i Tentoonstellingen van Schilderkunst 542 ONS LAND IN WOORD EN BEELD - In het Salonnet Regentlaan stelde Mej. Sonia Abeloos eenige prachtige, fijn afgewerkte doeken tentoon. Rijk van kleur waren deze schilderijen en afwisse'end van onderwerp. Als deze schilde res bijzonder uitmunt in het weergeven van „toiletten" zoo zijn ook de andere onderwerpen die zij behandelt, zeer juist weer gegeven. Hiernaast links Het groene kleed. Deze dame met een waaier in de hand is gezeten met den rug naar een spiegel die zoowel de dame als de in terieur weerkaatst. Een gezicht op de vaart, dat onderanderen zeer prachtig weergegeven werd door Mej. Sonia Abeloos. Op de Louiselaan stelt de Heer Edm. Decrom, waarover vroeger reeds in Ons Landgesproken werd, eene andere soort van schilderijen voor. Deze zijn geborsteld op een meesterlijke moderne Breugheliaansche wijze. Naast het portret van den schilder geven wij 2 zijner doeken weer, voorstellend de rumoerige draaikolk der kermisfooren op woelige avondkermissen, terzelfdertijd fel belicht en ook overschaduwd, alles tintelend van kleur. Donna Maria Luisa Rutti, nicht van Z. H. den Paus, welke in het Vati- kaan in den echt is verbonden met den graaf Persichetti Ugolini, door Zijne Heiligheid zelf. Zij is de eerste vrouw, aan wie deze eer te beurt valt. Het model van de Japon, met lange mouwen en hoog opgaanden kraag is door den Paus zelf aangegeven en ieder kan er zich van over tuigen, dat men er in „behoorlijke" kleedi* De snaterende zwaantjesbende uit het heerlijk Volkspark der Guldensporenstad. Stoutweg komen ze aangewaggeld en zullen zoo noodig, onbeschaamd, lekkere beetjes wel uit kleutertjes zak weten de halen. kan zien. kleeding ook bekoorlijk uit WIE NOGAL GLAD Mcdem meisje. De man, met wien ik trouw, moet Pa, weet ge ook of Noë een vrouw had? algemeen ontwikkeld zijn. Wel zeker Jeanne d'Arc. Vraag toch Haar moeder. Dan zal hij niet willen, lieveling. niet zulke domme dingen.

Ons Land | 1926 | | pagina 14