I De Driejaarlijksche Tentoonstelling te Antwerpen 554 ONS LAND IN WOORD EN BÈELD „De Zigeunerinnen", schilderij van Alfred Moitrouy van Brussel. Deze tentoonstelling van Schilderkunst, Beeldhouwkunst zitterschap van den Heer Gouverneur der provincie en Kunst penning, ingericht door de Kon Maatschappij en den Heer Burgemeester van Antwerpen. De zaal tot aanmoediging der schoone kunsten, heeft plaatsin van beeldhouwkunst wekt zeer veel belangstelling; veel de Stadsfeestzaal, Meir Antwerpen, onder het Eerevoor- wordt er niet tentoongesteld maar het weinige is goed. De kwaliteit staat „De Tas Koffie", door den Antwerpschén Kunstschil der Rosier Jan Wiilems. „De Terugkeer uit de School", door Firmin Baes. Deze schilderij volgens algemeen indruk, wordt buitengewoon geprezen. boven de kwantiteit. Onder de kunstpen ningen onderscheidt men die van onze landgenoten. De Kunstschilders zijn in veel g rooter getal opgekomen, onder de vele goede schil derijen zijn er toch, laat ons niet zeggen van minderwaarde, maar waar, men als voér een groot vraagteeken komt te staan. Wij geven hier enkele schilde rijen weer die het meest geschikt zijn om fotografisch op genomen te worden, wat niet uitsluit dat het salon nog veel anderen, indien niet mooier toch even schoon en kunstig uitgevoerd te aan schouwen geeft. „De Boeren. Klare Morgen", door Eug. Laeremans, de gunstige alom bekende schilder. „Vrouwen aan den boord van het Meer", door Gogo, Filip van Antwerpen. De Kerk onder Sneeuw" door Roedot Hendrik van Ukkel.

Ons Land | 1926 | | pagina 10