FRANCIS SMET 1f 7i allmilmö Ludwig Lievens «den body» van Osiris Denderleeuw Patrick Linthout Oostvlaams Rallykampioen Het duel der «Soep» toppers DE GEELKUIF Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. |OS3|21.66.73 Dealer DELMAC PVC er» ALU-ramen - dubbel glas DE KEUKENKULTUUR s Vogelhandel Bloemenhandel JB Diverse kooien voor vogels Alle soorten zaden voor vogels - kippen enz... Bloemen - plantgoed - planten Ruime keuze van verse snijbloemen 8 Nieuwe Gazet van Aalst 14 december 1984 De 23-jarige Aaistenaar, woonachtig in de omgeving van Ten Berg, heeft dit seizoen zijn verblijf bij Osiris Denderleeuw met een jaar verlengd. Genoeg voor ons om hem een keertje op te zoeken. Hoe ben je beginnen te basketten «We speelden regelmatig partijtjes op het buitenterrein in de omgeving van mijn woonplaats. Op een keer heb ik me laten overhalen en samen met buurtvriend Jean-Marie Van Branteghem tekende ik een aansluitingskaart bij Black Boys. Na het verdwijnen van de zwartwitten ben ik dan bij Okapi aangeland». Al triomfen meegemaakt Bij Okapi behoorde ik tot dezelfde lichting als o.a. Kurt V.D. Spiegel, Chris Philips. We verloren met de juniores, dé finale van de beker van België tegen Strom- beek. Ik was toen echter pas hersteld na 7 weken en de ploeg werd gehinderd door kwetsuren van andere basisspe lers. Je bent nu al twee jaar bij Osiris. Bevalt het je hier «Zeker, we hebben wel het nadeel dat er elk seizoen een paar nieuwe spelers, in het team moeten worden ingepast en door mijn beroepsbezigheden kan ikzelf de oefenstonden niet optimaal bijwo nen». Wat voor werk doe je dan wel «Ik ben als operateur tewerkgesteld bij Gates, in een drieploegenstelsel. Dat brengt mee dat ik om de drie weken, als ik in de namiddagshift ben ingedeeld, de oefeningen moet missen, wat natuurlijk een zware handicap voor mij is». Heb je nog andere hobby's «In de zomer doe ik aan wielertoerisme. Met een paar vrienden trekken we er dan met de racefiets op uit, voor ettelijke kilo meters. Power Training staat eveneens als één van mijn geliefkoosde sporten genoteerd. Persoonlijk denk ik, dat het werken met gewichten me al veel bij gebracht heeft,, ook in het basketbal. Is het misschien daarom, dat ze je ««Den Body» noemen «Neen, die vraag is mij al dikwijls gesteld en het is goed dat het antwoord eens in de N.G.v.A. verschijnt Het zit hem zo Deze bijnaam heb ik verworven in de tijd van Black Boys. We vormden indertijd met de ploeg een toffe vriendenkring. Er heerste een uitstekende verstandhou ding onder de leden en iedereen had daar zo'n pseudoniem. Zo was er iemand die zijn voorkeur voor een bepaald merk bierworstjes niet onder stoelen of banken stak en er dan ook kilo's van verorberde, hem noemden we den Bifi Op een be paald ogenblik, toen ik de zaal binnen trad, was ik het liedje«Remember Buddy Holly» aan het neuriën, mijn maats hoorden het en één van hen riep uit«Voila, dat is dan den Buddy» en in de volksmond klinkt dat nogal als Body en zo kent iedereen me nu». Volg je een speciaal voedingsprogramma «Ik eet veel en goed, voornamelijk wat moeders pot schaft maar als bijvoeding neem ik extra vitraminen en koolhy draten. Ik voel me er goed mee». Noem eens een paar trainers die je op het goede pad geholpen hebben «Onder Frans Verhulst en Roland Ver- geylen leerde ik het meest». Je favoriete speler «Zonder twijfel, Tom Kropp. Ik mocht eventjes tegen hem op het terrein staan, in een wedstrijd tussen Okapi en Aar schot. Kijk me in de ogen, zei hij en vooraleer ik mijn hoofd bewoog, was hij me al voorbij op weg naar de ring en een