PUROL EXTRA KERSTNUMMER ■H Kinderen KERSTLIED die zich bezeerd" hebben behandelt men dadelijk met De prijs van dit Extra Kerstnummer is slechts 7 fr. 50 N. V. DRUKKERIJ "ONS LAND,, STERCKXSTRAAT, 9-1 -1 BRUSSEL ONS LAND IN WOORD EN BEELD 607 Mijn Kindeken Jczit. Hoe zijt Ge zoo verlaten. Dees kerk is koud en kil. En sneeuw ligt in de straten h alles winterstil. Zoo zag 'k U in mijn droomen. Heel simpel op wat stroo. Ik ben tot U gekomen Met herte vrij en vroo. 'k Zal aan Uw zijde toeven Met rondom U het licht De kaarskens, droog en droeve En 'in Uw aangezicht. 'k Zal met mijn ziel U warmen Uw handjes zijn zoo koud, U lang, heel lang omarmen Dat Gij niet weenen zoudt Bij U nu ganseh alleene Voel 'k mij als Gij zoo klein. Laai iedre traan die 'k weene Een bloemken voor U zijn. Camiel De Jonghe. Arcturus kwam tusschen beiden, Maak nou geen theater om te weten wie van jullie de schoonste is zei hij sussend, en vatte beider handen, op dezen mooien Kerstavond past geen gekibbel Zij heeft me eerst aangevallen zei Venus bitter. En jij hebt me eerst een grof antwoord gegeven, teen ik je vriendelijk een vraag stelde wedervoer Si- rius aanstonds daarop. Vele sterretjes gichelden, en venden zoo 'n ruzie- partijtje een leuke afwisseling in hun eentonig gedoe van eiken nacht. Sirius heeft gelijkriepen er eenigen luidop tegen Arcturus, Venus was niet vriendelijk! Een duizendtal engeltjes staken hun lichtjes omhoog en zongen Sirius heeft gelijk Zij meet Sterreken van Bethleem zijn Leve SiriusDe grocte ernstige sterren trachtten hun kleine zusjes en broertjes te stillen, want het geroep en gejuich klonk luide tot in de zalen var den hemel, en wee hen, indien Onze Lieve Heer of iemand der Heiligen iets moest te hooren krijgen van dit rumoer Venus keek erg bedrukt en bedremmeld rond, en meende te gaan schreien van verdriet, toen daar plots Altaïr vooruitsprong en met schelle .stem riep, zocdat heel de hemel het hooren kon En ik zeg jullie dat niet Sirius, maar wel Venus de schoonste is, en dat zij al leen recht heeft om gekozen te worden Een ontzaggelijk gejuich ging op onder de engeltjes, want Venus werd gaarne gezien. Nu werd het een ovierentweer geroep en gesnebber van Sirius Leve Sirius en Venus is de schoon ste dat St. Niklaas weerom een tipje van het zwarte doek ophefte, en misnoegd toeluisterde. t Ziet er lief uitbromde hij in zijn baard. Ruzie en straatlawijd in den hemelNooit gebeurd En erg uit zijn humeur stapte hij den breeden trap op naar de speelzaal van den hemel, waar al de heiligen bijeen zaten te praten over Kerstmis. Lieve hemelHet zag er van langs om erger en erger uit in den Sterrenhemel Nu was er geen sterretje meer, hoe klein en nietig ook, of het was gemengd-in den twist en had partij gekozen voor een der kandidaten die aanspraak maakten op het Sterrenschap vap Beth leem. Niet alleen Venus en Sirius, maar zelfs Vega uit De Lier, en de Edelsteen uit De Kroon, en de Ster uit de Balans, en nog zoovele andere sterren van eerste grootte lieten hun rechten gelden. Het was een groote warheop en een eindeloos gieroep en gejouw dat klonk van het eene einde van den hemel tot het andere. Want zwicht u als de sterren ruzie maken.Hun schelle meisjes stemmen scheteren dat hooren en zien vergaan, en ze zijn met vele millioenen denk eens na wat een lawaai dat beteekent Arcturus en Altaïr liepen van Venus naar Sirius, van Sirius naar Vega, en zoo voort naar elk der aanvoer sters om hen te smeeken om Gods wil toch kalm te blij ven, geen kabaal te malcen en rustig te wachten tot Onze Lieve Heer zou komen om het Sterreken van Bethleem te kiezen. Maar het hielp bitter weinig. De twist was reeds te ver gevorderd en de geesten te zeer opgehitst dat er nog iemand zou kunnen kalmte brengen in die millioenen opgezweepte en driftig geworden sterre- engèltjes. Plotseling klonk daar daverend de zware orgelmuziek van het hemelsche orkest de laatste Sterrendans voor het uur van Kerstmis ging worden ingezet. Een Goddelijke dans! Tienduizenden kronen van ineen gevlochten sterretjes met elk zeven helderschittserende edelsteenen, gevormd door de grootste en schoonste eersterangstierren, zweven in een machtige deining naar het Sterrenbeeld De Maagd aan welks voeten de Slang ineengekronkeld ligt. De Hemel en De Aarde, verbeeld door de twee prach tigste sterren van den ganschen sterrenhemel Venus en Sirius, zweven langzaam en plechtig onder het eerbie dige toeschouwen van de millioenen sterren, en geleid door het grootsche klaroenen der bronzen