Burgerlijke stand Starten Het Reklaamblad Inspraak Begrafenissen ARIJS Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... V.N.V. 6 Nieuwe Gazet van Aalst 23 november 1984 Van Wambekekaai 7 9300 Aalst Tel. 21 29 44 Hoogstraat 17 (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! P.V.B.A. DE OOIEVAAR Aalsterse stadsbibliotheek Gemeenteraads- flitsen Geboorten binnen de stad Aalst vanaf 5-11 tot en met 10-11-1984 Hendrik Parmentier, Molenstraat 37, Nieuwerkerken: Veronique Van den Bromt, Sint-Annalaan 31, Aalst; Glenn Seghers, Blektestraat 122, Hofstade; Niki Meert, Sint-Jobstraat 65. Aalst; Niky Leciercq, Katoenstraat 13, Aalst; Andy Van Impe, Hogeweg 124, Erembodegem; Tom De Moor, Zavelstraat 18, Erembodegem; Tank Irbik, Van der Nootstraat 22. Aalst; Kelly Raes, Kouterbaan 16, Herdersem; Bart Van Hamme. Kokstraat 33, Moorsel; Veronika Rumbaut. Ledebaan 270. Aalst; Annelies De Groote. Kreupeiveldstraat 53, Aalst; Gadija Akhlou. Abbeelstraat 33, Aalst. Huwelijksafkondigingen te Aalst 11-11-1984 Roger Dooremont, Dorpsplein 22, Nieuwerkerken, met Adeline Van der Meerssche. Windmolenstraat 132, Haaltert; Erik Van Caelenberg, Park Terlinden 10/34, Aalst, met Junko Urano, Park Terlinden 10/34. Aalst; Freddy Van de Voorde. Spaarzaamheidstraat 10. met Rita Verhoeven. Spaarzaamheidstraat 10. Aalst; Philippe Peynsaert. Verbrandhofstraat 37. Aalst, met Marina Moerenhout. Parklaan 199 bus 1, Aalst; William Van den Broeck, Ninovestraat 38, Erembodegem, met Marina De Sadeleer. Van der Nootstraat 37 bus 4. Aalst; Cris Buys, Expostraat 3. Aalst, met Yannick De Greve. 1-meistraat 3. bus 2, Aalst; Gino Bauwens. Koeistraat 26, Aalst met Yolande De Gols, Koeistraat 26, Aalst. Voltrokken huwelijken binnen de stad Aalst vanaf 5-11 tot en met 10-11-1984 Joseph Fransis, Geraardsbergsesteenweg 192. Erembodegem, met Suzanne Mortelette, Geraardsbergsesteenweg 192, Erembodegem; Patrick De Wit, Grote Baan 93. Herdersem, met Vera De Boeck. Dries 6, Nieuwerkerken; Joseph Van de Voorde, Dendermondse steenweg 262. Aalst, met Ludovica Smekens. Dendermondse steenweg 262, Aalst; Geert Roggeman. De Vilanderstraat 6. Aalst, met Katia De Spiegeleer De Vilanderstraat 6. Aalst; Stefaan Van Weyenbergh, Kruisabeelstraat 21. Aalst, met Carina De Sadeleer, Aalsterse steenweg 31. Moorsel. Overlijdens binnen de stad Aalst vanaf 5-11 tot en met 10-11-1984 Pieter De Woif, gepens., 66 j.. Rijgerstraat 30, Moorsel, echtg. van Maria Uyttersprot; Omer De Boeck, gepens., 89 j.. Capucienenlaan 90, Aalst, echtg. van Gabriella Pilaete; Irma Spaan, kloosterlinge. 83 j., Sint- Martensplein 3. Aalst, ongehuwd, dochter van Gradus Spaan en van Maria Hubers; Frans Van de Wiele, gepens., 93 j.. Geldhofstraat 103, Aalst, wed. van Virginia Deshommes; Willy Boeykens, landbouwer. 48 j.. Waterstraat 45, Gijzegem, echtg. van Paula Van Linthout; Maria Podevyn, gepens., 78 j.. Groenstraat 120. Aalst. wed. van Richard Baert; Ivo Cobbaut. gepens., 77 j.. Waterstraat 21, Gijzegem, wed. van Maria Van Steen; Justine Fosselle, zonder beroep, 69 j.. Kapittelstraat 32, Moorsel, wed. van Albert Bomon; Martha De Raedt, gepens., 76 j., Bolleweg 80. Aalst. wed. van Emiel Schouppe; Karei De Ghendt. gepens., 77 j.. Beekstraat 1, Erembodegem, echtg. van Bertha De Ryck; Louisa Luyckx, gepens., 65 j„ Fehx de Hertstraat 22, Aalst, wed. van Frans Roeland; Josephina Speeckaert, gepens., 87 j., Rustoord Sint Lieven, Aalst. wed. van Prosper De Lattre en van Constant Van Herreweghe; Jozef Van Cauwenbergh. gepens., 68 j„ Bevrijdingstraat 16, Aalst, echtg. van Emma De Rop. Cornelia Verheyden, zonder beroep, 86 j.. Marktweg 20, Aalst, wed. van Lodewijk Germanus; Steve Vermeir. 