WEG MET DEN OORLOG i t tairdieliigtn wegens Miking. pi_. Onafhaokelijkheidsfront fci'i r Orgaan van het Gewest Aalst xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx LeonDegrelle, Landverrader In onze plezante B.N.R.O. Spreekbuis van het Internationale Jezuïetisme. Abonneert U op O.F.-F.I. 27 fr. 3 maand FRONT 35 fr. 3 maand Telefoon 281 Aalst ZONDAG 14 APRIL 1946 2' JAARGANG N' 24 OfegJ PRIJS 2 FR. REDACTIE en BEHEER i Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. II Toen we vorige week bondig uiteenzet ten waarom de derde oorlog onvermijdelijk en op komst is, dan is het niet uit louter pessimisme, of om ons eenig belang te geven, maar wel omdat we kristaalhe'der door de volksfopperij zien die men op touw zet. Onze toekomstige korte uiteenzettingen .uilen dit duidelijk maken voor eenieder, althans voor degenen die zonder vooringe nomenheid durven denken. Nochtans is het eerst noodig terug te blikken op den toestand der vorige jaren, om geleidelijk tot den huidigen te komen. Vóór 1914 bestonden er twee even- wichtsblokken in Europa. Eenerzijds, Duitschland, Oostenrijk en Italië of de Centraalmachten anderzijds, Engeland, Frankrijk en Rusland, of de Geallieerden. Evenwichtsblokken, dat beduidt blokken van gelijke kracht die toch eens den oorlog zullen doen uitbarsten wanneer ze het gezamenlijk noodig vinden, maar die aan de massa doen gelooven dat dit evenwicht noodig is om den een van den ander af te schrikken. Toen in 1914 de eerste wereldoorlog losbrandde, vochten Duitschland en Oos tenrijk, dat op dit oogenblik bijna zoo groot en sterk was als zijn bondgenoot, tegen de Geallieerden Italië scheurde zich in 1915 af van de Centraalmachten om zich gewapenderhand aan de zijde der Geallieerden te scharen. Het verkankerde tsaristische Rusland begaf en sloot vrede met de Centraalmach ten in 1917, wat voor gevolg had dat het communisme in dit verachterd kapitalis tisch land voet vatte en weerstond aan alle aanvallen, van binnen zooals van buiten, tegen het regiem gericht. Na Oostenrijk capituleerde Duitschland voor de overmacht der Geallieerden, in 1918. Amerika had zich bij de Gealliëerden aangesloten om Duitschland tot overgave te dwingen. Nu moest het communisme echter uit geroeid worden. De Gealliëerden vormden een front in 't noorden en in 't zuiden. De Russen zwichtten niet, en er werd van de expeditie afgezien. Sovjet-Rusland over leefde. De Gealliëerden zouden zich anders wre ken. De bilan van het tsaristisch regiem was verschikkelijk. Hongersnood dreigde. Het middel om wraak te nemen lag voor het grijpen. Rusland moest aan zijn regiem verzaken, of het zou uitgehongerd worden. De blocus werd uitgevaardigd en hon derdduizenden menschen, onschuldige men- schen, stierven van honger. Maar het regiem weerstond. In dien strijd op leven of dood werd den moed van het Russische volk gestaald en Rusland organiseerde zich, niettegenstaande dat de kapitaalmachten laffelijk van de gelegenheid gebruik maak ten om het communisme te discrediteeren, in plaats van den moed te hebben te beken nen dat de hongersnood door hen werd uitgelokt en ia de hand gewerkt, door alle hulp aan Rusland te weigeren. Duitsche en Amerikaansche specialisten agaven zich naar Rusland om het te hel- p:n, zich te organiseeren, en Rusland werd groot in het kader zijner nieuwe ekonomie. Nochtans kapituleerden de geldmachten niet. Ze bedienden zich van Duitschland, dat zich opwierp als een wal tegen het boljewisme. Duitschland kreeg milliarden kredieten onder voorwendsel zich uit zijn puinen op te richten, doch wendde die kredieten aan om zijn grootindustrie uit te breiden en wapens te smeden om Rusland te keer te gaan. De Gealliëarden begingen de fout, de éénheid van Duitschland niet te breken ze moesten ze handhaven om Ruslaad te bekampen. Frankrijk alleen, op een gege ven oogenblik, verzette zich onmachtig tegen denDuitschen expansiegeest en Rijn land werd bezat door de nazi's, met de oogluikende goedkeuring