I# l LE-JO-POL L LE-JO-POL I I l Onafhankelijkheidsfront Gewest Aa I st Orgaan van het xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Belangrijk Bericht Groot Zegefeest xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Wat is het tin eigenlijk Rita of.... Niet a xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Abonneert U op O.F.-F.I. 27 fr. 3 maand FRONT 35 fr. 3 maand Telefoon 281 Aalst ZONDAG 3 MAART 1946 2' JAARGANG N' 18 PRIJS 2 FR. REDACTIE en BEHEER i Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. Destijds heeft de katholieke partij schaam teloos de schoone ziel van 'tkind misbruikt om de stem der onnoozele menschen in de wacht te sleepen. Daar die schoone ziel tot op den draad versleten is, trok de C.V.P. - de katholieke partij die zich onder haar ouden naam niet meer durfde vertoo- nen - te velde onder het vaandel van den koning-martelaar, die dadelijk in eere her steld moest worden. De simpele sukkels, die destijds de ziel van 't kind slikten, heb ben zich weer laten vangen en al de gewezen Vee-en-Veeërs, al de gewezen rexisten, al degenen die openlijk of in 't geniep met den vijand heulden, hebben hun stem aan de C.V.P. gegeven, omdat zij de eenige partij is die de incivieken een beschermende hand boven 't hoofd houdt en omdat dezen hoopten, dat de terugkeer van den eersten inciviek van 't land hun straffeloosheid voor het gepleegde landver raad zou verzekeren. En wat zien we Nauwelijks heeft de C.V.P. de stemmen der onnoozelaars beet, of ze maakt aanstalten om haar teergelief den Le-jo-pol op te bergen bij den ouden, onbruikbaren rommel, naast de versleten schoone ziel van 't kind "Wel bedankt, Le-io-pol, en tot den volgenden keer Het reactionnaire dagblad "L'Occident,, schrijft (al onze aanhalingen vonden we in "Vooruit,,) Bij de vorming der nieuwe regeering moeten al de partijen het gewichtigste pro bleem voor oogen houden in de eerste plaats brood en werk verschaffen aan de Belgen. In de eerste plaats brood en werk Waar blijft Le-jo-pol, met wien de C.V.P. sinds maanden al schermt om de kiezers zand in de oogen te strooien en te mislei den Leest wat "La Cité Nouvelle,, (U.D.B.) dienaangaande schrijft Er werd dezen morgen in de over 't algemeen welingelichte kringen gezegd, dat de C.V.P. meende de "terugtrekking,, van den vorst te kunnen bekomen, op voorwaarde dat de troonsafstand te Brussel zou plaats hebben, na een terugkeer uit Geneve. In sommige socialistische kringen, waar men geen enkel principieel bezwaar zou maken tegen zulk een formule, stipt men nochtans zeer ernstige practische argu menten tegen haar aan. De terugkeer, zelfs tijdelijk, van den koning, zou vergezeld gaan van betoogingen in twee richtingen, die slecht zouden kunnen afloopen en bij voorbeeld de dynastie zelf in den huidigen twist zouden kunnen betrekken. "De Volksgazet,, van haar kant belicht de noodlottige gevolgen van de politiek, die door kardinaal Van Roey opgedron gen werd aan de C.V.P., die zoogezegd geen confessioneele partij is Toen de koningskwestie voor het eerst ter tafel is gekomen, hebben wij geroepen Oppassen hier wordt een spel gespeeld, dat Wallonië en Brussel tegen een groot deel van Vlaanderen in het harnas kan jagen Opgepast hier dreigt men wonden open te rijten, die nooit meer zullen kunnen geheeld worden Opgepastmen kan het land met die kwestie letterlijk in tweeën scheuren 1 m Krijgen wij geen gelijk Waar is de aanhang van Leopold, bezuiden de taal grens Hij blijft onvindbaar. De kardinaal, die heel deze walgelijke comedie in elkaar stak, tegen het advies van sommige katho lieke leiders in, omdat hij zich in 't begin van de bezetting zéér onvoorzichtig aan de zijde van Leopold heeft geplaatst en ai diens grondwettelijke en andere onregel matigheden heeft gedekt, bracht België, door de ware verkiezingsaftruggelarij die met de koningskwestie werd gepleegd, veel dichter bij den rand van den afgrond dan Borms, De Clercq, Elias, Degrelle en Van de Wiele, die vijf doodgravers van katho lieke huize, het ooit hebben vermocht. En "De Volksgazet,, gaat verder Wij weten wel, dat de katholieken bereid zijn, Leopold III te laten vallen.Hun troepen weten het nog