doelpunt. De Amerikaan was niets, twee jaar bij de profs uitgekomen». Wanneer ben je op je best «Als ik vanop de vleugel in de zone kan komen, jumpstop, omhoog en vuren. Dat is mijn sterkste wapen Ook heb ik een redelijk goede veerkracht». Zenuwen spelen je soms parten, niet «Spijtig genoeg wel. Het begint al in de voormiddag voor de match en verergert altijd maar. Ik voel me dan helemaal ongemakkelijk. Alhoewel ik er de laatste Voor rallyrijder Patrick Linthout was 1984 een erg succesvol seizoen. Na een erg spannende strijd in de kategorie van 1600 cc. tot 2000 cc. haalde hij de provinciale titel binnen voor Dominique Holvoet, ongetwijfeld de succesvolste rallyrijder van de vorige seizoenen. Pittig detail bi] deze titel is dat Patrick dit deed met twee co-piloten. Het eerste gedeelte werd afgewerkt met de ervaren Ronald Goossens. Nadien werd zijn taak overgenomen door Werner Rogghé. Ronald Goossens blijft echter nog een van de beste sup porters van het rallyteam Linthout- Rogghé. Hij stopte alle bedrijvigheid bij gebrek aan tijd. Vooreerst gingen we een kijkje nemen in de garage van Patrick's vader waarin de prachtige Escort stond te pronken. Hij was net op punt gesteld om naar de «GHENT RACING SHOW» van Wieze te gaan. Deze Escort heeft wel iets speciaals. Het stuurwiel van de 180 pk.-sterke bolide bevond zich aan de Engelse zijde. De vraag of dit niet al te veel moeilijkheden met zich meebracht drong zich uiteraard op. PatrickIn het begin moest ik het uiter aard gewoon worden Vooral het schakelen verliep niet al te vlot. Nu ik tijd minder last schijn van te hebben. Andere zwakke punten «Ik laat me vlug ontmoedigen en soms mis ik het broodnodige zelfvertrouwen». Welke zijn je verdere ambities «Graag zou ik ergens een vaste pion in de ploeg worden, maar hier zal veel afhangen van het Okapibestuur Willen ze me volgend jaar terug (ik word telkens voor één seizoen uitgeleend) of kan ik terug op zoek naar een klub. Afwachten is de boodschap». (G.S.X.) Osiris - Zele 56-75 Voor de aanvang van het seizoen werden beide ploegen als titelkandidaten vernoemd. Nu, aan hef einde van de eerste ronde staan ze respectievelijk op een 7 en een 9 plaats in de rangschikking en wie zaterdag de partij gezien heeft, zal begrijpen waarom. Velen zullen bij de opworp gedacht hebben dat de thuisploeg het opnam tegen een selektie ex-spelers van Osiris. Immers, bij Zele traden King Hendrickx, Dirk Ongenaet, Rudy Putteman en coach Piron aan, allen mannen die vroeger voor de groenwitten op het terrein stonden. Ook H. V.D. Broeck is geen onbekende voor de Sevenuppers. Reeds tweemaal tekende hij een voorlopige overeen komst met de klub, maar door allerlei omstandigheden, verdedigde hij toch nooit de kleuren van de Denderleeuwse ploeg. Genoeg elementen dus, om een volle zaal te trekken, wat dan ook geschiedde. Ondanks dat, bouwden de akteurs er op het terrein een soepje van. Aanvankelijk was de strijd gelijkopgaand, 12-14 na 10 minuten. Maar dan raapten Putteman en Ongenaet enkele gevallen steken op, zodat de stand evolueerde naar 15-24. Door voornamelijk de bar slechte afwerking van de gastheren (9/26 of 34 met Raman (0/5) als voornaamste naastmikker, werd de rust bereikt met een 21-32 score. Na de hervatting bracht coach Piron, zijn joker R. Stevens tussen de lijnen en deze langharige pakte uit met 5 opeenvolgen de treffers. Ook H. V.D. Broeck. 