Jeugd en Sport worden niet vergeten in 1985 BROUWERSHUIS 1 Tewerkstelling in textiel confectie groeit in arrondissement Aalst en KORTSLUITING TUSSEN MINISTER DE WULF EN A.E. BOGAERT VIERT DE EINDEJAARS FEESTEN in de salons van het hotel-restaurant te Wieze Restaurant BOVENDAEL Nieuwe uitbaters. Gastronomische menu en aangepaste wijnen. 053121 1084 M Kuilstraat 1 ERONDEGEM presenteert U zijn Nieuwjaarsavondmenu op maandag 31 december 1984 om 20 uur Aperitief champagne van het huis Mousse van fazant en eendelever in portgelei Velouté van snoek en rivierpaling met kruidenboter Filet van griet zalm met fijngesneden groenten Sorbet Lamsnootjes in wintertooi St. Sylvesterverrassing Mokka - /ix 0ERHO£HEN< A PersonaI Accountant For MANAqEMENT ControI MM32 Verhoeven 4 Nieuwe Gazet van Aalst 7 december 1984 1985 zal een druk jaar worden voor het departement van schepen Bourlon. Zo werd dit jaar uitgeroepen tot het Internationaal Jaar van de Jeugd. Op 1 februari is er de openingsavond. Op 2 maart het Jeugdcolloquium, op 7 september de Jeugdhappening en van 19 tot 28 oktober komt er een Jeugdbeurs. Voor het vervoer van het kamp materiaal van jeugdbewegingen zal een nieuwe vrachtwagen aan gekocht worden. In 1985 zullen een aantal nieuwe speeltuigen worden aangekocht en geplaatst. Terzake wordt nu een studie uitgevoerd. Wel wordt 800.000 fr. voorzien voor de aankoop van speeltuigen en voor de aanleg van het speelplein Har ding te Herdersem. Ook,zijn er kredieten voor het onderhoud en eventueel herstellen van de speel tuigen. Kredieten dienden ook te worden voorzien om de stijging van de huurprijzen van de infrastruk- tuur voor de vakantiespeelplein- werking op te vangen. De statu ten van de Jeugdraad voorzien dat in de begroting van het stads bestuur een bedrag wordt opge nomen dat aangewend wordt om de werkingskosten te dekken. De 50.000 fr. die voorzien wordt is hetzelfde bedrag als in 1984. Voor de werklozenwerking is 100.000 fr. voorzien. Deze kre dieten zullen aangewend worden om materieel aan te kopen in funktie van de uitbreiding van het bestaand lessenpakket (kookgerei, schoolborden, enz.). Sport Twee projekten die ingeschreven waren in de begroting 1984 wor den voor verdere afwerking opnieuw opgenomen in de begroting 1985. Er is eerst en vooral de nieuwe atletiekpistebij die piste hoort ook de nodige sanitaire infra- struktuur. Het bestaande ge bouw wordt behouden maar de inrichting moet volledig ver nieuwd worden wat 2 miljoen zal kosten. Dan is er ook de sporthal Ten Rozen waar een nieuwe sport- vloer zal aangebracht worden. Het is een werk dat in 1984 werd gepland, maar niet uitgevoerd. Verder worden aanpassingswer- ken aan dak en wanden gepland om de zaal beter te isoleren (1,5 miljoen). Er wordt voor deze zaal ook een schrobmachine aan gekocht (200.000 fr.). Om de stedelijke voetbalterrei nen beter bespeelbaar te maken, wordt de aankoop van materiaal voorzien om twee terreinen te draineren (150.000 fr.). Rond drie terreinen zal een afsluiting worden geplaatst (280.000 fr.) terwijl de aanleg van een nieuw voetbalterrein achter de sport- schuur Denderdal te Erembode- gem wordt verdergezet (150.000 fr.). In het sanitair gebouw van het Osbroek-sportcentrum wordt de verwarmingsinstallatie aange past, zodat er bij een maximale bezetting van de kleedkamers nog steeds voldoende warm water zal zijn, wat vroeger niet het geval was (kostprijs 600.000 fr.). Door het wegvallen van het kaatsterrein aan het Astridpark zal een nieuw geschikter kaats terrein aangelegd worden op hgt Volksplein (200.000 fr.). Ook te Herdersem wordt de aan leg van een kaatsterrein voorzien (200.000 fr.). Op de Zandberg wil de stad percelen verwerven die nu nog eigendom zijn van het OCMW. Op de verworven gron den zal nieuwe sportinfrastruk- tuur worden aangelegd. Vrije Tijd Bijkomende werkingskosten zijn op deze post opgenomen voor de organisatie van de Week van de Vrijetijdsbesteding van 20 tot en met 28 april 1985. Ook aan