atllmilmö Korrie De Moor, een levende publiciteit voor het damesbasketbal Okapi - Sint-Truiden 41-60 D.B.C. Aalst-Esneux52-53 Leupegem - Osiris 77-67 Athlon leper - Osiris Somati 41-39 Witte Sterren - Terlinden- boys 36-104 DBC Erembodegem - Oost akker 40-23 Het klasseverschil nu al merkbaar in A.L.B.V. DE KEUKENKULTUUR 12 Nieuwe Gazet van Aalst 2 november 1984 Als ik Korrie De Moor, aan de spits van de tegenaanval zie lopen, doet ze me steeds terugdenken aan Wilma Rudolph, de koningin van de Romeinse Olympische Spelen in '60. Ter herinneringW. Rudolph, de zwarte gazelle zoals ze destijds werd genoemd, veroverde door haar loopstijl, niet alleen 3 gouden medailles maar eveneens de harten van duizenden sportliefhebbers. Korrie De Moor bezit eveneens dat sierlijke in haar bewegingen. Van die mooi ogende sportvrouw wilden we meer weten, dus trokken we ons zondagspak aan en gingen bellen aan de ouderlijke woning op de Leopoldlaan. Hoe kwam je bij het Basketbal terecht Mijn dooppeter, Luc De Moor, was be stuurslid bij Blackboys en hij overtuigde me om aldaar bij de damesafdeling aan te sluiten. Maar in de Aalsterse Dames- basketbalwereld verhuist en verandert men maar al te graag. Zo zijn de voorbije jaren nogal wat clubs gesplitst, een deel bestuursleden namen dan een paar meisjes in hun kielzog mee, kozen een nieuwe clubnaam en thuishaven en stichten een nieuwe vereniging. In 1981 werd in Denderleeuw, Osiris Damesbasketbalclub boven de doopvont gehouden en ik behoorde tot de dopelin gen». Het gaat blijkbaar goed met Osiris Somati «Ja, we begonnen in 2de provinciale en promoveerden al dadelijk. Meer zelfs, we bleven dat jaar ongeslagen en wonnen de Beker van Provinciale, mijn persoon lijk grootste voldoening. Het daaropvol gend jaar beperkten we ons verblijf in 1ste provinciaal tot het strikte minimum, zodat we reeds in 1983 akteerden op 3de klasse niveau. Dit seizoen konden we dankzij het op non-aktief plaatsen van Tongeren nog maals een trapje verhogen». En de succesreeks vervolgt Zeker, want zondag versloegen we de leidersploeg Stars Gent». Je bent gehuwd, kun je dat combineren met je sport «Mijn echtgenoot, Dirk Temmerman, speelt eveneens Basketbal bij Osiris Denderleeuw. Wij, dames oefenen elke woens- en vrijdag en doordat de heren iedere dins- en donderdag trainen en we in het weekeinde onze onderscheidelijke wedstrijden spelen, worden al de af spraken in ons gezin afgehaspeld op maandag». Wat zijn je sterkste kanten (Bescheiden als ze is, antwoord Korrie met een glimlach, dus stilt vader Frangois onze vragenhonger) «Onze Korrie is vrij snel, heeft een goed afstandsschot en spreekt in de verdedi ging haar woordje mee». De zwakste zijde dan (Hier komt echtgenoot Dirk Temmerman ons ter hulp) «Ze is teveel ploegspeelster, neemt te weinig verantwoordelijkheid, initiatief en Score even laag als zaaltemperatuur In de Okapizaal was de veiwaiming niet in weifcing gesteld en gezien er op het veld ook al geen harverwarmend spektakel werd opgevoerd, bleef het over de gehele lijn een koude bedoening. Het begon slecht voor de ajuinen. In de voorafgaande beloftewedstrijd kwam Pat. Van Impe zo zwaar ten val, dat hij out was voor de hoofdmatch en Okapi meteen moest een basispion missen. Okapi's eerste ploeg kende een stil staande start. Na 5 minuten was men er in geslaagd, wel geteld één punt aan te tekenen (1-8). Balverliezen en een on dermaatse afwerking (33 waren aan de orde van de dag. De