FRANCIS SMET aïis/üi-jsuLMi ST.-JORIS Scheidsrechter was kwaadste tegenstander Kop krijgt slaag van staart Nieuwe Gazet van Aalst 23 november 1984 11 Immerzeeldreef 3 1, AALST - Tel. J053)2t .66.79 Dealer DELMAC PVC en ALII-ramen - dubbel glas SERGANT Café frituur snack Okapi - Grivegnée 88-83 PËëlBIS m uur m Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT St. Annalaan, AALST 77 57 30 Okapi. Hij maakt reeds 10 jaar deel uit van de eerste ploeg. Marc was kennelijk onder de indruk van het gebeuren want de eerste helft sloot hij af met 0 punten en 4 fouten waarvan één technische wegens protest tegen de scheidsrechter. Een negatieve balans die we van hem niet gewoon zijn. Dirk Schellinck daarentegen hervond deze avond zijn trefzekerheid want hij stond na 20 minuten reeds met 12 pt. aan een 6/8 gemiddelde genoteerd. M. Min- nebo was eveneens in een goede dag en liet 16 punten op zijn aktief aantekenen. Aan de overzijde hielden Servais en kleurling Mayenda de score in evenwicht. Bij de rust (41 -42) waren beide ploegen slechts door één puntje gescheiden maar in de eerste minuten van de tweede helft, kende Okapi zijn welhaast traditionele inzinking. In één ruk werden de bordjes naar 49-57 verschoven. Toen moest Grivignée wat stoom aflaten en Okapi, fel aangemoedigd door de plaatselijke sup porters kwam warempel aansluiten, 57- 57 na 12 min. Een paar betwistbare scheidsrechterlijke beslissingen brach ten Grivegnée opnieuw op voorsprong, 57-61 maar betekenden voor de ajuinen een stimulans op er nog maar eens keihard tegenaan te gaan. Toen een tweetal minuten van het einde, de top scorer bij de tegenstander, Servais 25 pt., het veld met 5 fouten moest verlaten, klaarde de hemel helemaal op voor de Aalstenaars. M. Elias deponeerde op het beslissende moment, tweemaal achter eenvolgens de bal door het net en Schmitt deed zijn onproduktieve eerste periode vergeten. Het pleit was meteen beslecht. De fans genoten kennelijk van deze onverhoopte overwinning en maak ten een kabaal dat men tot in de Bristol hoorde. Een mooier geschenk kon men Elias niet aanbieden. Volgende reist Okapi naar Antwerp. Punten Elias 6, Minnebo 29, Schmitt 19, V.D. Bosch 14, P. Van Impe, D. Schellinck 20. (G.S.X.) wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST Pitzemburg - Osiris 70-72 Osiris heeft de belangrijke uitwedstrijd tegen Pitzemburg tnt een gned einde gebracht. Mede door het verlies van Wilrijk en Lier schuiven ze op naar een derde plaats in de rangschikking achter de koplopers Leupegem en Sijseie. Poi De Geest was de grote figuur in de aanvaisfase. Met 2 gelukte veldkorven en evenveel succesrijke vrijworpen deed hij de bezoekers voor de eerste maal de leiding nemen, 5-6. De klok wees nog maar 11 minuten aan, of de reus uit Waasmunster kreeg al zijn 3 persoonlijke fout aangesmeerd en moest de plaats ruimen voor Luc Famaey. Deze vervan ging wierp meteen zijn vruchten af want met de hulp van Cornand liep de score op tot 13-24 aan de 13 min. De thuisploeg strafte toen een paar balverliezen van Osiris af, zodat ze via 28 gelijk, de rust (34-36) bereikte en zelf 2 punten voor sprong nam. De opnieuw ingebrachte P. De Geest zorgde nu bijgestaan door Lievens, voor een 47-52 stand. Halfweg werd lange Pol echter uitgesloten met een volgeboekte foutenkaart zodat Pitzenburg terug kon aansluiten en door de hulp van één van de grijze mannen zelfs de leiding over nam. 65-60. De refs hadden