Denkt Zelfstandig! Sjalekenslijst. Dirk Martens roskamt ORGAAN VAN HEIT ONAFHANKELIJKHEIDSFRONT AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE Redactie en Beheer Burgershuis. Groote Markt, lS.JAalst. - Telefoon, Aalst 281,- Postchecknr. 1472.51 - Abon.-prijs per 3 maand 27 Fr. Reportage Autokoers.... Groote Prijs Dr Gravcz. ZONDAG 28 JULI 1946 2e JAARGANG, Nr 39 PRIJS 2 Ff. 0.F.-F.i. Denderstreek Menschen die op goeden voet met elkan der leven worden het vaak oneens zoodra ze aan 't praten gaan over politiek. De een iS dit en de andere is datmen moet toch Iets zijn. Ze lezen uitsluitend het blad van de partij die ze aankleven, en ze slikken al les gelijk koek wat het hun opsolfert. Diezelfde menschen, die noch vriend noch vijand meer kennen zoodra ze het over HUN politiek hebben, waren het in Mei 1940 nochtans roerend eens over één punt: hun dagblad, of het nu een rood of een geel of een blauw of een zwart was, had hun appelen voor citroenen verkocht, en zonder eenig onderscheid te maken trokken ze van leer tegen de politiekers, tegen alle politie kers. Na den oorlog zou men eens zien wat men zou zien. En men heeft niets gezien... tenzij dat diezelfde brave menschen hun tong inslikten en zich weer warm maakten voor de politiekers, die hen belogen en be drogen en verraden hadden, en die ze ee- nige jaren tevoren naar den duivel ge- wenscht hadden. En diezelfde politiekers, die hun voor- oorlogsche gewoonten trouw gebleven zijn, kunnen ongestoord hun spelletje verder spelen omdat de menschen de gevolgtrek kingen die ze in 't verleden maakten, niet onthouden hebben en zich weer domweg over denzelfden kam laten scheren. Het staat nochtans als een paal boven water dat degenen, die het volk bedriegen, hetzij op meetings, hetzij in de scholen of in de kerken, een zeer zware verantwoorde lijkheid dragen. Er werd tijdens den oorlog verraad op groote schaal gepleegd. Het kan niet ont kend worden dat er altijd en overal verra ders zullen opduiken als de gelegenheid zich biedt. Het is echter een feit, dat het katholieke Vlaanderen meer zwarten gele verd heeft dan het Socialistische Wallonië. Waarom Omdat de schoolmeesterkens der vrije scholen met hand en tand gewerkt hebben om Volksgenossen te kweeken. Het is een onloochenbaar feit dat 98jjó der Vlaamsche landverraders gewezen leerlin gen der vrije scholen waren. Die Volks genossen» werden veroordeeld of zullen het worden, doch de ware schuldigen, de genen die hun de verkeerde principes in geprent hebben, hangen thans den super patriot uit en.... gaan door met zwarten voor den volgenden oorlog te kweeken. Hun politiek van vergeven en vergeten beoogt, zand in de oogen der massa te strooien. Waarom worden de zwarten in de kloosters verborgen Omdat de zwar ten en hun huidige beschermers uit den zelfden stal komen, en omdat deze laatsten er op uit zijn, de schurftige schapen terug naar den vuilen stal te lokken. Ze doen het uit christelijke naastenliefde Och kom 1 Zie maar eens wat hun christelijke naasten liefde woog toen het er om ging de ge broeders Daens klein te krijgen 1 Argumenten om een denkend mensch te overtuigen hebben ze niet. Dwang en broodroof zijn hun sterkste wapens. Alsook de godsdienst dien ze schaamteloos mis bruiken om de ormoozele massa in slaap te wiegen en te misleiden. En ook nog, leu gen en laster. Voor den oorlog hebben zij de ziel van 't kind uitgebuit. Gisteren schaarden ze zich achter den koning der incivieken. Vandaag schermen ze met de dictatuur. Wel zeker, de partij van den edelen heer baron Sarbon Vanderdeken-Goudvink be strijdt de dictatuur.... En ze schreeuwen het communisme beteekent dictatuur Van Acker is een dictator 1 wij, en wij alleen hebben de vrij heid lief 1 wij hebben de vrijheid veel te lief om dwang te dulden 1 Wij ook, w'ij hebben de vrijheid lief, en onze liefde voor de vrijheid is geen leugen achtige bewering om stemmen te ronselen. En het is omdat wij de vrijheid van denken en spreken liefhebben, dat wij de massa toeroepenleert zelfstandig denken 1 Wij hebben de dictatuur van de nazi vrienden