PRACHTIG BAL der Aalstersche Zebra's bond der Politieke Gevangenen. Weg met den Oorlog. M Onafhankelijkheidsfront Gewest Aalst Orgaan van het WEERSTANDERS, PATRIOTTEN. -- ZATERDAG-AVOND 27 APRIL 1946, allen naar het De erkende Aalstersche Weerstandsgroepeeringen verkenen hun steun en medewerking. Prachtig Orkest. Allen naar de Zaal PtRRE. Begin om 7 uur. Dirk Martens roskamt I Wir Kollaborieren. lil. Abonneert U op O.F.-F.I. 27 fr. 3 maand FRONT 35 fr. 3 maand Telefoon 281 Aalst xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx OM I. AALST REDACTIE en BEHEER Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. In ons vorig artikel hebben wij uiteen gezet hoe de kapitalistische mogendheden, na hopelooze pogingen te hebben aange wend om de Sovjet-Unie gewapenderhand neer te slaan, dat land probeerden uit te hongeren, ten einde het communisme tot kapitulatie te dwingen. Er bleef de kapitalisten toen geen andere uitkomst meer over, om hun doel te berei ken,dan het nieuwe regiem te discrediteeren In Rusland hield het binnenlandsche front stand,niettegenstaande de ontzaglijke moei lijkheden waarmede men er te kampen had. Rusland organiseerde zijn landbouw en zijn nijverheid in het kader van zijn nieuw economisch stelsel. De sovjet-burgers wer den onderwezen, terwijl onder de tsaren 95 der bevolking ongeletterd was. En toen in 1941, na de mislukte Duit- sche aanvallen op Engeland en na het avontuur van den 0,99 - Ariër Rudolf Hess, de nazihorden Sovjet-Rusland aan vielen, vonden ze niet ettelijke millioenen ongeletterde soldaten en officieren op hun weg, gelijk in 1914, maar een voorbeeldig- geschoold leger dat overvloedig met ge weren, mitrailleuzen, kanonnen, tanks en vliegmachines uitgerust was. De Sovjet soldaten waren geen platbroeken, maar kerels die hun leven veil hadden voor hun ideaal. Soldaten, wier moed en uithou dingsvermogen de vergelijking kon weer staan met den moed en het uithoudings vermogen van Hitiers Herren-krijgsvolk. Hoewel het aanvankelijk een paar neder lagen opliep, bleek Rusland niet de kolos met leemen voeten te zijn die het tsaristi sche Rusland geweest was dat rot en uit gehongerd Rusland dat zich door een onge- letterden priester had laten misleiden. Rusland vertegenwoordigde een onvernie tigbare macht. De alweter Hitier moest op een gegeven oogenblik erkennen dat hij zich in zake de militaire macht van Rusland deerlijk vergist had.... Toen Sovjet-Rusland zijn eerste over winning op de onoverwinnelijke Wehr- macht behaalde, steeg over gansch de wereld een ontzaglijke juichkreet op. Stalingrad Die eerste overwinning was de inzet van een doorloopende reeks zegevie rende gevechten, die eindigden op de instorting van Hitiers "duizendjarig,, Rijk. Gansch de wereld voelde bewondering voor Sovjet-Rusland en voor de bekwaam heid zijner generaals. In alle landen werd Ruslands lof uitgebazuind, door de regee ringen en door het volk. En de vooroor- logsche verguizers van het communisme stonden daar met hun mond vol tanden, zonder te weten welke houding ze moesten aannemen. Sommigen van hen konden zich niet weerhouden, Ruslands verdiensten te erkennen. Zelfs uit den mond van priesters hoorden wij, dat ze schaamte voelden over al de domheden die ze destijds geprobeerd hadden, aan hun aanhangers te doen slik ken dezen hadden tenminste den moed. hun gemis aan doorzicht te bekennen. De anti-communistische propaganda was uit haar lood geslagen, echter voor korten duur. De asti-sovjet-profeten hervormden hun gelederen. Stilaan hoorden we gefluis ter dat ons aan de nazi-propaganda herin nerde. Dat geniepige gefluister werd hoe langer hoe duidelijker. En terwijl de regee