VERDIEND SUCCES Tiroler Dorfmusikanten «Hoger Op» met «Gieren op 't veilig nest» Traiteur «PROVENCE» steltvoor kerstmismenu's nieuwjaarsmenu's BOEKHOUDING Frans Jansegers RESHMMNT Voor een rustige, sfeervolle oudejaarsavond waar wild kan maar kalkoen niet hoeft. Nadere inlichtingen Nieuwe Gazet van Aalst 7 december 1984 5 Op donderdagavond, 29 november, traden in zaal «Ter Mael» de «Tiroler Dorfmusikanten» uit het Oostenrijkse Lechtal op voor zowat 900 toeschouwers. Zij waren van het reisbureau Ultra Montes voor een verblijf van tien dagen in ons land uitgenodigd. Dit reis agentschap bestaat 50 jaar en sinds 10 jaar bestaat er een vruchtbare samenwerking tussen hen en het Tiroolse dorp EIbigenalp. Dit hout- snijdorp, enig in zijn soort in Oostenrijk, kent al verschillende jaren het bezoek van talrijke Belgen en het schijnt dat je er steeds opnieuw terugkeert eens je er geweest bent. In "Ter Mael,, kwamen zowat 900 mensen de door Ultra Montes georganiseerde Tiroler-avond meemaken. Die Tiroler Dorfmuzikanten uit EIbigenalp - Lechtal wisten het publiek een ganse avond in de ban te houden. (JC) Vroegere gasten van EIbigenalp waren naar «Ter Mael» gekomen om oude bekenden en reisvrien- den opnieuw te ontmoeten en ook om de gezellige Oostenrijkse sfeer en vriendelijkheid opnieuw te beleven. Elke bezoeker kreeg een 'Obstler' als welkomsdrank aangeboden, dit is een soort fruitjenever, die ze speciaal uit Oostenrijk hadden meegebracht. Na een diavoorstelling over EIbi genalp kon het optreden van de eregasten beginnen. Er waren 11 vertegenwoordigers uit EIbige nalp aanwezig, namelijk familie Kapeller, Familie Jager, Konrad Hubert en Familie Vonier. Het jongste deelneemstertje was slechts 5 jaar oud. Met vrolijke melodieën en dan sen, begeleid door de akkordeon en de gitaar, maar soms ook met weemoedige liederen werden de toeschouwers geboeid. Vooral de «Schuhplattlertanze», waarbij duchtig op de billen en de schoe nen wordt gekletst, kenden heel wat bijval. Toen dan ook nog enkele toeschouwers verzocht werden mee te doen en daaraan gevolg gaven, steeg de stemming ten top en heerste er een zeer vriendelijke sfeer. Alle toeschou wers werden door de hartelijke vriendelijkheid van de Tirolers aangegrepen. Dat Aalst nood heeft aan dergelijke manifesta ties bewees het hoog aantal toe schouwers, er moesten zelfs heel wat mensen geweigerd worden door plaatsgebrek. Ook hier wordt weer aangetoond dat er in Aalst geen zaal is die groot genoeg is om zoveel toeschou wers op te vangen. Misschien mogen wij de Tiroler Dorfmusikanten nog eens ont moeten in de toekomst en bren gen zij weer hun gezellige sfeer mee naar Aalst. (LI) Bij "Hoger Op,, zater en Gieren om 't veilige nest van Francine De Bolle. (JC) Gezien dit werk ook nog deze week loopt zal ik U lekker niet de inhoud verklappen. Weet alleen dat het gaat om een komedie, Ondanks het feit dat er heel wat te zeggen zou zijn over de keuze van parodiërende komische het stuk dat hoedanook een goedkope en weimg originele komedie thriller die het voora, moet heb_ zal blijven, is «Hoger Op» er m geslaagd samen met regisseur Fran- ben van de visue|e situati a en cine De Bolle, een zeer verdienstelijk eindprodukt af te leveren. dit0 typeringen van de persona ges en niet van een betekenisvolle inhoud. Het moge de grote verdienste van Francine De Bolle zijn haar regie afgestemd te hebben op de essentiële, dragende kenmerken van dit genre. Door het schrap pen of kondenseren van al te lange «exposés» en het inlassen van onderbrekingspunten, wist zij van bij het begin het publiek te binden. Een handig gebruik van geluidseffekten en lichtstan- den bij het introduceren van de personages bijvoorbeeld is een vondst waarbij de dikwijls lange en vervelende aanloop in kome dies succesvol omzeild werd. De typeringen van de kleurrijke figuren werden net voldoende onderlijnd om de parodie op gekende gangster en andere paper-backhelden te visualise ren. De gags blijven steeds natuurlijk overkomen zonder daarom iets van hun komische inslag te verliezen en, zijn ze niet steeds van een eerste originaliteit (de schuld ligt bij de schrijver Mc Pherson), toch weten ze het