DE YZERTOREN Onafhankelijkheidsfront Uit de Denderstreek Orgaan van het Speldeprikjes Dirk Martens Roskamt Abonneert U op ZONDAG 2 JUNI 1946 2' JAARGANG, a 31 O.F.F. I. AALST PRIJS 2 FR. GEWEST AALST REDACT IE en BEHEER Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst De ontploffing van dat verraders- monument heeft heel wat stof, zoowel in den werkelijken als in den fuguurlij- lijken zin van het woord doen opwaai en. Voor ons en voor alle ware vader landers is dat een verheugend feit om dat die toren geenszins de beteekenis had die zijn oprichters er willen aan geven in de oogen der oningewijden. De Ware beteekenis ervan wordt het den lezer duidelijk gemaakt in ons artikel onder de hoofding «Een woord je over den IJzertoren» Het is te betreuren dat die vernie ling in t geheim moest geschieden juist als de sabotagedaden van den Weerstand gedurende de bezetting. Nooit had men de toelating mogen verleenen om den toren op te bouwen of ten minste had de regeering hem moeten doen vernietigen onmiddelijk na dezen oorlog zooals het gevraagd is gewe;est. in de dagbladen die de vernietiging schandvlekken werdt over Nederland en België gesproken. Is daar ter gele genheid van de inhuldiging of van de bedevaarten ooit één woord over Bel gië geuit Was daar ooit een Belgi sche vlag aanwezig Buiten de naieve menschen die er deel aan namen waren het allemaal mannen van «Voor 't Belgiekske, geen chiekske» A. V. V. Alles voor Vlaan deren, Vlaanderen voor Kristus. Van België geen woord Nu zijn al de Vla mingen in den oorlog 1914-IS voor hun Vaderland en België gesneuveld. Ioen niet, dan was het alleen voor Vlaanderen. Huichelaars Ellendige huichelaars die, als het misloopt, hun taal veranderen. Als wij zeggen in ons bovenvermeld artikel dat we zelfs op het front in den rug geschoten warden, dan bedoelen wij de muiterijen die in het Belgisch le ger door de verraderlijke kliek van een Staf De Clercq, een Ward Hermans, en andere schoone figuren op touw ge zet werden en waar alleen de mof voordeel kon uittrekken. «Het Handelsblad» schrijft ervan overtuigd te zijn moest er een lijst ge opend worden voor het herstel van den IJzertoren, de fondsen in een handom draai zouden gevonden worden om hem machtiger en grootscher te doen oprijzen dan tevoren. Menschen die onwetend zijn van de ware toedracht der zaak zouden mis schien wel inschrijven, maar buiten die en de collaborateurs die veel judaspen ningen en bloedgeld vergaard hebben, zou geen enkele Belg, dien naam waar dig, de minste bijdrage storten. Wie volgt het proces van Breen- donck?... Wie huivert niet of wiens haren rijzen niet ten berge bij het le zen van al die gruweldaden U zult U afvragen, waarde lezer, wat heeft dat geding met den IJzerto ren te maken Oordeel zelf Zijn het de valsche theoriën niet van de verraders die den toren oprichtten en de Ijzerbedevaarten inrichtten die menschen aanspoorden om geen verzet tegen den bezetter te plegen, die de dienstplichtigen aanzetten om dienst te weigeren, die de soldaten aanraadden de wapens neer te leggen, de jongens aanmoedigden om naar het Oostfront te vertrekken, om de werkwilligen op te sporen enz. en zoo trachten de over winning van onze vijanden mogelijk te maken Borms, De Clercq, Daels, Pater Cal- lewaert en consoorten, de mannen van den IJzertoren, zijn de schuld dat zulks een groot getal verraders in Vlaande ren gevonden werden, waarvan velen tot beulen en wangedrochten zijn uit gegroeid. Kent gij nu beste lezers, het ideaal van die vooraanstaande zoogezegde baanbrekers?... Verraad en nog eens verraad 1 Een ware Belg walgt ervan en zal zich uit alle kracht verzetten tegen het heropbouwen van dat vernield ieugen- monument, symbol van het hoogste verraad dat ooit heeft bestaan. N. B. De naastbestaanden der sol daten die in de Crypte van den toren begraven liggen zouden over hunne dooden mogen beschikken volgens hun goeddunken. De Regeering zou de kos ten moeten dragen voor de overbren ging naar de gekozene plaats voor her begraving. De volgende a-Politieke vereen- igingen eischen den heropbouw van den IJzertoren in zijn primitieven vorm Nieuw Verbond V. O. S. (Vlaamsche Oudstrijders) V. T. B. (Vlaamsche 1 oeristenbond, Davidsf. Vlaamsch 5r"'s,].