°o° 00° AAN ONZE LEZERS De Erfenis van den Millionair Roerend Blindenfeest te Kortrijk ONS LAND IN WOORD EN BEELD In het nummer van toekomende week beginnen wij niet een nieuw mengelwerk, getiteld van den bekenden Engelschen volksschrijver Charles Garvice. Het is een familiegeschiedenis, zoo eenvoudig en toch zco boeiend en aantrekkelijk, dat na het eerste gedeelte ervan te hebben1 gelezen, niemand zich meer een blad zijde ervan zal willen laten entgaan. Op uitnoodiging van het feestkomireit der St. Jans- parochie van Kortrijk. werd 's middags, op Zondag 5 Juli, aan het station, de blindenharmonie van St. Lam- brechts-Woluwe, zeer plechtig ontvangen. De sympa thische belangstelling van wege het publiek was zeer grool Het ruime Stationplein was ingenomen door dui zenden toeschouwers. De stedelijke vereentgingen met tal van bloemengar ven hadden aan de spcorhal post gevat. Na eene harte lijke verwelkomsrede, werden de knappe blinde muzi kanten stedewaarts geleid tusschen eene dubbele haag bewogen toeschouwers. Zelden zag men zooveel volk te been, t Was niet min roerend deze blinde jongens zeer kranig te zien marcheeren onder het spelen van opwek kende stapdeuntjes, terwijl zij door eene schaar andere deerniswekkende misdeelden de stedelijke dcofstom- men-afdeeling liefderijk, zij aan zij werden ingesloten en met aandoenlijke zorg werden rondgeleid. Een waarlijk roerend en hartelijk feest waarvoor cve zoo knappe feestinrichters Van St. Jan stellig allen lof verdienen. De grootsche ontvangst aan het station. De triomfantelijke optocht even na de ontvangst. £2 JsfuNJiE De aanblik van het ruime stationsplein. Reproductie der sierlijke zinnebeeldige teekening uit het gedenk-album voor de blinden, van de hand van schilder Michel Vanbaeke. In den namiddag, toog de lange stoet uit met de spelende blinden voo

Ons Land | 1926 | | pagina 6