Interclub-Wegkampioenschap van België 400 ONS LAND IN WOORD EN BEELD De controle der rijwielen voor het vertrek. De Club Guidon Forestois kreeg de 9de plaats. Antwerp Wieier en Supporters Club nam de tweede plaats in. De derde plaats werd veroverd door de van oudsher welgekende cluh Cureghem Sportif met Vermande!, Moerenhout. De Busschere, Wouters, Hemelsoet en Vanbelle. De overwinning werd dit jaar nogmaals behaald door de Royal Antwerp Bicycle Club (met Verschueren, Hoevenaers, Mortelmans, Verhaert, Bouw, Verbiest) die zich eersten wist te rangschikken. V. C. Vlug en Vrij was opgekomen met zijne oude baanrenners zooals De Wolf M&urice, Stochelinck, Van Eetvelde, Mechant, Goossens en Thijsmans. Dit wegkampioenschap wordt zeer gevolgd in de Wielrenners- wereld en wekt veel belangstelling omdat de titel van kampioen in deze competitie zeer nagestreefd wordt. Ook zenden er de clubs hunne beste elementen naar toe. Alle kategoriën mogen hieraan deelnemen. Beroepsrenners, onafhankelijken, beginnelingen en juniors kampen tegen liefhebbers. Dit kampioenschap werd op 15 September gereden op den weg Brussel (Jubelpark) Terbanck en terug. De strijd op de 46 km. 600 ii.\ lange baan was zeer wisselvallig en vele ploegen zagen zich door talrijke bandbreuken buiten koers gesteld. Ziehier de rangschikking 1. Antwerp Bicycle Club (Verhaert-Mortelmans-Verschueren- Hoevenaers) 4 u. 53 m. 6 s. 2. Wieier en Supporter Club Ant werpen (Van Dam-Ronsse-Delannoy-Deschepper) 4 u. 56 m. 8 s. Cureghem Sportif (Wauters-Moerenhout-Van Belle-Hemelsoet) 4 u. 57 m. 34 s. 4. Colonial Sportif Gent (Dossche-Van Bruaene-Dejaegher-Lucien Buysse) 4 u. 58 m. V. C. Gembloutois (Benoit-Depauw-Sellier-Heusghem (4 u. 59 m. 14 s., enz. De Sportif Club van Brussel neemt de 13dc plaats in. Foto genomen bij het vertrek van een der clubs. Om de 5 minuten had hel vertrek van eene ploeg plaats.

Ons Land | 1926 | | pagina 6