Diamanten Bruiloft te Halle-Boyenhoven 310 ONS LAND IN WOORD EN BEELD EtBfliui Ste-Marie, 15 Oogst is een feestdag die nergens meer gevierd wordt dan in Belgie, geene familie in ons land of daar is eene zuster, eene mama, eene grootmoeder of eene tante die men op dien dag feest. Hierboven ziet men een groepje meisjes en jongens die van bij den bloemist komen met bloempotjes in de armen om Ste-Marie te vieren. Waar het feest is moeten er bloemen zijn. De flinke jubilarissen op den drempel hunner woning, in hun alledaagsche handel en wandel. Straalt de ongedwon gen openhartigheid en gulle vlaamsche gastvrijheid u reeds niet dadelijk tegen, beste lezer? In de gezellige huiskamer. Foto rechts Genoeglijk doen zij een ^oertje in den tuin en proeven terloops eens van de lekkere kriekjes... EEN WELVERDIENDE HULDE De knappe jeug dige blinde klavier beoefenaar André Reynaert uit de Gul den Sporen stad die verleden jaar de 2e prijs verwierf in het Brusselsch Konser- vatorium, koint dit-» maal de eerste prijs met groote onder scheiding te beha len. Bij deze gelegen heid was gansch het gebuurte in vol le feest en werd de sympathieke lau reaat met veel st aatsie aan de spoorhal afgehaald en naar het stadhuis geleid, waar de stedelijke overheid hem hartelijk geluk wenschte en de eerewijn Hink liet rondgaan... Hiernaast van links naar rechts Op weg naar het stad huis. De huldeblijk aan de woonst van den bekroonde. BALLONFEEST Zooals ieder jaar, kreeg het ballonfeest der Kortrijksche kermis veel bijval. Het weder was zeer gunstig en de luchtbal, met de loodsman de heer De Vlaeminck, deed van het markplein waar duizenden toeschouwers waren samen gestroomd, eene allerprachtigste opstijging. De lan ding gebeurde anderhalf uur later in de beste voorwaarden te Flimes-lez-Mor- tagne (Noord-Fr.). Verleden week vierden de brave echtelingen Goossens-Saenen van Halle-Boyenhoven (Br.) met de gebruikelijke plechtigheid hun dia manten bruiloft. De goede oudjes, onder scheidenlijk geboren op 28 Oktober 1838 en 6 Maart 1846, huwden in 1866 en kregen twaalf kinders. waarvan er nog vier in leven zijn. Gansch de mooie ge meente vierde hartelijk mee, want de jubilaris sen die er als een toon beeld gelden van nog immer frissche kloeke gezondheid. gepaard aan brave immer geesti ge opgewekte dienst willigheid, worden door groot en klein zeer ge acht en bemind. In hun klein ouder- wetsch doch krakend zindelijk huisje, wonen Pa en Mam steeds opgeruimd en tevreden én beredderen er zon der iemands hulp, in kommervrije berusting, hunne kleine dagelijksche zaakjes. t Z\\n stel lig twee prachtige exemplaren van taaie doorbrave en opgeruimde vlaamsche buitenmenschen van den echt ouden stempel, de man is sè- dert 27 jaar onafgebroken gemeenteraadslid. Iedereen wenscht de knappe jubilarissen nog vele jaren toe...

Ons Land | 1926 | | pagina 6