I! 3 E 1 I E E I 3 3 H. HART IE BRUSSEL I SI ONS LAND IN WOORD EN BEELD 553 [trnrtttü m Hiernaast links De fundeermgs werken zijn vol op aan gang. Onze foto stelt eene belastingsproef voor die gedaan werd op een der proef- palen in Maart laatsleden. Dit zicht vertoont den paal belast met 350 ton vertegenwoordigend eene inzakking van 6 mm. Hiernaast rechts, boven Op 11 Juni j.l. bracht ook Z. Em. de Aarts bisschop Mgr Van Roey een bezoek aan de werken der Nationale Basi liek van het Heilig Hart te Koekei- berg. Hiernaast rechts, onderFoto ge nomen tijdens een bezoek gebracht aan de vestingswerken door Mgr Rasneur, bischop van Doornijk. Van links naar rechts E. H. Barette, pastoor der Basiliek; M. Van Huffel, de architect; Mgr Schryens, kannu- nik der BasiliekMgr Frankignoul, bestuurder der Maatschappij Franki; Mgr Rasneur; Z. E. H. kannunik De smet, superior; E. H. de Trannoy, hoofaalmoezenierM. Bertrand, ingenieur der Maatschappij Franki. lllillllllllllllllllllllllllllll ct wonderbaar is. Stelt u de verlichting 'spelingen van citroengeel en smaragd smei in goud en violettinten, door twee als men send met deze van de glazen koepel- ring het Hemelgewelf indrukwekkende ceremonie greep plaats den 29-6-1919 op de hoogten van Koekel- berg, opgeluisterd door de tegenwoordigheid onzer Vorsten en onze jonge prin sen, van de afgevaardigden der drie landsmachten en van eene ontzaglijke menigte. Gezamentlijk legden zij ge tuigenis af van den wil der natie, de heloften in haren naam door de bisschoppen gedaan, gestand te doen. Evenwel moest op het oorspronkelijke ontwerp van architekt Langenroch terug gekomen worden, dat moest vervangen worden door een goedkooper en van anderen aard. Een prijskamp in 1919 daartoe uitgeschreven gaf geene voldoening Maar een ontwerp door den Gentschen architekt Albert Van Huffel voorgelegd, bekwam de al- gemeene instemming, jezien het nationaal karakter van de onde neming willen wij in Ons Land eenige beelden weergeven van de voltooïngswer- der fundeering der Basiliek die in vollen gang zijn. een gezicht op de hei-machines.Men kan ook hier best nagaan wat een estrekheid deze werf heeft en wat de oppervlakte de grondvestsels van basiliek bedragen. Het Gips model van de Basiliek langs eene andere zijde gezien. Deze majestueuzen dom zal niet minder dan 31 me ter doorsnede hebben en 100 meter hoog van bol in de lucht staan. Op de hoogvlakte van Koekelberg zal dit gebouw heel Brussel overheerschen. ÉL

Ons Land | 1926 | | pagina 9