DE MANNEN VAN HET VERRAADspeldeprikjes pater Bric Nichels ORGAAN VAN HET O N AFH AN KE LI J KH El DSFRON T AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE Redactie en Beheer Burgershuis, Groote Markt, 15,"Aalst. Telefoon, Aalst 281,- Postchecknr. 1472.51 Abon.-prijs per 3 maand 27 Fr. 21 JULI. FEEST VAN DEN WEERSTAND Huldiging der Politieke Gevangenen. Dirk Martens roskamt ZONDAG 21 JULI 1946 2e JAARGANG, Nr~38 PRIJS 2 Fr 0.F.-F.I. Denderstreek Van de vier hierboven afgebeelde Naziknechten zijn er reeds twee voor goed van het tooneel verdwenen, n. 1. Podevyn en den baardaap Staf De Clercq, die het eeuwige voor het tijdelijke gewisseld hebben. De twee anderen, uiterst links Herr De Brabanter, lederfabrikant, Dendermondschen Steenweg, raadgever van den leider (ook niets mis daan !?J heeft nu de lederbedeeling voor Aalst, als belooning voor zijn onvaderlandsch gedrag. Zie foto, met wien hij omgaat, na een plechtige ontvangst op het Stadhuis, door Nazi-burgemeister Bocqué (rechts op de foto). Dit beeld werd genomen in 1942. Let op de streng gesloten gelaatsuitdrukking der 4 Nazis. Op Zondag 21 Juli (Nationale Feestdag) zal een OPENBARE HULDE aan de teruggekeerde Politieke Gevangenen DE AALSTERSCHE ZEBRA'S ge bracht worden. Aangezien deze slachtoffers der Nazi- beulen tot op heden van alle huldebetoon verstoken bleven, rekenen wij er op dat deze plechtigheid, welke tevens in het kader staat der viering van de Nationale Feestdag, door alle Aalstersche Weerstan- ders zal bijgewoond worden. Dit huldebetoon werd voorgesteld op aanvraag van verschillende leden der Aal stersche Weerstandsgroepeeringen door een der Bestuursleden van het Verbond. Het werd met eenparigheid van stemmen aangenomen. Te 15 uur zal een korte optocht gehou den worden met alle vlaggen van het Ver bond op kop. Bijeenkomst der verschillende organisaties op de Groote Markt. Daarna zal een plechtige feestzitting in de zaal "Burgershuis" Groote Markt, gehouden worden, waarop door de verzamelde Weerstanders een OPENBARE HULDE aan de teruggekeerde politieke gevange nen zal gebracht worden. Enkele vooraanstaande personaliteiten zullen het woord voeren. Geen enkel echt Weerstander mag dien dag op het appel ontbreken. Namens het Verbond van de Aalstersche Weerstanders. Menigmaal heb ik Herr De Geyter J. F. duchtig met den stalen borstel gekamd op grond van zijn walgelijk gedrag tijdens de bezetting. Toevallig is Herr de Geyter op de Groote Markt me voorbijgestapt. maar zijn lange pruik is verdwenen, zijn Ger- maansch uitzicht van vroeger is veranderd, maar zijn daden gesteld tijdens de bezetting blijven onuitgewischt. Ziehier een gedeelte van zijn propagandaboekje uitgegeven door het "A. V. N.J. Het Algemeen Vlaamsch Nationaal Jeugdverbond biedt U aan De Dietsche Levensbaan Plastisch werk van kameraad Jan Frans De Geyter (Aalst) De kunstenaar heeft met dit gewrocht het doel van het A.V.N.J. in beeld gebracht; in het deltagebied van Rijn en Maas en Schelde, op grondslag van de volksverbon denheid met God, Bloed en Bodem, tot meerder heil van alle volksgenooten en tot grootheid van ons Dietsche vaderland, ieder jonge maat op te voeren naar zijn rechte plaats in de volksgemeenschap, volgens ei gen aanleg en begaafdheden, tot navorscher of aanvoerder, tot schepper of diener, tot soldaat of verdediger. Hier staat de geleerde naast den werkman en naast den soldaat, naast den