Wat men in Holland denkt van Titapol... Een ongehoord Schandaal!!! Dirk Martens roskamt ORGAAN VAN HET ONAFHANKELIJKHEIDSFRONT AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE Redactie en Beheer Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. - Telefoon. Aalst 281, - Postchecknr. 1472.51 - Abon. -prijs per 3 maand 27 Fr. De verraders Bologne en Destex he zijn opnieuw vrijgesproken, thans door het Krljgshof te Brussel. De zaak waarvoor beiden moesten ver schijnen, was niet zoo eenvoudig, namelijk lijsten met namen van Anglofielen en Kommunisten aan den bezetter te hebben afgeleverd. Waarom werden beide verraders dan vrijgelaten, de eene was Burge meester, de andere Procureur-Gene raal, en de verklaring van het vonnis zegt Zekerlijk zijn een aantal slacht offers van Bologne en Destexhe in gevangenschap gestorven, het is ech ter niet bewezen dat de aanklagers gehandeld zouden hebben met kwaad inzicht ten hunnen opzichte, daarom spreken wij hen vrij. Hetgeen dus beteekent.dat aan de Moffen namen en adressen overge ven van personen die door hun pa triotisme vijanden waren van de Moffen, dat zulks niet met kwaad inzicht gebeurde Den Advokaat-Generaal Heer Hu- wart riep uit tijdens zijn rekwisitori- uin "Een verrader op de straat doodschieten, was dat de orde van het land vertroebelen Neen dat was de orde van het Reich vertroe belen. En de Patriotten hadden den plicht om deze orde te vertroebelen. Het is genoeg dat de beschuldigden geweten hebben dat hun slachtoffers gevaar liepen opdat het kwaadwillig inzicht zou bewezen zijn.,, Tot daar den Heer Advokaat-Ge neraal Huwart. Iedtreen.... heeft begrepen dat die verraders dienen gestraft te worden, behalvede Rechters. Den Weerstand eischt dat het vonnis van het Krijgshof van Brussel moet verbroken worden en het pro ces hernomen, maar dezen keer met rechters die den vasten wil hebben om recht te spreken. Het is bewezen dat lijsten met na men van Patriotten erop, door Bolo gne en Destexhe aan de Moffen werden overgemaakt, en dat beiden zulks gedaan hebben, was zeker niet met het inzicht die Patriotten eieren, spek en wit brood te laten bedeelen door de Moffen, maar wel om de gevolgen te dragen van een behan deling, genoemd "Himlerkuur,,, en moesten die rechters, evenals Bolö- gne en Destexhe zulks nog niet we ten, datze even een lOtal oud-poli tieke gevangenen van Breendonk, Neuengamme, Dora, enz. aan het woord laten. Nogmaals, opdat deze kaakslag, aan den Weerstand en de Politieke Gevangenen toegebracht, ten spoe digste zou vergoed worden, hoeft de zaak Bologne en Destexhe ten spoe digste te herzien en de ware strat toegepast worden. HET HOUTEN DORP MIJLBËEK ZONDAG 20 OCTOBER 1946 2e JAARGANG, Nr 51 Verschijnt wekelijks. PMJS 2 Fr. O.F. HALLO 1 HALLO 1 De mannen van den Vriendenkring van den Weerstand, van het Houten Dorp vierden verleden Zaterdag hun EENjarig bestaan. „i j Wanneer de kranige Voorzitter. August De Man het woord nam, was het lokaal tot in de hoekjes vol. "De manier waarop de. Voorzitter zijn leden toesprak, viel als gewoonlijk zeer in den smaak. Hem viel dan ook een daverend applaus ten deel.I Het bestuur werd daarop voltallig herkozen en er werd namens de leden een buiten^ gewone prachtige bloemenruiker, alsook een geschenk aan de Voorzitter A. De Man aangeboden, die hartelijk dankte. Onze verantwoordelijke voor de P. M., Walgraef, hield een korte toespraak, waar in hij een paar oproepen deed n. 1. dat leden van den Vriendenkring zooveel mo gelijk aan de Solpronostiek zouden deel nemen. En een omhaling zouden doen voor den aankoop van een grafzerk voor onze "gefussiljeerde Partisaan De Zutter, (hetgeen hier de mooie som van 700 fr. opbracht). Dat wij bij de Patriotten daar voor moeten