Ouders, dat nooit meer Belangruk_Bericht Dirk Martens roskamt Dr. J. ELI AS, leider van het V. N. V. doet een oproep F R O N T ORGAAN VAN HET ONAFHANKELIJKHEIDSFRONT AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE Redactie en Beheer Butgetehnis. Groote Markt. 15. Aalst. - Telefoon. Aalst 281. - Postchecknr. 1472.51 - Abon. -prijs pet 3 maand 27 Ft. mmmi Terwijl de adjunct van Staf De Clercq voor de micro spreekt, staat de "fiere Vlaamsche Jeugd,, pal met haar vaandels, achter den voorman. Ouders, stuurt uw kinderen naar de officieele scholen. Als dezen mis leid worden, hebt U er grootendeels schuld aan. Slechts de officieele scholen verzekeren een degelijke vaderlandsche opvoeding- Wat hierboven afgebeeld staat, mag niet meer gebeuren Weeratanders, Patriotten, leest en verspreidt ZONDAG 29 SEPTEMBER 1946 2e JAARGANG, Nr 48 Verschijnt wekelijks. PRIJS 2 Fr. O.F. Denderstreek 39HM|BR§Ü» Wij lezen in "Volk en Staat,, onzaliger gedachtenis, onder bovenstaanden strijd kreet, de volgende rede van Fuhrer Elias Wij arbeiden en vechten met Duitschland 1 Kameraden uit het V. N. V. Volksgenooten, Naar aanleiding van het tienjarig her denken der machtsovername van het natio- naal-socialisme, acht ik het tot mijn plicht een oproep tot U te richten. In dezen tweeden Winter, dat het Bols jewisme aanstormt tegen de Europeesche legers, spant het Duitsche volk al zijne krachten in om zijn eigen bestaan, dat met een de waarborg is van het bestaan van Europa, te verdedigen. De Duitsche sol daat in zijn heldhaftigen weerstand te Sta lingrad, geeft een voorbeeld van opoffering en van moed, dat door de eeuwen heen als een hoogoplaaiende fanaal van grootheid en van volksverbonden trouw zal blijven lichten. Op het thuisfront zetten de Duitsche mannen en vrouwen zich onvoorwaarde lijk in om de gansche kracht der natie sa men te ballen tot het afweren van het ge vaar en tot het behalen der overwinning. In dezen reuzenstrijd staat onze toe komst op het spel. De overwinning, of alleen maar het standhouden der bolsje wistische krachten beteekent op korten of op langeren termijn den ondergang van ons volk en den teloorgang onzer bescha ving, Het Bolsjevisme dreigt in het'Oosten, het bolsjewisme dreigt in eigen land, waar van de voorposten reeds hun terreuractie zijn begonnen. Vlaanderen, ons Vlaamsche volk, heeft óp dit oogenblik zijn duren plicht te ver vullen. Reeds staan ds besten onzer kame raden, de edelsten onder ons volk aan het te oostfront, om in de Waffen SS. en in het Vlaamsch Legioen onzen naam hoog houden en onze toekomst te verzekeren. Ook wij op het thuisfront zijn tegenover hen verschuldigdde inzet van gansch onze kracht, de inzet, als het moet, van ons leven. Voor ons, evenmin als voor hen, mag er een aarzeling zijn niemand mag zich onthouden. Als morgen de dag der zege praal is aangebroken, moet ook Vlaanderen daar staan, met de rijke gave van zijn offers en zijn bijdrage in den opbouw van Euro pa. De arbeider aan zijn machine, de land bouwer aan zijn ploeg, de bediende op zijn kantoorkruk, wij allen zijn verantwoorde lijk tegenover ons volk en tegenover de toekomst. Het parool moet luiden en zal voor Vlaanderen weerklinken Iedere man en iedere vrouw doet zijn plicht, ten dienste van het Vaderland Kameraden en Volksgenootenmeer dan ooit aan den arbeid Wij arbeiden en vechten voor ons zelf, maar wij arbeiden en vechten met Duitschland, tegen de machten van ploetokratie en bolsjewisme. Wij arbeiden en vechten voor ons natio naal bestaan en voor de sociale rechtvaar digheid. De rangen gesloten de harten omhoog! Het gaat in dezen strijd om de zege van Europa, om de vrijheid en de toekomst van ons eigen Vlaamsche volk. Ik roep U op tot arbeid en kampvaardigheid. Reeds klaart de dag! Niemand heeft het recht zich aan zijn zwaren plicht te onttrekken. Het gaat om ons leven en om onze toe komst. Daarom tot U allen, «lijn kamera den en mijn volk, dezen wekroep tot ar beid en tot strijd, met den ouden Dietschen groet Houzee Dr. H. J. ELIAS.,, Vervolg onderaan 3e kolon. De Nationale Commandant der P. M. liet ons volgend schrijven geworden Voorwerp Demobilisatie premiën. Ten einde mij toe te laten, antwoord te geven op een vraag die mij zou kunnen gesteld worden, vraag ik U mij zoo duide- •'.ijk mogelijk te laten weten 1°) Hoeveel leden van Uw groepeering hebben de demobilisatiepremie van 1000 fr. nog niet ontvangen (voor de gehuwden) 2°) Hoeveel leden van Uw groepeering hebben de demobilisatiepremie van 500 fr. nog niet ontvangen (voor de ongehuwden) 3°) Hoeveel vrouwelijke leden van Uw groepeering hebben de demobilisatie