Hij was eens Burgemeester Loontrekkenden en Kleine Spaarders, denkt na Dirk Martens roskamt Handelsfoor 1946 fèY PRIJS -T2 Fr. Onafhankelijkheidsfront GEWEST AALST REDACTIE en BEHEER Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. Deutschland Ueber alles I! Gewezen Koffiewoekeraar en ex-Burgemeester VICTOR BOCQUÉ, tijdens een Officieele plechtige ontvangst op het stadhuis van Herr Walter Rummel, Deutsche Volksgenöss van de Fikken, let op de ge makzuchtige houding van den Nazi-Burgemeister, en dat fier Germaansch dametje naast Herr Walter Rummel, is niemand minder dan Mevrouw Mestkar, bijgenaamd Gravez. Ziedaar een puike tandem. De Fikken loopt op vrije voeten, zijn plaats is in het gevang, hij diende 's vijands Politiek 1 STAD AALST. Het Feestkomiteit der Stad Aalst brengt ter kennis van de belangheb benden, dat de 7e Handelsfoor dit jaar wordt ingericht van 4 tot 18 Augustus e. k., in de ruime lokalen van de Stadsmeisjesschool, Vrede plein. Meer omstandige inlichtingen zul len nader bekend gemaakt worden. HET FEESTKOMITEIT. ZONDAG 7 JULI 1946 2e JAARGANG, Nr 36 j) -* ORGAAN VAN HET - (f Voor den oorlog 1914-' 18 was het goud pond iets meer dan 25 fr. waard, voor het uitbreken van den laatsten oorlog 25U fr en tegenwoordig betaalt de Nationale Bank van België 355,50 fr, voor een goudpond. Tijdens de bezetting betaalde men 2500 fr. in den zwarten handel, kort na de bevrij ding 4000 fr.toen de huidige regeering aan 't bewind kwam daalde de prijs tot 2500 frank, en tegenwoordig kan men een goudpondkoopen tegen 150J fr. En die zwarte-handel-prijs zal nog dalen. Wat bewijst die dalende lijn Dat onze nationale munt zeer stevig staat. Wilt gij nog een ander bewijs? Officieel is de Zwitsersche frank 10,10 f. tot 10,15 f. gekwoteerd; vroeger kostte een Zwitser sche frank 40 frank in den zwarten handel, doch tegenwoordig kan men er in Zwitser land zelf koopen tegen 25 frank, Er is in den vreemde zelfs vraag naar Belgische franken, terwijl de Fransche frank en de Hollandsche gulden niet veel bijval genie ten - wat van niet veel vertrouwen getuigt. Dat hebben wij te danken aan de poli tiek onzer huidige regeering. En te denken dat wij liberale bankbe dienden kennen die eenige duiten bezitten en die voor de C. V. P. gestemd hebben, omdat zij waanden dat alleen de partij der incivieken de waarde onzer munt zou weten te vrijwaren! Met de C.V.P. aan 'tbewind zou onze frank reeds in de patatten gelegen hebben. Maar nu zijn diezelfde Heeren bankbedienden tegen de regeering Van Acker gekantomdat zij onze frank zoo hardnekkig verdedigt. Waarom Wel, doodeenvoudigze hebben goud aange kocht en speculeeren op de waardevermin dering onzer munt. Wie zal zeggen dat het spijtig is, dat ze verlies boeken Ze hadden maar verstan diger moeten zijn en zich niet laten bedrie gen door de C. V. P., die reeds voor de verkiezingen de verantwoordelijkheid voor een mogelijke devaluatie onzer munt in de schoenen der vorige regeering trachtte te schuiven. Dat is wel het beste bewijs dat het zou gestonken hebben indien de C.V.P. als overwinnaarster uit den strijd gekomen was. Laten wij hopen dat onze bankbedien den nut uit de les zullen gehaald hebben en den volgenden keer voor de democratie zullen stemmen. Het bewijs is geleverd dat een democra tische regeering den frank beter verdedigt dan een reactionnaire. Om de doodeen voudige reden dat het behoud van de waar de van onzen frank de belangen verzekert der loontrekkenden, terwijl inflatie of deva luatie de belangen der kapitalisten en der bloedzuigers in de hand werkt. Loontrekkenden, denkt hierover na en maakt zelf de gevolgtrekking! De "opbou wende oppositie der C. V. P. heeft een verdacht reukje: ziet maar de fluistercam pagne die gevoerd wordt tegen de regee ring, in zake prijsdaling. Geeft aan Cesar wat aan Cesar toekomt. De Heer De Schrijver, leider der C V. P., is gewis een verstandig man. Dat neemt echter niet weg dat zijn interpellatie ge tuigde van veel kortzichtigheid en wel eenigzins aan dorpspolitiek deed denken. Het is niet moeilijk, kritiek uit te oefenen op alles wat de regeering doet. Niemand of niets is volmaakt. Doch die kritiek wordt belachelijk als ze er zich toe beperkt, belangrijke besluiten, die een groote verant- Zie verv. onderaan 3e kolom. DEUTSCHLAND, DEUTSCHLAND UEBER ALLES Ik ben een Duits wetenschappelijk on derzoeker, die in Engeland werkt. Onlangs was ik voor zaken in mijn vaderland en vernam daar, tot mijn grote verbittering, dat dezelfde fouten begaan worden als na 1918. De militaire kliek de officieren van de Wehrmacht wordt met rust gelaten. Deze wordt gesteund door de rijkste fami lies van