Grootsch Huldebetoon Poullet ONS LAND IN WOORD EN BEELD De volksmenigte bij de verschijning van Staatsminister Poullet aan den ingang der spoorhal. Staatsminister Poullet spreekt zijne schitterende rede uit in het Plein, midden duizenden geest driftige aanhoorders. De bloemenhulde vóór 't Groeningenmonument. Staatsminister Poullet bereidt zich om in den optocht mee te stappen. De feestheld in den stoet. Op Zondag 6 Juni, huldigde het Kristen Werkers- verbond van Kortrijk, in samenwerking met duizenden deelnemers uit de aangesloten vereenigingen der streek. Staatsminister Poullet, die om 3 uur aan (3e spoorhal triomfantelijk werd.afgehaald. De reusachtige stoet werd vervolgens op het Markt plein door den feestheld geschouwd, die er tientallen prachtige bloemengarven mocht in ontvangst nemen. Daarna had in de heerlijke Pleinwarande van op het speelhuisje, een openlucht-meeting met luidsprekers plaats, waar.na een welgèpaste voorstelling door volks vertegenwoordiger Catteuw, Staatsminister Poullet eene lange, zaakrijke, vaderlandsche rede hield, die meermalen stormachtig werd toegejuicht. De redenaar sprak nadien in 't Fxansch voor de Waalsche deel nemers uit de grensstreek. Men bood hem onder luid applaus zijn kunstig afgewerkt portret aan. Volksvertegenwoordiger Duchatel dankte^ den ge vierde in hartelijke bewoordingen. Daarna ging Staatsminister Poullet, in een piëteit vol gebaar, de bloemen neerleggen aan den voet van het naburig standbeeld van Groeninghe en aan het gedenkteeken der gesneuvelden op het Marktplein. Alles verliep zeer kalm en waardig. De geestdriftige ontvangst. Het schouwen van den stoet op het Marktplein. De hulde door Staatsminister Poullet vóór het gedenkteeken der gesneuvelden uit den grooten oorlog.

Ons Land | 1926 | | pagina 7