Frans JANSEGERS VAN DER HULST NEEMT AFSCHEID -►•O Jongeren in 1985 onderhevig aan 0„ jeugdpassenkontrole i-Nieuwe uazet van Aalst 14 december 1984 WAK heeft wind in de zeilen VIERT OUDEJAARSAVOND IN DE NIEUWE MADELON Worom? Ui et want ik raadpleeg zakenkantoor... Pontweg 57, HERDERSEM 053/77 5134 denkt van ONDER DE BELFORTTOREN Afgelopen'zondag hield de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon (WAK) haar jaarlijkse algemene vergadering in de trouwzaal van het stadhuis. Op deze vergadering bleek dat de WAK bloeiender is dan ooit. Het aantal leden steeg tot over de 500. De financiële midde len zijn hoger dan ooit, waarbij nog dient vermeld te worden dat de WAK 100.000 fr. ontving van Amylum om restauratiewerken te helpen bekostigen. In feite was er slechts één schaduwzijde. Jan Van der Hulst, zowat het boegbeeld van de vereniging en jarenlang voortrekker, neemt in april aanstaande ontslag als voorzitter gezien hij zeventig jaar wordt. In wat voorlopig zijn afscheids rede geworden is, trok de heer Van der Hulst fel van leer tegen een aantal toestanden en vereni gingen. Aldus viel hij ondermeer Raldes aan, omdat die protes teerden tegen de hoogspannings lijn in het Denderland; dialoog wegens bepaalde uitlatingen in haar Aalsterse agenda; de leef milieuverenigingen van Aalst omdat zij protesteerden tegen hinder van bepaalde bedrijven; de Werkgroep Stadsherwaarde- ring omdat zij kritiek heeft om de «restauratie» van het oud Huis Moyersoen in de Nieuw- straat; gemeenteraadslid Danny Denayer wegens zijn kritiek op de restauratie van de oude pupil lenschool op de Graanmarkt, de Aalsterse toneelverenigingen «omdat zij met teveel zijn» enz. Bepaalde uitlatingen zullen niet steeds in dank aangenomen wor den, maar waar Jan Van der Hulst wel moet bewonderd wor den, is zijn kennis van het kul- tuurhistorisch en patrimoniaal verleden van zijn stad. Verleden Enerzijds prees de VVAK-voor- zitter de samenwerking met het huidig stadsbestuur, maar ander zijds wenste hij dat zijn vereni ging nog meer zou geïnformeerd en geraadpleegd worden. Ter loops wees hij trouwens op de moeilijkheden, die er dit jaar waren voor het bekomen van het stadsaandeel van 45.000 fr. («de Eendrachttribune kostte 30 mil joen» aldus Van der Hulst) in de aanmoedigingsprijs voor gevel restauratie. Inzake het Keizerlijk Plein pleitte Van der Hulst voor de bewaring van de uniformiteit, en voor de'bewaring van het karak ter van de gevel van het Huis De Blieck. Ook voor de toekomst van de oude afspanning De Drie Koningen vroeg hij aandacht. De vernieuwing van de voetpaden op dit plein vond hij positief, maar hij was minder gelukkig met het feit dat deze vernieuwing gebeurde met kasseien uit de Pontstraat. De voorzitter van WAK betreurde dat in de verkoopakte van de oude herberg 't Baasken aan het Priester Daensplein niets voorzien werd inzake de gevel. De Kommissie voor Monumen ten en Landschappen kreeg er ook van langs.in zijn betoog. Enerzijds laakte hij de dure uit gaven van het rijk en de provin cie en anderzijds stelde hij vra gen over bepaalde klasseringen zoals dit van het kasteel Van Muylem. De moeilijkheden met het over brengen van een beeld van de vroegere kapel van de Zwarte Zusters in de Kapellestraat naar de St. Martinuskerk werden voor het talrijk opgekomen publiek in het lang en het breed uitgelegd, waarbij de heer Van der Hulst terloops kritiek had op de hou ding van de kerkfabriek. Toekomst Zoals in het verleden heeft de WAK in 1985 opnieuw een aan tal uitstappen gepland. Verder wordt gewerkt aan een molen- tentoonstelling