3 Hu1 Dirk Martens roskamt Sjalekenslijst. WIE liet De9relle an - A. B. C. - 3 De Aalstersche Boksclub doet een oproep tot alle lief hebbers-boksers van zwaar gewicht, om aan de eerstvolgende kampen deel te nemen. Oefeningen eiken Dinsdag en Vrijdag in 't lokaal "In den Beiaard,,, Nieuwstraat, 5, Aalst. Telkens om 19 1/2 uur. HET BESTUUR. ontvluchten Weerstanders, Patriotten, Weerstanders, Patriotten, leest en verspreidt "FRONT» Uit Lessen. Zondag 1 September heeft de stad Lessen hare gesneuvelde helden van den Weerstand, alsook een gevallen Engelsch soldaat, bij de bevrijding der stad op waardige wijze gehul digd. Al de Weerstandsgroepeeringen A. S. - F. I. - P. A. - G. van Les sen en omstreken waren talrijk ver tegenwoordigd. Op een verhoog der Groote Markt hadden plaats genomenEen verte genwoordiger der ambassade en een militaire afgevaardigde van Engeland, Generaal Van'deSande, de Majoors Van den Branden en Quinet, Com mandant Saint Martin, de Heeren Burgemeester en Deken van Lessen enz. Geestdriftige Vaderlandsche aanspraken werden uitgesproken on der andere door den Heer Burge meester over de bevrijding der stad door den Weerstand. Een lange prachtige stoet door kruiste de bevlagde en bekroonde straten, met oponthoud aan de graf- steenen der gesneuvelde Weerstan ders om te eindigen aan het monu ment der gesneuvelden 1914-18, na uitvoering der Vaderlandsche liede ren van België en Engeland. Waarlijk een prachtige dag voor den Weerstand en de verbroedering van Walen en Vlamingen. De Nieuwe Klopper. WAT LACHEN.. Lees en verspreidt de Brochures verkrijgbaar bij al onze verkoopers van het O. F. en in de bureelen Burgershuis, Groote Markt 15, Aalst. Prijs 7 Frank, Gisteren had ik het genoegen met Mijnheer Van Holder enkele woor den te wisselen. Hij passeerde hier juist onder mijn voeten en ik hield hem staande Bonjour Monsieur Van Holder, marcheert de commerce nog Jawel, Dirk, waarom die vraag Eerlijk gezegd, ik dacht dat U ook een goed patriot geweest bent. doch volgens ik vernomen heb, zou onzen Gestapo - agent, Pater Bric Nichels, uw auto in leen gekregen hebben, daar de zaak me belang in boezemt, zou het me genoegen doen te vernemen wat hij hiermede van zin is. Wellicht bereidt hij zich voor op een volgenden auto-koers 1 Olie en benzine krijgt hij gratis, en het onderhoud wordt kosteloos ge daan in de garage op het Vredeplein, dit alles op de kap der belastingbe talers. Dat is toch nic meer katholiek nietwaar Monsieur Van Holder 1 Allé, au revoir, en tot de volgende keer. Als tot zichzelf sprekend, verteld den Dirk hoe den heer schepene Lau- wereys het aangedurfd heeft het zwart schepsel, Fernande De Wilde uitWetteren, die in de Bevoorra dingsdiensten als bediende gefoefeld was door Jambon, aan de deur te zetten. Doe zoo voort, Mijnheer de Schepene, mompelt den Dirk, daar zijn nog twee schaapjes, wiens plaats aan de deur is, n. 1. Fraulein De Meyer Lucienne, eveneens uit Wette- ren, ook een meesterwerkje van Jam bon, en de rondzeizende muzikant van "Kraft durch Freude,, Veldeman uit Gijzegem, een beschermeling van O'Gust. Ik geef aan den heer Sche pene den raad niet te hard op de teenen van Dictator O'Gust te trap pen, alhoewel deze nochtans zelf goed weet dat Veldeman 2 jaar als muzikant gewerkt heeft in Kraft durch Freude en op die manier de Duitsche soldaten opmonterde en hun nieuwen moed inspeelde, om den strijd tegen onze Geallieerden voort te zetten. DIRK MARTENS. Omdat Philiphine een dubbele kin heeft 5 Omdat Emma wedde voor 1.000 fr. en dat ze toch verloren was 20 Omdat Henri zijn pries te kort was om Toulouse te nemen 10 Omdat het ons plezier doet dat on zen kleinen van ne 1 m. 84 al 40 kg. verzwaard is 10 Omdat Juliette zoo gaarne een zwem broekje aan doet 5 Omdat T.isette zoo gaarne vieze ge zichten trekt 5 Omdat Bobken zoo gaarne met dat blond spel opkomt 5 Omdat Marie een goed weerstan- der is 5 En haar dochter metde zwarten naar de zee gaat 5 D. R. schenkt uit eeuwigen wrok zijn penning voor een nieuwe stok om er nog veel harder mee te kloppen op al de zwarte lafaards hun koppen. 