toen negen fouten tegen Osiris en slechts één tegen de Meche- laars gefloten. Een verhouding die op zijn minst verdacht lijkt. De Sevenuppers sloegen echter de handen in mekaar en slaagden er via Temmerman, Veldeman in een beslissende kloof te slaan (66-72). De gastheren konden nog wel naderen, maar Osiris nam toch nipt maar verdiend, de zegebloemen mee huiswaarts. De eerstkomende ontmoeting is zater dag 24/11. Dan neemt Osiris het op tegen Sparta Schaarbeek. Punten Lievens8, Cornand 14, Famaey 10, Temmerman 12, Raman 6, De Geest 12, Veldeman 10. (G.S.X.) Moeilijker dan verwacht BBC Erembodegem - The Tower 58-77 In de Denderhal had zondag de stadsderby tussen BBC Erembodegem en The Tower plaats. De thuisploeg zou een kinesist een voltijdse betrekking kunnen bezorgen. Liefst 3 basisspelers waren dit seizoen reeds uitgeschakeld door allerlei kwet suren, maar vandaag deden B. Netens en G. Marcoen toch hun wederoptreden. Slechts E. De Wolf bleef langs de lijn. Niet te verwonderen dat BBC Erembodegem tot nog toe slechts één overwinning (tegen Bnggen- hout) liet noteren. Insiders dachten dat The Tower met de tegenstanders, de vloer ging vegen en zo zag het er aanvankelijk ook naar uit, 21 - 32 na een kwartier. Lenoir en G. V.D. Brempt leken ongrijpbaar voor de plaat selijke verdediging. In het zicht van de rust schoot Barrez echter uit zijn kram men en goed gesteund door Triest, bracht hij de geelblauwen terug, 32-38. Na de kampwisseling dreef The Tower het tempo terug op, zodat Erembodegem nu definitief moest afhaken. Van Bran- ieghem en V.D. Borght namen plaats achter het kanon en verruimden steeds verder de marge. G. Marcoen kwam nog wei zelf opdraven maar was conditioneel nog niet in orde waardoor ook bij het tij niet kon keren. Volgende week verplaatst Erembode gem zich naar Wezenvrienden en The Tower speelt op het thuisfront tegen Modu. Punten Erembodegem Cobbaert 9, V D. Burght 10, Nevens 10, Marcoen 2, Triest 11Meert, Barrez 16, V.D. Stichel, De Backer. The TowerLenoir 25, Ravijts 2, Goos- sens, V. Branteghem 10, De Pauw, Brys, Thys 8, V.D. Borght 14, V.D. Bremt 18. (G.S.X.) Gentenaars krijgen strop om 0. Somati - Amical Gent66-52 A. Gent staat in basketmiddens bekend als een kweekschool voor jeugdig vrouwelijk talent, maar kon vorig seizoen de degra- Verleden week na de donderdagtraining riep coach Acke zijn discipelen bij zich, wenste hen het beste en kondigde meteen zijn afscheid aan. Zijn assistent R. Veillefon nam de zieltogende ploeg over. M. Elias werd, naar aanleiding van zijn 300ste match bij Okapi, in de bloemetjes gezet. (EL) Kapitein M. Elias werd voor aanvang van de wedstrijd, door vrienden en medespe lers gehuldigd voor zijn 300ste match bij «SKMlMStSC ««-WK j'TffWW"' BBC. Erembodegem. Door tegenslagen geremd dit jaar. BBC. The Tower. Winnaar van de stadsderby tegen BBC. Erembodegem. datie toch niet ontwijken. Deze keer moesten ze wederom van een kale reis terugkeren. Via het schuttersduo V. Vincke, K. De Moor namen de Somatidames, de beste start. Gent kon slechts replikeren langs E. Poot, een meisje die goed uit de voeten kan, zoals haar naam laat ver moeden. Na de rust (34-24) kwamen Rooselaer (5/6) en Naessens (5/7) op de proppen. De Rycke, die inviel voor een wat mindere Wojtal leverde eveneens een knalprestatie. De jumpshots van blonde N. Agon en de punten van Cocquit hielden het verschil nog binnen de perken. Punten De Rycke 10, Vincke 