1 j.. Herenbergdreef 4. Moorsel, zoon van Jan Vermeir en van Greta Aelbrecht; Camiel Van Belle, gepens., 68 j„ Engelstraat 9, Aalst, wed. van Blondina De Lepeleer en echtg. van Antoinctta Bauwens. Vrijdag 23 november Jeugdhuis Terlindenfilm «The Elephant Man». H. Hartkring, Dr. De Moor straat «Peegie» door Nieuw Leven. Jebronhuis: 20 u., avond rond welzijnszorg met als thema «Probleemsituaties en welzijns werk in eigen streek in samen werking met ASO». Feestzaal stadhuis, Grote Markt163' Ceciliaconcert door de Koninklijke Harmonie 'Al groeiend bloeiend'. Nieuwe Madeion: «Uit den vreemde» door teater Malper- tuis, Tielt van Ernst Jandl. Zaterdag 24 november H. Hartkring, Dr. De Moor straat «Peegie» door Nieuw Leven. Netwerk20u.30, «Gat in kop» door de Mannen van den Dam. Org. Netwerk, i.s.m. BGJG Aalst met steun van het bestuur van Volksontwikkeling. Jebron18u.30, Begijnhof kerk, eucharistieviering vanuit WTTV rond Mt 25, 31-46 «Zoals een herder scheiding maakt». St. Annazaal20 u., jaar lijkse fuif met eetgelegenheid. Org. «De Weide». Feestzaal Parochiaal Cen trum, Hofstade: 20 u., 13' volkskoncert van de Koninklijke Fanfare St. Cecilia met optreden van Cantate Domino o.l.v. Michael Ghijs. Nieuwe Madeion«Uit den vreemde» door Teater Malper- tuis, Tielt. Zondag 25 november De Klup, Zonnestraat11 u., aperitief, 12 u., feestmaal, 20 u., trekking tombola. Marcelinoclub, Kapucijnen laan film «Disney Story» de 11 mooiste tekenfilms van Walt Disney. Deuren 14 u., einde 16u.30. Jebron: 9u.30-17u., ontmoe- tings- en gespreksdag voor men sen die gaan trouwen. St. Martinuskerk 18u.30, H. Misviering gevolgd door lof en processie van de Koninklijke Rederijkskamer de Catharinisten ter gelegenheid van de patrones, de heilige Catharina van Alexan- drië. H. Hartkring, Dr. De Moor straat «Peegie» door Nieuw Leven. Netwerk 20u,30, «Wat is het fijn in dit gesticht» door het poë- zietrio R. Dejonckheere. Maandag 26 november Stadsschouwburg; 20u.30, film «La notte de San Lorenzo» Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 beschikt over meer troeven dan U vermoedt specialiteiten doopdozen doopsuiker Molenstraat 29 9300 AALST 053/21 24 54 In de Kring van 't H. Hart voerde Nieuw Leven «Peegie» op naar het boek van W. Denijs, bewerkt door W. Putman in een regie van Ronny Waterschoot. (JC) br'e.ven waar Privépersonen worden In beledigd kunnen niet opgenomen hot K. tf .redakt.ieverantwoordelijk voor de Inhoud van de lezersbrleven en behoudt zich het recht brieven in te korten Met deze woorden vergeleek bistouri specialist Bogaert de V.U.-fraktie tijdens de laatste G R. te Aalst. Hij noemde Jan Caudron, onze woor- voerder, onwaardig als kamerlid omwille van zijn straffe uitspraken. Deze woorden uitgesproken door een leidinggevende persoon in de stad, ge ven de indruk dat hij aan het einde van zijn Latijn is en geen afdoend antwoord kan geven op de geuite kritiek van zijn beleid omtrent het O.C.M.W. te Aalst. Alhoewel niemand in onze fraktie oud genoeg is om met het V.N.V. vergeleken te worden stoort ons dit niet, voor ons is het niet pijnlijk daaraan herinnerd te worden, wij zijn eerder fier dat de C.V.P. het nog weet en er in de maag mee zit. Wat ze niet meer weten of doen alsof is door filmklub Antrakt. Gymzaal St. Jozefscollege, Stoofstraat19u.30 préski- en conditiegymnastiek. Org. VTB- VAB-Aalst. Dinsdag 27 november Zaal Korenbloem, Grote Markt19u.30, danskursus inge richt door VTB-VAB. Nieuwe Madeion«Uit den vreemde» door teater Malper- tuis, Tielt. Woensddag 28 november 't Aposteiken 20 u., Kind en TV in gezin. Org. BGJG. Nieuwe Madeion«Uit den vreemde» door teater Malper- tuis, Tielt. Donderdag 29 november Salons Ter Mael, Gentse