ringen den lof van Sovjet-Rusland uitba zuinden, probeerden zij blokken te vormen, blokken die feitelijk tegen Rusland gericht zijn. De priesters traden ook in het strijd perk, behalve de Tsjecho-Slowaaksche priesters, die bijna allen communisten zijn. Zoo luiden de geldmachten en de katholie ken het volk op tegen het communisme, en dienden de massa een nieuw vergif toe. Zoo bereidden zij den nieuwen oorlog voor. En later zullen de sukkels, die thans al de anti-sovjet-dwaasbeden slikken,op het puin van hun vernielde woningen staan te zuch ten Als we maar vroeger ingezien had den dat ze ons nog eens voorlogen in zake Rusland,zou dat allemaal niet gebeurd zijn,,. Het is echter te laat den put gevuld als het ka'f verdronken is. Verzint eer gij begint. Vijf en twintig millioen communisten hebben hun leven geofferd voor de vrijheid. Zonder hun offer lagen we tot het einde onzer dagen onder den hiel van het beest achtige nazidom. En het volstaat de anti-communisten niet, die offers in den vergeethoek te willen schuiven 1 De martelaars van Breendonk, Buchenwald en andere Dachau's worden beleedigd en gelasterd door de geheime machten die hun belangen dienen door dergelijke oneerlijke methodes aan te wen den. Doch, eens komt de dag, dat al het door hen uitgebraakte vuil in hun eigen gezicht zal terugvallen... De Sovjets weten echter, dat er gevaar dreigt.Verklaarde de Amerikaansche gezant te Sofia niet, dat Amerika een paar atoom bommen op Rusland zou moeten werpen Is het dan niet begrijpelijk dat de Sovjet- Unie wantrouwend tegenover haar bond- genooten staat, als ze dergelijke uitlatingen uit officieele monden hoort Het antwoord op die uitlatingen liet echter niet lang op zich wachten. De Sovjet-Unie verklaarde onomwonden, bij monde van Voznosensky, voorzitter van de organisatie-commissie, dat het Russische leger met de modernste wapens uitgerust zou worden, aangezien de kapitalistische staten een nieuwen oorlog tegen Rusland voorbereiden. Die verklaring aoopte Wallace, ondervoorzitter der Vereenigde Staten, de meening te kennen te geven, dat de Russische en het Amerikaansche volk gezond verstand te koop hadden, en dat een oorlog tusschen die twee naties tot de onmogelijkheden behoorde. Rekent echter eens uit in hoeveel weken Rusland gansch Europa zou overrompe len Zou Amerika dan boven ons wereld deel atoombommen komen uitwerpen En als dat het geval was, zoudt gij u met recht en reden afvragen komen ze ons nu eigenlijk redden, of ons ten onder brengen (vervolgt). Mijn beste Vriend, In de galerij der Collaborateurs neemt alvast Herr Kamiel De Groeve een eere plaats in. en het is dan maar billijk dat hij zijn verdiend plaatsje heeft in mijn rubriek gewijd aan groot Collaborateurs. Om te beginnen was Herr Kamiel een puike fabrikant in steenen, en hetgeen hij voortgebracht heeft in zijn fabriek te Lede klopt alle rekords, evenals bij zijn broeder Jef De Groeve al het materiaal heeft Herr Kamiel verzonden langs de Statie van Lede naar het vliegplein van Chièvres waar hij, Herr Kamiel, het vliegplein aan legde. Was dit de vijand in het oorlogvoe ren behulpzaam zijn of niet de moffen wisten trouwens heel goed dat het vlieg plein van Chièvres van overgroot belang was voor die sieg Er gingen ook meerdere ladingen steenen van Lede naar het "Grosse Reich,, dank zij de groote welwillendheid en de goede zorgen van Herr Kamiel De Groeve. Was het dan te verwonderen dat De Groeve in zake propaganda maken fur das Reich, ook een heele groote Piet was hij, als groot zakenman ontzag zich de moeite niet het boekje "Oorlog achter de tralies,, van de hand van Führer Leon Degrelle overal aan te bieden en aan den