iï I 111 SS I 11:11 I 1 m wwm& Wederopvoering van Tijl te Brussel Uit Eekeren. - Liederavonden V. 0. S SUCCES ONZE NIEUWE AARTSBISSCHOP. DE WIJDING VAN MGR VAN ROEY |3¥5 !"5 f 4* 62 ONS LAND IN WOORD EN BEELD De Heer Edw. COREMANS, algemeen secretaris van het Vlaamsch Ministerie van Wetenschap en Kunst in de jaren 1917 en 1918, de hoogste post in de ambtenarenwereld, is thans bedlegerig en lijdend aan eene zware ziekte die de nasleep is van onverdiende vervolging en groote teleurstel stelling. Hij is thans gelukkig aan de beterhand wat voor zijne talrijke vrienden en bewonderaars van zijne groote belezenheid en wetenschappelijke onderlegdheid een blijde tijding zal wezen. Hij was vóór den oorlog bestuurder van de Afdeeling Hooger Onderwijs in het Ministerie van Weten schappen en Kunsten en bewees heel zijn leven lang de grootste diensten aan de Vlaamsche Beweging. Van hem was deze leus Arbeid, kunst en wetenschap voeren 't volk ten hoogsten trap Edward Coremans, de Antwerpsche meetingist en de vader van de meeste vlaamsche wetten was de oom en tevens de peter van dezen wiens portret wij hierboven afdrukken. Wie de lijdensgeschiedenis van Vlaanderen sedert 1830 nagaat zal dezen naam voortdurend onder de oogen krijgen en karakters als deze beide Core- moeten geestdrift verwekken Hadden ij maar meer zulke mannen van karakter! Het Vlaamsche Volkstooneel geeft op Woensdag 5 Mei een wederopvoering te Brussel van Tijl, van Anton Van de Velde, ditmaal in het Theatre du Marais De eerste voorstelling van Tijl in het Trocadero-paleis heeft gdeden onder groote stoffelijke moeilijkheden en Het Vlaamsche Volkstooneel heeft er dan ook aan gehouden om het speelseizoen 1925-26 te Brussel met een revanche voorstelling van Tijl te sluiten. De tooneelmuziek wordt uitgevoerd onder leiding van den toondichter Karei Albert Hoerade Liederavonden herlevenDe herhalingen worden druk bijgewoond, en er wordt koortsig gewerkt om over een paar weken in 't openbaar te kunnen optreden Vooruit nu, iedere Vlaming, er naar toe, met vrouw en kinderenGe moet niet zelfstandig kurjnen zingen, dat is niet noodigge moet maar met de ander mee-zingen, en dat kan toch iedereen De herhalingen hebben plaats iederen Dinsdag, in het lokaal van Vos, zaal "Alcazar", Kloosterstraat, 15, bij J. De Boek. In 't vervolg beginnen de herhalingen te 8 uur en duren tot half tien. Nu geen „uitvluchten meer iedereen, groot en klein, mannen en vrouwen, jongens en meisjes, naar de Lieder avonden. Wie zal dit werk in Brussel weer eens aanpakken De meneer uit de stad had een landgoed gekocht met bijbehoorende jachtgronden en natuurlijk ging hij ook op jacht. Na vele vergeefsche pogingen kreeg hij een patrijs onder schot. Hij knalde en meende den vogel te zien neervallen. Toen hij er naar op zoek ging vond hij een grooten dooden kikvorsch, dien hij triomfantelijk omhoog stak. Dat is heusch nog zoon slecht schot niet ge weest Alle veeren heb ik er af geschoten De heer FRANS VLEMINCX, sedert 25 jaar secre taris-schatbewaarder van den tooneelkring Kunst en Vermaak te Mechelen, werd Zondag- 1.1. naar verdienste gehuldigd. Het is inderdaad een niet te j onderschatten hoedanigheid zich zoo een kwart eeuw lang met toewijding aan een vereeniging op te olferen maar de verdienste is des te grooter wanneer men steeds als een trouwe vriend deze taak heeft waargenomen. De stoet begeeft zich naar de Metropolitane-kerk. Eerst HH. DD. Hgw. de Bisschoppen, dan de Belgische Abten, Norbertijnen en Benediktijnen De Cistercienzen in hun hagelblank habijt De Hoog Eerwaarde Heeren Schoen van Bor- nhem, Smits van Westmalle, Van Doninck van Val-Dieu en Kuypers van Rodefort. De stoet wordt besloten met Kan. Dessain, Kan. Thareisius en de overige privaat-sekretariBsen der verschillende aanwezige Bisschoppen. 1 Terwijl het machtige orgel een jubelmarsch uitgalmt, worden de Kerkelijke Prinsen en Dignitarissen naar het prachtig versierde Hoogkoor geleid. Voorafgegaan van het Aartsbiss* hoppelijke kruis, verlaten Mgr Micara en Mgr Van Roey. beiden met de purperen Cappn-Magna omkleed, bij den eerste met hermelijn omzoomd, bij den nieuwen aartsbisschop met roode zijde belegd, zegenend de Metropolitane kerk. j

Ons Land | 1926 | | pagina 14