KARABIJNKLUB .22 15 JAAR EN ONBEKEND Café De Biekorf krijgt WAK-restauratieprijs Stad kan niet optreden tegen illegaal stort in Hofstade Nieuwe Gazet van Aalst 23 november 1984 Y erenigingsleven Gemeenteraad- flitsen VOORDELIGE PRIJZEN CTEB/1 V SANITAIRKEÜKENVERWARMING DE GROOTSTE TENTOONGESTELDE KEUZE IN UW STREEK 3 rekening gebracht voor het kampioenschap. Vanaf dit seizoen neemt .22 ook deel aan tornooien ingericht door andere karabijnklubs. en in mei werd van start gegaan met de tweejaarlijkse «Schaal van de Wie ouder is dan achttien en zich voor geweerschieten interesseert kan elke maandagavond om acht uur terecht in de wasserij Van Lierde, St- Jozefstraat, waar op de vierde verdieping, in Klub .22 in of naast de roos geschoten wordt. Vijftien jaar reeds bestaat de klub, en toch is het nog steeds een zeer weinig bekende ver eniging. Dat is mede te wijten aan het feit dat de Klub niet echt publiciteit zoekthaar akkomo- datie is beperkt en bovendien wil men niet zomaar iedereen een karabijn in de handen stoppen; dronkelappen worden dan ook heel beslist geweerd. Daarom is het ook een vereiste dat je het peterschap van één van de leden verwerft vooraleer je zelf kan toetreden. Verder bestaan er binnen de klub zelf nog een paar duidelijke afspraken die alle risiko's vermijden, maar .22 is zeker geen trefpunt voor schiet grage John Wayne-figuren. .2:2 groepeert gewoon een aan tal mensen die zich aangetrok ken voelen door de uitdaging om lichaam en geest zodanig te kon- centreren en te beheersen dat het mogelijk wordt een schiet schijf met een doorsnede van 12; centimeter vanop een af stand van twaalf meter te raken, en binnen die schijf dan nog liefst de roos (doorsnede een halve centimeter I). Daarvoor heb je een sportkara- bijn nodig die vijf tot acht kilo gram weegt en vijfentwintig- tot vijfendertigduizend frank kost. Je kan natuurlijk ook een gewo ne karabijn (of «long rifle») laten «ombouwen»; zoiets weegt een pak minder en kost zeker tien duizend frank minder. Het voordeel van die zwaardere geweren is dat je houding daar mee veel «vaster» wordt, maar wanneer je echt lang aan het schieten bent begint dat natuur lijk door te wegen, en dan ben je weer beter gediend met een lich ter eksemplaar... en zo maakt ieder z'n eigen keuze. De Aalsterse klub van voorzitter Van De Wiele en bestuursleden Van Lierde, Lievens, Ongena en Roelandt heeft vijf schietbanen van twaalf meter (de kortste olympische afstand), en daar kunnen haar negentien leden elke maandagavond voor het klubkampioenschap komen schieten. Per avond krijg je dan zeven schietkaarten met elk drie schijven, en je twee beste kaar ten van de maand worden in Voorzitter», waarop alle Vlaam se zusterverenigingen worden uitgenodigd. De voorzitter, de heer Van De Wiele, is niet bepaald opgezet met de voornemens van de regering om ook voor gewone sportkarabijn een speciale vergunning verplicht te gaan maken, maar deze heren - en dames, want ook vrouwen schie ten mee - laten zich daardoor niet ontmoedigen; ze houden vast aan hun hobby, waar in tegenstelling met wat sommigen misschien denken bijzonder weinig risiko's aan verbonden zijn - logisch eigenlijk wanneer je je met een aantal redelijke men sen aan een paar duidelijke en eenvoudige afspraken wil hou den. Er is in Klub .22 dan ook nog nooit een ongeluk ge weest. Als je een vaste hand en een scherp oog hebt moest je misschien ook maar eens gaan proberen. (Iv) Naar jaarlijkse traditie zal de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon op haar volgende algemene vergadering opnieuw haar aanmoedigingsprijs geven voor restauratie-architektuur. Dit jaar was de keuze van de jury, onder voorzitterschap van Jan Van der Hulst niet zo moeilijk, vermits er maar één kandidatuur ingediend werd met name deze van mevrouw Antoinette De Winne, eigenares van het huis Kerkstraat, 26, Aalst, beter bekend als het café De Biekorf. Het gebouw met trapgevel, dateert van 1657 en werd steeds als herberg ge bruikt. Toen bestond ook de Roze marijnstraat reeds, naar de naam van een herberg in deze straat. De straat werd geopend rond de jaren 1570 om aldus over een kortere verbinding tussen de St.