De Abdij der Benedictijnen te Steeubnigge Kindergeluk ONS LAND IN WOORD EN BEELD 563 De groote kloostergang van de Abdij van Steen- brugge. Een binnengezicht der kerk van de Abdij. Gezicht pp de kerk genomen van uit den boomgaard der Abdij. De refter waar de bij de Benedictijnen streng voorgeschreven stilzwijgenheid altijd heerscht. De bibliotheek der Abdij. Gezicht in de feestzaal waar Sinterklaas zijne ronde doet tijdens de pauze. Maandag 29 November l.l. had de plechtige Abtswijding plaats van den Hoogwaarden Heer Gabriel Willems, te Steenbrugge bij Brugge. De nieuwe Vader-Abt van Steenbrugge is geboren te Neerpelt (Limburg) in 1864. In de Abdij van Affligem werd dom. Gabriel Willems leeraar in wijsbegeerte en later in zedelijke godsgeleerdheid. De plechtigheden en den zang der Abtswijding onder de Pontificale mis door Monseigneur Waffelaerts, bisschop van Brugge toegediend, werden door de monnikkèn met de grootste ?org en de meeste godsvrucht uitgevoerd. Indrukwekkend was vooral de zang der boetpsalmen welke uitgevoerd wer den, terwijl de eerbiedwaardige wijdeling op de trappen van het altaar lag uitgestrekt. Onder de aanwezigen werden opgemerkt Baron Ruzette, de Hoogwaarde Abten van Maredsous, Leuven, Affligem, Zevenkerken en Dendermonden, de Kanunniken Vandermeersch en Vandevelde, Zeer Eerw. Heeren Pastoors van Oostcamp en Ste-Catharina, enz., de gemeenteoverheden van Assebrouck, Oost- camp en Ste-Catharina. Na het kloostermaal bracht het volk van Steenbrugge hulde aan den nieuwen Vader-Abt. Mevr. Provis de Tenbossche Ruzette bood eene som van 40.000 frank, opbrengst eener omhaling, welke zou dienen tot het herstellen van den kerk toren der Abdij. Hoogwaarde Heer Gabriel Willems dankte ontroerd voor de groote genegenheid waarmede hij door allen verwelkomd werd. Hoogwaarde Heer oabriel Willems, nieuwe Vader-Abt van Steenbrugge, in de spreekkamer van de Abdij In de Folies Bergères te Brussel werd door Kin dergeluk ter gelegenheid van het Sinterklaas een groot feest voor de jeugd ingericht. De heer Kinder mans, bestuurder, had voor de gelegenheid zijnen schouwburg gratis afgestaan aan de inrichters van deze liefdadige instelling. Ruim 1.500 knapen en meisjes benevens honderden wolwassenen die zich kinds mede voelden bij de pret van al dat jonge volkje. Ook de groote Sinterklaas woonde de voor stelling bij en onderhield zich tijdens de pauze met de kleine kleuters, waaraan, door toedoen van den Grooten Sint, zijn page en de dames aan alle aan- «&x&<»xsxëxsxs><$ wezige kinderen eene doos lekkernijen overhandigd werd tot groote vreugd van allen. Schitterend en welgelukt was het Sinterklaasfeest dat in de Folies Bergères gegeven werd, waardig aan de onderneming met liefdadig doel en die waarachtig Kindergelukook dien dag te weeg bracht. Links Een aardig tooneeltje uit het blijspel In de War door de kin deren met veel ta lent en zeer kun stig uitgevoerd. Rechts«Menuet» Dans uit den tijd van Lodewijk XVI, uitgevoerd door het knap kinder- bailetkorps Onze Jeugd van de Con science vrienden, onder de bekwame leiding van Mej. Francesca d'Aler, eerste danseres van den Koninkl. Vlaamsch. Opera van Antwerpen. <sxsxsxsxsxsxsxs

Ons Land | 1926 | | pagina 3