MAHCOEN, TRAINER BIJ allmilmö Raymond Van het Groenewoud: «Laat uw hersens sneller slaan» Voor de gehandicapten KUNSTPARADIJS DE LEEUW DE KEUKENKULTUUR Koop in je eigen streek Je krijgt er service en vooral goed materiaal. 12 - Nieuwe Gazet van Aalst 23 november 1984 Gentsestraat 155, Aalst Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern en klassiek. R. Bekaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Helebau! Demonseau, e.a. Alle inlijslingen op maat, hout. alu, enz. ofnfn ThaTn Herdersem"aa'' deed afgelopen zondag, in de stadsderby tegen The Tower, een schuchter wederoptreden, na 5 weken afweziqheid vanwege een kwetsuur. Het volgende gesprek had plaate h een dampende kleedkamer, na afloop van de wedstrijd. Hoe ben je met basketballen begonnen «Als 13-jarige ben ik zeil bij Osiris gaan aankloppen. We hadden indertijd een goede jeugdlichting. Met Edwin Schor- reel. Celle V.D. Keere en nog een paar anderen behaalden we in 1972, de kampioenentitel van België bij de Scho lieren. De mooiste bladzijde uit mijn plakboek tot nog toe». En dan werd je voor de eerste keer getransformeerd «Ja, voor één jaar naar Erembodegem Na een paar weken volgde ik noodge dwongen Jef D'Haese en Frans Van Driessche op als interim trainer. De volgende twee seizoenen maakte ik, meestal als bankzitter, deel uit van de eerste ploeg van Osiris Denderleeuw waarin toen o.a. J. Pottiez uitblonk. In 1975 verkreeg ik mijn overgang naar Vlierzele. De eerste drie jaar van mijn verblijf aldaar zakten we van 1 ste naar 3de provinciale afdeling, ondanks dat ik er topschutter was. Mijn trainersloop baan startte in Vlierzele echter voorgoed De jeugd werd onder mijn leiding, provin ciaal scholierenkampioen. In de halve finaie van de beker van België verloren we spijtig genoeg tegen Zottegem. De laatste 2 jaar had ik het er zelfs tot hoofdtrainer gebracht, maar toen was het vet van de soep. De samenwerking geraakte zoek en ik werd tot mijn grote ontgoocheling ontslagen. Dan, in 1982 keerde ik terug bij BBC Erembodegem. Eerst als speler, maar dra nam ik hier ook, de trainerrol erbij». Doe je iets speciaal voor je sport Moet je er veel voor laten «Ik probeer me goed te verzorgen, bv met eten en drinken let op. Geen braspartijen voor mij. Om fysisch mijn man te staan, oefen ik vele uren extra. Zo heb ik, deze week, elke dag een paar kilometers gelopen. Ook volg ik regelmatig, allerlei trainerscursussen en stages». Is het niet moeilijk met een ploeg op provinciaal niveau te werken «Zeker, alhoewel iedereen zijn uiterste best doet, om de trainingen en matchen bij te wonen. Uit het basisvijftal zijn nog niet zo lang geleden, een tweetal spelers gehuwd en in het Brusselse gaan wonen Een andere, P. Barrez, heeft werk gevonden en moet soms al eens één bijeenkomst overslaan. Zo wórdt het natuurlijk onmogelijk om een spelsys teem aan te lezenDaarbij heeft de ploeg al met een hele reeks kwetsuren af te rekenen, gekregen. Onze kinesist Y. Triest moet dezer dagen, overuren maken. We hebben liefst 3 gekwetste basisspelers. Ikzelf ben 5 weken inactief geweest door gescheurde gewrichtsban den. Ben Nevens moest 3 weken aan de kant blijven wegens gescheurde liga menten en onze langste, E. De Wolf heeft dit seizoen slechts 3 matchen kunnen spelen. Hij sukkelt met zijn achilles pees». Hebben andere personen op je een positieve indruk gelaten «Als spelers plaats ik R. Samaey en R. Van Herzele op het hoogste schavotje. Getraind zou ik het liefst worden, door nationaal trainer, R. Vergeylen». Is er nog toekomst voor BBC Erembode gem «Voor de competitie klasseerden de tegenstanders ons bij de eerste vijf in de reeks. Nu moeten we echter vechten om de degradatie te ontwijken. Als de tegen slagen ophouden, denk ik wel dat we ons kunnen handhaven. Dat is dan ook mijn vurigste wens Nadien zien we noa wel». (G.S.X.) Gerrit Marcoen kan, ondanks de tegenslagen, nog lachen. Toen we zestien waren en Raymond van het Groenewoud trok van leer dachten we dat die man ofwel een kronisch melankolische zot ofwel een manisch depressief genie was. Aanvankelijk won de eerste tesis veld, hP^B rrtnf we <<Mooit .