^' ^ent en Leuven, Katholieke Vlaamsche Hoogeschool- uitbreidinq, enz. Die voeren geen kleur maar verraderspolitiek. Hebt U hun proza gelezen en hun werking naqe- gaan tijdens dc bezetting?... Zoo ja dan is alle verdere uitleg overbodig^ U weet wat ze waard zijn op Vader- Jandsch gebied. Wat «De Nieuwe Standaard» «Het Nieuw Verbond V. O. S. en zooveel andere aangaat. Die kan men best ver gelijken aan de slang die wel van vel verandert maar haar venijn behoudt. De Katholieken schijnen meer na volgers van Judas in hun rangen te tellen dan Discipelen van Kristus. tet, tongres van Brussel heeft j ;F- Kortrijk een belangrijk ver- slag uitgebracht aangaande de incivie ken van het onderwijzend personeel, dit verslag deed opmerken dat de zui vering in t officieel onderwijs kracht dadig doorgedreven is, terwijl in de aangenome scholen in het algemeen de spons gewreven is en onderwijzers en onderwijzeressen V.N.V.ers, propa gandisten van De Vlag en de nieuwe orde, niet geschorst werden en dus hunne wedden trekken. Hebben wij het bewijs niet te Schen- delbeke, waaruit de onderwijzeres der aangenomene scholen als een bezetene de kerk uitliep, wanneer gedurende de bezetting het Vaderlandsch lied ge speeld werd, een onderzoek heeft plaats gehad, maar dezen die er mede belast waren, gingen bij den duivel ie biechten. Te Voorde heeft het onderwijzeresje aangehouden geweest bij de bevrijdinq ze werd in vrijheid gesteld en met opeii armen terug ontvangen in de aangeno men school. In het begin was er oproer onder de leerlingen, maar men heeft hen doen verstaan dat zij moesten ver geten en vergeven. Die bewonderaar ster van Hitier dreef het zoover aan haar vader te verbieden naar den En- gelschen radio-post te luisteren, die brave man ging dan in de geburer daar hij van zijn dochter het ergste vreesde. Te Idegem was er ook zoo eene lek kere opvoedster der jeugd, de leerlin gen moesten Duitsche liederen zingen. In de Moniteur van 20-12-1941 ver scheen volgende tekst «De verkoop ot handel van autobanden wordt door de bezettende overheid verboden». Maar wat er niet in de Moniteur stond was dat de motten de autobanden dringend noodig hadden - nu 19*10 staat in het O. r. - blad volgende be kendmaking. - Up 21-1-194Z om 15,1b u. werden door de Eirma Everaert lbO auiooaiiden geladen op een Duitschen autocamion dragende ae letters w. n. ziet u dat had aen bezetter niet verbo den, integendeel gat er zeer hooge prij zen voor, was het misschien voor die 'ecv«'°9 f dat U, Men Everaert. bbU.OUU tr. mocht inontvangst nemen, dat was zuiver motjesgeld tijdens het Nazitijdperk waren er kerels die buitengewoon tier waren op certiiicaatjes hunne poot te zetten, zoo hebben wij het volgend «document» Vlaamsch Voorzorgscomité voor Watten S.S. en Vrijwilligerslegioen Vlaanderen, Arrondissement Aalst. Aalst, 22 December 1942, De ondergeteekende Jozef Mer- tens. Lange Zoutstraat, 49, Aalst refe rent voor Waffen S.S. verklaar dat de rantsoenkaart van Van Cauter Jose- phina, wonende Tulpstraat, 6, te Aalst aan onze diensten atgeleverd is. Aalst 22-12-42 geteekend J. Mertens. Wij durven wedden dat den dikhuid Arents van de Werbestelle zijn hart zal popelen bij het lezen van derge lijke waardevolle stukjes die hij zoo heel veel gezien, gelezen en gebruikt heeft in de Werbestelle, wij kennen nog een kerel die veel gelijkt op een vetgemest zoogdier en luistert naar de naam van Norbert van Blancawasser - Koels, die met natte koeoogen dit stuk je zal lezen en herlezen, om dan droo- mend in de lucht te staren en met wee moed zal terugdenken aan zijn glorie tijd en misschien wie weet zijn poot in de lucht zal steken zooals hij bij iedere gelegenheid deed tijdens de bezetting. Niettegenstaande de Moffen reeds een heele tijd uit ons land verdreven zijn blijft er aan de kust nog een klein