HET WAS EEN VADERLANDSCHE PLECHTIGHEID Waar gaan wij naartoe Dirk Martens roskamt ORGAAN VAN HET ONAFHANKELIJKHEIDSFRONT AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE SOL - PRONOSTICS De Patriotische Milities van het O. F. ZONDAG 22 SEPTEMBER 1946 2e JAARGANG, Nr 47 Verschijnt wekelijks. PRIJS 2 Fr. 0.F.-F.I. Denderstreek Redactie en Beheer Burgershuis, Groote Markt, 15. Aalst. Telefoon, Aalst 281, Postchecknr. 1472.51 Abon.-prijs per 3 maand 27 Fr. Bovenstaande foto geeft ons een duidelijk zicht op de Vaderlandsche Plechtig heid,, die ter gelegenheid der uitvaart van den "leider,, plaats greep. De deltavla met haar vaandrig Arnold Van Droogenbroeck, broertje van den gcstapohond en menschenjager Antiek, puik omringd door een Deutsche Muziekkapel en een dele gatie van het Herrenvolk. Deze plechtigheid greep plaats, terwijl honderden Weerstandersen Patriotten in de gevangenissen gefolterd en vermoord werden.... en zeggen dat deze kulturmenschen nu op de Krijgsgerechten zoo hoog oploopen dat ze steeds het Vaderland trouw gediend hebben!! Men bemerke de jeugdige elementen die bloemenkransen dragen. Wij leven ineen onzekere toestand. Nie mand, zelfs de alwetende man van de straat, kan niet zeggen waar wij naartoe gaan. Het onzinnig woord van DEVALUATIE hoort men als een hypnotiseerend orkaan overal uitspreken. Het is alsof iedereen wil mee helpen aan de ondergang van het land. Devaluatie wordt door de middenstan ders of arbeiders niet uitgelokt. Devaluatie is het werk van enkele finan- tiemannen, die, als zij geen volledige over- heersching bekomen, de bevolking voor een lange periode, in de ellendigste toe stand dompelen, waar zij alleen als over winnaars uitkomen. De katholieke pers is in de hoogste he mel over de verhooging van de tramtarie ven. Wij zijn ontevreden en de C.V.P. ex ploiteert onze ontevredenheid met gedurig terug te komen over die verhooging. De C.V.P. mag niet vergeten dat onein dig veel trammannen van oordeel zijn dat die verhooging voor hen geen verbetering teweeg gebracht heeft in de levensvoor waarden, maar wel ten goede gekomen is van de maatschappij, die deze staking zelf gewild heeft Wat wij merkwaardig vinden is dat de katholieke pers niets schrijft over het in ge breke blijven van de leveranciers van som mige artikelen, zooals eieren, en ook geen woord rept over de geweldige stijging van de zwarte marktprijzen ZIJ ZWIJGEN ALS EEN GRAF!! Waarom Omdat de handelaars van de zwarte markt dezelfde zijn, die tijdens den oorlog fortuinen vergaard hebben met de exploitatie van de nood en hongersnood van de bevolkingomdat de overgroote meerderheid van die exploiteurs lezers zjjn van de katholieke pers en kiezers van de C.V.P. Er wordt een dubbele sabotage bedreven, ten le, er wordt geweigerd van te leveren, ten 2e, door die weigering is er een tekort op de markt en kunnen de produkten tegen hooge prijzen in den sluikhandel gebracht worden. De katholieke pers zwijgt omdat haar le zers de ware schuldigen zijn, maar dondert daarom te meer op de regeering. Tegenover zoo een sluiksche werking is geen enkele regeering opgewassen, als er geen medewerking bestaat van de bevol king, daar het onmogelijk is overal een gendarm of een kontroleur te plaatsen. Indien de voortbrengers van voedings waren hun produkten en hun officieele le veringen verhoogden, zou automatisch het leven goedkooper worden en zouden er geen stakingen zijn voor verhooging van loon, want, slaan de loonen op, stijgen de prijzen, tot op het oogenblik dat de frank geen koopkracht meer heeft en heel het stelsel in duigen valt, en iedereen tot de bedelstaf veroordeeld wordt. De lijken van duizende kinderen, grij saards en zwakke lieden moeten voor ons een voorbeeld zijn wat zich heden in Hon garije afspeelt door de devaluatie. Wij hebben sedert de bevrijding onze plicht gedaan met onverpoosd de ongezon de en onrechtvaardige toestanden aan te klagendiegenen op de teenen getrapt die hun plicht niet deden of tekort zijn geko men,hoe onaangenaam 't soms ook kan zijn. De katholieke pers kan dat niet zeggen, sinds haar vrienden in de oppositie staan. Zij gaan arm in arm met de vijanden van tijdens den oorlog én durven de woekeraars en de exploiteurs niet aan de kaak stellen. Wij. integendeel, hameren en zullen blij ven hameren JEBS. Wat gebeurt er in het Krijgsgerecht te Gent 7 heb ik me reeds honderden maal af gevraagd. Er zijn zoo van die zaken waar ons stadsmenschen noch kop, noch staart aan krijgen, zoo b.v. in de maand Novem ber 1944 werd Paul De Beul, Gestapochef te Audenaerde, maar wonende te Aalst, veroordeeld tot de doodstraf met den ko gel. in het openbaar te voltrekken. De Beul zit opgesloten te Gent sedert maanden en zit er nog steeds, is netjes dik gemest, vreet dagelijks zijn rantsoen zooals wij, behalve nog wat extrabrokjes er bij, in afwachting dat hij... wie weet tengevolge de Christelij ke houding van De Beul, in genade ?al genomen worden, want als het zoo niet is, waarop wacht Mr den Auditeur dan om de 12 meer dan verdiende ballekens in de laffe pens van De