14, Roo selaer 17, De Moor 8, Naessens 12, Wojtal 5. Zondag 25/11 16 u. (res. 14.30 u.) staat O. Somati-Arlon op het programma (GSX) Foutenlast nekt bezoekers Baasrode - BBC Erembodegem 38-30 In een ijskoude hal zagen de bezoekers al vlug tegen een grote foutenlast. Reeds vanaf de 9e minuut moesten bij Erembodegem, de langsten heel wat voorzichtiger akteren. Halfweg (16-16) kon de party nog alle kanten uit, maar reeds vlug mochten de grote meisjes Huylebroeck en Pollet met 5 persoonlijke fouten vanop de bank toekijken. Van dan af controleerde Baasrode het luchtruim, wat meteen te merken was op het score bord, 32-22. De invalsters van coach Renders deden wel hun uiterste best, maar moesten in Baasrode uiteindelijk de betere erken nen. Zondag 25/11 - 18 u. staat DBC Erem- bodegem-Zottegem op de affiche. Punten Pollet 9, Huylebroeck 9, Schol- laert 2, Callebaut 2, Willen 2, Lievens 3, De Smet 3. De Nachtwacht - Café De Paris 38-54 De oude garde van de gastheren komt steeds moeilijker tot scoren en omdat punten op het scorebord brengen, nog altijd één van de belangrijkste facetten van basketbal is, wonnen de jongere gasten dan ook deze partij. De Villa - Cockpit Di Roma 59-66 Toen de stand nog omzeggens gelijk was, gleed Cockpitspeler D. De Schaep- drijver op zo'n ongelukkige wijze uit, dat hij er een scheenbeenbreuk aan over hield. Toch kon een homogener Cockpit de twee punten meepikken, daar De Villa slechts op de afstandshots van Troch, V.D. Haegen kon rekenen. Punten Ghysbrecht6, V.D. Borght 3, De Wolf 4, V.D. Driessche 7, Troch 16, V.D. Haegen 23 voor de Villa CockpitF. V.D. Hauwe 28, G. V.D. Hauwe 9, De Wuffel 10, Broothaers 2, Rasschaert 7, Corthals 6, Possé 4. (GSX) Een klasse verschil Roeselare - DBC Aalst55-67 De Westvlaamse meisjes zijn dit jaar als tweede stijger naar de 1 ste Nationale opgeklommen. In de hoogste reeks ondervinden ze echter wekelijks, dat er nog een hemelsbreed verschil bestaat tussen 1 en 2 klasse. Ze hebben dan ook voorlopig slechts één wedstrijd gewon nen en staan als mede rode lantaarn drager gerangschikt. In deze wedstrijd mochten ze tot aan de pauze meespelen met DBC (28-29). Dan duwden Kasprowicz en De Ruyck het gaspedaal wat verder in en moest Roeselare de rol lossen. De gastvrouwen teren uitsluitend op de routine van Meyns en de zusjes Snauwaert maar ontbreken toch nog enkele klassespeelsters om tegen sterke ploegen, met gelijke wa pens te strijden. Punten DBC Kasprowicz 29, Audenaert 8, Heireman 10, De Ruyck 14, Stokx 4, Wiertz 2. Volgende zondag 25/11 ontvangt DBC Aalst, één van de topteams n.a. Sparta- cus met C. V.D. Bosch. (G.S.X.) Topscoorder stond aan verkeerde kant Terlindenboys - Temse70-83 De Aalsterse nieuwkomers boden in de beginfase, genoeg weerstand om aan te klampen. In het zicht van de tussenhaven moesten ze echter de snelboot van de tegenstander laten voorbijvaren, 36-46. De tweede periode was halfweg als via een schotvaardige R. V.D. Bosch de thuisploeg langszij kwam, 61-61. Toen begon spelverdeler Van Damme aan een shotfestival. Acht pogingen zonder mis singen joeg hij door het net. Tegen zo'n scherpschutter was geen kruid gewas sen en de Car Service jongens gingen dan ook roemloos kopje onder. Punten Borms 10, Bonner 4, V.D. Bosch 20, Impens 4, Geerinckx 8, Tem- buyser 6, Vermoesen 18. Zondag 25/11 bezoeken de Terlinden boys, Bolas Dendermonde. (GSX)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11