Honderdste Verjaring van. het bestaan der Naamsche Poort ONS LAND IN WOORD EN BEELD 531 Gezicht op den steenweg van Elsene, waar de mededing sters, steeds aangemoedigd, hunne krachten inspannen tot het veroveren van de eerste plaats. Onder een toeloop van volk, dat door deze nieuwigheid gelokt wierd, had de wedstrijd die met veel belangstel ling gevolgd werd, plaats. het puin bedolven. Drij schoten De kelnerinnen gaan de hun toegewezen pla teau's afhalen. Het volschenken der glazen op de plateau's, die door de serveuzen zullen gedragen worden. BRUSSELSCHE SCHETS Het was fiest on de Port Namür. De'muzeek ging oeit mi volle geklop, al de winkels woere schuen gepaleet en veu oeit te scheeë was er en cours ve de serveuses oeit de staminees goe weer. Den depart a ploch on de Port Namur. 't Was kadee man. Al de maskes die mee concoereede mee eule propere witte ves- schuut oen. woeren op tach, want ais de exactitude 'n qualiteit es van de keu- ning£ dan woere zeule deze keeë tog uuk nie te loet. Ze woeren een betje doe, ze aie allemoe veul couroge, wacht mo ge zoid wa goen zien. Doe stond en gruute toefel me 'k wee nie hoeveul plateaus en op iedere plateau 5 gruute gloeze bee (of da na Iam bic of eet anders was wist nemamd omdat nemand doe oen mocht preuve). Ieder op eule toer komme c de serveuse veu de pinne, nemen eule plateau van de toefel en weudde op een raut gezet en den depart a ploch. bebeet nemt de ploton zane luup en de galop begint,'"F zeg a mo da. Doe zijn er dee katoen geven, doe zijn er andere die en beetje keut van oesem zijn, d ien goen veuoeit en avancee en dat 't plezieer es veu te zeen, terwijles da d' andere oen de stieet blijven We neme de kop neffes d'entreneurs me eule velo en doe zeen we en gruute struize serveus die in vitess lutteet tegen en klaan dik bolleke alleman es curieus en alteman lupt neffes dee 2 mee. De lut es terribel De gruute heèt d'avantoge omda ze gruuter biene heèt en lange stappe kan moeke- De gruute heèt en avanske, mo de klaan dikke heèt mier oezem en oeilt in. De kadeeë die mee luupe en- courageeren eule, „allei" „allei" roepe ze, nog en efforke en ge zet er. In het publiek huude zegge „zal ze arriveere of zal ze nie arriveeremo as dei twee zoe J kilome ters in vitess geluupe aie mé eule plateau in eulen hanne, krijgt dè gruute n appelflaute en kon zuu et ne mi luupe, dè klaan dikke au contrair nemt avans en komt allieën on de poteau van den arnvee woe da de garcon de cafees en het volk in eule hanne klachte dat het stof in de gebeure vloog. De plezante brusseleers aien er deust van gekrege. moe oengezien dat al de serveuse en de garcon cafees op schok woere koste z' in de staminées van de chaussé d'ixel en de port namur nie gereefd geroeke en moeste, noe wel gelachen 't hebbe me gruuten deust nour hoeës goen. De mededingsters staan klaar voor 1ïet vertreksein, dat weldra zal gegeven worden. van d'environs gannon- <;eet. Non de mille da was eet neus. Al de plezante brusseleers die da in de „Swoar" gelezen aië, trok- ke op, want doe zo gelache weudde en doe ba 't was Het inoestortte gebouw op de hoek van de Zilverstraat en de hopstraat te Brugge, vijl personen wc uca Met instortte geDouw p ae no jeven bij in terwijl de anderen ernstige verwondingen opliepen.

Ons Land | 1926 | | pagina 3