Aan de Helden van Masnuy-Saint-Pierre Na de ontvangst van den Prins door de over heid verlaat de stoet het dorp. Stoetsgewijze begeven allen zich ingetogen naar het kerkhof Waar het "Offerkruis„ opgetrokken werd. Prins Karei houdt eene redevoering voor het gedenkteeken. De Prins verlaat de plaats waar de vrijwilligers zoo heldaftig hun offer brachten. Zijne Hoogheid neemt vervolgens het heele slagveld in oogenschouw. De Prins bezocht de plaats waar de 25 helden srreden en vielen voor het Vaderland. Op het achterplan ziet men den windmolen die tooneel was waar deze historische feiten zich ontredden. Donderdag 19 September had de onthulling plaats van het gedenkteeken te Masnuy- Saint-Pierre. De plechtigheid werd bijgewoond door Prins Karei. Het Offerkruis is het gedenkteeken dat de herinnering bestendigen zal aan de helden d e twaalf jgar geleden zij waren, maar een handvol vrijwi ligers die van Gent vertrokken om te Masnuy-Saint-Pierre de spoorbrug op de lijn Brussel-Bergen te doen springen, na de spoorlijn tüsschen Edingen en Ath te hebben vernield. Deze zending vergde vele levensoffers en weinigen kwamen er van terug. Wijding van het gedenkteeken door den Prins de Croy, oppergeheim schrijver van Z. H. den Paus. M. Valere Bernard spreekt tot de overheden die de plechtigheid bijwoonden en verzocht het magistraat om het gedenkteeken in ontvangst te nemen. Een overlevende vertelt het wapenfeit en legt de stadiums van de aanvallen uit. 414 ONS LAN O IN WOORD EN BEELD

Ons Land | 1926 | | pagina 14