WEG MET DEN OORLOG De Aalstersche Zebra's. RUUIIIS NIET TEVREDEN. Onafhankelijkheidsfront M f ill Orgaan van het Gewest Aa I st De eenen misbruiken den godsdienst - die niet bedreigd wordt door het kommu- nisme. Is het niet opvallend dat de katho lieke voormannen geen gelegenheid laten voorbijgaan om de kommunisten te verwij ten dat zij ordewoorden uit den vreemde krijgen, dan wanneer zijzelf enkel en alleen naar Rome luisteren en enkel en alleen dansen gelijk Rome schuifelt Niet langer dan een paar dagen geleden verklaarde een Spaansché bisschop dat het Franco-regiem, dus het fascisme, de gedroomde maat schappij der broederlijkheid is, en dat een ander regiem den ondergang van het katho licisme in Spanje zou beteekenen. Wij weten alles van de broederlijkheid van het fascisme Maar Franco, evenals Mussolini, steunt zich op de Roomsche kerk, en het is dus in haar naam, althans met haar toe stemming en medehulp, dat het regiem van terreur in Spanje tot stand kwam en in stand blijft. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Hij doet ons lachen. van den hongerdood. Abonneert U op OA.-F.I. 27 fr. 3 maand FRONT 35 fr. 3 maand Telefoon 281 Aalst ZONDAG 12 MEI 1946 JAARGANG N' 28 REDACTIE en BEHEER i Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. PRIJS t 2 FR. IV. In ons laatste artikel herinnerden wij aan den meedoogenloozen strijd dien Sowjet- Rusland tegen Hitler-Duitschland voerde, alsook aan al de offers die het bracht, en wij legden er den nadruk op dat de Russen alweer bestreden en bedreigd worden door de reactie, die het regiem, dat haar belan gen bedreigt, een doodelijken haat toe draagt. Maar de andere landen zijn Rus land toch dankbaarheid verschuldigd Och kom De kapitalistische staten, die zich democratisch noemen en er zich op beroe men tezamen met Rusland het beestachtige nazidom te hebben bestreden, komen liever de fascistische staten ter hulp, en vinden er geen graten in, hun democratischen bond genoot Rusland den ezelsstamp te geven. Wie niet ziende blind is kan niet anders doen, dan de werkelijkheid dier feiten erkennen. De bezitlooze massa zou moeten inzien dat de reactionnaire machten reeds maatregelen treffen om zich van haar te bedienen, juister gezegd, haar te misbrui ken in den komenden oorlog tegen Rus land. Zelfs als ze Rusland lof toezwaaien mengen ze gift in hun lofbetuigingen - het vergif van den haat dat langzaam maar zeker den geest der "alles-slikkers,, door dringt. Waren het katholieken die tegen Franco streden tijdens den Spaanschen burgeroor log - die de voorbode was van den, door het fascisme ontketenden wereldoorlog Desnoods zouden die heeren nog kunnen in 't midden brengen dat ze toen niet wis ten tot welke gruweldaden dat regiem in staat was. Maar nu ze alles weten van de concentratiekampen en de gaskamers, wachten wij nog altijd op een katholiek protest tegen het Franco-regiem, laat staan op een poging van katholieke zijde om er een eind aan te maken. De eenen misbruiken dus den godsdienst, de anderen vreezen de onteigening. Nog in 't midden gelaten dat de groote fortui nen nooit verdiend, maar altijd met het zweet van den arbeider opgebouwd wer den, is men gerechtigd die heeren te ant woorden dat zij, die tegen de onteigening van hun bezit gekant zijn, er geen graten in vinden, den kleinen man, den kleinen spaarder te onteigenen, door middel van inflatie, devaluatie, financieele schandalen, en wat weet ik al nog meer. En het zijn juist die kleine onteigende spaarders.alsook de millioenen niets-bezittenden.die ze tegen het kommunisme opruien, door het kom- munisme van al de misdaden Israels te beschuldigen - misdaden waaraan zij in de eerste plaats zich schuldig maken. Ze schreeuwen van dictatuur, doch ver geten hieraan toe te voegen dat de kleine man gebukt gaat onder hun dictatuur - onder de dictatuur van 't geld. De tegenstelling tusschen het kapitalisme en het kommunisme is onverzoenlijk. De kapitalisten leggen het er op aan, een schok tusschen die twee machten te veroorzaken, een geweldige schok die enkel kan voorko men worden indien de arbeiders zich veree nigen tegen het kapitaal en zich door hem niet meer laten misbruiken. Wie er anders overdenkt, werkt het uitbreken van den