der Gealliëerden. Later werden Oostenrijk en Tsjeco- Slovakijë ingelijfd, zonder dat een groot macht den moed had, Duitschland te belet ten die vredelievende volkeren te onder- jukken. Maar nu begon Engeland het gevaar in te zien en riep de hulp in van Rusland, waarmee geen verdrag van wederzijdschen steun gcsioten was. De kapitaalmachten riepen de hulp in van dit verfoeilijk com munisme, opdat dezen, die ze uitgehongerd hadden, hun leven zouden opofferen voor hun vroegere uithongeraars en tegen dege nen wier hand ze gewapend hadden tegen de uitgehongerdeo. Polen werd aangevallen door Duitsch land. Engeland en Frankrijk mochten hun gegeven woord niet eten en verklaarden den oorlog aan Duitschland, dat zijn wapens tegen zijn twee weldoeners keerde. (Vervolgt). Onder den titel "Vormt Degrelle rexis- tische cellen - Leopoldistische propagan- daschriften te Barcelona gedrukt,, publi ceert "Vooruit,, van 22 Maart een artikel, dat verscheen in het Parijsche dagblad "L'Action,,. Wij schrijven het ten behoeve onzer lezers over "Een eisch tot uitlevering van Degrelle door België aan de Spaansche regeering gericht werd verworpen onder voorwend sel dat Degrelle aanspraak kan maken op het asielrecht. "Deze feiten zijn gekend. Maar wat minder gekend is, is de schandelijke activi teit die Degrelle ontwikkelt, dank zij de welwillende verdraagzaamheid van de Spaansche autoriteiten. Degrelle heeft een propagandabureau opgericht, dat niet alleen clandestien pamfletten naar België smokkelt, maar tevens poogt rexistische cellen herop te richten. De valsche papie ren die zijn volgelingen in België versprei den komen uit Spanjeze geraken op geheimzinnige manier over de grenser wordt zelfs gefluisterd dat ze grootendeels in de "valise diplomatique., reizen van een vertegenwoordiger van een Zuid-Ameri- kaanschea staat, waar men eveneens Spaansch spreekt. "Men heeft sabotagedaden vastgesteld waarvan de plannen in het buitenland opgemaakt werden alles wijst er op dat dit in Spanje gebeurde. "In goed ingelichte kringen wordt ver klaard dat Degrelle, die zoogezegd geïn terneerd is, laatst op de Fransch-Spaan- sche grens een soort conferentie hield met zijn vertrouwensmannen. "Te Antwerpen, kan men op sommige afgelegen plaatsen tracten vinden waarin het verraad op de meest schandelijke manier aangemoedigd wordt. Eveneens kan men er met krijt op muren aange brachte slogans lezen "Degrelle komt terug,, of uitdagingen als "Weg met de Engelsche bezetters "'t Is bewezen dat de rexisten en hun VN V-vrienden zich in de beweging "Voor Leopold,, geïnfiltreerd hebben, naast een massa ongevaarlijke sympathi seerenden, Men vindt ia deze beweging fascistische elementen die de sentimentali teit van den kleinen burger trachten te explaiteeren voor hun uitdagende plannen. "'t Is niet zonder reden dat Vaa Acker wees op de activiteit van fascistische ele menten die tot doel hebben de konings kwestie te hunnen voordeel te regelen door middel van een bloedig "fait accompli,,. In een pamflet dat doorgegeven wordt in door verraders druk bezochte vergader plaatsen, kan men lezen "Belgen. De politiekers willen U uw koning ontnemen die met U gedurende vier jaar alle lief en leed deelde "Hij heeft het steeds met u gehouden en heeft geweigerd te deserteeren en zijn volk te verlaten.,, "Trouw aan wie trouw was dat is de Belgische traditie.,, "De politiekers die zich gedurende vier jaar aan den Londenschen kachel gewarmd hebben, en aan welvoorziene tafels aten, willen u het symbool van het land ontne men, het symbool van onze eenheid.,, "Belgen 1 Weest niet te geduldig 1 Brengt uw koning terug "Dit burgeroorlog papiertje, in een zeer subtielen stijl opgesteld, vertoont maar een klein gebrek. Met de loupe bekeken, kan men zien op zeer discrete, maar toch lees bare manier geschreven, de naam van een drukkerij van Barcelona, wat nogal on voorzichtig is Is het niet om u een dubbele breuk te lachen aartsvader Degrelle die durft spre ken van trouw