bazuinen naar het Beeld der Maagd toe. En op het oogenblik dat bei den zich de handen reiken, en in het lichaam der Maagd zich vereenigen en elkaar den vredezoen geven, valt plots alle hemelsche muziek stil. Eén stond aanbidt de Hemel, diep gebogen, het groote Wonder van Gods Goedheid en Almacht. Dan barst het heilig Orkest los in een juichend Hosannah en de ontelbare kronen dér gcudflikkerendé sterren scharen zich in een allesomvat tende Eerekroon rondom het Hoofd der Goddelijke Maagd. Zoo is de heilige Kerstdans die ééns in 't jaar wordt uitgevoerd door de sterren, op den stond dat het grocte Kerstfeest aanbreekt voor de menschen. Doch voor die laatste dans aanvangt, en op den stond dat de tienduizenden sterrekronen zich hebben gevormd cm hun grootsche hulde aan het Goddelijke Kerstmys terie te brengen, verschijnt daar God van achter het zwarte doek cm de ster aan te duiden die aan de men schen op de aarde den weg zal wijzen naar Bethleem. Zco klonk nu plots de daverende orgelmuziek voor den Sterrendans van Kerstmis. O wet O wee Als door een bliksem stonden al de sterretjes getrof fen, roerloos en als versteend van schrik. Hun fakkeltjes beefden in hun sidderende handen, en een groote onge wone stilte viel als een koude wolk over gansch den Sterrenhemel. Groote God de laatste dans I En geen der sterretjes was bij machte één voetje te verzetten tot het vormen "der schitterende kronen. De muziek van St. Cecilia's Keer ronkte voort, ongenadig, de opening van den-^jroot- schen dans Teen, bij het machtige dreunen der trompetten, werd het zwarte doek opgeheven, en verscheen Gocf zelf, om ringd door een legioen Heiligen. Zijn oog keek somber. Met één blik overschouwde Hij gansch de hemelruimte, en de sidderende sterre-engeltjes zonken aanbiddend op hun knieën. De Hemelsche muziek zweeg, en toen was het een vreesielijk oogenblik van angst. Sirius boog het hoofd, en Venus lag op haar aangezicht uitgestrekt neer, ter wijl geen enkel der schuldige -sterren opzien dierf naar Gcds zonneschitterend Aangezicht. Langzaam keek God de ontelbare scharen deemoedige engeltjes aan, en Zijn gouden oogen werden droef. En hce meer Hij rondkeek om een sterretje te vinden dat waardig zou zijn en zuiver genoeg in zijn zieltje om Ster van Bethleem te zijn, hoe droever Zijn oogen en hoe donkerder Zijn aangezicht. Al de sterretjes, ook Castor en Pollux en het piepjonge sterretje dat pas aan den hemel stond, hadden deelgenomen aan het gekibbel. En God keek rond, van het Noorden naar het Oosten, naar !t Zuiden en naar 't Westen, en toen Hij weer naar het Noorden keek, had Hij geen enkel zuiver sterretje gevonden... De kleinste sterretjes begonnen te weenen en lieten hun lichtjes vallen, tuimelend in den diepen donkere. Teen keek God door den Sterrenhemel heen naar de aarde, en Zijn schoon Aangezicht helderde ineens op. Met een majestatische beweging opende Hij zijn goddelijke armen, en zieplots schoot er van uit de donkere diepte een gouden ster..., een nieuwe... naar omhoog Zij trok een lange lichte streep op het zwarte fluweèl van den nacht, en de.ziel van Bertus viel wee- nend in de armen van God. De millioenen sterretjes keken verbaasd op en zucht ten tevreden. Teen sprak God met zachte zware stem, terwijl al de Heiligen en de sterren eerbiedig toe luis terden. Bertus, gij hebt gebeden om te mogen sterre-engel worden gij zult dit ja'ar Ster van Bethleem zijn! Wijs van dit oogenblik af den weg naar het Kribbeken aan de menschen op d-e aarde, en aan de sterren van mijnen hemel. Dan begon de muziek feestelijk te spelen, en dansten de millioeneh sterren den Goddelijken Dans van Kerstmis. Doozena2yzen5Frank,in alle Apotheken iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiini lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het extra-Kerstnummer van ONS LAND, dat dezer dagen is verschenen, bestaat uit 52 pagina's met (raaien omslag in meer kleurendruk en uitgevoerd op zwaar luxe-papier. Het is zeer rijk geïllustreerd en bevat een keur van boeiende verhalen en - - j—- novellen van bekende Nederlandsche schrijvers. 1 VIER LOSSE KUNSTPLATEN, WAARVAN TWEE IN KLEURENDRUK Bestellingen worden aangenomen door den Boekhandel en door onze agenten. Bestellingen rechtstreeks aan de administratie worden uitgevoerd na ontvangst van postwissel of storting op onze postchekrekening n' 30.755 van 7 fr. 50. Door overvloed van stof, zien wij ons verplicht hel vervolgverhaaltje ..DE DRIE ZONEN", tot toekomende week uit te stellen.

Ons Land | 1926 | | pagina 15