oorlog in de hand. Wij weten echter dat de man-in-de- straat zoodanig z:jn geest heeft laten ver giftigen, dat het woord kommunisme hem een heiligen schrik inboezemt. Nochtans is die vrees niet gegrond. De vreesaanjagende propaganda die rond dat woord gemaakt wordt is werkelijk belachelijk. Het kommu nisme, dat de opgehitste, niet-begrijpende menschen met ontzetting slaat, beoogt niets minder, maar ook niets meer, dan de voortbrengst door de gemeenschap en voor de gemeenschap organiseeren. Die leer verdedigen ligt niet in onze lijn, de aanhangers ervan zullen het wel in onze plaats doen. Wij zijn er echter van overtuigd, dat de verwezenlijking van het kommunisme een maatschappij in t leven zal roepen waarin waarlijk gerechtigheid en broederlijkheid heerscht, een maatschappij van vooruitgang in en door den vrede. De kapitalistische maatschappij daaren tegen is de maatschappij van het schreeu wend onrecht, haat en nijd vieren er hoogtij, de ikzucht remt den vooruitgang en voert onvermijdelijk naar den oorlog. En omdat de kapitalistische maatschappij niet leefbaar is zonder oorlog, strijden wij voor een maatschappij die geen oorlog van noode zal hebben om in leven te blijven, meer nog, voor een maatschappij waarin de oorlog tot de onmogelijkheden zal behooren. Bekendgemaakt aan onderzoeks- kommissie van de O.V.V. Een officieel waarnemer van de Spaan- sche republikeinsche regeering bij den Vei ligheidsraad zal aan het subkomité van onderzoek belast met de Spaansché kwes tie, de teksten van twee telegrammen over handigen, die hij tijdens de jongste 24 uur ontvangen heeft en waarin de gruweldaden verhaald werden door de politie van Franco op de Spaansché republikeinsche militanten. In het eerste van deze telegrammen is sprake van de folteringen die te Barcelona gepleegd werden op 560 republikeinen. Dezen werden, volgens dhr. Giral, gevan gen genomen, ontkleed, verplicht te knie len en vervolgens gefolterd en geslagen. Vijfentwintig onder hen verkeeren thans in doodstrijd. Het tweede dokument gaat uit van een geheime organisatie in Spanje. In dit doku ment wordt verklaard dat een ware ter- teurgolf gewoed heeft in Andalusië tegen de republikeinsche militanten. Meer dan 500 republikeinen werden gevangen gezet en gefolterd door de politie van Franco. Dhr. de los Rios verklaarde "Dit zijn nieuwe bewijzen, voor zoover die nog noodig waren, om aan te toonen dat het Franco-regime gebruik maakt van de nazi-methodes.,, (A.F.P.) Nog steeds raken de Zebras niet uitge praat over hun overprachtig geslaagd feest, en wij geven nog een aanvullend gedeelte van het feest dat wij verleden week niet meer konden inlasschen wegens plaatsge brek de toespraak van den Heer Ncël die fel gesmaakt werd bereikte haar hoogte punt toen Hij zegde morsige twisten zijn uitgebroken de ikzucht van VUILE KERELS van t laag politiek gedoe kwam weer te voorschijn maar Gij allen roept hen toe NEEN Gij hebt Uw eenheid gesmeed en bewerkt Gij hebt genoeg van die lage politieke heerschappen en tot hun groote razernij zijt ge in blok. Ge hebt voor België gestreden, maar niet voor hun lage persoonlijke ambities (oh Jantje en O'Gust). De Nationale Secretaris Metsers was puik trouwens, onze vriend wordt in het Aalstersche als spreker fel gewild. Hij heeft de gewoonte alles te zeggen zooals het werkelijk is, op een korrecte manier, en geniet van zelfsprekend groote symphatie in ons gewest. Bij den optocht door de stad werd er ons door den afgevaardigde van den Minis ter van Oorlog de vraag gesteld, of er te Aalst geen textielbons werden uitgereikt Waarom deze brave Heer Majoor die vraag stelde, en dan nog juist op deGroole Markt eenvoudig, omdat met geen verre kijker een vlag te bespeuren was op ons Stadhuis, en die brave Majoor wilde toen reeds de noodige voetstappen aanwenden om aan ons DEMOKRATISCH stadsbe stuur een driekleurige vlag te laten gewor den, opdat bij een volgende gelegenheid die grijze voorgevel van het Stadhuis veel zou verschoonen met een wapperende driekleur. Eveneens de afgevaardigde van den Heer Buisseret zocht te vergeefs met verstomde uitdrukking op zijn gelaat naar de vlag op het Stadhuis. Beide Heeren werden vlug op de hoogte gesteld en begrepen seffens waarom, maar