tegenstanders maakten gelukkig, niet teveel misbruik van de Aalsterse zwakheden. Slechts Winnen en Biets weken aan een normaal percentage af. Rust18-26. Na de frikos werd het vervolg van het drama gespeeld, met dezelfde zwakke akteurs in de hoofdrollen. Een vertoning op het laagste tweede klasse niveau. De gastspelers waren al niet veel beter. Sneyders zorgde er in zijn eentje voor, dat Okapi steeds dieper in de vernieling werd gelopen. Coach Acke probeerde men enkele teamswijzigingen, zijn ploeg te lanceren maar al zijn vervangingen brachten weinig aarde aan de dijk. De opstelling van Frank Van Impe was het enige lichtpunt in de duisternis. De nieuwe Aalsterse glamourboy, reeds uit blinker in de beloftenwedstrijd, liet aan vallend enkele mooie flitsen bewonde ren. Zonder twijfel, één van Okapi's talentrijkste jongeren moet hij nu vooral verdedigend bijgeschoold worden en dan zou hij wel eens tot de openbaring van het seizoen kunnen worden uitge roepen. Okapi staat nu op de laatste plaats in de rangschikking. Zaterdag a.s. gaan de Aalstenaars bij Castor Brakel op bezoek. Wordt daar de heropstanding ingezet Punten Minnebo 6, Schmitt 9, Elias 9, V.D. Bosch 8, Schellinck2, D. De Neve3, F. V. Impe 4. Onervarenheid doet DBC de das om. In de Denderhal stond een wedstrijd tussen de middenmoten op het pro gramma. DBC Aalst, zevende in de voor lopige rangschikking met 4 punten, nam het op tegen Esneux op de achtste plaats met evenveel punten. Bij DBC Aalst trad Lise Kasprowicz aan, zodat men normalerwijze mocht ver wachten, dat ze de wedstrijd zou kunnen domineren. Niets bleek echter minder waar. Kasprowicz werd in de eerste helft zo van dichtbij bewaakt, dat ze slechts 3 punten (1 velddoelpunt bonusworp) in 20 minuten aantekende. Natuurlijk is het ook zo, dat de ploegen hun verdediging toespitsen op de vedette van de te genstander. Normaal kunnen de andere meisjes van deze situatie dankbaar vertoont dus zeker geen leiderscapa citeiten». Of ze thuis ook het onderdanig type uitbeeldt, wordt me niet bevestigd. Terug over naar de charmante gast vrouw. Welk beroep oefen je uit «Ik werk in de rookwaren groothandel van vader». Andere hobby's behalve sport «In mijn schaarse vrije tijd lees ik graag en veel vrouwenmagezines, natuurlijk de N.G.v.A. en aan moderne romantische muziek te beluisteren, beleef ik even eens genoegen». Volg je een speciaal dieet, waardoor je zo slank bent «Overmatig eten doe ik niet, maar snoepen o la la. Geen patisserie, maar voor confisseriewaren en/of pralinen te kopen, durf ik wel eens een blokje omrijden tijdens mijn dagelijkse tochten». «En ze kan goeie koekjes bakken», voegt moeder er aan toe, wat door de stam vader bevestigd wordt, want hij moet dan de rol van fijnproever vervullen, blijkt het nog. Welke trainer heeft op jou de beste indruk gelaten «Van mijn huidige coach Janina Wojtal heb ik enorm veel opgestoken». Heb je ook grote voorbeelden bij andere speelsters of technieken die je zelf zou willen uitvoeren «Neen, niet in België en de buitenlanders ken ik niet zo goed. Natuurlijk zou ik ook graag kunnen smashen maar dat zal wel een droom blijven». De jongste van de De Moor meisjes weet dat die spektakulaire dunk nooit tot haar mogelijkheden zal behoren, dus probeert ze liever haar technische bagage die ze nu reeds behoorlijk beheerst, nog meer te perfectionneren en uit te breiden. Korrie De Moor, niet alleen een lust voor het oog maar eveneens een Basketdame met