de verdere res tauratie van de zijgevel van de Biekorf; de inhuldiging van het. beeld van H. Johannes van Nepomucenus op de Houtmarkt, die dit jaar door de WAK geres taureerd werd; de oprichting van een monument voor Valerius De Saedeleer op het Vredeplein; een tentoonstelling over het Begijn hof en de Begijnhofkerk, en mogelijks een expo en een vie ring van 300 jaar kongregatie van de zusters van het Hospitaal in Aalst. Traditioneel werd de jaarlijkse algemene vergadering besloten met de toekenning van de aan moedigingsprijs voor gevelres tauratie. Zoals reeds eerder in dit weekblad vermeld werd deze prijs dit jaar toegekend aan mevrouw Antoin nette De Winne, eigenares van de herberg De Biekorf aan de hoek van het Priester Daensplein en de Roze marijnstraat. Niet alleen kreeg zij de VVAK-prijs in ontvangst, maar tevens mocht zij, zoals haar voorgangers die de prijs behaalden een plaket ontvangen uit de handen van de Heer Van der Hulst om aan de gevel van haar herberg te hangen. (MP) uitgebreid koud buffet met diverse verfijnde vis- en vleesschotels prijs per persoon 950 fr. in prijs inbegrepen gratis aperitief en gratis toegang tot het bal van de Pompiers. Aperitief om 21 uur. Om middernacht verrassing. Inschrijven vóór 26.12.1984 in de Dad es ien van die vraogen die de mensjen heer 't mieste stellen, en dad oever alle meigelèkke dinges en op alle momenten. Door zen al 'k weit-ni- hoeveil liekes oever gezongen en boeken oever geschreiven. 'k Goon z'hier vanoyges allemol ni opnoemen hein, ghiel de gazet zol volstoon, mor 'k gon toch oeik ne kier ienegte kieren vraogen "worom,,? 't Antwoerd kaan elk ten ver zen oygen zichzelven mor ooitwissen. Worom es 't in de zoemer 'n ghiel weik goe weir en 's sondaos gralèk lénk? Worom es den ottobus of den troyn attoyd te loot as ge goy op toyd zèt en es 'n zjust op zèn ier as g'a eh pinksken oeversloapen hetj? Worom schipte na attoyd op den dikste stien as ge rès eh poor nieve schoenen oon hetj? Worom zetten de mensjen 's aoves here wekker - en zen ze kood as 'n smeires aflupt? Worom valt 'n snei broeid attoyd meh de gesmeerde kant nor beneen? Worom es dad attoyd binsjt de vakanse da ze de stieweigen opbreiken en worom zette ze dor tèn van ting-neigen mor ien plaksken "omloydink,, en ver de rest meigde anne plan trekken? Worom es 'n vraa attoyd zu rozeg ver vroeg slaopen te goon, mor lei ze kleer wakker as ge ne kier 'n half irken te loot nor hoois komt Worom geive z' op de radio attoyd 't schoensjte meziek as allemaan op ze weirk es en zjim-zjim as elk ne kier kaan looisteren Zo da zen ver reklam te maoken ver de vroy radio's allicht? Mor da peis ek ni... Worom komt er a toch attoyd imand bezoeken as ge vazin wordj van ne kier nor eh schoein program te zing op den teivei? Worom kaan 'n vraa da ni af dad here maan eh pintjen drinkt, balven as z'er zelf boy es? Worom komt er attoyd zjust ne strooljaoger lieg oever as de klansjten meh veil mizeire in slaop gerokt es? Worom valt anne leiper attoyd in a tomattesoep as ge eh wit hemme of'n witte bloes oon hetj? Worom vraogt de miester in 't schoei attoyd zjust dad ien stiksken dagge na per malheir ni gelierd 'n hodj? Worom komde attoyd iet te kèrt dagge zjust de weik teveiren in de vooilbak gesmeiten hetj omdagge peisden dagge da toch noeit nimmer vandoeng 'n hodj? Worom kejje meh eh zjilletmesken ni deir 'n herd stik balatorh mor wel gralèk diep in annen dooim? Worom kroygde attoyd gralèkken iksel as ge zjust a naogelen afgesneen hetj Worom schitj er attoyd eh knopken af op de moment dagge gralèk