konden niet nalaten die onbeschoftheid te onderlij nen, waarop een grapje volgde dat men spoedig een cursus geven zou voor opvoed kunde aan die behoeftigen. Beide Heeren waren voldaan en besloten er is maar één Aalst. Op het banket ging het er buitenge woon gezellig toe aan de Eeretafel waren gezeten behalve het voltallig be stuur en de afgevaardigden van de Minis ters van Oorlog en Binnenlandsche Zaken: den Heer Minister Terfve Fidelio, Mare. Louette E. H. De Looze Volksvertegen woordiger Van Hoorick de Provinciale leiders van B.V.L. en O.F. de Heeren Vermang en Cox en de Secretaris Gene raal der confederatie, den Heer Noël. De stemming was er, er werd gezellig gepraat en... flink geeten. Minister Terfve drukte zijn bewondering uit over onze prachtige vlag de Heeren Gargam en Schorreels halen eer van hun werk, die ze dan nog liefst gratis afgewerkt hebben. Hartelijk dank ervoor Tot slot van dit prachtig welgelukt feest: Aalstersche Zebras, doe zoo voort een machtige groep echte P G., een actief bestuur, kortom een sterk geheel. De toe komst is aan ons als We stevig hand in hand verder opmarcheeren, tot groot spijt en razernij der verdeelingzaaiers. Een Aalstersche Zebra. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Een boterham minder in de goot, Een mensch gered Toen ik dezer dagen op het onver wachts, in de katholieke- cerkel, naar het plaatsje moest waar Titapol tevoet heen gaat. vond ik daar ter mijner intentie een "Tevreden Lacher,, liggen. Hij dateerde van 5 Mei 1946. Alvorens het wereldvermaarde blad te gebruiken tot het eenige doeleinde waar het goed voor is, kon ik niet nalaten ei een oogopslag in te werpen, om te zien of dien benk met zijn twee valiezen er nog instond, die indertijd zoo tevreden was en zoo hartelijk kon lachen. Niet meer te vinden. Waarschijnlijk doodgebombar- deerd te Hamburg of elders. Integendeel vond ik op het eerste blad een litterair zeer hoogstaand artikel, van de hand van onzen plezanten lachenden Pierlala II. Het ging over goedheid en rechtvaar digheid. Ik las, als naar gewoonte van boven naar onder en vond het zeer plezant, alhoewel ik er niets van begreep. Ik herlas het nog eens in dezelfde orde, maar snapte er nog geen sikkepit van. Eindelijk las ik eens van onder naar boven en ik had het beet. De artikels van onzen ersatz Pierlala moeten averechts gelezen worden. Ziehier waarop het neerkwam. De Ijzerbedevaarten werden voor den oorlog op touw gezet door de landverraders Daels, De Clerq, Elias en consoorten. Het waren politieke manifestaties daar zij in het teeken stonden van de scheiding van Vlaanderen en Wallonië. De kreten "Wat Walsch is Valsch is, sla dood,, waren er niet uit de lucht. Het was eene uiting van waanzinnig Vlaamsch boeren-nationalisme waar steeds goedendags, gummiknuppels en Gott mit uns koppelriemen bij te pas kwamen. Toen nu onlangs een bende oud-Hitlerjongens het steengruis van den toren in eere gingen herstellen, liepen er in den stoet ook twee kakhiknuls. De rijks wachters deden deze brave jassen uit den stoet gaan daar soldaten aan geen poli tieke manifestaties mogen deelnemen. Dat was rechtvaardig maar niet goed. zegt Pierlala. Te Aalst ging er op Meiavond een stoet uit die in het teeken van den arbeid en de vrede stond. De politie liet in den stoet een soldaat loopen, omdat het hier geen politieke manifistatie gold, maar eene vredesbetooging. Dat was weeral recht vaardig. maar niet goed. Volgens Pierlala moesten onze brave champetters meer haar op de tanden hebben, en iedere sol- daat die achter een muziek loopt dat niet van de C.V.P. is, den bak induwen. Dat zou rechtvaardig en goed zijn. Pierlala heeft gelijk. Wij moeten den IJzertoren in eere herstellen, onze kinderen in dwaas Hitier na-apen den poot leeren opsteken, hen in het harnas jagen tegen onze Waalsche broeders. Al wat niet naar de C.V.Priekt moet gebroodroofd worden. Dan alleen zal er rechtvaardig heid en goedheid onder de menschen te vinden zijn. Leve Pierlala de Tweede Ik heb een abonnement op den tevreden lacher genomen. Voor geen goed van de wereld wil ik het genot missen, welke de artikels van onzen onnavolgbaren "Lacher,, mij bezorgen. Abonné. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1