Onze Eere-Galerij HITLER'S TESTAMENT 2 SIS, Fakir van de C. V. P. Dirk Martens roskamt SPELDEPRIKJES Men heeft een heele boel brieven ont dekt van incivieken uit de gevangenis, aan hun familie gericht, waarin zij aandrin gen op de C. V. P.-lijs:en te stemmen, kon men lezen in "La Dernière Heure,,. Mein liebe Anny, Ik schrijf je in het kort, en doe het met haast, want binnen kort moet je naar de stembus. Gisteren avond hebben we allen hier geraisoneerd over de te volgen strijd- lijn. Volg de orders. 1) Je hoeft vrienden, kennissen en fami lieleden" die op vrije voeten loopen, op het hart te drukken, te stemmen voor de Chris telijke Volkspartij. Hunne overwinning beteekent de onze. 1941-1944 hebben we verloren, mein liebling, dezen keer moet de sieg uns zijn. Deze Partij is de eenige, die onzen he laas zoo veel te vroeg in tragische omstan digheden gestorven Adolf Hitler, ons aller fuhrer zaliger, zijn programma, beschreven in "Mein Kampf,, uitvoert, maar ik geef het toe, veel behendiger de zaken aanpakt. Het is werkelijk ook stom geweest ons niet te laten doorgaan voor Democraten. In onze gevangenis-bibliotheek kunnen we hier "Mein Kampf„ niet jmeer vinden, het is jammer, en daar ik juist overeten ben, kan ik maar een paar punten uit het hoofd, dat nu draaierig is, aanhalen. Onze Fuhrer schrijft op bladzijde 815 van "Mein Kampf,, Een overeenkomst met Engeland is noodzakelijk om het Bolsjewisme, dat uit de Aziatische steppen naar Europa kwam om te overwinnen en ons de noodi- ge levensruimte in de Oekraïne te bezor gen. Hewel, mein Schatz, is de C. V. P. niet de dapperste voorvechtster van het West-Evropeesche blok, dat was de groot ste wensch van on'e Fuhrer, en is de door voering van Hitler's testament. Ik herinner mij niet meer op welke blad zijde onze Fuhrer schreef men moet den vijand met eigen wapens verslaan, en geen schrik hebben zijn ordewoorden te gebrui ken.» wel, Liebe Anny, wie doet zulks beter als de C. V. P, die zich laat doorgaan als "Democratische Partij.. Als ik lach, schijnt mijn hoofd open te barsten, maar ik krijg lachstuipen, als ik er aan denk, moet ik even stoppen, want een hevige lachbui overvalt me opnieuw. Ach Mein Liebe, C. V. P. Democratisch. Ten slotte kun je het stomme volk alles wijsmaken, zooals Hitier ons leerde liegen, liegen, er blijft altijd wat van over Moest het ons nog te doen zijn, wij zouden geen Rex of Vee en Veemeer ge bruiken, er zijn andere aangenaam klin kende woordjes, b. v. "Vooruitstrevende Democratische Christene Volkpartei,,. Ach Mein Liebe Schatz, kwam onze Leopold terug, maar ik mag de zaken niet Jvoorloo- pen, eerst den sieg voor onze C. V. P. und dan onze Koning, und dan frei, amnestie. In 't vervolg, mein Liebe, zul je een klein tijdje geduld moeten hebben, alvorens je terug iederen dag nachtrichten van mij krijgt. Onze twee brievensmokkelaars zijn eingespert, wij wachten op andere, want zonder geestelijke hulp kunnen wij toch niet leben, en onze berichtensmokkel even min. Daar gaat de bel, het eten is klaar, al hoewel ik overeten ben, kan ik aan de verleidelijke geuren die de dampende schotels verspreiden, niet weerstaan. Liebeling. goed lezen en herlezen, dat je alles flink in den bol hebt. De Sieg voor ons, het leven aan ons, het woord inci viek zal vervangen worden door held, moed herzliche küsse. Hoezee 1 Uw innig geliefden man. LEFÈVRE ROSALIE, geboren den 