dankbare publiek tot «gieren» te verleiden. Maar de voornaamste bijdrage van de regie ligt zeker in het tempo en de aktie zonder dewelke elke komedie vervalt in slaapverwekkende verveling. Dat zij er ook in geslaagd is deze visie op de spelers over te brengen moge blijken uit de globaal ho mogeen-goede vertolking. Ge steund door een aangepaste rol verdeling wist elk van de mede werkers zijn personage gestalte te gevenherkenbaar typerend, komisch verantwoord en toch voldoende rolbeheersing. Als uitblinker moet zeker Karei Pauwels genoemd worden; door een perfekt exploiteren van een niet zo eenvoudige dubbele dub belzinnigheid wist hij tot het einde toe én de plot én zijn per sonages heerlijk te dienen met een waarachtig en vrijuit gezegd, groot akteertalent. Persoonlijk vonden wij ook de kreaties van per gerecht Gerookte Schotse zalm met toast 250 Bf Minestrone 90 Bf Baby-kalkoen «Archiduc» Pommes Bouchon 360 Bf Prijs per menu per persoon: 700Bf Roomsoep op Andalousische wijze f 00 Bf Zeetongfilets op Normandische wijze 375 Bf Baby-kalkoen «Chasseur» Pommes Bouchon 375 Bf Prijs per menu per persoon850 Bf per gerecht Salade van Langoustines 140 Bf Bloemkoolroomsoep 80 Bf Hazencivet Pommes Bouchon 430 Bf Prijs per menu per persoon650 Bf Preivelouté 100 Bf Lotte met fijne groene kruiden 300 Bf Fazant in roomsaus «Fine Champagne» 495 Bf Prijs per menu pier persoon895 Bf Al deze gerechten zijn ook afzonderlijk verkrijgbaar. Er kan ook onderling omgewisseld worden. Eveneens koude schotels verkrijgbaar Tomate crevettes Hors d'oeuvre Zalm «Belle vue» Roti met fruit Voor inlichtingen en bestellingen Traiteur «PROVENCE» St. Jansstraat 5 (Houtmarkt), 9300 Aalst, 053/21 49 38. Een nieuw Artis-boek werd uitgegeven deze week. Het bevat een schat aan informatie over onze streek. Het werd geschreven door stadssecretaris. Willems Chris, en het illustreert hoe creatief deze eigenlijk wei is. Prachtig geïllustreerd en heel mooi uitgegeven, valt er aan dit boek veel plezier te beleven. In Geraardsbergen. Ninove. Aalst en zelfs in Dendermonde doet nu Chris - en niet hun paard - met ons zijn ronde Maar het is het stuk over Aalst vooral, dat u. Aalstenaar. interesseren zal. U ziet er de stad in al haar aspecten hoe laf ze soms was en hoe ze kan vechten. U ziet haar met carnaval, in haar spottende uitbundigheid. U ziet haar serene kant en haar kunstige verfijndheid. U maakt kennis met beroemde straatnaam-figuren uit vroeger tijd. en het vertelt over Daensen en Van Hoorick en hun sociale strijd. Kortom, het is zö goed. dat zelfs 't college er zijn voordeel mee doet. En al valt dit voor de burgemeester moeilijk te verteren hij moet nu toegeven dat hij van zijn secretaris nog heel wat kan leren Perversje Lut Matthieu en Monique Van De Velde zeer goed, de eerste als de ietwat geëxolteerde schilderes met weinig hersens maar veel uiterlijk vertoon, de tweede als de drukdoende gastvrouw van het «Veilige Nest». Het uitdelen van extra pluimpjes wil niet zeg gen dat de rest van de cast onder maats zou zijn. Niets is minder waar. Allen hebben ze op over tuigende wijze bijgedragen tot het succes. Zo ook de twee ove rige vrouwelijke rollen An Pau wels en Vera Matthieu; de ene in het wat domme gangstervrouw tje, de andere als de frisse, on schuldige en toch kwieke dochter des huizes. Ook de heren droegen hun steentje bij. Mare Poppe als Tony, het manusje-doet-alles dat niets uitspookt, wist zijn figuur waarachtigheid mee te geven ondanks de neiging tot iet wat gemanieerde tekstzegging. Danny De Boeck speelde met overtuiging de gekende gangster figuur herkenbaar. Tenslotte bracht Fons Janssens een leuk contrasterende Linky ten tonele waarbij een handig gebruik van de tegenstelling tus sen zijn figuur en de rol de domme kracht de komische inslag verzekerde. Een paar schoonheidsfoutjes daar gelaten, mag ook de ganse technische ploeg, decorbouw, belichting en geluidstechniek terugblikken op een geslaagde onderneming. Er werd gewerkt aan deze pro- duktie; het resultaat mag gezien worden (H.R.) Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM 053/77 51 34 71. -

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5