De Plechtige Aanstelling van den nieuwen Deken van Sf-Jan's-Molenbeek-bij-Brussel ATHLETIEK. - BELGIË - FRANKRIJK TE ROCOÜR - Uitgelegd - ONS LAND IN WOORD BN BEELD 171 Hardloopen. 800 m. plat. 1eBoitord (Fr.). 2« Pelé. Stokspringen van 3m65 door Powell. De 500 m. wedren Mariën, Defleurquin en Norland. Vóór het kerkportaal. De opgewekte menigte belemmert den doorgang. Stuur nu uwe schapen langs frisse he geurige weiden. Die t'eeuwigen leven leiden. Ook in de kerk was de aanblik feestelijk; kleuren en opschriften bij de vleet. Op den biechtstoel heette het Vergeef de zondaars uwer kudde als de barm hartige Jezus, en op het doxaal kon men lezen Gij zult Gods eer bezingen bij stemmenkoor en orgel- klank. Het volksche, oprechte, en gezonde Molenbeek heeft De ontvangst aan de Vlaamsche Poort. De stoet zet zich in beweging. E. H. Jansen wenscht den zielewinner van Sint-Jans Zwarte Vijvers veel... visch En dan dankte de nieuwe Deken op een wijze die ze bij deze gelegenheid zijn vroom Vlaamsch hart eens Brussel onbetaalbaar heeten en waarop hij het kunnen' ophalen. Zoo hartelijk had men nog nooit een hart van alle aanwezigen veroverde. Hij begon met een deken-verwelkoming te Brussel zien plaats hebben Uit de toespraken stippen wij aan, wat bijzonderlijk de toehoorders getroffen heeftE. H. Vetsuypens drukte den wensch uit dien hij reeds vier voorgangers van E. H. Fierens had uitgedrukt, n.l. dat de huidige Sint- Janskerk spoedig door een prachtige kathedraal (alge- meene vroolijkheid) zou worden yervangen, zooals Molenbeek die waardig is. geschiedenis van siroop aan den baard die zeer te pas kwam en eindigde zoo Er werd mij geschreven bij mijn benoeming nu komt er te Brussel ook een firma Fierens tot stand, en wel een tot verkristelijking van Brussel. Mijn broer en ik bekennen inderdaad nog echt Antwerpsch koop- mansblced in de aders te hebben, maar de firma wordt toch zonder winstgevend doel opgericht. Er is vandaag M. Richard Van Landuyt zei, hoe gelukkig men te goeie rekiame gemaakt: trompetters, vaantjes en dis- Molenbeek was, toen werd vernomen, dat de nieuwe koers. Wel bedankt voor d'e kostelooze rekiame. We deken uit de familie Fierens te Antwerpen werd geko- zullen dan probeeren te doen wat een' verstandige koop zen en men dus vooruit wist, dat hij zich genoeg volks- man nog belangrijker acht dan rekiame goede geliefd zcu weten te maken om heel de bevolking tot zich te trekken. leveren. De rekiame is nu gemaakt, nu aan 't werk voor de 'zielen van Molenbeek en den Hemel. De heeren spraken over het diner dat ieder jaar door de club werd gegeven. Heeren, sprak de voorzitter, ik kan u tot mijn groote vreugde me de deelen, dat we dit jaar eens een verandering van menu zullen hebben. Een onzer leden heeft beloofd ons een heerlijke zwaan te zenden, en zooals ge weet is een goed geroos terde zwaan een heerlijk maal. Deze mededeeling werd met applaus ontvangen en na enkele dagen werd een zwaan ontvangen, gereed ge maakt en naar de tafel gezonden. Maar in spijt van de geweldige krachtinspanningen van de respectievelijke bedienden en clubleden, weerstond de vogel het scherp ste mes. Enkele dagen na deze gebeurtenis ontmoette de voor zitter den onbekenden gever van de zwaan. Nu, dat is ook een mop, zeg, met die zwaan van u zei hij bitter, we konden hem niet eens snijden, laat staan eten Groote Hemel zei de gever, gij hebt het beest toch niet willen eten Ik zond het dier om schoon te maken en op te zetten als curiositeitHet was al vijftig jaar in onze familie Op Dinsdag 6 Juni was Molenbeek in feest; vaandels, muziek en veel volk waren aan de Vlaamsche Poort, waar E. H. Fierens werd af gehaald. De nieuwe her der werd ook verwel komd door mooie spreu ken die prijkten boven 't kerkportaal en aan vele gevels Een eindeloos applaus viel E. H. Flor. Fierens te beurt. Molenbeek heeft een deken voor wie de mannen van' Meulebeke spoedig door een vuurtje zullen willen loopende rechte man op de rechte plaats. Welkom

Ons Land | 1926 | | pagina 11