niet, en die mogen op straat en in de vergaderzalen nog "Le-o-pold Le-o-pold roepen, maar hun leiders zijn er innerlijk reeds van over tuigd, dat de verkiezingsuitslag van Zon dag geen anderen uitweg laat dan troons afstand. Ze spreken er al over en vragen alleen, dat er de noodige doekjes zouden worden omgedaan. Zoo zal spoedig wor den bewaarheid, wat wij steeds hebben voorspeld, nl. dat de verdediging van den koning voor de katholieken alleen een mid del is geweest om stemmen te winnen. En anders niet. Nu de stemmen behaald zijn, heeft men den lokvogel niet meer noodig. Het doel heeft eens te meer de middelen geheiligd. En men zal niet moeten verschie ten, wanneer vandaag of morgen de heer Pierlot weer als een groot man door de clericalen wordt voorgesteld. Het feit dat "Le Quotidien,,. het blad dat indertijd door Van Acker moest worden geschorst voor zijn dolzinnig Leopoldisme,vandaag Pirenne de huidt vol scheldt, omdat hij in de laatste weken voor de verkiezingen met konink lijke documenten voor den dag kwam, is al duidelijk genoeg. De katholieke pers begint al met de onnoozelaars, die zich met het argument van den "teergeliefden koning,, hebben laten misleiden, voor te bereiden om de pil te slikken. De C.V.P. heeft dank zij Le-jo-pol de stemmen binnen gehaald en Le-jo-pol zal weldra bij den ouden onbruikbaren rom mel gesmeten worden. En het kiesbedrog is voor den zooveel- steu keer gelukt. Wie of wat zal den volgenden keer als "schoone ziel van 't kind,, gebruikt, juister gezegd, misbruikt worden Want de katholieken zijn meester in het plegen van boerenbedrog Het bestuur van het O. F. is bezig met te onderzoeken, of het niet mogelijk zou zijn, ons Offieken te verdubbelen, dit wil zeggen er een weekblad van vier bladzij den van te maken. Wij zullen een paar nieuwe rubrieken openen, alsook aankondigingen plaatsen. Aankondigingen van 100 patriotten,' dat spreekt van zelf. Voor de zwarten maken wij geen reclame, tenzij reclame om hen te saboteeren. De prijs van ons blad zal niet verhoogd worden. Wij overdrijven niet als wij beweren, dat ons Offieken het meestgelezen plaatse lijk orgaan is. Het wordt in de stad en in de naburige gemeenten door oud en jong ver slonden. De patriottische handelaars heb ben er dus alle belang bij, reclame in het Offieken te maken. Dat ze zich dus haas ten, om zich met de redactie in verbinding te stellen. (overgenomen uit het blad Christliche Volksturm) Binnen kort zal in het Circus van Pier lala een groot zegefeest aangeboden wor den aan al onze nieuwe kiezers. Het spreekt dus vanzelf, dat geen enkel patriot naar dat feest zal komen, en we kunnen dat janhagel trouwens opperbest missen. Ieder begrijpt dus dat ons zegefeest een verbroederingsfeest van alle collabora teurs, gestapo's, hulp-Feldgendarmen, Oostfronthelden, enz. zal zijn al de leden dier Deutsche organisaties zullen op ver toon huner lidkaart kosteloos toegelaten worden. Een puik orkest zal het feest luister bij zetten. De naam van dat orkest verzwijgen wij, want dat moet een verrassing voor onze gasten zijn, doch om de nieuwsgierig heid onzer vrienden niet al te zeer op de proef te stellen, zullen we toch maar ver klappen dat het den Baardaap Staf en den Zot Elias op hun propagandatochten ver gezelde. Het feest zal voorgezeten en om acht uur stipt geopend worden door den heer Sjalen Stropbroek, gewezen Richter, die eerst het woord zal verleenen aan Civo- knullius, den vriendelijksten jongen van Aalst, om in een gloedvolle rede hulde te brengen aan de incivieken, die voor de C.V.P. stemden. Daarna zal de voorzitter in hoogsteigen persoon een paar volksliedjes kweelen, o.a. "Twee oogen zoo blauw. In Nieuwerker- ken woont er een vrouw enz.,. Daarna monstertombola. Talrijke prij zen, o.a. een splinternieuw jongensbroekje (gift van mevrouw Civoknul) dat uit een oude broek vau den heer Civoknul gesne den werd door een kleermaker uit de om geving van het park en dat door mevrouw Civoknul zelve genaaid werdtusschen haakjes gezegd, een stuk dat zoo sterk is als ijzer, want Civoknul heeft de broek, waaruit het gesneden werd, zestien jaar en achtien en een halve dag gedragen - een splinternieuwe auto, geschenk