En wij stellen de vraag aan de bevoegde overheden hoe lang zal dat spelletje nog duren Hoe lang nog zullen de incivieken hun fascistische, anti-vaderlandsche propaganda ongestraft mogen voortzetten XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Armel Liisoir, uit Froidfontaine, ver klikker, werd door den krijgsraad van Diaant ter dood veroordeeld. Richard Declercq, uit Deerlijk, verklik ker, werd te Kortrijk veroordeeld tot vijf jaar hechtenis. Richard Vermeulen, uit Roeselare, ver klikker, werd te Kortrijk veroordeeld tot vijf jaar hechtenis. De verklikkers, Vandevenne, uit Rolle- gem, Verschelde, uit Rollegem, en Albert Verscheure, uit Celles, werden door den krijgsraad van Kortrijk wegens verklik king resp. veroordeeld tot zeven jaar op sluiting, drie jaar gevangenisstraf, en één jaar gevangenisstraf. Pater Brik Nichels, agent van den Sicherheitsdienst en verklikker, heeft den dood van twee weerstanders op zijn gewe ten. Wanneer vliegt hij in de gevangenis om er zijn welverdiende straf te onder gaan Wie heeft dien gangster totnogtoe beschermd XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Vcrantw. D. Walgraef, Burgershuis, Aalst Drukkerij A. Vaa dra Brocck-De Baey. **t KamlrMraat. 49*. De C.V.P-ers die 's avonds om zeven uur naar de uitzending der nieuwsberichten van onzen B.N.R.O. luisteren, moeten den laatsten tijd wel aardig in hun vuistje lachen. Het is om zich soms af te vragen door wie dit gesproken dagblad opgesteld wordt door Degrelle, door Elias, door monseig neur De Zwarte, of gezamenlijk door dat beruchte trio. Die laatste veronderstelling blijkt ons de waarschijnlijkste. Op sommige dagen schijnt de uitzending van het eerste tot het laatste woord inge geven door een geest van schijnheilige christelijkheid en ongeveinsde oorlogssto kerij tegen onzen grooten bondgenootde Sovjetunie. De Russen zijn niet meer die brave Rus- kens van 1943-1944, toen iedereen zoo gretig luisterde naar de nieuwsberichten uit Londen, om te vernemen welke klappen zij weeral aan de Nazi's toegebracht had den. Neen, nu zijn het opnieuw de Godver geten kornuiten geworden, die maar niet willen vergeten dat zij het zijn, die veruit het meeste offers hebben gebracht, ook om Belgie te bevrijden. Die roode lanterfanters hebben weer het beruchte mes tusschen hun tanden genomen om er de ziel van onze kleine kindertjes mee aan stukken te hakken. Zij doen opnieuw aan godsdienstvervolging. Zij willen niet eens toestaan dat eene kleine minderheid van honderdduizend Roomsch- Katholieken den plak zwaait over tweehon derd millioen Grieksch-Orthodoxe geloo- vigen. Hier, in Belgie, ging dat zoo goed gedurende de bezetting. Onze huidige C.V.P-ers mochten de lokalen van de vrijdenkers bezetten, en er onder de be scherming der Duitsche bajonnetten een walglijke comedie vertoonen, tegen een inkomgeld van een frank. Reeds vergeten, C.V.P. Als men nu bedenkt dat die roode bloed honden de vraag durven stellen wanneer men eindelijk met de groote kuisch gaat beginnen bij den beschermeling van Petrus den Zooveelste, namelijk bij den kosthuis houder voor oorlogsmisdadigers, den be- ruchten moordenaar Franco, dan wordt de verontwaardiging van onze brave opstel lers begrijpelijk. Zij willen ook maar niet gelooven, die ongeloovige roode Thomas sen. dat men een deel van het Duitsche en een deel van het Japansche leger onder de wapens houdt, om naar de musschen te schieten die anders het erwtenplantsoen uit den grond zouden pikken. De Russen zijn horlogedie ven, godsdienstvervolgers, oor logstokers, moeials met andermans zaken, enz. enz. Onze katholieke B.N.R.O. heeft den goeden toon gevonden. Zij moet op dien weg voortgaan. Als Titapol en Leon terug komen krijgen de opstellers van het gespro ken dagblad een decoratie zoo groot als een pendule en daarenboven, den zegen van Petrus den Zooveelste en van den Bis schop van Westminster. De gelukwenschen van Schievepee. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1