31-5-87, wonende Koolstraat, 73, Aalst. Rosalie en haar echtgenoot LABAY Ignace, beter gekend in den volksmond bij de benaming van "Noosjen,, hebben zich beiden vanaf het ontstaan derWeerstands- groepeering P. M. van het O. F, Aalst aangesloten. Al de geleverde prestaties van "Sedde,, zooals Rosalie genoemd werd, en haar "Noosjen,, opsommen, zou ons veel te ver leiden, en het zal volstaan een paar korte feiten aan te halen. Regelmatig kwamen illegalen bij ons Sedde thuis vergadering houden, de gege ven opdrachten kwamen er toe en werden er doorgegeven, depot van vlugschriften en andere illegale bladen, evenals over handiging van wapens. Ons Sedde schrok nooit terug om bij koude winterdagen, niettegenstaande haar zwak gestel, de moeilijkste opdrachten te volbrengen. Regelmatig ging zij steungelden ophalen voor ondergedokenen, en nam iedere ge legenheid te baat om plakbrieven uit te plakken aan de muren, tegen den vijand. Wie als Aalstenaar herinnert zich niet meer hoe de Belgische driekleur fier op ons stadhuis wapperde op 21 Juli 1942. diezelfde vlag was eigendom van Sedde en Noosjen, die daadwerkelijk hielp voor de Nationale Vlag te hijsschen op het stad huis, tot groote razernij van de Moffen en hun stadhuisknechten Miel De Vos, Fikken Bocqué, enz. En zeggen dat Noosjen al leen zegt "dat is allemaal niets geweest, alleen is het spijtig dat ik mijn vlag niet meer heb 1 Rosalie is zeer weinig van spreken eens dat het over de geleverde prestaties te pas komt, en nochtans, ze kan er overvloedig van meespreken. In bovenstaande korte lijnen liggen honderden zaken verborgen, maar de bedeesdheid is een schoone eigen schap die Rosalie volkomen eigen is, Wij verhopen dat ons Seddeken een groo te gezondheid moge bekomen tot groote vreugde van haar Noosjen en vooral voor ons. wiens geluk van beide prachtweer- standers ons nauw ter harte ligt. Nick. WIR MUSSELMANNER Een boek, geschreven door Lam- brechts, is een prachtboek, dat warm aanbevolen werd. Al diegenen 'die wenschen zich het prachtboek aan te schaffen, hoeven slechts een klein kaartje te richten aan de uitgeverij "Leven en Handel, Kortrijk» O O Een Chikskensmarchand van parlee de fransee, die zijn werkvolk slecht betaald. Een scharesliep die een jaar geleden nog niet wist dat hi) C. V. P. er was. En dan volgt nog zotte Lorang en een troep boe ren die naar Aalst zijn komen wonen maar er nog hunnen weg niet kennen. Nu komt de processie, Mijnheer den Baron en Civodul volgen arm aan arm en zingenGeld - geld - geld - is op aarde hier het hemeltje. Geld - geld - geld, an ders wordt niets geteld. Hier springen al de aanwezigen op Sis toe en trekken hem het zottenkleed aan. Arme - Arme Sis. Dat moest hem nog overkomen. ALAPROCHA1NE. Toen ik gisteren mijn wekelijks bezoek ging afleggen bij mijn vriend Sis, ontving zijn half-bedde mij met betraande oogen. Zij duwde mij in het voorplaatsken al mom pelend ze zijn allemaal steke-zot gewor den. en onze Sis het meest Wat ik in dat voorplaatsken gehoord en gezien heb zal ik van geheel mijn leven niet vergeten. Sis zat in het midden van den vloer, met zijn naakte kont op een plank, waar drieen tachtig nagelen doorge slagen waren. Rondom hem, in een kring en op zi]n schoenmakers, zaten de candi- daten voor de Gemeenteverkiezing van de C.V.P. Recht voor Sis zat Civodul, in een witte tabaard gehuld en een tas geitenmelk in de hand. Civodul