klasse en talent. (G.S.X.) Korrie De Moor, een parel aan de Somati-kroon. gebruik maken. Bij DBC Aalst gebeurt echter juist het tegenovergestelde. Als Kasprowicz niet draait, hapert het hele raderwerk en zo was het ook deze keer. Slechts K. De Ryck bood voldoende weerstand. Rust 28-28. Na de herneming geraakte Kasprowicz dan toch op haar normaal toerental, maar omdat op het beslissende ogenblik van de wedstrijd, de onervarenheid sommige speelsters parten speelde en de tegen standers elke flater, ongenadig afstraf ten, gingen weer 2 kostbare punten voor de thuisploeg verloren. Volgende week reist DBC Aalst naar Karei V. Punten Kasprowicz 18, Wiertz 0, Stokx 5, G. Heireman 9, I. De Moor 0, De Ruyck 18, Martens 2. Er is nog hoop Osiris is van een kale reis teruggekeerd. Wat wel een beetje te verwachten was want Haantjes Leupegem stond voor het seizoen bij de titelkanshebbers geho mologeerd. Maar gezien Osiris, enkele weken, terug in een wedstrijd tellende voor de beker, de thuisploeg had versla gen, koesterde men in Denderleeuw kringen toch de stille hoop om het exploot te herhalen. Zover kwam het jammer genoeg niet. Bij Osiris is men ziek in het bedje van het shot. Aanvankelijk konden de Seven-uppers nog aanklampen. Na een kwartier was de score 21-18. Hoofdzakelijk door de slechte afwerking van de gasten, sloeg de thuisploeg in het zicht van de rust, een diepe kloof, 38-26. In de tweede periode kwam Osiris ei zo na terug aansluiten, halfweg 50-46, dit vooral onder impuls van G. Cornand. De gastheren beten echter duchtig van zich af, 60-53. Toch gaven de witgroenen zich nog niet gewonnen. Langs Cornand en Raman sloten ze bijna aan, tot 60-57. Meteen hun laatste wapenfeit want Leu pegem sloeg ook die ultieme aanval af. Een positief punt was het heroptreden van L. Famaey maar om in deze wed strijd op de 2 punten aanspraak te kunnen maken leed Osiris teveel balver lies en shotte men te onzuiver. Toch is alles nog niet verloren. In derde klasse A zijn de ploegen zo sterk aan mekaar gewaagd, dat de kampioen diegene zal zijn, met de minste neder lagen. Een andere titelkandidaat werd eveneens terug verslagen Zele ging op Bornem de boot in met 79-60. Zo zie je maar Punten Lievensö, Cornand 18, Famaey 3, Temmerman 8, Raman 11De Geest 9, Veldeman 12. Zaterdag bekampt Osiris, een oude basketgrootheid, Bushier (met ex. Osi risspeler Borgers) Als zoonlief fluit De Osirisdames hebben een nipte ne derlaag geleden. In West-Vlaanderen werd ten onder gegaan met klein ver schil. Nooit kon de thuisploeg een grote voorsprong nemen, zodat de spanning in de wedstrijd bleef tot de laatste seconde. Bij de rust was de score nog steeds in evenwicht (26-26). In de laatste 20 minuten bleven de bezoekers aanhaken. Vincke, Wojtal en De Moor vonden hun gewone trefzekerheid niet. Gelukkig speelde Naessens een reuze partij. Verdedigend had ze Dumortier uit de match gehouden en nu bracht ze aanval lend haar steentje bij. De Rijcke, die nogal laat werd opgesteld, was even eens voortreffelijk. De Somati's kwamen amper tot één snelle tegenaanval, zodat de nederlaag niet alleen in de schoenen van de scheidsrechters mag geschoven worden. Wel is het eigenaardig dat de verantwoordelijken, een referee aandui den, die de zoon van de ondervoor zitter van leper bleek te zijn. Dergelijke toestanden zou men van bondszijde toch beter vermijden. Zondag 4-11 ontvangt Osiris Somati, DBC Leopoldsburg. Punten Wojtal 8, Vincke 8, Naessens 