gepresseird zet? Worom begint annen telefong attoyd te bellen op de moment dagge beizeg zet meh... ja, dadde Worom zen da na toch attoyd ander numeroes die ooitkommen op de lotto? Worom zen d'honnestrontjes die ge soyn de boon zie liggen attoyd zekken hèrte kégges... balven den dienen woor dagge zjust in getorren hetj? Worom verdikkert ne maan on zennen booik en 'n vraa on heer gat? Worom zitten de mensjen attoyd op de kap van de gemintjerood en van 't goevernement... en kieze ze noding toch verom de zélste? Worom hem ek aal denne zjiever hier na geschreiven? PETJEN 57 geen ko douc-he b'j een volgen d Wie de voorbije 6 maanden niet in een totaal van de wereld afgesneden negorij heeft doorgebracht, weet waarschijnlijk wel de de UNO 1985 heeft uitgeroepen tot het Internationaal Jaar van de Jeugd. Aalst blijft bij dat initiatief niet ten achter en zal, ten behoeve van zijn jongste inwoners, één en ander organiseren. Momenteel is men druk bezig met de uitwerking van een zeer interessante idee. In 1985 wil Aalst met een stedelijke jeugdpas op de proppen komen. Deze zal ter beschikking staan van de twaalf tot vijfentwintigjarigen en de bedoeling van het pasje is, dat de bezitters ervan een korting van 20 krijgen op alle socio-kulturele aktiviteiten die plaatsvin den in Groot-Aalst. De voorbije weken heeft de stedelijke jeugdraad diverse verenigingen aange schreven ten einde uit te vissen in welke mate deze bereid zijn mee te werken aan de verwezenlijking van de jeugdpas. Want het zijn de socio-kulturele ver enigingen die beslissen over het al dan niet welslagen van het projekt. Indien slechts een minderheid onder hen zich bereid verklaart een reduktie toe te kennen aan de jongeren, dan blijft het pasje een vrijwel nutteloos vodje papier. Maar verwacht mag worden dat het initiatief positief onthaald zal worden. Het is voor de Aalsterse verenigingen immers een unieke kans om aan een toekomstgerichte klantenwerving te doen. Verenigingen die bereid zijn mee te werken aan het projekt. zullen in ruil daarvoor hun manifestaties opgenomen zien in een vaste rubriek van de wekelijkse stadsberichten. Vanaf 11 januari zal de stedelijke jeugd pas a rato van 50 frank verkrijgbaar zijn bij de dienst Jeugd, die gevestigd is in de Kapellestraat. Het jeugdpasje is een eenmalig initiatief, maar mocht het zowel bij de jongeren als bij de socio-kulturele verenigingen een sukses blijken te zijn. dan bestaat de kans dat men er in 1986 opnieuw mee uitpakt. Afgezien van de jeugdpas, heeft het stadsbestuur nog een aantal andere realisaties in voorbereiding. Op 1 februari 1985 opent men in het stadhuis officieel het Aalsters jeugdjaar. Een maand later, op 2 maart, vormt datzelfde stadhuis het dekor van een jeugdkongres. Op 7 september voorziet men in het park een jeugdhappening. Van 19 tot 27 oktober heeft in de Keizershallen een jeugdbeurs plaats. Die zaal wordt dan omgebouwd tot een dorp, waarin het PMS, de jeugdrechtbank, het Rood Kruis en nog een aantal andere dienstverlenende organisaties een tijdelijk onderkomen vinden Tijdens de lente van 1985 is daarenboven nog een animatietoernee annex kwis voorzien, waarmee men alle deelgemeentes aandoet. (WDG) Het Don Boscoinstituut, een Vrije school voor Buitengewoon Onderwijs gelegen in de St. Ka- mielstraat te Aalst kreeg onlangs een bedrag van 480.000 fr. van de Nationale Loterij. Dit bedrag zal integraal besteed worden aan verbouwingswerken en aanpas- singswerken allerlei, ten bate van de Buitengewoon Lagere en Se- kundaire School.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3