bekeek Sis in het wit van zijn oogen en hypnotiseerde hem.Toen Sis goed onder den invloed was, bulderde CivodulHokus - Pokus - Picordus. Ziede gij nog niets 1 Sis antwoorde, terwijl hij star naar het blafond zag Ik zie. ik zie, ze zijn er daar mee. De verschijning is daar. Ik zie de zwarte geest van de concentratie verschij nen. Onzen boezem-vriend Berten D Hae- se gaat voorop met een pak bankbrieven in de hand waarop geschreven staatdoor Borms uit de Belgische Staatskas gestoLn. Achter hem komt Mijnheer Pedro met een leeggezopen mergpijp inde hand.Dan volgt Fikken Bocqué met een baaltje Koffie op den rug met het opschrift van de Bel gen gepikt en aan de Duitsersverwoekerd" Dan volgt een advokaat meteen papier tje inde hand 1 1/2miljoentje speelschuld te betalen door de zwarte brigade Nu volgt Etat-Majoor van Winterhulp. Allemaal dikke vette Katholieke Heeren, zij drijven een troep varkens voor zich uit. Nog dikkere en vettere Paters eten die vet te zwijnen op, terwijl uitgemergelde moe ders met hongerige kinderen op den arm, mistroostig toekijken. De stoet van Winterhulp wordt door den hengst met La Belle Jeanne aan den arm, en die zingen Eindelijk alleen met ons tweeën voor vijftien jaar Nu zie ik een optocht met lampions van de collegegasten,eenige Boy-scouts zijn er tusschen verloren geloopen en speeten er aan het hoekje van destraat van onder. Ik zie ook een stoet SS mannen met doorscho ten rug.Een bende schoolmeesterkens. die aanwervers van deze troepen waren, staan er meete lachen dat hun buik ervan schokt Ik zie Madame Wouters, de vrouw van den veroordeelden gestapoploert terug naar haar oude woning trekken, in orde gezet op kosten van de belastingsbetalers. Alle weekluizen dood, Civodul leidt haar aan de hand binnen, timmert haren vlooi- bak ineen en wenscht haar het beste toe. Daar komt Mijnheer den Baron met een driewielkar. beladen met antraciet, afgere den Maar juist als hij per abuis zijn poort wil binnenrijden, valt dat paard, een lid van het O. F, dood malchance 1 Nu zie ik een oude appelaar en die kan spreken. Hij zegtliever met de dompers dan met de socialisten. Een half rotte ap pel valt van den boom, blijft nevens den stam liggen en die kan schrijven. Hij zet op een papierken liever met de dompers dan met de communisten, en plakt dat brief- ken op al de muren van de stad. Die appel viel niet ver van den boom. Nu zie ik een manifestatie van wijven. Zij vragen de patatten terug welke onze Katholieke landbouwcorporatie naar Duits land gezonden had. Aan het hoofd mar cheert een kleine krullebol. Gelukkig zijn de Feldgendarmen en de Gestapo daar. Hij vlucht naar Brussel, helpt er hetO.F. stichten maar valt eindelijk in handen van onze jongens. Breendonck - Buchenwald slagen, folteringen en honger. Maar hij is taai en komt terug. Het is Bert Van Hoo- rick, Dan zie ik nog een groote bokaal met het opschrift "Unie" In dien bokaalsteken verscheidene koppen. Ik herken den dik ken Jambon en Bastiaans. Fred Nichels staat er monkelend naar te kijken, heft van tijd tot tijd het deksel op en spuwt er in. En ieder maal dat hij er in spuwt, vallen die koppen wat dieper van het gewicht. Nu defileeren onze nieuwe C.V.P. ers. Lees vervolg voorgaande kolon. Op het proces der Secretarissen-Gene raal te Brussel, wordt den krijgsgevangene martelaar Leopold III, die tijdens zijn pffn- lijke gevangenschap huwde met Uffra