Het 5Q-iarig bestaan van den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg van de hoofdstad 462 ONS LAND IN WOORD EN BEELD LFjïtftt^W'!EimWiUSOïïïst~ - ^Ss»cwss«««'«. rjCK OACMER* CORFa- ^mRTE SP.TWmMt A TRAVEE IA fKKT; BLAUWTJES Er zijn toch een hoop meisjes, die niet willen trouwen. Hoe weet ge dat? Omdat ik ze ge vraagd heb. o Huidige graftombe van Dichter Eroiel Verhaeren te Wulveringhem. Het is geweten dat onder bescherming van ae Kegeermg een nu miw. doel "heeft het afsterven van den wereldbekenden Dichter Enuel Verhaeren te herdenken. On 27» November aanstaande, dag van de 1CM« verjaring van zijn overlijden, wordt het stoffelijk overschot van dichter Verhaeren afgebracht en begraven in zijn geboorte dorp St-Amands aan de Schelde oevers, zooals hij daartoe in zijne verzen den wensch had uitgedrukt. Bij deze gelegenheid wordt eène herinnerings-medalie, werk van beeldhouwer Wansart, ver vaardigd en deze zal verkocht worden ten voordeele van het herdenkmgstonds. Het exemplaar in verzilverd brons is te verkrijgen tegen 50 frank bij den Heer Chefnay, 26, Minneborrestraat, Schaerbeek. Op Donderdag 21 Oktober wordt deze stichting herdacht. Te dier gelegenheid zal er dien dag eene feestvoorstelling plaats hebben be staande uit 3 éénakters, elk uit een tijdvak van af het ontstaan van dezen Kusttempel tot heden. Zullen opge voerd worden Het s' avond in de Mane van Van Paene; u Ziëleketens van Nestor de Tière en een bedrijf van den moderne schrijver Herman Teirlinckx. Gezicht op een hoekje van de gelagzaal van den Vlaamschen schouwburg deze is smaak vol volgens den zuiversten Vlaamschen stijl ingericht. HELP U ZELVE Waarom maken de kippen toch zoo 'n leven, mammie Ze willen wat te eten hebben, denk ik. Maar mammie, als ze honger hebben, kun nen ze zich toch een ei leggen Deze gala vertoo ning zal bijgewoond worden door de Heeren van het Ma gistraat Van Brussel en zal tevens opge luisterd worden met de tegenwoordigheid van Koning Albert. Het bestaan heeft er ongetwijfeld veel aan toegedragen om het Vlaamsche leven te Brussel hoog te houden, ook zijn al de Vlaamschspreken- De Koninklijke Vlaamsche Schouwburg te Brussel is een prachtgebouw waar boven het de Brusselaars tooneel te lezen staat het zoo mooie als ware vers van Joost v. d. Vondel preutschop hun "De Wereld is een schouwtooneel, Vlaamsch tooneel Elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel. w waarover zij terecht fier mogen wezen. Een der bijzonderste figuren uit het Vlaamschwezen van den tijd in de hoofdstad namelijk Felix Van de Sande, bi- bliotecaris van de Balie te Brussel was er de promoter van en wijle Burgemeester Buis die de noodzakelijkheid van een dergelijken schouwburg inzag heeft er het zijne toe bijge dragen om er de verwezenlijking van mogelijk te maken. Aan dezen Tempel zijn vele namen van bekende artisten uit alle landen verbonden. De opvolgendlijke besturen Ed. Hendrickx, Hendrickx - Rans, Hendrickx, Vande Kerckhove brachten allen krachtdadig het hunne bij om de onderneming steeds te doen bloeien en met haar het gezond Vlaamsch volksleven, tot eindelijk het bestuur in handen kwam van den Heer Poot die de eer zal mogen genieten dit gulden jubileum met grooten luister te vieren. De Heer Poot, de sympatieken Bestuurder, onder wiens wijs beleid de Vlaamsche schouwburg thans staat. De Eere-trap en het Foyer van den Vlaamschen Schouwburg. Deze zaal in haren aard is eenig in België.

Ons Land | 1926 | | pagina 14