I I I I i I I I i i i 1 i I i i 1 1 1 1 GLOBE ï-mês SS-' I i lil i® I 30 Verfrisschend, uitnemend fijn van smaak, onverge lijkbaar om zijne zuiver heid, is Globe de uitge lezen drank voor ieder die aan sport doet. DE ZIEL DER CITROEN - 5 e 3SE ONS LAND IN WOORD EN BEELD 557 Opvoering van Seva Rutsaert door de De Veree- nigde Vrienden» van Calfort-Puers. De Maagd van Vlaanderen werd door deze juffer op treffende wijze weergegeven, ook behaalde zij veel bijval. En wat heb je nu gedaan Ik Och Het doet er niet toe. Nee, Henri, zeg het mij. Ik wil het weten. Je hebt haar geld gegeven, niet Hij maakte een gebaar met zijn hand, willende bedui den, dat zij er liever óver moest zwijgen. Zeker nog een paar gulden vorschte ze. Ocl?'t Is uw verjaringsgeschenk, schokschouderde hij, maar sloeg heimelijk een blik in haar beursje, waa!r ze in zat te scharrelen met haar fijne, gele vingertjes. Hij streelde de poes, gaf haar zoete naampjes. Stil gleed een rijksdaalder in zijn hand. Fatsoenshalve mompelde Henri t Is niet noodig, tante. Toen weer tot de poes Je bent net Mientje. Ik zou best een tientje voor je over hebben gehad. Goede jongen, zei tante Betje met een kneepje in zijn hand. Tante Betje was overleden. Haar een-en-zeventigsten verjaardag werd niet meer gevierd. De begrafenis was afgeloopen en in afwachting, van den notaris, die het testament zou komen voorlezen, doorliep de familie de vertrekken, en eigende zich in den geest, reeds het een en ander toe. Mevrouw Stina had hooge woorden met de vrouw van Karei, die de bezitster zou worden van tante's an tiek schrijfbureautje. Tcos en Nelly liepen te snuffelen als een paar speur honden. Henri nam de meubels van de eetkamer in oogenschouw, denkend aan zijn huwelijk, indien tante hem mild bedacht had. Allen waren zenuwachtig. Mientje miauwde klagend als riep ze haar meesteres en was dan boven dan bene den, als zocht ze haar. Eindelijk schaarden zich de erfgenamen rond de tafel in de groofce kamer en vestigden hun blik op den notaris, die, veel te langzaam, tergend traag zijn papieren voor den dag haalde. Karei werd een klein legaat en den ganschen voorraad wijn toebedacht. Mevrouw Stina ontving hetzelfde be drag en vijf-en-twintig paar handschoenen, die haar niet vreemd waren. Toos en Nelly elk een som als de vorigen en hun vijf-en-twintig doosjes met antimakassars. Mevrouw Sluikers moest eenzelfde sommetje uitbe taald worden en zij mocht over haar vijf-en-zeventig zakdoeken beschikken. Henri kreeg een legaat als de anderen, doch onder voorwaarde, dat hij Mientje tot haar dood zou verzor gen. Dina werd de meubels en de woning toegewezen. Schande tierde Karei, doch een stem in zijn bin nenste fluisterde de bedrieger bedrogen Toos en Nelly waren een flauwte nabij, vielen zenuw achtig snikkend op de groote schuitcanapé. Mevrouw Stina snakte naar adem en mevrouw Slui- OP HUN HUWELIJKSREIS zai het prinselijk paar overal vinden de Chicorei der Trappisten Vincart. Welke wittebroodsweken 334 kers schreide heete tranen in haar fijn, geborbuurd zak doekje. Henri schopte nijdig de kat, die miauwend langs zijn been streek, zoodat ze angstig voor hem wegkroop. Eindelijk bracht Karei er uit Maar het andere geld, het andere De notaris trok de schouders op Zeker aan kerken en kloosters gegeven, tijdens haar ziekte. Niets aan te doen, berustte Henri. Maar mij valt het erg tegen, erg... Als u de kat niet wilt verzorgen, dan hebt u ook geen recht op het legaat en dan moet ik, volgens het tes tament, het beest en het geld aan een kattenasyl geven. Natuurlijk neem ik aan schoot Henri uit. Hij wees naar de mand en vroeg spottend, of die er ook bij hoorde De mand Die behoort tot den inboedel. Dat moet de erfgename maar weten. Dina knikte instemmend. Even daarna ging hij met Mientje in de mand naar zijn woning, trok leelijke gezichten tegen het beest en knipte haar nijdig tegen de ooren. Had ze tenminste wat kostgeld geschonken, foe terde hij en smakte de mand met de kat op den vloer. Vlug. verdween de poés onder zijn ledikant. Even later trachtte hij haar door een schoteltje melk te vangen, doch Mientje kwam niet te voorschijn. Blijf dan waar je bent, bromde hij, of ga naar het kanaal terug dan heb ik je niet meer voor oogen. 's Morgens lag ze als een slakkenhuisje in elkaar aan het voeteneinde van zijn bed en liet zich nu streelen. Och Het beest kan het toch niet helpen, dat zijn meesteres ons zoo behandeld heeft, overwoog hij. Een uur later bracht Dina hem een brief, dien zij in het bureautje van de afgestorvene gevonden had. Ja, hij is voor mij, zei Henri onthutst, na het adres gelezen te hebben. Dina, bescheiden, verliet het vertrek. Hij scheurde den met lak verzegelden omslag open en las, een en al verbazing, het lange epistel. Toen juichte hij Vijftig duizend gulden voor mij op de bank ge plaatst als zijnde het kostgeld voor Mientje Zoo wil ik wel honderd katten houden! Vijftig duizend!... Hij begon het dier te zoenen en te knuffelen tot het klagend miauwde en zijn scherpe nagels naar hem uitstak. Mientje kreeg het beste, warmste hoekje bij den haard en op den trouwdag van haar meester, troonde ze op een fluweelen kussen met een blauw zijden strik om haar hals... UITGELEEND Maar Dina, zegt mevrouw thuiskomend van de wandeling verschrikt, waar is de telefoon toch Die mevrouw van den overkant liet vragen of ze even de telefoon zou mogen gebruiken en toen dacht ik dat ge 't wel goed zoudt vinden en toen heb dk ze haar even gestuurd. Maar 't was nog een heele klus hoor, om dat ding van den muur af te krijgen I in goede inatellingen wordt enkel Globe geachonhen. maar mijdt U voor na- maakaela in tweede rang huizen.

Ons Land | 1926 | | pagina 13