DE GROOT8CHE LYRAFEESTEN TE LIER OP ZDN DA G 30 MEI 150 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Supportersclub Lisp Lyra's Jeugd De overheerlijke Zondag, waarop men schreef 30 Mei 1926, zal steeds in het geheugen van de Lierenaars geprent blijven. Nooit klopten meer gelukkige harten, ncoit betoonde men meer sympathie voor de elf dappere jonge Lyra-voetballers. Lier huldigde koninklijk dezen, die na een harden, wilskrachtigen strijd van1 verscheidene maanden, op schitterende wijze de poorten der eerste divisie van den machtigen K, B. V. B. hebben geopend. Van in 't begin der week zag men dat er wat roerde in de Nethestad en de verschillende supportersclubs heb ben zich tijd noch moeite ontzien om met iets degelijks voor den dag te komen. Een groote stoet was ontworpen, en gerust mag gezegd worden, dat deze alles overtrof wat tot heden toe in Lier werd gezien. Het weertje was wel niet erg genadig, maar och het vuur dat de Lyramannen bezielt valt niet te blusschen met een onnoozel regenvlaagjé. En de grootsche stcet vertrok te 3 uur namiddag en bracht heel Lier en de bevolking van 't omliggende te been. Ge haat daar Lisp met zijn keurigen wagen, de Antwerppoort met het leuk opgevatte voetbalveld en de afbeelding van Lyra's opkomst; de Molpoort waar van we de versiering aan den wagen als een juweeltje mogen betitelen; Oost met zijn expressieven wagen, de klokken met de bevallige ka&outertjes, de reuzin, de supporters met roodwitte regenschermen én hooge hoe den. Verder het center met de hulde van de vreemde clubs aan Lyra Oostende (visscher), Luik (metaal bewerker) en het bootje waarmede Lyra de eerste di visie binnenvaart; de Leuvensche poort met de groote klok en elf in voetbalkleedij uitgedoschte ruiters," in slagorde opgesteld, zooals we dat ten andere ook zagen bij de Molpoort; en dan eindelijk de Mechelsche poort met grootschen praalwagen. We moeten verder ook vermelden den smaakvol versierden auto der tennisclub, den uiterst schilderachtigen tooneelgroep waar de prins één en al distinctie, en zijn dochter één en al grade waren; onze machtige turneressen- en turnersschaar; enkele frisch opgesmukte luxe-auto's; de Xaverianen met fijnen greep en opgewekt muziekkorps; de fanfaren van Nijlen en Broechem, met vaandel; het trompetterskorps van Sint-Jozefskransken, en .vooral onze supporters- muziek. Drie bazuinblazers openden den stoet; vier steigerende paardjes maakten ruim baan en de spelers der eerste met de officieelen, in open koets, sloten den optocht. En als al de straten van Lier waren doorgetrokken, werd een groet gebracht aan de gesneuvelde leden van de maatschappij. 's Anderendaags, 's Maandags, vereenigde het banket ongeveer 400 man in de ruime en prachtig versierde zalen van De Valk De T. S. V. Lyra feest zijn intrede in 1' divisie De sportieve Lierenaars van Lyra hebben waardig het elftal gevierd, dat, na reuzeninspanningaan hun club toeliet intrede te doen in eerste divisie. En zonder twijfel ging zulks niet zonder moeite, maar de verdienste is er dus te grooter om. Ter dier gelegen heid hebben de dienstwillige leden van het Feestkomiteit een meesterwerk opgetouwd door een betooging te or- ganiseeren die voorzeker alles overtreft wat tot heden gezien werd. Schitterende feestelijkheden verliepen op Zondag 30 Mei om te eindigen in een monsterbanket op Maandag 31 Mei, en waarover ik verder u eenige woorden zal zeggen. Een lange stoet, uit talrijke wagens en groepen samengesteld, doortrok de voornaamste straten van de sportieve stad. Wat bijzonder opviel, was een groep te paard, Lyra's elftal verbeeldend in slagorde gestald, 't is te zeggen 5 forwards, 3 halfs, 2 backs en de goalkee per, figureerend in een echte goal geplant op twee spierkrachtige paarden. Als uitvinding komt die eer toe aan de Lyra-supporters. Een feest greep plaats in open lucht op het Lyra- terrein en een mooie manifestatie betoogde voor het monument der 25 Lyra-gesneuvelden, gevallen op 't veld van eer. 