ONS LAND IN WOORD EN BEELD Ter gelegenheid van het bezoek der Chineesche bisschop pen, werd verleden Zondag door een van hen een pontificale mis gecelebreerd in Ste-Goedele kerk te Brussel De vier nieuw-gewijde Chineezen bij het verlaten van de kerk. Van links naar rechts Mgrs. Hou, Souen, Tchen et Tchao. Hiernaast links: Het binnenzicht der schoone Ste-Gedoele- kerk gedurende den pontificalen dienst De foto werd geno men van op hethokzaal. In de verte ziet men het hoogaltaar waaraan de mis gezongen wordt. Een groote menigte geloo- vigen vol belangstelling voor deze buitengewone plechtig- heid, vulde de kerk Hierboven links H. M. de Koningin, die de nieuw- fewijde Chineesche Bisschoppen, Woensdag 22 Dec. 1. op het Paleis te Brussel reeds had ontvangen, was er op gesteld om rs Zondags de pontificale Hoog mis in Ste-Goedele ook bij te wonen. Wij zien haar hier op het hoogkoor der kerk met naast zich Prins Karei, achter hen graaf de Lannoy. Hierboven rechts Meubelfabriek van de firma Poppe in de asch gelegd te St-Gillis bij Brussel. Het hout en de meubels werden de prooi der vlam men, zoodat geheel de fabriek met den inboedel ver nield werden en dit ondanks het kranig optreden der plaatselijke brandweer. Hieronder De groep van „Onze Liederavonden" te Brussel, onder leiding van R. J.van Trigt en J Mortier Gezicht op de verwoesting door den brand aangebracht Van het gebouw blijven slecht de zwarte gerookte muren over; de aanpalende gebouwen werden zeer beschadigd. Een onderzoek door het parket ingesteld zal uitmaken aan welke oorzaak deze ramp te wijten is

Ons Land | 1927 | | pagina 11