der volksbedriegers ondergaan en wij weten dus door ervaring wat de nazi- "vrijheid" beteekent: het stond ons vrij, onzen mond te houden; het stond ons vrij, van armoede te crepeerenhet stond ons vrij, slaven te zijnhet stond ons vrij, mach teloos toe te zien hoe de 98 °/o katholieke landverraders hun volk hielpen verknech ten en uitmoorden. En diezelfde heeren durven nu beweren dat de huidige regeering een dictatuur is Dat ze ons dan maar eens uitleggen waarom de dictator Van Acker ze nog niet opge sloten heeft wegens de laffe manier waarop ze hem bekampen Ze hebben van hun Duitsche nazi-vrien den geleerd, hun eigen fouten in ander mans schoenen te schuivendat is de waarheid 1 Zij zijn de verdedigers van het kapitalis me, en ze schreeuwen van dictatuurAlsof het kapitalisme niet beteekendedictatuur der geldmachten over de loontrekkenden - van den ingenieur tot den kleinsten werk man alsof het kapitalisme niet aanstuurde op oorlog, want zonder oorlog kan het zich onmogelijk in stand houden. Als men zelfstandig durft denken komt men tot de slotsom, dat de menschheid een maatschappelijke ordening behoeft, die aan allen een maximum van welstand verzekert en een waarborg is voor den vrede. Dat het kapitalisme die twee punten niet heeft kunnen verwezenlijken en nooit zal verwezenlijken ligt voor de hand. Als men zelfstandig denkt komt men fataal tot de gevolgtrekking dat er dus iets moet veran deren. En als er iets moet veranderen, komt het er in de eerste plaats op aan, de volksbe driegers, die de maatschappelijke onrecht vaardigheid willen bestendigen, een fermen schop voor hun broek te geven. Van een stoker en zijn machinist fr. 10 Omdat al de Gestapo's, Antiek, Paul De Beul en pater Brik inbe grepen, zouden den kogel krijgen 20 Van een goede Patriot 5 Van een gewezen politiek gevan gene, G. L. 50 De coloradokevers en de vliegers 5 Omdat Baziel aan Henriken zegde Ge zijt nu heelemaal gekleed 50 Maar Henriken is er fier op, en met reden 5 Henriken verdient het _meer dan Bazileken 5 Reeds herhaalde malen heb ik de vraag gesteld"Op wat wacht men om Gestapo- agenten te fusiljeeren, die verwoed jacht maakten op werkweigeraars, Patriotten en Weerstanders, die ze bij honderden weg sleepten van huis om hen in het Reich in concentratiekampen en fabrieken te "ver zorgen... Erger nog, velen dezer schurken vonden er plezier in hun slachtoffers koel bloedig neer te kogelen. Op wat wacht men Eén uit de vele schandalen is wel de zaak Paul DE BEUL. de laatste jaren der bezetting wonende Cumontstraat te Aalst. Deze gemeene ploert was tijdens de laatste bezettingsmaanden Chef der Gesta po te Oudenaarde, voerde er een geweldi ge terreur a la mode d'Antiek in Aalst, bracht met honderden gevangen Patriotten en werkweigeraars naar de Pupillenschool. Deze werden onder zijn commando aange houden in de streek van Oudenaarde. Op 26 Maart 1944 kogelde moordenaar De Beul laffelijk een Patriot neer te Ede- laere, het was de genaamde Van de Fon- teyne Lucien die op slag dood bleef. De Berglaan te Edelaere werd herdoopt in Lucien Van de Fonteynelaan, er werd een gedenkplaat opgericht op de plaats waar de Gestapohond De Beul Van de Fontey- ne vermoorde. Al de Patriotische Maat schappijen en Weerstandsgroepeeringen der streek namen aan deze herdenkings plechtigheid deel. De Beul werd in November 1944 tot de doodstraf met den kogel veroordeeld. Se dert langen tijd bevindt zich die schoft in gevangenschap te Gent en werd er hem tot drie maal toe uitstel verleend om de zaak opnieuw te doen voorkomen. Noch tans in het vonnis van November 44 had De Beul 3 dagen tijd om in verbreking te gaan, Van in November 44 en nu Juli 46 zijn er reeds 20 maanden verstreken, kan er nu nog sprake zijn van in verbreking te gaan, aangezien zijn misdaden klaar en duidelijk bewezen zijn Mr de Krijgsaudi teur op wat wacht U om deze moordenaar en menschenjager de verdiende 12 kogels door het executiepeleton in zijn vuige ver raderspens te doen jagen Bloed, Patriot- tenbloed kleeft aan de Nazipooten van Paul De Beul. Deze sinistere persoon