's Avonds werd een monstervuurwerk ontstoken, op de Groote Markt en het lokaal van den kring werd schitterend verlicht. *s Maandags werden de feestelijkheden besloten met een groot democratisch banket. Door den hoofdopsteller van La Vie Sportive aangeduid om er dit blad te ver tegenwoordigen, was dit voor mij een groote eer, dit verklaar ik onomwonden. Ik hoef u niet te zeggen, dat ik verbaasd stond op te kijken, wanneer ik, bij het binnenkomen in de banket zaal, rijkelijk versierd met de club-kleuren, mij te mid den van 400 dischgenooten bevond. In een stad van 26,000 inwoners, die twee clubs telt, meer dan 2,200 werkende leden vereenigen voor Lyra alleen, getuigt ten minste van een uitmuntende macht, die eer doet aan de besturen van de «wit-rood»-club. Fijne en smakelijke spijzen, overgoten met rijke lijken wijn. De serie der speechs werd geopend door Supportersclub Oost Laat de klok maar klepelen M. Cursters, die ter dier gelegenheid al de bloemen uit strooide, welke hij in zijnen hof te plukken had. Hij las een aandoenlijken brief van M. Verdyck, ongelukkiglijk belet het mooie feest bij te wonen dien avond. Hij deed den voorzitter toejuichen, en ik bid u te gelooven dat hij een ovatie kreeg welke hij zich nog lang zal herinneren. Na den speech zette het supportersmuziek het voor taan fameus Lyralied in. door gansch de vergadering meegezongen. Het was grootsch, alle uitdrukking te boven gaande. Op den eersten spreker volgde M. Ignace Hellemans, die met een oratorisch-korrekte speech, een schets op haalde van het verloopen seizoen, om halt te houden bij den laatsten uitstap der Schapenkoppen naar Thienen. van waar ze triomfantelijk zouden weerkeeren- Hij eindigde met een beroep te doen op de eendracht om het aanstaande seizoen in te zetten, dat andere moeilijk heden zal baren. Wij hoorden nog M. Van de Velde, voorzitter van het Voetbalkomiteit, die de pers en de spelers warm bedankte. Hij had een bijzonder woord voor Goossens, Van Rooy, Aug. Fierens, De Koninck, en eindelijk Ceulemans, de populaire Pekker •i>, waardig. Een mel denswaardig feit is wel het volgendeslechts vijftien verschillende spelers werden in lijn gesteld gedurende gansch het seizoen. Dat ook was een rekord. Na M. Van de Velde kwam M. Van Weert, voorts M. Langenus, in naam van de pers, de leiders van Lyra bedanken en hij betuigde zijn verwondering zooveel volk vergaderd te zien om een club t£ vieren die zooeven de poorten van eerste divisie met een ruk had opengeduwd. Wanneer men op zooveel kracht rust, dan mag men inderdaad zingen Daar is geen ploeg in België die Lyra kan verslaan Het was vervolgens de beurt aan burgemeester Schel- lekens om in 't lang en 't breed te spreken, maar onze stonden waren geteld; onze trein vertrok om 22 u. 29 Een laatste shake hands en we vertrokken, terwijl het Lyra-muziek zijn lustige deuntjes uitzong. (La Vie Sportive.) Mechelpoort-Hulde aan Lyra 's Bestuur. Center 's hulde der mededingers. Oost-supporterskreten. Supportersclub Antwerppoort Lyra 's toekomst Hulde van Lyra 's Tooheelafdeeling. Supportersclub \Iolpoort Hulde aan Lyra

Ons Land | 1926 | | pagina 6