8, De Moor 4, Rooselaer 8, De Rycke 3. Witte sterren fonkelen niet. Zoals de uitslag al laat vermoeden, was er hier van geen echte wedstrijd sprake. De sterren bevonden zich in de bezoe kende rangen. BBC Terlindenboys ver oorloofde zich zelfs om hun topscoorder Borms, die momenteel met een hand kwetsuur sukkelt, aan de kant te laten. Vermoesen nam dan maar de schut- tersrol over. Voor de rust bracht hij liefst 31 punten op zijn aktief. stand 12-50. Ook na de herneming duuurde de Aal sterse overheersing verder. De tegen spelers uit St.-Amandsberg zouden in Aalst in het liefhebbersverbond moei lijkheden ondervinden om mee te draaien. In 3e provinciale staat Terlindenboys nu derde, slechts voorafgegaan door Zele en Assenede. Zondag aanstaande voorziet de affiche, Terlindenboys-Lochristi Eerste overwinning De Erembodegemse meisjes hebben hun eerste zege veroverd. In de wedstrijd tegen Oostakker stonden ze van bij de start aan de leiding, 9-2. De bezoekers pakten dan uit met een presverdediging, die de thuisploeg heel wat moeilijkheden bezorgde. Rust14-11. Tijdens de onderbreking zette coach Ph. Renders echter zijn aanvalspatroon te rug op poten. Door de lengte van Pollet maximaal uit te buiten en omdat de gehele ploeg aan een goed shotper centage (16/33) afwerkte, kon D.B.C. Erembodegem de eerste 2 punten in deze competitie veroveren. Volgende zondag is de verplaatsing naar Gembas voorzien. Een nederlaag zou de Erembodegemse klan teleurstellen. Win nen dus maar. Punten Huylebroeck 10, Schollaert 4, Callebaut 2, Willen 5, Pollet 19, Lievens, V. Malderen. In het Aalsterse liefhebbersbasket wordt de kloof tussen de onderscheidelijke ploegen steeds duidelijker. St.-Antoon (8 pt.), Eurowas (6), Berger Du Nord (6) vormen ongetwijfeld het toptrio. Cockpit (4) en Sneldrukcenter (4) zijn de mid denmoten, een duo waarbij ook Café De Paris (2) wil bij aansluiten. Paco Milou (0). De Villa (0) en De Nachtwacht (0) vechten voor de rode lantaarn. Volgende zondag 4/11, 10.30 u. staat de topper Eurowas-Berger Du Nord op het pro gramma. Eurowas is steeds ongeslagen, maar Berger Du Nord moest al eens tegen St.-Antoon in het zand bijten. Enkele wedstrijdverslagen Café De Paris - Eurowas 38-68 Een ontgoochelende partij, waarin beide ploegen afwerkten aan een laag per centage. Rust24-39. In de tweede helft liep Eurowas steeds verder uit, alhoewel de coach alle beschikbare spelers liet op draven. Punten: Café: Troch 10, Y. V. Lan- genhove 8, Kerkvliet 5, Mechnig 2, De Baerdemaecker 5. Vergeylen 2, Cooman 6. Euroswas V. Crompthout 18, Callebaut 16, De Saedeleer 3, V. Callenberghe 2, De Wilde 4, Steenhout 6, V.D. Bulcke 8, Verbeken 9. Sneldrukcenter - De Nachtwacht 59-37 Tweede achtereenvolgende overwinning voor Sneldrukcenter, waarbij G. Troch nu aan het kanon werd bijgestaan door Terryn Rust35-9. In de eindfaze ontwaakte De Nachtwacht maar dan was het kalf al verdronken. Topscoorders SneldrukcenterTroch 18, Terryn 10 NachtwachtGoubert 8, Eelbode 7. Paco Milou - St.-Antoon Norge 47-89 Een rustige oefengalop voor de restau rantjongens, die alleen leider blijven. Berger Du Nord - De Villa 20-0 De villa stuurde zijn kat naar het Dender leeuw sportcentrum en kreeg meteen de eerste forfaitscore aangesmeerd. (G.S.X.) INTERIEURVERZORGING )EN Steenweg op Ninove 6, B 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.86.45 MEUBEL-KEUKEN- BADARCHITECTUUR

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 36