student passen de leerjongen en de jonge strijder. In eenklank en lotsverbonden staan hier de drie volksscharen, de drie volksbouwende krachten, schouder aan schouder, voet naast voet, als samengroeiend tot een stevigen stam, de levenseisch der Diet^he toekomst. Hier wordt een beeld voorgesteld waar onder te lezen staatDe Wehrmacht De Dietsche strijder, de ridder, de weerman, de athleet, de drager der li chaamskracht, die de vrijheid behoedt, de orde handhaaft en de veiligheid en de vrede. Lees verder onderaan 3e kolon. Nog iemand die zeer onder den indruk was bij het onverwachte afsterven van Jef Podevyn, ex-Zwarte Brigade Kd., was den Heer Emiel Danckaert-De Boeck, Gemeen teraadslid, die volgende tekst neerpende Biedt Mw zijn Kristene en zeer innige deelneming. Gentsche Steenweg, 264. F' Wij, Mr Danckaert.' bieden de families der twee partisanen die Podevyn liquideer den onze innige welgemeende deelneming aan, gezien deze achteraf gefusillieerd wer den, het verschil is hemelsch breed. Nog een heerschap die tevens lid was van "arbeidsorde", (dat groepje van school meesters die eens op zijn Germaansch ging orde in den Chaos scheppenschreef vol genden diep ontroerden tekstGilbert De Geest-Cooman, Priester Daensplein, 9, ne men innig deel in uwe droefheid en bidden welgemeend om zielerustvoor de dierbaren overledene en om troost en sterkte voor U." Gezien Herr Gilbert tot de Neue Ordnung behoorde zal ook hier niemand betwijfelen dat hij welgemeend een 20 tal keeren de aktes van hoop en berouw zal gepreveld hebben voor hem zelf en zijn ideaalgenoot Jef Podevyn. Gezien in de Pontstraat den Hengst Ig- nace, hoogroode kleur in het gelaat, vrien delijk groetend een dametje die even vrien delijk beantwoordde. Gelukkiglijk was Sis niet in de omgeving of 't had weer het een en 't ander geweest, vooral daar Ignace wat verder dan het huis van het dametje zenuwachtig een stapje links en een stapje rechts ging zonder werkelijk willen verder te gaan. Zou den hengst een nieuwe pres tatie willen leveren hebben Misschien be vond zich een onverwachte spelbreker ach ter de gordijnen, om meteen een nieuwe succesrijke wedren van den volbloed hengst te doen mislukken Wij tellen in ons Aalstersch pompier korps vele goede Patriotten en Weerstan ders, hetgeen ons buitengewoon aange naam is, maar wat we een ware schande noemen is dat een pompier met 19 jaren onberispelijken dienst voor de 3e over het hoofd gezien werd voor den graad van Korporaal. Gezien deze pompier Weer stander is zou hij de voorkeur moeten heb ben. Zou het wel zijn dat er ne zwarten de hand in heeft, is het zoo Paepe? De tuchtvolle trouwe beschermer, de ze- gezekere verdediger van ons geestelijk en stoffelijk erf. De diener, de Dietsche soldaat, de Diet sche vuist. Het besluit metDe organische grond slag van den Dietschen volksstaat Verder stuurde Herr De Geyter volgend roerend schrijven ter gelegenheid van ex- Zwarte Brigade Kommandant Podevyn's plezierige uitvaartF. J. De Geyter-Jooris, Beeldhouwer, betreurt zijn goede vriend Jef en neemt oprecht deel in Uw smart". Pieter Couckstraat, 74, Aalst. Niemand zal betwijfelen dat De Geyter oprecht zijn goede vriend Jef betreurde, ge zien Herr De Geyter zelf in 1940 te Lede verklaarde de treinen te kontroleeren die naar het front opreden en geladen waren met Belgische soldaten enzEen geluk voor Herr De Geyter dat die Eerwaarde Pa ter ten zijnen