A M N E S T I E. "FRONT, PRIJS 2 Pr. ORGAAN VAN HET ONAFHANKELIJKHEIDSFRONT AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE Redactie en Beheer Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. Telefoan, Aalst 281, Postchecknr. 1472.51 Abon. -prijs per 3 maand 27 Fr. Wij lezen in De Opgeëischte uitgave van de maand October, on der bovenstaande titel Na lezing genomen te hebben van de verklaringen gedaan door den hr. Lilar, minister van Rechtswezen, aan gaande de heropleiding der "incivie ken,,, overwegende de groote geva ren voor Land en Volk welke het verwezenlijken van zulk voorstel zou teweeg brengen, hebben de afge vaardigden der onderteekende bon den, deel uitmakende van de Zuive ringsactie en het Nationaal Herstel, besloten volgend protest bekend te maken 1. Niet te kunnen aannemen dat slechts 18 maanden na het einde van den oorlog, waar duizenden en dui zenden der besten onder ons, hun gezondheid, goed en leven offerden, voor vrijheid en toekomst van België reeds spraak kan zijn de spons er over te vegen, onder welken vorm het ook zij 2. Dat die Vrijheid werd gewon nen door die helden die 't Vaderland zijn getrouw gebleven, en dit ondanks de verraders, verklikkers, incivieken, enz. 3. Dat de toekomst afhangt van dezen die er voor gestreden en gele den hebben, en niet mag in handen gegeven worden van hen die nooit met dat ideaal hebben bezield ge weest 4. Dat de verklaringen van den heer Minister ons den indruk geven een geest te scheppen, voor hetgeen wij reeds hebben gekend, de "am nestie,, 5. Dat de zoogenaamde amnestie, toegekend aan de verraders van 1914- 1918 niet aanzien is geweest als een edel gebaar, maar als een onmacht, en als logisch gevolg had dat de ge- amnesteerden van 1914-1918 terug de eerste landverraders waren in 1940-1945; 6. Dat indien de vooruitzichten van "amnistie,, ingewilligd worden, de incivieken in korten tijd de goeden zullen zijn, en de "goede menschen,, niet alleenlijk als "slechten,, zullen aanzien worden, maar onvermijdelijk de geestelijke en stoffelijke slacht offers zullen worden. 7. Dat deze die gestreden en gele den hebben, zich met recht en reden afvragen tot wat hun offers hebben gediend 8. Dat die "Heropleiding,, of "am nestie,, in werkelijkheid beschouwd zal kunnen worden als een premie voor het verraad 9. Dat indien de zoogenaamde "heropleiding,, voortspruit uit den internationalen toestand, wij klaar en duidelijk willen ingelicht worden en wij niet bereid zijn de eerste slacht offers te worden van een toestand waaraan wij toch niet de minste schuld hebben. BESLUITEN WIJ Dat indien zekere heropleiding moet gedaan worden, deze moet ge schieden a. Buiten en boven alle partijbelang maar alleenlijk met het doel 't welzijn van het Land en Volk b. Dat indien zekere individueele herzieningen kunnen gedaan worden dit geen aanleiding mag geven tot basis van amnestie bij deze welke plichtig zijn gevonden. c. Dat moet rekening gehouden worden met de zienswijze der bonden van oud-Strijders, Politieke Gevange nen, Weerstanders, Opgeëischten, Krijgsgevangenen d. Dat die opleiding eerst en voor al moet geschieden in de scholen en opvoedingsinstituten door leerkrach ten aan dewelke volledig vertrouwen kan geschonken worden Daarom doen wij een oproep aan alle bonden van Oud-Strijders 1914- 1918 en 1940-1945, Politieke Gevan genen, Weerstanders, Krijgsgevan genen. Opgeëischten en alle welden kende Belgen, ten