50 Omdat Alex, die goeie patriot, zoo gaarne met een Duitsche Fraulein om gaat, die zoogezegd getrouwd is fr. 10 Omdat Christin uit 't oude België, denkt dat zij Isidoor gewonnen heeft, maar hij kan het begijntje niet missen 10 Omdat Tiest zijn wekker 40' voor stond, om zoo rap mogelijk weg te zijn 10 Omdat Tiest zijn vrouw haar mos selen nog niet gereed waren als ze van haar werk thuis kwam 10 Omdat Staafken in zijnen kakstoel zou sch5 Omdat Jef entwat jaloersch is van onze Charelkenslijst 5 Nog voor nen druppel van Georges 5 Omdat d'O. F.ers van Hofstade op Odile haar koffietafel zouden uitge- noodigd worden 5 Omdat Tiest moet werken op den dag van den souper 10 Omdat Frans zijn vest tusschen de deur stak als hij naar zijn werk ging 5 Omdat het juist 175 fr. zou zijn, geeft R. J nog 5 Omdat Wies zoo goed 't kanon kon vullen, duim en vingeren kapot, amper 5 Omdat Bakker de kanonnen afschoot terwijl hij Chaleken danst 10 Omdat Pol, zet er zijn naam ook maar bijCollijns, niet kan drinken 10 Omdat Pol Collijns zijn kind op het kanon liet vallen 5 Omdat de kok van 't O. F. Jan De Backer zoo vet wordt 5 Odileken lacht, ze is tevreden, er kwam geld binnen 5 Omdat ze schoon kon lachen doe ik er nog bij 5 Omdat onze gehuldigde te Hofstade mettekeskniëen heeft 60 Omdat Odileken hare Frans zijn oogen toevallen 5 Omdat hij op de pik speelt, om hem wakker te houden 5 Omdat Jef Robbrecht zat te slapen op de vergadering van 't O. F. 5 Omdat ze de vlag gaan inhalen van het muziek en dat er nog geen enkele kan spelen 5 Omdat Staaf de Broebeleer zoo schoon Fransch kan tottelen 5 Omdat de Groep Rita zoo goed de plaatsen der familie kan innemen 5 Was het misschien voor dien druppel 5 Omdat het de Groep Rita is die Paul uit het hospitaal haalde 5 Met weerstanders uit de Unie van Hand en Geestesarbeiders zooals Ch. V. van Hofstade 5 Omdat het bij de Groep Rita is geeft J. R. 5 Georges Pieters doet er ook nog 10 fr. bij omdat hij er de bewijzen van in handen heeft 10 Voor het welslagen vaa de kermis geschonken door M G. 20 Omdat de chauffeurs allen zitten te loeren op een been 10 Maar niet slimmer is als ne Vos 5 De Vos moest mede in de kelder gaan steken 5 We zijn benieuwd wat het nu zal zijn, ne Vos of ne zwarten 10 Opgepast gij met Uw slagmuit open 10 Is hij nu nog niet verdronken 5 Het portret is monsterachtig, voor poort toe a. u. b. 5 Omdat Lisken aan den stoel bleef plakken 5 Omdat Philiphine den stoel met nen borstel moest kuischen 5 Omdat het bij Lisken in een ver keerd keelgat verdween 5 Omdat Fons overgevlogen is met zijn suiker 5 Omdat Fons zijn saus te zout was. Moest er een zijn met een kleedje aan 5 Omdat Renézijn witte sjaal aan had om naar het consul te gaan 5 Omdat René per velo was en dan nog niet kwam vrijen 5 Lees vervolg voorgaande kolon. De vogel is gaan vliegenDat nieuws kwam ons, enkele dagen geleden, door de dagelijksche pers toe. Was die boodschap, nu, voor een omzichtig waarnemer, een verrassing De vraag stellen is ze oplos sen! Tenware men zoo naïef moest ge weest zijn daarin te bijten, kan de op touw gezette grap