is dubbel schuldig gezien hij flink bewust was van zijn misdaden en hij langen tijd studeerde aan de Middelbare en Hoogere scholen. Hier kan geen sprake zijn van misleiding. De Beul is ten volle bewust van zijn schurkenstreken, hier kan slechts één von nis het juiste en rechtvaardige zijn de uitvoering van de doodstraf met den kogel. Slechts dan zal er rust in de streek van Edelaere zijn, de komedie heeft lang ge noeg geduurd, niet meer langer op papier, Mr den Auditeur, uitvoeren en niets dan uitvoeren, het ware één der grootste misda den in België moest men den verradersbol van DE BEUL redden door zijn straf te wijzigen. Desnoods zal het O. F. een schrijven richten naar den Prins Regent, en een on derzoek instellen wie achter de schermen werkt om deze laffe Gestapochef aan zijn dubbel-verdiende doodstraf te onttrekken, dit verzekerd U DIRK MARTENS. Er heerschte groote drukte op de Groote Markt, ter gelegenheid van den eersten grooten prijs Dr. Gravez De luidspre kers waren von in den vroegen morgen aangebracht over gansch den omloop. De markt bood een prachtigen aanblik, de leeu wen- en deltavlaggen wapperden vroolijk, boven op het Groot College hing een prach tig vaandel, een grooten zwarten leeuw op het gele veld. Dit om de jeugd K. S. A. en K. A. J. den juisten weg te wijzen en de Belgische driekleur uit hun gedachten te bannen. In de feestzaal van het stadhuis werden de nummerplaten aan de deelnemers uitge reikt door een vriend der collaborateurs (met chapeau bus) die de Herren verwel komde met volgende bewoordingenWe zijn gelukkig U op het stadhuis plechtig te ontvangen en gunnen U van harte dit sport- feest, Uwe gezichten zijn een stralende glimlach, en boezemen ons vertrouwen in. Juist daarom verkiezen we deze ontvangst hoog boven een zoogezegde plechtigheid waar we gewezen politieke gevangenen zouden moeten toespreken en tegen onzen wil en gedachten in een glas erzatswijn zouden schenken op de kosten van Jan en Alleman en dan die gezichten waar de spo ren van lijden en ellende zoo duidelijk nog zichtbaar zijn, maken ons misselijk op voor hand. In tegendeel U zijt allen goed ter beurs en flink in Uw vet, beschikkende over prachtige wagens, de bewijzen van burger trouw daar is genoegzaam op het stadhuis voor gezorgd om U allen met dozijnen te gelijk af te leveren. Ik besluit met te roepen weg met de weerstand, weg mer de politieke gevange nen, leve de collaborateurs en in geval U iets noodig hebt, wendt U in volle vertrou wen tot ons, en nu... gezondheid op het wellukken der koers." Hierop verlieten de collaborateurs met de koersplaat in de hand de feestzaal en trekken naar de Groote Markt. We noteer den: Piron, Bric Nichels, P. Schotte, Le- févre (garage), Polle De Veylder, Stroo- bant, Vernimmen (Bon-Marché) Everaert, Frans D'Haens (Gentsche Steenweg), Ge broeders De Bruecker, Jef D'Haen. Aan den uitgang der zaal stond Miel de Stroo- per tranen met tuiten te huilen, omdat hij geen prachtigen race-wagen kon vinden en zijn twee persoonswagen maar 130 Km. per uur kan kruipen. De andere collaborateurs konden hem overklappen zoodat den prach tigen dikken autorenner Miel Strooper ook zijn nummerplaat afhaalde, een puike aan winst voor de koers. Miel monkelde tus- schen zijn tranen door'k zal ne vluggen départ pakken om dien eersten priem van 30,000 ballekes te winnen, daarmee zullen die stinkaards mij gerust laten in huider gazet, voor die 20.000 tisten van 't armbe stuur nondedju Bric Nichels wilde Miel Strooper een paar woorden van troost toespreken, maar alvorens hij een woord over zijn lippen kreeg schreeuwde MielLaat gij mij gerust va gebond, ikke ben :t nog niet vergeten dat ge mij 300.000 ballen willen afluizen hebt in de "J'ATTENDRAI", ge weet wel hé in die café woar da die felle mokkenen zijn. Koerskommissaris De Geyter kwam tus- schenbeide en legde het geschil bijWij zijn Germanen voor alles en ieder heeft zijn plicht gedaan, van die kleine zaakjes moet ge nu liever zwijgen. Lees verder 2e bladz, onderaan le kolen

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1