steenweg 390: 19u.30, optreden van «Die Tiroler Dorfmusikan- ten» uit Elbigenalp, Lechtal in Oostenrijk; met sfeerbeelden uit Lechtal en tombola; org.Ultra Montes. St. Jozefscollege, Stoof straat: 17u.4519u.45: zwem- beurt van VTB-VAB-Aalst. dat de eerste letter die voor de C.V.P. staat, de C voor Christelijke, de meeste van de V.N.V. jongens vanop de spreek- stoel het bevel gaven om te gaan vechten voor het geloof tegen Rusland, om nadien toen het tij gekeerd was keihard toe te slaan en zelfs vanop de spreek- stoel in een herderlijke brief te zeggen dat het doodzonde was om voor de jonge V.U.-partij te stemmen, misschien hoor de Bogaert die woorden als piepjonge man ook. Wat het gedrag van Jan Caudron betreft, er zijn in de kamer voorbeelden genoeg waarvan ik er een meegeef: Zei C.V.P.-minister Lefevre niet dat alle soldaten «Kiekeborsten» hadden. Van kamerlid Willems weten wij het niet. want de meesten weten niet eens welke taal hij spreekt omdat hij. bijna nooit zijn mond open doet in de kamer. Arrogant en beledigend zijn is een gave om niet fier op te zijn maar getuigd van hautaine machtswellust die schepen Bogaert ook in eigen middens zeer kwalijk wordt genomen, doe zo voort, wij zijn er U zeer dankbaar voor. V.U.-raadslid Willy Alloo Aalst AfgeJopen jaren heb ik een proefschrift geschreven over de Vlaamse politieke jongerenorganisaties tegenover de Bel gische defensieproblemen en de interna tionale politiek, gedurende de afgelopen decennia. De medewerking van de Volksunie-jongeren en de Jongkommu- nisten was uitstekend: deze van de PW- Jongeren vrij zwak. Daar dit mij blijft boeien volg ik de verdere evolutie in de Aalsterse stadsbibliotheek, waar de politieke jongerenorganisaties door hen lokale en/of nationale tijd schriften zijn vertegenwoordigd. De CVP-Jongeren ontbreken op alle fron ten, zowel wat de nationale tijdschriften «Radikaal» en «Het Tijdschrift der Jon geren» betreft, als het lokale «Prikklok- je». Is dit soms in 't kader van de operatie «uitbraak» Reeds twee maand geleden heb ik hierover een schrijven gericht aan de CVP-Jongeren, doch in de leeszaal is er nog steeds geen kentering merkbaar. De stedelijke politie krijgt drie nieuwe VHF-zenders-ontvan- gers. De kosten bedragen 287.117 fr. en er is nog een kre diet beschikbaar op de buitenge wone begroting. De stad wil nieuwe stoelen aan kopen voor de gemeenteraads zaal in het Belfort. Nu moet men immers regelmatig met de stoe len verhuizen van het Belfort naar het stadhuis. De kostprijs van deze stoelen wordt geraamd op 10.000 fr. per stuk (samen 500.000 fr.) wat bij raadslid Van Mossevelde de reaktie uitlokte dat de stoelen meer kosten dan de gemeenteraadsleden per jaar aan zitpenningen verdienen. De voorwaarden voor verhuring van een deel van de stadseigen- dom gelegen Hoge Vesten 68 te Aalst aan de RVA werden door de gemeenteraad gewijzigd. De RVA wenst immers geen gebruik meer te maken van deze lokalen voor het onderbrengen van de herscholingsdienst. Sche pen Doorns betreurde, evenals SP-er Monsieur deze beslissing, maar hoopte dat de RVA toch nog iets zou vinden in Aalst. Het ziet er echter naar uit dat het herscholingscentrum in de toe komst in Denderleeuw zal inge richt worden, zodat Aalst heel wat diensten van dit centrum zal moeten missen. Het valt ook op dat tijdschriften zoals Knack, Topics, e.d. gemiddeld een week na verschijningsdatum terecht zijn. Ondertussen is er reeds een nieuw nummer verschenen. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de Gentse stads-bibliotheek, waar ze nog dezelfde dag ter beschikking van de lezers liggen. Alois Van Nijverseel, Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6