12 punten in de tweede helft, toonde zich nu veel productiever, 43-62 aan het kwar tier. Cornand, Temmerman en Veldeman deden wel hun uiterste best, P. De Geest bracht zelfs 4 korven zonder misser aan, maar het heilige vuur was toch uit de ploeg. Zele kon, zonder zelf briljant te spelen, het laken naar zijn kant krijgen. Op zaterdag 23/12 ontvangt Osiris de ploeg van Wilrijk. Een gelegenheid voor de basketliefhebbers om oude ras spelers als Keizer W. Steveniers en Et. Geerts nog eens aan het werk te zien. Punten Cornand 16, Temmerman 14, De Geest 13, Veldeman 12, Raman 1, Famaey en Lievens. De zusjes van Osiris Somati deden het heel wat beter. Nu wonnen ze tegen Edegem (62-45) G.S.X. de auto gewoon ben zijn er geen pro blemen meer. NGVARally rgden is op zichzelf niet goed koop. Jullie hebben thuis een garage en kunnen heel wat zelf doen. Lopen de kosten dan nog zo hoog op PatrickDe werkuren kosten uiteraard niets. Het onderhoud gebeurt uiter aard in de garage zelf. Sommige stuk ken zijn echter enorm duur en wan neer je de wagen tot in de perfektie wil uitbouwen komt er specialistenwerk bij kijken, zodat de kosten dan ook oplopen. Er komt uiteraard heel wat bij kijken als men alles goed wil voorbereiden. We reden 11 rally's en we vielen amper een maal uit. Dit dankzij heel wat voorbereidend werk. De auto wordt telkens 100% nagezien. We gaan telkens de rally ter plaatse voor bereiden. Werner neemt dan nota's en begeleidt me nadien uitstekend. NGVA: Over het werk van de co-piloot lieten we Werner zelf aan het woord. Werner: Het werk van de co-piloot in vanzelfsprekend heel belangrijk. Vooral de timing speelt een heel be langrijke rol. Ik moet Patrick steeds op tijd verwittigen voor wat gaat komen. We moeten uitstekend op elkaar inge speeld zijn. Ervaring speelt uiteraard een grote rol. Ik ben reeds acht jaar aktief en ben geleidelijk aan van min der snelle piloten weggegaan naar snellere. Ik heb wel het geluk aan mijn zijde gehad doordat ik de kans kreeg met goede piloten team te vormen. NGVA: De «24 uren van Aalst» mochten dit jaar niet doorgaan wegens milieuhinder. Hoe staan jullie daartegenover Patrick en WernerDe autosport staat in Oost-Vlaanderen slecht aangeschre ven. In West-Vlaanderen leeft ieder een enthousiast met de rally mee. Het is onvoorstelbaar hoe populair rally daar is. Er is gewoon een triestige mentaliteit in onze streek. Publicitair gezien waren de «24 uren van Aalst» natuurlijk aantrekkelijk. Er was noch tans een enorme publieke belangstel ling. De klachten kwamen echter van mensen die aan het parkoers woon den. NGVAIn de winterperiode wordt alle aktiviteit stopgezet. Wat doen jullie tijdens die periode en zijn er voor volgend seizoen toekomstplan nen Patrick en Werner: In de winter moeten we aan onze wagen werken. Wanneer we gewoonweg niets zouden doen gaan we zeker vijf plaatsen achteruit in de klassering. Zo een wagen is nooit af. Hij moet steeds verbeterd wordén. Voor volgend seizoen hopen we terug provinciaal kampioen te worden. We denken er ook aan een internationale rally mee te rijden. Tielt of de Omloop van Vlaanderen staan op het pro gramma. We voegen er graag aan toe dat we blijven rekenen op vader Lint hout die ons steeds als serviceman tij dens de rally bijstaat. We willen ook onze sponsors Mai- Computers bedanken en hopen op een verdere samenwerking. (JVL) INTERIEURVERZORGING VAf )EM Steenweg op Ninove 6. B 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.86.45 MEUBEL-KEUKEN- BADARCHITECTUUR Steenweg op Aalst 386 WELLE Tel. 053-66.38.91 Alle soorten vogels - EX0TEN - KANARIES - PAPEGAAIEN - ARAS - KAKETOES - BEOS - AMAZONES en andere toebehoren Open alle dagen van 9 u. tot 20 u. - Woensdag gesloten Op zondag open tot 17 u.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8