stukje grond als spergebied over, aan den ingang van dat spergebied hangt een bordje «Richter» Gewed voor n varkenskop dat Sjalen daar vertoefd want naar het schijnt komt er maar wekelijksch een persoon, om de brief wisseling af te geven en heeft die bra ve postbode zich reeds tien maal laten inspuiten tegen besmettelijke ziekten om met vatbaar te zijn voor die mil- hoenen microben die Sjalen zoo kwis tig uitrochelt, er groeit zelfs geen on kruid meer, in de omgeving is alles verschroeid. Naar Reuter bericht zal het Minis terie van Volksgezondheid aldaar een onderzoek instellen. De collaborateurs worden sedert korten tijd ter verantwoording geroe pen voor de krijgsgerechten - en er worden ernstige zware straffen uitge sproken tot groote vreugde der patri otten. Wij zijn nochtans maar aan het beginsstadium en alles laat het beste verhopen een feit staat vast sedert den Heer Van Giabbeke Minister van Justitie is hebben we vastgesteld dat de gevangenissen aan enrstige contro le onderworpen worden en verscheide ne verraders loodenballekes te slikken kregen. Het is weliswaar weinig, maar het is slechts een begin. Wat Aalst betreft wachten we met ongeduld op de verdiende bestraffing van een Po He De Veylder die nu over drie splinternieuwe luxeautos beschikt, van waar komen die Terwijl genees- heeren die voor zieken aan huis te be zoeken een auto meer dan noodig heb ben en moeten wachten en er dan nog geen bekomen. Als men ons zegt De Veylder kocht die op de zwarte markt, dan stellen we de vraag Van waar komen de bewijzen van burgertrouw en de toelatingen, of zijn het collabo- ratiebewijzen die tellen. De Nazi-freund en Kollaborateur olie De Veylder (Von Schijt) die 2 «terroristen» deed einsperren vertoefd nu op zijn duizend gemakjes aan de kust, terwijl stroomt het geld binnen. Plicht bewuste patriotten en partisa- nen loopen werkloos en grootkollabo- rateurs van het type Polle Von Schijt- De Veylder brengen vacantie door aan de kust, wie er bij Polle Schijt de voorkeur krijgt om chef de bureau te spelen, niemand minder dan Norbert Roels - Von Blancawasser, Stürmfuh- rer der «De Vlag» met zijn speciaal umformke ten tijde van Staf De Glercq s begrafenisfeest 1 Kollaborateurs van het slag Piron die in Aalst en omgeving voor een for tuin eigendommen aankocht op naam zijner schoonouders en nu, met een prachtige voiture bolt als belooning voor zijn laffe doorslechte houding be halve zijn leveringen aan den vijand honderden braspartijen hield met Feld- gendarmen en Ortskommandatur. deze heeft het goed gevonden na de bevrijding naar hare geboortestreek te trekken, zonder twijfel is ze wel ergens in den schapenstal terug. Wat den Gewest-Führer Capiau. van ochendelbeke, aangaat, reeds lang is hij op vrije voeten en wandelt met zijn verradersgezicht door de straten men spreekt zelfs van voetstappen aan gewend om zijnen dienst te hernemen dat Adhémar (voor de Dames) zich echter geen illusies maakt. De Weerstand waakt en moest somtijds zijn dossier misleid zijn, er zal wel voor een splinternieuwen gezorgd wor- DE NIEUWE KLOPPER. Wat Piron betreft hoeven wij niet te vragen hoe het komt dat hij per auto rijdt en volle toeren draait, gansch Aa st weet wat de zaak Piron- Bric Nichels is en gansch Aalst zal dan ook begrijpen wie op het stadhuis zeg de «Ik weet dat Piron niets misdaan heeft, ik sta borg voor Piron, geef hem daar zeven bewijzen van burgertrouw» met waar Heer Burgemeester 7 Fortuin verdienen met den vijand, in dienst staan van den vijand, zuipen en bras sen met den vijand, leveringen dag en nacht aan den vijand. Gansch de Pro vincie Oost-Vlaanderen weet wat een schandalige laffe nazizoollekker Piron was, behalve die arme sterveling die zich borg stelde voor Piron en deze schurk alzoo reeds langen tijd gelegen heid geeft te fabrikeeren, maar er komt zeker ean einde aan. Verzekerd aan de duizenden ongeduldigen. DIRK MARTENS FRONT 35 fr. 3 maand D- F- - F. I. 27 fr. 3 maand Telefoon 281 Aalst

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1