Baels er tamelijk duchtig over den kam ge schoren. Het is voor de Leopoldisten werkelijk treurig, er werd de vraag gesteld aan Del- haye, gewezen Secretaris-Generaal in het begin der bezetting "hebt U hooren spré ken in het College van Secretarissen over aanwerving voor Duitsland en het herope nen van diensten voor werkverschaffing"? Het antwoord van Delbaye was Ver- wilghen (ook Secretaris-Generaal) heeft daarover gesproken. Het bericht was for meel en kwam van de hoogste overheden den Koning en hetGalopin Komité en luid de: "België moet zich terug aan het werk zetten". Hoe is het toch mogelijk dat Leopold zooiets dierf doen, waarom zwijgen die stommerikken daar niet over, moet alleman dat nu toch weten, maar er schijnt iets veranderd te zijn bij de C. V. P. niet ver warren met Vee en Vee wel inbegrepen, maar blijft C.V.P.) Van Cauwelaert, Voor zitter der Kamers en roerend spreker op al de meetings voor Leopold III, heeft Ko ningin Wilhemina prachtig toegesproken en een roerende hulde gebracht, dat Ko ningin Wilhemina de ziel was van het ver zet, en haar volle plich» gedaan heeft tegen Land en Volk, en van uit Engeland de Ne- derlandsche vlag heeft hoog gehouden. Dit. Mr Van Cauwelaert, beteekend de veroordeeling van L III, die NIET in En geland de Belgische Vlag heeft hoogge houden en NIET de ziel was van het ver zet. maar wel de ziel was van Uffra Baels in Stalag II, Zimmer 11, Laken, Kreis Brus sel (Dietsland). Die Volkstimme van Aalst gaf pas na de bevrijding een roerend artikel over den krijgsgevangene Lyapol, die in Luxemburg gezien werd door een Belg, bij het verlaten van het Hotel, met valiezen, omgeven door Deutsche officieren. Dat de gewezen krijgsgevangene, met valiezen geladen, in Hotels vernacht heb ben met Duitsche officieren, wisten we nog niet. Nochtans Die Volkstimme, nu Gazet van Aalst, heeft nog nooit gelogen, zoodus zal dat juist zijn. Nog een geluk dat Lyapol niet bezweken is onder die marte lingen. De ex-Ministers V. d. Poorten en Wou ters waren zoo gelukkig niet, maar ziet ge, die hebben niet in Hotels vernacht, die werden doodgemarteld in de kampen. DIRK MARTENS. Duizenden Patriotten gaven hun leven, echter niet opdat alles zou moeten herbeginnen I In verband met den laster die mondelings achter den rug verspreid werd op onze vrienden van den B.V.L., houden wij er aan de zaken goed op punt te stellen. Wat de streek van Aalst betreft, beschik te den B.V.L. tijdens de bezetting over geen sluikpers, maar zulks beteekent niet dat nu den B.V.L. geen recht zou hebben een tentoonstelling over de sluikpers in te richten met medewerking van de sluikpers van het O.F. en andere uitgaven. Of zouden die kwaadsprekers eens wil len uitleggen hoe het komt dat den B.V.L. voor Aalst alleen 8 dooden telt, evenals het O.F. er 18 dooden telt, allen gevallen in den strijd tegen den gehaten bezetter, wij houden er aan te verwittigen dat de lasteraars bij de tong zullen geknipt wor den op een manier, dat hun verderen lust tot lasteren zal ontnemen! Is het waar dat O'Gust Kakkestoel den Broebelaar een prachtige nieuwe auto ge- kochtheeft. Een blauwe, model 1946. Wij zeggen GEKOCHT. Doch dat hij er voor de kiezingen niet mee durft buiten komen Hoe komen we het toch te weten, hee O'Gust? Wij geven U een suikeren tut (dat past bij een kakkestoel) als gij het kunt raden.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 2