Iets oyer Nationale Gasstoffen I Een Schilderachtig Hoekje n - aan de Poorten van Antwerpen U 550 ONS LAND IN WOORD EN BEELD De huizen zijn er van hout gemaakt en laag. Men zou zich werkelijk in een Poolsch dorp kunnen wanen. Als men de trappen van de brug; afkomt en het spoor overstapt komt men in een der typische straten van 't kiel oude buurt uit Antwerpen. Van op de brug van de spoorbaan die naar Antwerpen Zuid leidt heeft men een gezicht op eene oude wijk die beheerscht wordt door een wind molen. Het is de oude en de laatste windmolen op 't Kiel die nog niet aan de uitbreiding der stad werd geofferd. De provinciale kommissie van ge schiedkundige en folklorische nasporingen had den wensch uitgedrukt dat deze in zijn huidigen staat zou behouden blijven. De bestendige afvaardiging sloot zich bij dezen wensch aan en verzocht het gemeentebestuur van Ant werpen dit folkloristisch overblijfsel voor het nageslacht te behouden. Na straten en straatjes doorloopen te hebben komt men aan den ouden molen, omringd van houten huisjes. Deze molen is niet meer in gebruik en dagteekent van de XVII' eeuw en heeft zeker de aandacht van mcnigen schilder van den tijd op zich gevestigd. Ean typisch huis dat een der oudste is van- de wijk, die stilaan verdwijnt door de uitbreiding van de havenstad. De vervaardiging of liever het in praktijk brengen der gasstoffen van nationaal fabrikaat De citern-schepen wachten op de lading. Hiernaast onder Gezicht op de tanks en het voorplan ziet men de op eene rij gestapelde vaten. Illllllllllflllllllllllll!illllilllllllll!lllllilllllf]lllllll!llllllllllllllllllllilllllllllllll!lllilllllllll!ll!ll!illlllllll!lllllllllllllilllllij||fl!llillinillllllllllll Hiernaast boven Petroleum schepen die afgelost worden. De aflossing heeft plaats door middel van leidingen langsheen de kaai aangelegd. maakt steeds vooruit gang Onlangs werden proeven genomen door het Vliegwezen die zeer voldoende uitslagen op leverden. In afwachting en te beoordeelen naar de in richtingen aan de haven van Antwerpen gele gen, blijft in België de petroleum nijverheid en zijne andere produkten zeer bloeiend. Evenwel is er een tastbaar gebruiksver- mindering vast te stel len. Ten gevolgen van de hooge belasting op de toenemende duurte van den essence boekt men eene vermindering van 26.000 voertuigen. Ook ziet men in de Antw Haven groote stapels gevulde petro leumvaten liggen, die op het verbruik wachten

Ons Land | 1926 | | pagina 6