einde door massa betoogingen en voordrachten elke "Amnestie„te verhinderen. Tot slot Onderteekend döor de Grootste Verminkten, Nat. Verbond der Invalieden, Vereeniging der Oud Officieren, Nat. Confederatie der Politieke Gevangenen en de Weer- standsgroepeeringen, enz. GEWEST AALST. Aan alle O.F.ers en P. M.ers en Vrienden van den Weerstand. U wordt opgeroepen om de bloe menhulde bij te wonen die ieder jaar plaats grijpt op het grat van onzen overleden makker FELIX LANGLET Deze plechtigheid zal plaats heb ben op 1 November, 's namiddags, omstreeks 5 uur. Alle oprechte Patriotten, Weer standers en Vrienden van den Weer stand, moeten het zich tot een plicht rekenen tegenwoordig te zijn. Namens het Bestuur Walgraef, Van Renterghem, Pieters. Weerstanders, Patriotten, leest en verspreidt Sis is zijn tong niet meester Verdachte Houding. ZONDAG 27 OCTOBER 1946 2e JAARGANG, Nr 52 Versebifot wettelijke. 0.F.-F.I. Denderstreek Sis komt al prevelend, met gevouwen handen en schoorvoetend, het kapelleken buiten en draait binnensmonds zijn dage lijks gebedeken af Heer wees Uw vrome dienaar genadig. Ik aanbid U, omdat gij er voor gezorgd hebt dat de muren geen ooren hebben, omdat gij het zoo geschikt hebt dat de menschen ziende-blind zijn en omdat het geld geen reuk heeft. Ik ver trouw op U als op het Belgisch krijgsge- recht. Ik dank U ootmoedig voor de bescher mende hand van Monseigneur, zooals on zen geliefden Titapol U daarom dankt, zooals alle lustmoordenaars-SS-mannen U daarom danken, zooals alle zwarten tot den kleinsten uitzuiger-woekeraar U daarvoor danken". Hier merkte Sis mijne nederige tegen woordigheid op en ik neem ootmoedig en nederig mijn nederig petje voor hem af, zooals dat betaamt wanneer men een oud- eerste schepene der stad ontmoet, 't zij ge lijk op welke manier hij dat geworden is. "Ah, zuurbolzegt Sis, zijt gij daar weer eens 7 Gij trekt zoo een zuur gezicht. Wacht ik zal eens probeeren Uw leelijke bakkes te doen lachen. Als het mij nu niet lukt. heeft den duivel er zijn kloefen aan gevaagd. Tenee, hier. lees dat eens. Hier hebt ge de Neue Standaart, Het Volkske, Die Volkstimme, Nation Boche, Libre Fas cisme, enz. Daarin zult ge allerlei beschouwingen vinden over het proces Bologne-Destexhe. Ge weet wel van die twee moedige Belgen die de lijsten hunner politieke tegenstre vers aan de Gestapo overhandigden. Lijs ten met de namen van Anglo-Belgen, waar van een paar honderd in Duitschland ach tergebleven zijn, behalve dezen die terug gekeerd zijn onder den vorm van watstoof- assche, verpakt in een geleipotteken. In deze gazetten zult gij lezen waarom deze twee moedige Belgen vrijgesproken werden, Het is omdat zij geweigerd hebben daarbij de lijsten af te leveren van de Ma- kro's uit de Duitse Hoerekoten, Deze moedige houding verdient niet al leen de vrijspraak, maar een belooning. Als onze Titapol weerkomt, krijgen zij een decoratie. Wat dien knul van het open baar ministerie betreft, die dierf uitroepen dat de kommunisten aller landen een voor beeld van vaderlandsliefde gegeven heb ben en gansch hun plicht vervuld hebben tegenover den vijand. Dien kerel zullen wij wel een strooiken steken als er eens een C.V.P.