voordeele handteekeningen verzamelde op een lijstmisschien zal Herr De Geyter hem nu een Germaansch beeld houwwerk ten geschenke geven, als blijk van erkentelijkheid. Heil die C.V.P. huilt De Geyter. Zwijg, zievereersist Dirk Martens 't en is vandaag gien mert 1 Een onzer lezers schrijft ons De campagne, die gij sinds maanden al voert tegen pater Bric. lid van den Sicher- heitsdienst en verklikker, trekt de aan dacht van iedereen, uitgenomen die van het Gerecht. Gij hebt den pater Gestapohond, ver klikker en moordenaar van patriotten ge noemd. De documenten die gij gepubli ceerd hebt bewijzen trouwens ten over vloede dat hij dat was, en Gij schrijft dat het gerecht bovendien in het bezit is van even bezwarende stukken tegen den pater. De duizenden en nog eens duizenden personen die uwe onthullingen gelezen hebben, kunnen niet aannemen dat gij zul ke beschuldigingen op losse gronden uit, en ze kunnen nog minder aannemen dar een eerlijk man zich zooiets zou laten zeg gen en herhalen. Het feit dat de gestapo- hond-verklikker- moordenaar - van- patriot ten u niet voor het gerecht daagt, is wel het onweerlegbare bewijs van de schuld van den schurk pater Bric Nichels. Ik weet wel dat de gestapohond strooi biljetten heeft laten verspreiden, en zich in dezen achter de Groep G en achter een zekeren heer Henri Fisette, een goed pa triot, die houder is van de persoonlijke gelukwenschen van generaal Eisenhouwer, verschool. Juister gezegd, dat hij misbruik gemaakt heeft van de Groep G, en van den naam van den heer Fisette. Want deze laatste heeft Pater Bric in 't openbaar ver weten dat hij, pater Brik, hem buiten zijn weten als verantwoordelijke uitgever op zijn strooibiljet vermeld heeft hij heeft hem in het gelaat geslingerd dat hij nu begreep wat een gemeene ploert de pater is en hij is zich zelf naar het ministerie van justitie gaan beklagen over de practij- ken van den gestapohond pater Brik Nichels. Sindsdien is pater Brik herhaaldelijk ter verantwoording geroepen voor het centraal bestuur van de Groep G, doch hij blonk telkens uit door zijn afwezigheid. Men is een lafaard of men is er geen. Doch die lafheid brengt andermaal het bewijs van zijn schuld. Derde bewijs van zijn schuld in zijn berucht strooibiljet beweerde hij dat hij een aanklacht tegen het O. F. ingediend had. Hij heeft schaamteloos gelogen. Nu, wij weten dat zijn schaamteloosheid geen grenzen kent. Als nadenkende lezer van uw blad neem ik de vrijheid U te vragen de volgende overwegingen over te drukken 1. Wat moet men denken van het ge rechtdat niet optreedt tegen een schurk die zich tijdens de bezetting aanstelde als knecht van den verdrukker van ons land, die patriotten verklikte en het bloed van weerstanders op zijn vuil geweten heeft 7 2. Door welke personen-met-een-lan- gen-arm wordt de landverrader en moor denaar Bric Nichels beschermd 7 Na de bevrijding durfde men zeggen dat de justitie van het volk niet de ware justi tie is. Is het niet om zich af te vragen of de Justitie-met-een-hoofdletter wel de ware justitie is. Het volk voelt dat machtige invloeden den verklikker en moordenaar pater Bric beschermen. Het volk voelt dat de politiek zich met het geval van den gestapohond bemoeit. En daarom eischt het volk 1. Dat er van hoogerhand rekenschap gevraagd worde aan de gerechtelijke over- Vervolg 2e bladz, onderaan Je kolon.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1