ons niet ontgaan. Franco, deSpaansche fascist, de boezem vriend van Hitler en Mussolini en de hals starrige beschermer van de oorlogsmisda diger Degrelle heeft, terzake, openlijk uiting gegeven aan de echte gevoelens die hem bezielen. Echter, willen wij de ware beteekenis van de drijfveer, in zake de ontvluchting van Degrelle, in het daglicht stellen. Graag vernamen wij dan ook, welke in stanties de Spaansche dictator ter hulp stonden om het avontuurtje waarvan le beau Léon" de held was, mogelijk te ma ken 1 Volgens zekere geruchten die ons toe kwamen, zouden diezelfde instanties, hier, te lande huizen. Het zou uitgewezen zijn dat een proces Degrelle" alles, behalve wenschelijk, zou zijn voor de man van "Le Reposair" en de zes onmiddellijke omgeving. Aan wie dient, derhalve, desteen gegooid met het oog op de ontvluchting van de rexistische leider Franco komt, hier. voor als zoo iets gelijk een strooman. Echter werden in België de touwtjes getrokken door Franco s achter de schermen werken de trawanten, Eens te meer komt, alzoo, de aap uit de mouw. Wat al intrigues werden rond de troebele koningskwestie niet geweefd! Zoo het een fabriekswachter betreft had in stede van de inciviek met name Leopold III, ware, reeds lang de waarheid aan de dag geko men, Doch, de man van Berchtesgaden, niettegenstaande de klare feiten die hem worden aangewreven en die geen twijfel dulden, geniet nog, steeds, de straffeloos heid. Meer, nog, een fanatieke politieke kliek, alle vaderlandsche gevoelens onder de voeten trappend, trekt ten strijde met als stokpaard de verdediging van de inci viek N° 1. hier, te lande. Nu de vogel is gaan vliegen, lachen die heertjes in hun vuist. Doch, eens komt de dag dat hij die lest lacht, best lacht Heden Zondag 8 September, is het de Groote Vlag-Inhuldiging van de Weerstanders van het Spoor. We doen een dringenden oproep tot U allen om deze feestelijkheden bij te wonen, en zoodoende onze sympathie te betoonen tegenover deze verdienstelijke Spoormannen. We vergaderen om 9,30 uur, aan het StatiepIein;GezamenIijke optocht naar de St-Martinuskerk;10u. Plech tige H. Mis, daarna optocht door de stad en om 11 u. plechtige overhan diging der vlag. Patriotten, Weerstanders, Sportlief hebbers, Denkt na vooraleer te pronostikeeren 1! Enkel SOL-PRONOSTIEKEN verde digen en helpen de slachtoffers van den oorlog, der sociale onrechtvaardigheden en bevorderen de schoolvacanties. Uw geld is dus nooit verloren en dient dus niet voor persoonlijke doeleinden. Ondersteunt dus ons werk en pronosti- keert enkel op SOL-PRONOSTIEKEN. Dank U. Solidariteit. Depothouders worden nog steeds aan vaard. Voor inlichtingen wende men zich tot Solidariteit, Vredeplein, 67, Aalst. Haar mond moest omhoog. Waarom draag je altijd zulke hooge hakken Denk je dat ik altijd op mijn voor hoofd gekust wil worden Dan mocht hij bibberen. Steenen sjouwer Muller, waarom werk je niet Ik moet zoo bibberen van de kou Goed, dan ga je maar zand zeeven. Brutale dieven. Toen Muller op een morgen het kippenhok opende, zag hij tot zijn verwondering dat alle kippen gestolen waren. Alleen een klein krielhaantje stond nog angstig in een hoek. Het beestje had nog een papier aan zijn poot. waarop stond"Moet nog een jaartje wachten. Ben te mager.,, Zoo is het. Er zijn slechts drie dingen op de wereld, waarop de menschen in het algemeen niet voorbereid zijn. Wat zijn dat dan Drielingen 1 Knap kindermeisje. Als je niet aan je moeder vertelt dat ik den melkboer gekust heb, zal ik je in twee dagen niet wasschen.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 3