premie nog niet ontvangen 4°) Indien al de premiën gelijkvormig zouden vastgesteld zijn (mannen of vrouwen) op 1000 fr. per lid, hoeveel leden zouden dan recht hebben op een aanvulling van 500 fr. Het spreekt van zelf dat de leden die een premie van 1000 fr. ontvangen (hefi- ben voor het overhandigen van een wapen deze demobilisatiepremie niet meer mogen ontvangen. Ik dring aan opdat U zoo spoedig moge lijk zoudt handelen. De Nationale Commandant der P.M. Saint-Martin. Het zou dus volstaan een klein briefje te richten aan ons bureel O. F. met als inhoud "Ik, onüergeteekende naam, adres, on gehuwd of gehuwd, met datum, verklaar op mijn eer tot op heden nog geen demo bilisatiepremie ontvangen te hebben. Handteeken.,, De ongehuwde leden die reeds hun de mobilisatiepremie (500 fr.) ontvangen heb ben, hoeven ons dit ook te melden. Namens het Regionaal Comiteit O. F. Duizenden Patriotten gaven hun leven, niet omdat alles te herbegin nen zou zijn! Zulke "kranige taal,, voerde Führer Elias op Zondag 31 Januari 1943. Al vorens de "kleinen,. te straffen, zou de leider van het V. N. V. eerst zijn verdiende straf moeten krijgen. Waarop wordt gewacht om Elias te veroordeelen. Deze redevoering, eene uit de vele, vol vlammende op roepen om de wapens op te nemen in de Waffen SS tegen onze gealli eerden e. a. misdaden tegen België en de demokratie, zijn die soms niet vol doende om den Führer te bestraffen, of zit er een verdacht reukje aan de zaak 1 Er werd genoeg getalmd, of moet Elias wellicht ook heropgevoed worden, Minister Lilar Zoo ja, zal Minister Lilar zichzelf met Elias moeten gelasten om er een brave "Vaderlander,, van te maken en dit kan hij slechts met 12 looden ballekens, en dit ten spoedigste, in de pens van Elias doen te jagen. Dat zou de Heer Minister ter eere strek ken, in plaats van een preek van "ver geven en vergeten,, te publiceeren, want dat is de gewone strijdlijn van de C'IL VOUS PLAIT. Verleden Zondag had te Gent een be tooging plaats vanincivieken, deze "machtsvertooning" was eigenlijk een stoet die twintig minute', duurde, en op den doortocht werd door het volk die de ma nifestanten zag voorbijtrekken, duchtig "sieg heil "heil den Fuhrer L l.'J geroe pen. Achter groot geschilderde reclame s "wij willen onzen inciviek" pardon hunnen- ko ning. stapten dikgemeste collaborateurs op ter eere van Leopold. Het is dan ook gebleken dat misleide koningsgezinden geen Leopoldistcn die uit sympathie voor de monarchie wilden meebetoogen, zich heel kalmpjes terug trokken, daar ze begrepen dat Leopoldisme incivisme beteekend. Het is niet te verwonderen dat de colla borateur JefD'Haen, de opkoopers voor de Moffen, Fritz Keppens, Aimé De Veyl- der, "Koetsier,, en de Jacobs van Erembo- degem, alle 4 met een kenteeken van den Koning Ritter L III in het knoopsgat para deerden. In dat zelfde knoopsgat pronkte tijdens de bezetting het kenteeken van "De Vlag,, en van het "Vee en Vee Ze werden trouwens door een Weer- stander op de vlucht gejaagd, die hun die schanddaden in hun verraderstronies slin gerde, Dat die collaborateurs en medewerkers van den Mof huilen wij eischen onzen L III terug is normaal, is zelfs noodig voor hunne veiligheid en om hunne vrij heid te verzekeren, zooals een spreker op de Leopoldmeeting er uit Hapte. Er werd echter zorgvuldig gezwegen over het inter- vieuw dat Paul Levy, Christen Demokraat, gehad heeft met Fraulein Von Falkenhau- sen, want waarom moest die drommelsche Levy zooiets publiceeren, was Leiapol nog niet genoeg gecompromiteerd Ziehier wat Levy aan Frau Von Falken- hausen vroeg "Zou uw man als oorlogs misdadiger gestraft worden, en zoo ja, heeft hij toch getuigen ten ontlaste Zeker, antwoordde de Fraulein, Uw Koning Leopold is één zijner voornaamste getuigen ten ontlaste (pataat! is één) en de Fraulein vervolgde in den beginne waren de betrekkingen tusschen mijn man en uw Koning maar flauwtjes, maar achter af werden zij dikke vrienden, en hebben zij zelfs samen een afscheidsdiner gehouden, daags voor Leopold III naar Duitschland gekomen is Wij verwedden er alles op dat behalve Leiopol in gansch België geen enkel Poli tieke Gevangene van de Moffen eerst een afscheidsdiner kreeg als souvenir van de warme vriendschap die er heerschte en er steeds geheerscht had tusschen de Moffen en hem Von Falkenhausen, den man die lachend onze Partisanen naar den executiepaal zond en hun doodvonnissen onderteeken- de, diezelfde Von Falkenhausen was een zeer goede vriend van Leiopol D'Herde- Baels Mein liebchen, was wfllst du mehr DIRK MARTENS.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1