Beul te doen jagen of is het dossier soms niet in orde Of was het uitgesproken vonnis in 1944 slechts maar een grap om zand in de oogen te gooien. Zelfde geval voor den Fuhrer befehlt und wir folgen,, Herr Antiek. Op de Groo te Markt te Aalst hing een plakbrief dat den genaamde Van Droogenbroeck Alfons veroordeeld werd tot de doodstraf met den kogel, te voltrekken in het openbaar. Sedert is den beruchten Duitschen jachthond sinds langen tijd opgesloten en blijft... gevangen. Was het vonnis ook om te lachen, of vindt men het dossier niet meer 7 In alle geval het moet in Gent voorzeker heel gemak kelijk gaan, op papier, de doodstraf uit te spreken tegen dergelijke schurken, maar om die straf in de werkelijkheid om te zet ten, moet men waarschijnlijk eerst toelating krijgen vanuit China, en dat duurt lang, dat is van ver over zee, en zoo gauw die toela ting van zoover per expres toekomt, zullen die twee bovenvermelde waardevolle Ger- maansche Sturmmannen eerst netjes ver zorgd worden, een splinternieuw kostuum krijgen, evenals een paar maanden vakantie in de bergen, en dan, als 't niet meer an ders kan. zal hun gevraagd worden of ze akkoord zijn dat ze gefusillieerd worden, dat het heel zachtjes zal gebeuren, zonder pijn, enz. Maar dat alles zou voor 1946 niet meer zijn. ten ware er in Gent een atoom bom ontplofte en de zaken zouden afge handeld worden volgens de vroeger uitge sproken vonnissen. *-** Over een veertiental dagen greep er te Aalst een drama plaats, waarin den gang ster en ex-gestapoagent Bric Nichels terug den hoofdrol speelde. De zaken deden zich als volgt voor Een Patriot, wellicht een weinig onder den indruk van het goede biertje, kon niet langer zijn zenuwen bedwingen, en weten de dat den gangster thuis was, bestormde hij diens deur en bonkte er op los, terwijl hij luidkeels tierde Gestapo,, en andere harde waarheden. Bric, moedig, zooals tijdens de bezetting, telefoneerde van in zijn woning naar de politie en keelde om hulp, daarna kwam hij meteen jachtgeweer den Patriot bedreigen fin den krieg was het zijn gewoonte met een revolver), Na nog een paar telefoontjes naar het politiebureel daagde eindelijk voor den gangster hulp op 2 agenten verzochten beleefd den woeden den Patriot heen |te gaan. Wij begrijpen dat de mannen van de wet zulks met te genzin deden, den gangster en ex-Pater Bric Nichels brulde dat ze hun dienst niet Lees verder onderaan 4e kolon. Wedstrijd van 8-9-46. Geen 12. 11 ontvangt 18.618,30 fr. 10 ontvangt 220,00 fr. 9 ontvangt 31,40 fr. MEDEDEELINGEN. Identificeering van een Politiek Gevangene. Ieder P. M. die in staat zou zijn inlich tingen te verschaffen over de werkzaam heid van M. Vandamme, Hildefonse, over leden in het kamp van Sachsenhausen Oranienburg, wordt verzocht zich onmid dellijk bekend te maken aan de Nationale Staf der P. M. M. Vandamme zou gewerkt hebben in de streek van Nederbrakel. Brainc-le- Chateau, Ittre en Waver. Hij werd betrok ken in het proces van Barones 't Serclaes. Demobilisaticpremies. Laten wij er nogmaals aan herinneren dat het nutteloos is ons hierover nog te schrijven. Die kwestie zal binnen kort in haar geheel afgehandeld worden. De P. M. die niet langer wenschen te wachten, kunnen hun dossier indienen op de ,wijze uiteengezet in vorige uitgaven van het blad "Front,,. Graden in den Weerstand Om elke discusie hieromtrent stop te zetten, deelen wij mede dat er voor het oogenblik geen sprake is van het vcrlee- nen van graden in den Weerstand. Ons dringendste werk bestaat er op dit oogenblik in onze leden als Gewapende Weerstanders te doen erkennen door de bevoegde regeeringscommissie. Slechts wanneer onze effectieven van erkende Weerstanders goed zullen inge richt zijn, zullen wij staten met voorgestel de graden kunnen opmaken binnen de reeds vroeger genoemde grenzen 1 onderofficier voor 10 erkende Weer standers 1 luitenant voor 80 erkendeWeerstanders 1 kapitein en 1 adjudant voor 250 erkende Weerstanders 1 Majoor voor 1000 erkendeWeerstanders. Niets belet echter onze plaatselijke en gewestelijke P. M.-controle-commissies nu reeds de voorstellen klaar te maken die zij op het gepaste oogenblik zullen indienen. Het is zeker dat die voorstellen veel dis cussies zullen meebrengen. Daarom is het best nu reeds aan 't werk te gaan. deden en zwoer hen te vinden, hij kreeg het rake antwoord ik heb van geen gesta- po bevelen te ontvangen, Bravo, puik werk Het slot van de geschiedenis was roe rend. Den pater verscheen samen met zijn aanvaller, een Patriot, op het politiebureel, en legde klacht neer tegen den Patriot. Net zooals tijdens de Moffènbezetting, doch hij vergist zich deerlijk, want als het ooit tot een proces komt en den Patriot den zon- denregister van den vuigen verklikker zal voorleggen, zal hij het aan den lijve onder vinden, de Prokureur zal niet hoeven te twijfelen, gezien er nog ergens in de boe ken der griffie een revolverdrama geboekt staat op naam van den Gangster en den ex gestapo, Pater Bric. Dit verzekert DIRK MARTENS.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1