aankloppen, vervolgde hij, spruit eenvoudig voort uit het feit dat wij, steeds zooals in het verleden, ons stand punt getrouw blijven, geen bloedgeld van collaborateurs willen aanvaarden. En tot slot zijner toespraak Vrienden, het bestuur van het O. F. wenscht een nog grooteren en machtigeren bloei van Uw Vriendenkring, en laat ieder lid zijn best doen om onze pers nog meer te versprei den en om goede Patriotten als lid san te werven. Warm applaus begroette deze toespraak. Die Tombola die daarop plaats greep, was iets eenigs. Veel en prachtige prijzen werden gratis verloot, iedereen won er een. Het Bestuur van den Vriendenkring dankt hartelijk de Patriotische handelaars die milde giften schonken. De Voorzitter, Oust De Man en zijn bestuursleden mogen terecht fier zijn op hun werk het is prach tig 1 Goed zoo, mannen met volle zeilen recht door zee AFGEP1ERD. In Mijlbeek zijn de Patriotten plots uit hun vredig slaapje wakker geschud. Een paar Weerstanders en ex-Politieke Gevan genen besloten over te gaan tot het stich ten van een voetbalclub. Bijgestaan door sportieve sympathisanten werd het zaakje besproken, en er werd een proefmatch gespeeld te Moorsel, waar het nieuwbak ken ploeg je een 7-4 overwinning behaalde Hierop werd besloten over te gaan tot de definitieve stichting van de club, en natuur lijk werd met algemeene stemmen aange nomen den naam te kiezen van "Weer standsvrienden Mijlbeek Lokaal bij Petrus Dumoulin. De Vriendenkringen van de» Water toren en Houten Dorp mogen zich spoe dig aan een duchtigen wedloop verwach ten. De mannen vanj het Houten Dorp zullen de gelegenheid krijgen met hun fanfare den eersten officieelen wedstrijd op te luisteren. Of het er zal stuiven. Allerlei vuile zaakjes gebeuren in ons Belgiksken. Ex-Kanselier Schussnig doet een rondreis in België om voordrachten te houden over de lotsbestemming van Europa Het ex-Kanselierken dat volop Nasitroef speelde, moet dus in ons lande- ken de menschen komen vertellen wat het lot zal zijn in de toekomst. Oprecht koste lijk. En door wie is dat heerschap uitge- noodigd natuurlijk door de C. V. P. Als die mannen zoo verder gaan, zal België kortelings hef "genoegen,, hebben overal affichen te zien hangen, waarop in blok- letters zal te lezen eijn "Franz von Papen, Hans Fritsche und Herr Schacht sprechen haute ebendtenware rotte tomaten hen deden afschrikken. Wat Aalst betreft, indien wij de vroo- lijke attractie ooit beleven, mogen er geen tomaten gebruikt worden, wij moeten onze reputatie hoog houden en.... rotte ajuinen gebruiken, zoodoende zou Schussnigg in andere landen met rijpe ondervinding kunnen voordrachten houden, niet over de lotsbestemming van Europa, maar wel over den groentenkweek in België, tomaten, ajuin, enz. In den Limburg, n. 1. te Genck, zijn 80 Duitse krijgsgevangenen in staking gegaan (daar is in Belgie van 1946 geen moed voor vandoen). Hadden die herrschapen in 1938 in staking gegaan, in het Reich, dan had het een "moedige daad„ geweest, nu is het een schandaal dat mannen die zes jaren Europa geteroriseerd hebben onder Hit- Iers bevelen, nu durven staken om in vrij heid gesteld te worden... Bom... bom... hier Londen.... toch krijgen we ze wel. de mof fen, maar het schijnt dat het de moffen zijn die ons krijgen. Zie even die staking na- Maar de Weerstand protesteert en ware de Weerstand er niet. ja, dan ware alles reeds lang vergeten en vergeven. Zie b. v. Van .Cleemput. geschorste leeraar te Maes- eik, is nu toegelaten les te geven In Aalst, natuurlijk in een vooraanstaande school der stad, hetgeen dus beteekent, wat men in andere steden wegwerpt wegens inci- visme, wordt te Aalst met open handen ontvangen. In geval men Van Cleemput geen stamp onder zijn Germaansch achter