™e®r .drmken" ('77), zijn nog steeds onomstotelijk overtu gd S 906 erd hadden z'in »an de tweede stelling Eind '81 was Raymond tien jaar paro chiezalen afdweilen een beetje beu en daarom stopte hij voorlopig met het geven van live-optredens. Bijna driejaar later is hij er weer; vorige donderdag liet hij z'n kop en z'n gitaar in het Netwerk zien. «Lacït uw hersens sneller slaan», zo zong hij in één van z'n eerste nummers, en dat deden de 200 stel of wat dan ook, want Raymond was druk doende te bewijzen dat hij nog niets van z'n vroegere kwali teiten heeft ingebonden; vooral z'n smoelwerk is en blijft grandioos (bij voorbeeld bij «Laa m'alleen»). RvhG en z'n band speelden een erg gevarieerde, blijkbaar nonchalant maar toch goed gekontroleerd met vooral veel werk uit z n nieuwe elpee, die eind januari of in februari verschijnt. Na die elpee gaat Raymond op tournee door België en Nederland; wat hij in Aalst kwam doen was eigenlijk de negende van tien «try-outs» om die tournee op punt te stellen. De kleinschaligeheid van dergelijke «try- outs» komt de kommunikatie tussen publiek en artiest natuurlijk erg ten goede, zodat bijvoorbeeld «Je veux de l'amour» eigenlijk uitdraaide op een soort muzikale babbel met het publiek. Het hele optreden door reageerde de Vlaam se Kinnebakkes nr. 1 op z'n publiek, en vice versa bij het innig mooie «Brussels by Night» bleef iedereen, aangegrepen, muisstil wachten tot het allerlaatste noot je was weggestorven... voorwaar een mooi moment in een mensenleven Van het Groenewoud is een ven die zeldzamen die hun eigen werk wéten te relativeren, en wat hij met zijn oudere «suksessen» live aanvat mag dan ook ludiek rotzooien heten; bovendien bezit hij de onfeilbare intuïtie om zoiets steeds op een amusante wijze te doen. Z'n nieuwe songs daarentegen pakt hij heel ernstig aan. Hoewel je enkel af gaande op de live-sound (de klank in Netwerk was overigens bijzonder zui ver zoiets natuurlijk nooit zeker weet zullen de liedjes van de nieuwe elpee variëren van rhythm blues via laid-back arrangementen a-la-Clapton tot verkap te reggae. Eén sterk punt van die nieuwe langspeler - waarvoor Raymond zelfs nog geen naam verzonnen heeft - wordt alvast de teksten. Hij is altijd al een primus inter pares geweest in het uit kramen van onzin met een eksistentia- listisch onderlaagje, en ook nu weer lalt hij er flink op los. Hier vermelden we graag «Dommer kan het niet» en «Ludo Couck»; dat laatste een duetje met z'n bassist waarvoor bij de muziek bij «Light My Fire» van The Doors is gaan zoeken. Manager Johan Van Kerkhof beweert dat daar niets van aan is; dat Raymond dat dus zelf gekomponeerd zou hebben, maar met die uitleg komen ze volgens ons nooit weg. En nu we het toch over covers hebben ir], n set 00k een adaptatie van «Halleluja I Love Her So» van Ray Charles en later ook The Blues Band Hopelijk komt die «Halleluja, ze is van mij» ook op de plaat terecht, want dergelijk r b-werk lijkt de nieuwe RvhG- groep wel te liggen. Die groep liet trouwens een erg homogene en inge speelde indruk, hoewel er bij de (jonge drummer, Koen Vandendriessche, wel een paar haperingetjes waren. De rest van de groep Kries Roose (keyboards en gitaar) en Hans De Backer (bass). Even voor het laatste nummer («Meis jes». natuurlijk) liet Raymond z'n mana ger voor een zeer entoesiast publiek «Aline» zingen. Zn huidige producer, Hennie Vrienten was niet aanwezig; we kunnen alleen maar hopen dat dat heerschap behoudens zijn geknoei met Doe Maar zaliger ook nog wat verstand van muziek heeft, maar daar zal Ray mond wel over waken. Ter gelegenheid van zijn vijfjarig bestaan, heeft de «Prentkaartenclub Aalst» een serie van 12 genummerde prentkaarten uitgegeven met als thema «Karnaval te Aalst». 0e oplage werd beperkt tot 600, en zijn te koop voor 100 fr. De winst gaat integraal en zonder aftrek van de onkosten naar twee scholen, voor gehandicaptenLevensvreugde (Botermelkstraat) en Robso (Molendreef) INTERIEURVERZORGING Steenweg op Ninove 6 B 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.86.45 MEUBEL-KEUKEN- BADARCHITECTUUR In elk gevalRvhG staat er weer, met veel schwung en goesting om er wat van te bakkenin de gaten houden Alleen maar jammer dat hij formeel weigert interviews te geven voor z'n elpee uit is hij wil het rustig aan doen. Daarom gewoon deze wijze woorden uit een nieuwe song «Zwijg me van die gasten die zo goed kunnen zuipen. Ge moest eens zien hoe ze 's nachts naar hun WC toe kruipen». (Iv) Wat zijn de doelstellingen van de Prent kaartenclub Aalst? Deze club wil de verzamelaars uit de streek elke maand samenbrengen om kontakten te leggen en om te ruilen. Er worden veilingen onder de leden gegeven, en er wordt een ledenblad uitgegeven. Naast het organi seren van twee internationale ruilbeur zen, komen ook gegadigden voor oude boeken, santjes, menu's, prenten enz. meer en meer aan hun trekken. De reeks «Karnaval te Aalst», zal te koop zijn in volgende zaken «De Kern» (A. Nichelstraat) «Het Volks (Korte Zoutstraat), «De Kaft» (Geraards- bergsestraat), «De Standaard» (Nieuw- straat), «Boekhandel Van Nuffel» (Moor- selbaan), «Serav Woonkultuur» (Molen straat), «Fred Stripwinkel» (Varkens- markt), «Gebiedshuisje-Belfort» (Grote Markt). Kontaktadres Danny Denayer Moyersoenpark 12, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12