-Martinuskerk en de Oude Graan markt te beschikken. Tevoren stond naast het huis «De Biekorf» het huis «De Nachtegaal», dat afgebroken werd zon der de kelders te dempen, dit tot er enige jaren geleden een vrachtwagen, geladen met bloem er met zijn wielen inzakte. Daarnaast stond het huis «De Merelaar» dat zich nu op de andere hoek van de straat bevindt en ook dit jaar op een ongelukkige wijze werd vernieuwd. Restauratie Volgens de jury is de restauratie van de gevel van het huis De Biekorf een voor beeld van renovatie in de stad en bijzon der in harmonie met de naaste omge ving. De restaurator was de heer Johan Dierick, die reeds zijn sporen verdiende Op enkele maanden tijd ontstond op de terreinen van de oude zagerij Van den Nest te Hofstade een enorm illegaal stort. De talrijke buren klagen niet alleen over de groeiende rattenplaag, maar ook over het feit dat regelmatig afval verbrand wordt op dit terrein. immers ook geplaagd door opvliegend karton en papier, en bij warm weer komt ook heel wat ongedierte op het stort af. De huidige toestand vond de heer Denayer dan ook onhoudbaar. Burgemeester Uyttersprot gaf de inter- pellant enigszins voldoening door te ver klaren dat hij de volgende dag onmid dellijk zou optreden. «Ik was zelf niet op de hoogte van de omvang van het stort» aldus de heer Uyttersprot, die er nog zijn verwondering over uitsprak dat de stad Aalst zelf geverbaliseerd wordt wegens sluikstorten, die men dan nog zelf niet aanlegt. Onrechtstreeks werd Danny Denayer in zijn kritiek aan het adres van Ovam bijgetreden door PW-raadslid Marcel Lorie, die verklaarde dat het stort van de interkommunale Land van Aalst (waar van hij voorzitter is) te Vlierzele bijna dagelijks het bezoek krijgt van inspek- teurs van Ovam, terwijl een aanpalend privéstort geen bezoek krijgt. Krotwoning Inzake de woning, gelegen op de Steen weg op Aalst nr. 24 deelde schepen Doorns mee dat deze woning nog be meubeld was. Volgens zijn mening was de woning geen krot maar een verbeter- bare woning. De eigenaar werd wel aangemaand de woning te ontruimen, en te verbeteren wat deze ook mondeling beloofde. Raadslid Denayer was het met deze opinie duidelijk niet eens. Hij herinnerde eraan dat de ramen open stonden en het dak in slechte staat was. «Dat gebouw is ook een gevaar voor de volksgezond heid», aldus Denayer, die aandrong op een systematisch optreden tegen krot woningen. «Dan mogen er geen tussenkomsten zijn van raadsleden om niet op te treden» aldus een korte reaktie van Burgemees ter Uyttersprot. Op de meerderheidsbanken was men trouwens van oordeel dat er in Aalst tientallen zoniet honderden leegstaande en verkrotte woningen staan. Men kan toch niet over iedere woning interpelle ren. Indien efficient opgetreden wordt, aldus Denayer, dan moet ik deze pro blematiek niet iedere maal in de gemeen teraad behandelen. (MP) Op de jongste gemeenteraad wenste VU-raadslid Danny Denayer te weten welke maatregelen het Schepenkollege wenste te nemen om dit illegaal stort op te ruimen. Terzelfdertijd interpelleerde hij ook omtrent de bestemming van een aanpalende krotwoning gelegen aan de Steenweg op Aalst nr. 24. In zijn antwoord deelde schepen voor leefmilieu André Doorns mee dat het terrein geëxploiteerd wordt door het kon- tainerbedrijf Van den Nest. Dit bedrijf stapelt allerlei afval op om het achteraf over te brengen in grotere kontainers. Zoals bekend moet het storten in een erkende stortplaats immers betaald wor den per kontainer. Volgens schepen Doorns schreef de stad Aalst een eerste brief naar het bedrijf op 17 april 1984 waarin o.m. gemeld werd dat de stad Aalst kon helpen bij de vergunningsprócedure voor het exploite ren van een stortplaats. Na kontakt met de Openbare Vlaamse Afvalmaatschap- pij (OVAM) bleek immers dat er geen vergunningsaanvraag bestond. In juni werd dan bekend dat de aanvraag ingediend werd, maar dat deze onvol ledig was. Op 9 september 1984 for muleerden een aantal omwonenden hun klachten aan het milieucentrum van Raldes, dat kontakt