderingen Niet alleen het feit dat de opcen tiemen op de onroerende voor heffing verlagen is belangrijk nieuws voor de bevolking. Ook een aantal andere inkomsten van de stad verlagen door vrijstellin gen, ristorno's enz. Inzake de belasting op het afhalen van huisvuil voorziet men elders 5,5 miljoen minder door terugbeta lingen. Voor de belasting op het aansluiten op het rioolnet wordt 6,6 miljoen minder verwacht. De verkoop van de pendelparking aan de N.M.B.S. zal 2,2 miljoen moeten in de stadskas brengen en het feit dat nu ook miliciens en gewetensbezwaarden geen taks op administratieve beschei den meer zullen moeten betalen zal een half miljoen minder opbrengen. Tot slot vervalt de belasting op het dienstpersoneel wat goed was voor... 16.950 fr. (MP) De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen meldt dat de stadslijnen 31 en 32, die van het station naar Nieuwerkerken rij den, ter gelegenheid van Aller heiligen zullen omgeleid worden via het kerkhof. Een bijkomende halte wordt voorzien ter hoogte van de ingang van het kerkhof. VU-volksver(egenwoordiger Jan Caudron is de laatste tijd zeer aktief. Zo hield hij onlangs een zeer degelijke interpellatie over de ramp met de Mont-Louis, en interpelleerde hij nadien over de bijdrage van de ondernemingen in de werkingskosten van de waterzuivering in Vlaanderen. Ook stelde hij parlementaire vra gen over de miskenning van het Nederlands in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel en over de depolitisering van de aanwervingen, benoemingen en bevorderingen bij de openbare besturen. Het nieuwste nummer van 't Prikklokje, het tweemaandelijks tijdschrift van de CVP-jongeren staat opnieuw vol interessante informatie. Aldus wordt in een artikel over de «Zaak Happart» gesteld«Meer dan ooit dient dan ook gewerkt te worden aan de realisatie van het federalisme met twee, ten gunste waarvan de CVP-leden zich reeds hebben uitgesproken op hun nationale kongressen in 1972 en 1979». Tot slot leest men letterlijk «Laat ons hopen dat er iets van terechtgebracht wordt voordat we ons moeten kwaad maken». Inzake de hoogspanningslijn door het Denderland is men van oordeel dat deze geenszins de goedkeuring van de CVP-jonge ren kan wegdragen. Hierbij wordt Raldes in feite 100 gelijkgegeven, ook met zijn alternatief tot het ondergronds aanleggen van de lijn. Inzake de tracéwijziging van de nieuwe lijn schrijft men «Doch blijkbaar verwaarloosden de bevoegde in stanties en initiatiefnemers hun huistaak, en werd de toegestane wijziging wettelijk niet in regel gebracht». Wel is men van oor deel dat er politiek misbruik gemaakt werd van het dossier. Verrassend is dan wel dat twee CVP-jongeren in de gemeente raad Paul Stockman en Willy Bosteels zich niet onthielden of samen met hun kollega Eddy Couckuyt een kortgeding wilden aanspannen tegen de nieuwe hoogspanningslijn. Eén adres Posit weg S7 HERDERSEM 053177 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM 053177 51 34 Wie niet meer zal opduiken tussen de folkloristische lezersbrieven in onze lokale pers is Pieter Pots. Deze politieker dreef zijn persoonlijk dienstbetoon ongelooflijk ver en nam al jaren voortdurend de pen ter hand om zijn opborrelende geestdrift in de gazet te krijgen. We zullen hem voortaan missen want een nieuw bestuur van zijn partij heeft hem zopas, nog wel in "zijn,, weekblad, boudweg voor de (Vlaamse) leeuwen gegooid, eigenlijk geschandvlekt, zonder één woordje dank. Wie we eveneens moeten missen is die fameuze dokter Herman Lecómpte, die zichzelf in dezelfde Pieter Pots-stijl al vele jaren zo belachelijk mogelijk probeerde te maken. Met sukses trouwens. Naar ik thans verneem zou zijn zogezegd dokterspraatje al vele weken niet meer verschenen zijn. Hoe is mij zulk wereldschokkend feit niet eerder opgevallen nietwaar. Langs deze weg stuur ik dan ook aan de Aalstenaar Herman Lecompte een bedroefde afscheidsgroet. Maar er is nog een derde persoon die dreigt te verdwijnen uit onze brievenbus, de schrijfster namelijk van de "Brieven uit het dierenasiel,,. Deze keer gaat het echter om een dame waarmee ik geenszins de draak mag steken want zij is een dierenvriend bij uitstek. Haar proza getuigt van hoge fijngevoeligheid en intellekt, van een zeldzame bekommernis voor levende wezens die verlaten zijn. Reeds jaren houdt zij het schrijven van ingezonden stukjes vol en verrast mij telkens met haar stipte stijl, haar groot hart en haar originele verhaaltjes. Maar wat lees ik als slot van haar artikel van vorige week? "...Als niemand reageert op deze vraag, moet ik bedroefd vaststellen dat niemand mijn boodschappen leest en kan ik er zowel mee ophouden,,. Maar nee, mevrouwtje, hou niet op Meet uw lezerskring toch niet aan het aantal dat reageert. Verlies de moed noch uw ijver om het dierenasiel van de Lion d'Or in stand te houden. Denk niet, mevrouwtje, dat enkel bezitters van huisdieren uw brieven lezen. Welnee. Uw rubriek is een te grote zeldzaamheid geworden in onze pers van vandaag, waar er fataal vooral aandacht wordt besteed aan wat verkeerd loopt, aan wat niet zou mogen. Uw brieven zijn voor ontelbaren een oase van menselijkheid, ook al schrijft u over dieren. U brengt een beetje zon in harten die dreigen te verstenen. Doe voort alstublieft. De Panoramist niGUCJOG- Onafhankelijk weekblad voor Grool Aalst - Sen mige- JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente. Handtekening schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst. Verantwoordelijke uitgever: y.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnemenljaar 1.000 fr., 6 maanden 550 Ir., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 26