man te brengen het was immers ten voordeele van die grrroote helden die aan het Russisch front voor onze beschaving vochten Straffer nog, op een mooie dag bood er zich een persoon aan bij Herr Kam. De Groeve om een verzekering af te sluiten, en Kamiel wilde zulks wel, als die verzekeringsagent op zijn beurt zich wilde abonneeren op de "Pays Reel- e.a. mofsche stinkbladen.maar tot zijn groot spijt en woede van den Ger- maanschen held en leverancier, wilde die domme knul van de verzekeringen in dien appel niet bijten... jammer mijmerde Kamiel En zooals alle leveranciers en verkochte nazihonden wist Herr Kamiel ook spoedig raad, wat hij met zijn rijkelijk binnenge stroomd bloedgeld moest aanvangen hij gebruikte niet de taktiek van Herr Piron, maar kocht wel diamanten en briljanten, (dat staat ten minste niet ingeschreven) Piron zal zich nu zoo op de tanden krassen dat zijn vergrijsde tronie alle soorten apen- grimassen zal maken En het waren ook van die aangekochte juweelen dat Herr Kamiel aan een zekeren Moereels van Lede er onlangs een gedeelte van verkocht. Wanneer de Geallieerden naderden, 4 dagen voor de bevrijding, kwam de Mof- fenofficier, Mietske, die bij Kamiel inge kwartierd was, zijn Freund Kamiel een goeden raad geven, en die hierin bestond, dat hij, Herr De Groeve K., zijn zakenpa- pieren moest verbranden, wat hij, aanbid dervan het nazisme.dan ook gedaan heeft... de Führer befehlt en Kamiel volgde... Juist na de bevrijding kocht en kocht hij maar al waar hij aan kondollars, ponden, goud wat kon hij immers aanvangen met het verdiende bloedgeld, nu dat t zaakje van zijn Moffen freunde verloren was Zooals in onze twee vorige uitgaven een gansche reeks bezwarende documenten gepubliceerd werden, zullen we er nog een paar geven, van de hand van Frau Piron, in opdracht van haar achtbaren echtgenoot René Piron. Renè Piron-Heyman, Parklaan, 40, Aalst 23 Juni 1942 Sehr Geherten Herrn, Es ware mihr sehr angenamc, wenn sie mihr noch einige Bezugscheine fur Stieffeln kunde schieken. Ich habe nicht viel oben- leder mehr. Ein teil von die bestehlte Stieffel sind in arbeit und sohlen am ende von diese Woche fertig sein. Wohlen sie mihr bitte mitteilen auf welchen Tag ich die Stieffeln kann ablieferen Mit meinen besten dank und achtungs- volle grüsse Fur R. Piron. Frau R. Piron. Wat dus in onze taal beteekend, dat Frau Piron het zeer aangenaam zou vinden nog een Bezugscheine voor botten te ontvangen want, schrijft ze, ik heb bijna geen boven- leder meer, een deel der kommando zou op het einde der week afgemaakt zijn; wilt U me a.u.b. laten wetan welke dag ik de botten kan afleveren. Met mijnen besten dank en achtingsvolle groeten Voor R. Piron. Frau R. Piron. Het antwoord van de moffen was reeds drie dagen later bij Herr Piron, maar in de Fransche taal, misschien was het als gevolg der vele fouten, en de mengelmoes door Frau Piron hen toegestuurd dat de moffen het raadzamer vonden in het Fransch te schrijven Heares-Kleiderkasse Zweigstelle Brussel Zentrale Berlin W. 26-6-1942 Monsieur René Piron, Alost (Wij geven onmiddellijk de vertaling) Gevolg aan Uw brief van 23-6-1942 berichten wij U dat ge alle dagen kunt leveren van 9 tot 12 uur en van 15 tot 18u. Wat betreft de vergunningen, wij zullen U die overhandigen zoodra U bij ons aan loopt in Brussel. Hartelijke groeten, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Spijtig, oprecht spijtig, hoeveel vliegvel den had anders Kamiel De Groeve voor zijn Deutse Kameraten niet kunnen aanleg gen... Waar men het best zijn spijt kan uiten is... voor het Krijgsgerecht. Dit zegt Dirk Martens.

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1