van de ge broeders Van der Haegen, als blijk van dankbaarheid omdat de gestapohond Schelck in vrijheid gesteld werd, wat hun een zucht van verlichting heeft doen sla ken, aangezien die collaborateurs met den schrik op 't lijf liepen dat de hond Schelck vroeg of laat zijn tong zou voorbijklappen. Na de tombola, allerlei vermakelijkhe den Sjalen Stropbroek als degenslikker. Civoknul als slang-mensch, Brik Nichels als zanger Zeg, paterken, wilde gij dan sen Lorangsken Hesp als paardenleuge- naar. Sis Kalle en Miel Strooper zullen een duo zingen wai emmen 't volk bedroe gen en d er es veel poen in onze zak ge- vloegen, volksdansen door Sjalen Strop broek en advokaat Fritkar, enz. enz. Daarna zal Mengsken Koolmees, ver momd als Indiaansch opperhoofd en gewa pend met een strijdbijl, den schalpendans uitvoeren rond een, aan een boomstam vastgebonden sukkel, die de democratie voorstelt (waarschijnlijk zal de democratie voorgesteld worden door onzen vriend Sjalen, die tengevolge van zijn onbezonnen aanval op het O. F. graatmager geworden is ingeval hij tijdens de vertooning in slaap valt en aan 't snurken gaat, zullen de aanwezigen hem af en toe een kilo boter, honderd eieren, een haas, een stuk spek. een zak kolen, een gescheurde stropbroek of een paar witte kousen naar den kop mogen werpen). Tot slot zullen de Herren Edgard De Cock namens De Vlag, Schelck namens de gestapo, en Pater Brik namens den Sicher- heitsdienst, een woord van dank richten tot de leiders der Partij, die hen met alle mo gelijke en onmogelijke middelen gesteund en beschermd heeft. Aalst ziet met ongeduld dezen Hoogdag tegemoet P.S. Er zal een omhaling gedaan worden ten behoeve van Civoknuls rechterarm, Frans De Veylder, beter gekend onder den naam van Pater een Pater die goed weet wat het heilig sacrament des huwe lijks is, en buiten de weet van een vrouw van boven Brussel met een arm schaapje van een kind voordrachten geeft over "Het huiselijk Geluk.,. Het is nog niet lang geleden dat de Aai- stenaars in de waan verkeerden, dat er in onze stad twee groepeeringen bestonden, die respectief O F. en O.F.-Rita heetten. Deze vergissing was kortstondig. En het was niet eens noodig dat het ware O.F. bewees met twee plus twee is vier, dat er naast hem geen plaats was voor een zoo gezegd O.F.-Rita. Het was weldra een publiek geheim dat de naam van het O.E. door de andere groepeering misbruikt werd. Het O.F.-Nieta sloot zich aan bij een "Weerstands,, federatie - bij de zoogezegde Belgische Weerstandsfederatie, die door "Front,, gebrandmerkt werd als een tascisr tische organisatie. In de groep O F.-Nieta wordt nu ge werkt en gezwoegd dat het zweet - natuur lijk ezelszweet - bij stroómen vloeit. En wat komt er van al dat werk en gezwoeg terecht Niets, driemaal niets. Minder dan niets Ziehier het bewijs onzer bewering Al de getuigschriften in zake vergoedin gen aan oorlogsslachtoffers, enz., die door het O.F.-Nieta naar Brussel gezonden wor den, keeren terug naar het ware O.F.- Burgershuis, Groote Markt, Aalst, om door onze commissie van onderzoek te worden onderteekend. Op dit oogenblik liggen op ons bureel tien dergelijke verkla ringen om door onze commissie van toe zicht te worden behandeld. Er werd ons ook een "bewijs van weer- stander,, overgemaakt ten behoeve van den genaamden Gustaaf De Stobbeleir, Churchilllaan, Aalst, dat onderteekend is door de genaamde Pietsier en een zekeren Verhuist, en dat natuurlijk ongeldig is zoo lang het ware O.F. het niet medeondertee- kend heeft. Werk maar, mevrouw Nieta. Wij zullen uw klodden wel in orde brengen, door ze van onzen stempel te voorzien. Want ondanks de geschiedenis van die 305.000 ballen zijn en blijven wij bereid, ons beste te doen ten behoeve der Weerstanders.der echte Weerstanders natuurlijk, der Weer- standers aan wie geen verdacht luchtje zit. Zoodus. mevrouw Nieta, hamer uw leden maar in het hoofd dat ze eerst bij u moeten komen, en nadien eventjes bij ons aanloopen alleen het ware O.F. is ge machtigd, hun papieren in orde te maken. De echte Weerstanders zullen wel zelf een besluit uit het bovenstaande trekken...

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1