werk geeft, zullen we den naam der school publiceeren. Onzen strijd, is den strijd van den Weerstand, van de rechtvaardigheid tegen het landverraad. De Patriotten en de sympathisanten moeten hun algeheelen steun geven opdat het opkomend fascisme gevoed en gesteund door de C.V.P., met wortel en al zou kunnen uitgeroeid worden en die ons de totale overwinning van de Democratie brengen zal. Dien dag zal de mestkar op de Markt moeten komen op ruimen, want dan ligt van vreugde en ge luk, van zijn voetstuk gevallen DIRK MARTENS. Ziehier een paar uittreksels uit het Hol- landsch dagblad "Het Vrije Volk,, (nieuwe spelling) "De kwestie Leopold blijft de gemoe deren in België bezig houden. Men zal zich herinneren hoe het met deze zaak tij dens de oorlog is gegaan. De Belgische regering nam na de inval der Duitsers de wijk naar Engeland en leidde vandaar het verzet, maar de koning weigerde zijn mi nisters te volgen en bleef in Brussel, waar hij bij proclamatie zei te zullen waken over het lot van zijn soldaten en hun gezinnen. Veel is daarvan niet terecht gekomen. [Zijn rol als waakhond was al uitgespeeld nog vóór de inkt van zijn proclamatie was op gedroogd. De Duitsers legden hem in zijn kasteel, te Laken aan de ketting en deden hem een muilkorf voor. Da waakhond mocht zelfs niet blaffen. Geen woord van protest tegen vervolging, vrijheidsberooving en weg voering naar Duitsland van zijn soldaten kwam over de lippen van de zoon van den soldatenkoning Albert. In plaats van naar Londen ging de koning naar 't adelaarsnest Berchtesgaden, waar hij met Hitier onderhandelde. Niet over de vrijlating van zijn soldaten, maar over de redding en voortzetting onder Duits be wind van zijn dynastie. Toen het aan het einde van de oorlog nog tijd was zijn figuur te redden, weiger de Leopold aanwezig te zijn bij de landing van geallieerde troepen in Belgie, en liet zich vrijwillig naar Duitsland deporteren, waar hij h«t einde van de oorlog afwachtte Amerikaanse troepen gaven hem ten slotte de vrijheid, die hij aan het begin van de oorlog in Engeland had versmaad. Va» de actie tot terugkeer van Leopold naar België, heeft direct na de oorlog de katholieke geestelijkheid de leiding geno men. Leider van deze beweging is kardi naal Van Roey in zijn paleis te Mechelen, die zeer handig met de koningskwestie maneuvreert om de kerk zelve buiten schot te houden. Hij is het die via de hogere en lagere geestelijkheid de richtlijnen aangeeft voor de geloovigen, Op zijn bevel worden op het oogenblik overal in Belgie betoogingen georganiseerd voor de koning. Kort gele den te Antwerpen en te Gent. Iedere gemeente krijgt haar beurt. Orde, vrijheid en tucht, leest men op de borden die door de demonstranten worden t meegedragen, waarmee de suggestie wordt Igewekt, dat onder socialistisch bestuur 'de socialist Camille Huysmans, is eerste minister wanorde, onvrijheid of ontucht zouden heersen. Jaren geleden is eveneens onder katholieke leiding een actie gevoerd om de ziel van het kind, dat zogenaamd in doodsgevaar zou komen, wanneer de so cialisten de regeringsmacht in handen zouden krijgen. Deze actie, hoe groot ook opgezet, heeft niet kunnen verhinderen dat Camille bur gemeester van Antwerpen en later eerst® minister werd. Zomin zal de huidige actie bereiken, dat de Belgische koning naar Laken terugkeert. Daartoe zouden de katholieken in het parlement de meerderheid moeten hebben Zonder het vrouwenkiesrecht krijgen zij die zeker niet. En de zaak van het vrou wenkiesrecht staat er in Belgie niet best voor. *- Aan één voorbeeld hoe de democratie met democratische middelen om hals kan worden gebracht, hebben de Belgische socialisten meer dan genoeg.,,

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1