de kaarthuisjes wordt gedacht. Meubilair wordt voor zien voor het nieuw klubhuisje voor bejaarden aan Ten Rozen. Tenslotte wordt ook een budget voorzien met het oog op eèn aktieve animatie binnen deze klubhuisjes. (MP) Menu op aanvraag Uit cijfers, die het ACV bekend maakte blijkt dat de werkgelegen heid in de 22 grootste textiel- en breigoedbedrijven van het arrondis sement Aalst tussen 31 maart 1983 en 31 maart 1984 steeg met 157 eenheden, hetzij 4,5 op één jaar tijd. Het aantal bedienden daalde aldus wel met twee (tot 476) maar het aantal arbeiders steeg daarentegen met 135 tot 3027 eenheden en het aantal stagiairs met 24 tot 77 eenheden. In de 19 grootste confectiebedrij ven nam de volledige tewerkstel ling toe met 110 personen, hetzij met 8,6 °7o op 1 jaar tijd. Hier steeg het aantal werknemers zo wel bij de bedienden, de arbei ders als de stagiairs. Grote bedrijven in de textiel in ons arrondissement ziin onder- Op zijn jongste perskonferentie wees de partikulier A.E. Bogaert op de belangrijke problematiek van de aanschaf door het stedelijk ziekenhuis van een axiale tomograaf (scanner) en de oprichting van een dienst neurochirurgie. Zonder dergelijke dienst en de bij behorende apparatuur zal het nieuw hospitaal aan de Siesegem- laan in feite nooit operationeel kunnen worden en zal het steeds ondergeschikt blijven aan het O.L.Vrouwziekenhuis. Reeds maandenlang dringt A.E. Bogaert bij de gemeenschapsmi nister van gezondheidsbeleid De Wulf aan op een definitieve be slissing terzake, maar tot op heden werd hij steeds van het kastje (stad) naar de muur (OCMW) gestuurd. Toppunt is wel dat de socialistische minister nu na zeven maanden vraagt hem «de raadsbeslissing van het OCMW-Aalst over te maken waarbij U aangeduid wordt als woordvoerder», over te maken. Dergelijke beslissing bestaat natuurlijk niet, vermits de heer Bogaert gewoon als partikulier en als belastingsbetaler het OCMW-dossier behandelt en onderzoekt. Het ziet er dan ook naar uit dat de Vlaamse minister eindelijk de stok achter de muur gevonden heeft om niet langer Ie moeten ant woorden op de talrijke en vervelende vragen die een Aalsters inwoner hem stelt... (MP) meer Bosteels-Du Pare met 615 werknemers, Fabelta met 442 werknemers, Cantaert met 418 werknemers, Sanitary met 416 werknemers, Denderland met 316 werknemers en Martin Pro cessing met 200 werknemers. Grote bedrijven in de confectie zijn vooral Edmond Europe (232 werknemers), Neria (126), Béco (106), Demalux (86), Vijverman (85) en Costa (77). Al deze cijfers moeten wel gezien worden in het licht van de te werkstelling, die deze nijver- heidssektoren vroeger teweeg brachten. In 1975 waren er aldus nog respektievelijk 6196 perso nen tewerkgesteld in de textiel- sektor en 6412 in de confectie- sektor. In 1980 waren deze cij fers reeds gedaald tot respektie velijk 4375 en 3909, en in 1980 tot 3746 (textiel) en 3329 (confec tie). Het is pas sinds 1983 dat er een langzame vooruitgang zicht baar is. Op dit ogenblik zijn er in het arrondissement Aalst nog 49 breigoed- en textielbedrijven aktief die samen rond de 4000 mensen voltijds werk verschaf fen. Daarnaast zijn er ook nog 146 confectie-ateliers met een globale tewerkstelling van om en bij de 3400 mensen, vooral ar beidsters. Aldus het grote verlies aan arbeidsplaatsen bleven het toch belangrijke nijverheidstakken in ons arrondissement. (MP) St.-Elooi was er al toen St.-Cecilia nog gehuldigd werd. Vorige vrijdag concentreerde de Aaisterse Postharmonie in de Nieuwe Madeion met het koor Singhet Vroo uit Burst. Als eregaste trad Eva Maria op. (JC) Prijs per persoon: 1.750 fr. dienst en BTW inbe grepen. Uiterste datum van reservatie is 26 december '84. Telefoon: 053/78 93 66. Wij bevelen U ook onze dienst «traiteur» aan voor de komende feestdagen. kantoormachines TEC Kasregisters vanaf 9.900,- Kantoormachines pvba import export Arbeidsstraat 31 9300 AALST 053/7847 54

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4