Duitsland en hebben reeds een geheim genootschap gevormd, dat zich het HERSTEL VAN GROSS-DEUTSCH- LAND tot doel stelt. Onder de ogen van het geallieerde mili taire bestuur kunnen ze zich zo goed als vrij bewegen. Ik weet dit, omdat ik zeifin de Engelse, Amerikaanse, en Franse zone van Duitsland ben geweest, trouwens zon der ofticieele papieren. (Inzender in "Daily Express., Londen). Een vriend, die mij dit knipsel brengt, heeft er volgende pronostiek bij geschre ven 1947 Amerika geeft Duitsland een lening van 1 milliard dollars: 1948 Engeland en Duitsland sluiten een vloot- accoord af 1950 Bevin vliegt naar Kö- nigswinter. De vrede wordt gered 1951 De Wehrmacht rukt Brussel binnen. Het fort van Eben-Emaal houdt nog steeds stand 1952 Radio Boston spreekt tot België "Houdt moed, Belgen, binnen kort komen wij U bevrijden,,. En ieder zal moeten zijn man kiezen om aan de lantaarnpalen te bengelenen toch krijgen wij ze wel. de Moffen... bom bombombom... Pas op voor verraad.... Maar mijn vriend is een cynieker. Dit is een van de vele interessante ru brieken uit ons Nationaal weekblad FRONT. Ieder demokraat leest FRONT en verspreidt FRONT. ZEER BELANGRIJK. Van 15 Juli af zullen de bureelen van het Nationaal Secretariaat O. F. overgebracht worden op volgend adres WILLEM de ZWIJGERstraat, 38, Brussel. woordelijkheid insluiten, met een vergroot glas te bekijken om er toch maar een foutje in te ontdekken. Een feit staat als een paal boven water de C.V.P, werkt de politiek der huidige regeering tegen, dit wil zeggen, de politiek die beoogt, de belangen van den kleinen man te verdedigen. Met andere woorden de C.V.P. wil de kleinen ten prooi werpen aan de vraatzucht van het hongerig kapita lisme. En te denken dat dezelfde heer De Schryver voor de verkiezingen verklaarde, dat het kapitalisme diende uitgeroeid te worden! Het waren maar kiesbeloften... zei destijds Woeste. Een senator der C.V.P. heeft die uitlating voor zijn rekening genomen in den Senaat. De democratische senatoren vroegen glim lachend of hij zelf geloofde wat hij zei Al de katholieke senatoren verklaarden het zich met hun woordvoerder eens. Waarom zijn hun daden dan in tegenstrijd met hun woorden Laten wij lachen, eerst hun voet van dit goudstukje. Wie zal in der eeuwigheid kunnen gelooven dat mijnheer de baron en meneer Civodul van zins zijn, het kapita lisme uit te roeien Zoo ze daar werkelijk aan meehelpen, krijgen ze van het O. F. een goudvink, een dozijn dekens en drie duizend kilo's kolen ten geschenke. Den laatsten tijd komt regelmatig in onze stad een laag heerschap zijn Germaansch kopke boven water steken. Het betreft hier Herr Jozef D'Haen, geboren en woon achtig te Erembodegem, Brusselsche Steen weg, 58, vroeger beroep collaborateur huidig beroep handelaar. Herr D'Haen bolt, zooals alle groot- collaborateurs, met een auto, en of hij fier is. Herr D'Haen denkt niet meer aan de duizenden schopsteelen die hij deed ver vaardigen om aan den Atlantic-wal te ge bruiken. Herr D'Haen denkt niet meer aan den tijd van zijn lidmaatschap bij het V. N. V. om te kunnen kousen en andere brei werken te leveren aan de Wehrmacht. Jef den Boer denkt niet meer aan den tijd dat hij een zielmis van een S. S. bijwoonde te Lede, en dat hij op de plezierige uitvaart van den baardaap Staf zijn Germaansch pootje de lucht instak en Houzee prevelde, dit alles schijnt Jef D'Haen vergeten te zijn, want Jefke die na zijn collaboratie ne Jef geworden is, weet trouwens heel goed dat hij met zijn twee maanden gevang die hij gezeten heeft, maar een heel, heel klein beetje van zijn straf uitboette, kortom, iemand zooals Jef D'Haen die zelf verklaart en onderteekent'Tk was lid van het V.N. V. om te kunnen produceeren voor de Wehrmacht Hoeveel jaren dwangarbeid verdient zoo'n rekel niet Wij houden deze verklaring ter beschik king van het Krijgsauditariaat en zijn over tuigd dat Jefke D'Haen niet lang meer zal rondtoeren per auto, dunkt U ook niet. Heer Auditeur De gewezen handelaar in menschen- vleesch voor het Reich. Herr Dokter Schotte, vroeger woonachtig DirkMartens- straat. verzoekt ons bekend te maken aan al diegenen die hij goedgekeurd heeft für das Reich, of ze ernstig ziek waren of niet, dat hij nu werkzaam is als bediende bij Malfroid, Place Ste Catherine, Brussel, Centrum, hij neemt zijn nachtrust in de Kasteelstraat, Nr 43, te Dilbeek. Hij verzocht ons tevens aan al de belang hebbenden te laten weten dat ze zich niet meer moeten aanmelden voor geneeskun dige zorgen, gezien hij zijn praktijk als Dokter in de geneeskunde niet meer uit oefent. DIRK MARTENS.

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1