opnam met het stadsbestuur. Dit vroeg op haar beurt op 24 oktober 1984 de tussenkomst van Ovam. Volgens een besluit van de Vlaamse Executieve van 24 april 1982 kan men immers slechts optreden na voorlegging van een proces-verbaal van de toezichthoudende ambtenaar van Ovam. Op dit ogenblik bestaat dergeljk proces-verbaal nog niet. De stad Aalst drong wel aan op een bespoediging van de procedure. Wat bezielt de ambtenaren van Ovam om zo lang te wachten vroeg Denayer zich af. Naar zijn oordeel duurde het optreden van Ovam «oneerlijk lang» en hij meende dan ook dat er iets niet pluis was met de diensten van Ovam. Anderzijds meende hij ook dat de bur gemeester toch kon optreden op basis van andere artikelen van wetgevingen en politiereglementen, omdat de volksge zondheid duidelijk in gevaar was. Buiten ratten en muizen worden de omwoners op restauratiegebied. Hij behaalde zelf in 1977 de VVAK-prijs met de restauratie van zijn eigen huis in de Rozemarijn straat. Verder restaureerde hij de voor- en achtergevel van «De Bank van Parijs en de Nederlanden» gelegen in de Nieuwstraat en dat het vroegere heren huis van Baron Moyersoen was. Voor de restauratiewerken zelt werden tussen de stenen het oude voegwerk geschraapt, de stenen gezandstraald, de plint in Balegemse steen op de linkerzijde afgehakt en vervangen door Balegemse steen. Alles werd hervoegd en het geheel behandeld met siliconen. De opschriften Anno 1657 en de Biekorf alsook de zandstenen siervaas op de bovenste gevel werden opnieuw verguld. Later komt er nog een nieuw aangepaste deur en nieuwe houten vensterramen. Ter gelegenheid van de toekenning van de prijs, die 65.000 fr. bedraagt, advi seert de jury aan de eigenares ook dat er in de bovenramen Balegemse monelen worden gestoken en dat de bovenramen van hout zijn, bij voorkeur eik. (MP) De jongste gemeenteraad keurde in extremis de verlenging goed van het huurkontrakt voor de Fiber Fleet. Dit gebouw wordt verhuurd a rato van 1 symboli sche frank tot einde april 1985, ten einde de karnavalgroepen toe te laten er hun wagens verder te laten maken. Vanuit de oppositie werd hierbij gewezen op de bouwvallige toe stand van deze oude fabriek. Dit werd onrechtstreeks toegegeven door schepen Dooms, die echter wel benadrukte dat men een nieuwe voorlopige elektriciteits- kabine zou installeren. Naar schepen De Maght ver klaarde als antwoord op een interpellatie van raadslid De nayer, worden de voetpaden van de Pontstraat, die pas vernieuwd zijn, niet opnieuw opgebroken voor het aanleggen van een kabel. Wel zouden de zoge naamde brandmonden in deze straat vernieuwd worden. De schepen bevestigde meteen dat er regelmatig overleg plaats grijpt met de nutsmaatschappijen ten einde moeilijkheden te vermij den. Terzake is trouwens een nieuw poiitiereglement in de maak. De stad Aalst nam zopas offi cieel de verkaveling Wateringen over. De oppervlakte van de wegenis bedraagt 5.120 m2 en de waarde van alle wegen- en nuts voorzieningen wordt geschat op 13,8 miljoen. De verschillende afdelingen van de hoofdbibliotheek en de uit- leenpost De Arend krijgen nieuwe uitrusting en ander meu bilair. De prijs voor deze aan koop wordt geraamd op 930.000 fr. waarvan 409.000 fr. zou gesubsidieerd worden door de Staat. Ook de wijkklas te Meldert van de Akademie voor Muziek, Bal let en Toneel krijgt nieuw meubi lair. De raming hiervan bedraagt 80.000 fr. Verschillende schrijfmachines van de politiediensten en de bibliotheek zijn versleten. Daar om wordt in de vervanging ervan voorzien, wat een uitgave zal vergen van 220.000 fr. De N.V. Amylum kreeg opnieuw de toelating om drie jaar langer gebruik te maken van een deel van de Van Wambekekaai. De huidige vergunning vervalt immers op 31 december 1984. Kom kennis maken met onze service en GRATIS planning sanitair en keukenmeubelen u^iPl I [PP H^L hoek Pieter Couckestr. - De Visscherestr., AALST Hl (nabij Zeshoek) - Tel. 053/21.54 40 35 badkamers en 14 keukens staan volledig opgebouwd in onze ruime toonzalen zodat u gemakkelijk uw keuze kan bepalen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3