-er Minister van Justicie wordt. Nu zal ik U nog iets vertellen dat er niet instaat? Maar dat is onder ons. De Vei ligheid van den Staat, is deze week een on zer organisaties voor hulp aan de zwarten op het spoor gekomen. In het kamp van Beverloo hebben deze rotzakken eenige duizende brieven aangeslagen die er bin nen en buiten gesmokkeld werden door 2 bruine Paters. Almoezeniers. Laat ons hopen dat de helpende hand van onzen Geestelijken beschermer en de toegeeflijke goedertierenheid van hetkrijgs- gerecht het zaakje in de doofpot krijgen, te meer daar de SS.mannen in al hun brieven hunne familieleden aansporen om voor de C. V. P. te stemmen. Onze twee onschuldige medewerkers zuchten nu tusschen de grauwe gevange nismuren. Er moet spoedig voor gezorgd worden dat zij vervangen worden door een Vervolg onderaan 4e kolon, Gedurende de bezetting ging Fuhrer André De Waegenaere, Directeur der Vak school, op bezoek in het welgekende spijs huis Den Ijzer waar de Nazi's en nazi vrienden dagelijks bijeenkwamen. Weet U met wien hij daar iedermaa! in gezelschap was 7 Met een van zijn mis- kweekte oud-leerlitigen, Blankaert uit de Werbestelle. Daar was de plaats niet voor een opvoe der der jeugd, en de oud-leerling nog veel min den persoon om er vriendschappelijk mee om te gaan. Is het te verwonderen dat de Vakschool de naam kreeg Duitsgezind te zijn Wat denkt Herr Van Sande A. daarvan, en gij Fraulein Esther, dienstmeid van den Heer André, die het verbazend nieuws uit strooide. dat haren Meneer André lid was van een Weerstandsgroepeering. Hoort U, Weerstanders, Fuhrer André weerstander? Hij ging misschien in denYzerspionneerenl Fraulein Esther loopt valsch om de ros kamming van Herr André in het orgaan van den Weerstand. Zij dreigt voor al wie 't hooren wil. dat ze persoonlijk de verdediging gaat opne men voor haren meneer André tegen den Weerstand. Kalmtjes aan, Esther, of Uw levensloop van 1914 af wordt eens kenbaar gemaakt. En die is reeds van zoovele Aalstenaars be kend Als Directrice van de Vakschool, hebt gij daar veel te zeggen, men vindt U daar dikwijls als Uw Meneer op reis is. en stelt U daar aan als plaatsvervangende Direc teur. Zoo wordt de Vakschool bij het publiek in het belachelijke gesteld. Wordt de eer der Vakschool nog niet genoeg gekrenkt door de Onvaderlandsche daden van Herr Van Sande A. en De Waegenaere A., dat men nog daarbij de school in het belache lijke stelt, door het optreden van eene vul gaire dienstmeid, en zich bemoeien met de zaken van het jaersoneel der school. Hoe werden de eerbare vrouwen van de slachtoffers van Herr André ten huize ont vangen door die abnormale dienstmeid 7 Gemeen en brutaal, zoo ontvangt men geen beest. Het pretencieus en welwillende toege laten optreden van die dienstmeid in de zaken der school heeft zijn oorzaak! Wij O. L. P. vragen: Wie grijpt naar den straatvager voor den kuisch om daar een einde aan te stellen. SPION. Duizenden Patriotten gaven hun leven, echter niet opdat alles zou moeten herbeginnen 1 zestal andere bruine paterkens van hetzelf de kaliber, want de kiezing is in aantocht en er mag geen enkal zwart sterameken verlo ren gaan. Te Aalst moet Nichels van het Stadhuis. Hij moet vervangen worden door een azijn pisser die niet weet hoeveel millioenen hij bezit, maar niet kan schijten van den hon ger omdat hij een cent in twee zou bijten. Dat brengt nering en tering mede. Civodul en de zot uit de Hesp moeten onze kiezers dat aanklappen I Leve de C. V. P.l Leve de zwarten 1 Sis kan het nogal zeggen hé 1 Maar ik heb den indruk dat hij'somtijds zijn tong voorbijklapt. APLUTAAR.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1