GLOBE I |S DE53G Verfrisschend, uitnemend fijn van smaak, onverge lijkbaar om zijne zuiver heid, is Globe de uitge lezen drank voor ieder die aan sport doet. ZIEL DER CITROEN ONS LAND IN WOORD EN BEELD 637 EDM. WAUTERS die door de Vereenigde Nielenaars van Antwerpen als 25-jaar tooneelspeler zal gevierd worden. Deze sympathieke liefhebber telt vele vrienden die hem met zijn zilveren jubileum zullen komen toejuichen. Wat doet die vent met mijn meubelen, zeg ik her haalde Klaas nijdig. Verdels zwaaide vervaarlijk met zijn linkerarm. O dat is" in orde, zei hij kort, hij heeft ze gekocht. Uwe moeder weet er van Niets in orde. zei Klaas. Hier breng dat terug en die stoelen ook De kooper, die met veel moeite het bureel juist in den wagen had gekregen, kwam terug, ht zweet met zijn mouw van het voorhoofd vegend. Wat is er vroeg hij. Klaas liet het aan zijn stiefvader over te antwoor den, nam het bureel van den wagen, en kwam er mee naar het huis terug. Verdels en de kooper gingen bij zijn nadering uiteen, en Klaas verbreedde de kloof, door met het bureel tusschen hen in te gaan. Hij plaatste het in de voorkamer en ging terug voor de stoelen. Met drie tegelijk kwam hij weer aan, en werd niet zonder reden door den verontwaardigden kooper een stekelvarken genoemd. -Nadat Zwart ver trokken was, bevond Klaas tot zijn verlichting, dat Ver dels niet in een stemming was om hem te ondervragen, en het verhaal van zijn ontsnapping en terugkeer als een onaangename gebeurtenis had aangenomen. Zoo onaangenaam zelfs, dat hij er bijna niet van hooren wilde. Ik hoop, niet dat ge na al die jaren teruggekomen zijt om onpleizierig te zijn, merkte hij bij de thee op. - Zelfs al wilde ik, kon ik toch niet onhebbelijk zijn, verklaarde Klaas. We zijn hier heel gelukkig geweest ik en uwe moeder en uwe zuster, vervolgde Verdels. nietwaar Marie Ja! antwoordde zijn vrouw zenuwachtig. En ik hoop dat ge hetzelfde zult zijn, zei Verdels. Ge maakt het u hier maar zoo genoeglijk mogelijk, tot ge weer naar zee gaat. Dank u, zei Klaas, maar ik voel niets meer voor de zee. Scheepstimmerman is mijn vak, en men heeft mij meer dan eens gezegd dat ik mijn geluk aan de kust beproeven moest. Trouwens ik wensch moeder en Annie niet meer te verliezen. Hij omvatte Annie's middel, en trok haar hoofd op zijn schouder, terwijl juffrouw Verdels hem nerveus aan keek. Men heeft me verteld dat er groote vraag naar scheepstimmerlieden in Australië is, zei Verdels, zijn best doende zoo kalm mogelijk te spreken, 't Is wonder lijk daar. Een goede timmerman kan daar in tien jaar zijn fortuin maken. Klaas knipoogde naar zijn moeder en luisterde in een aandachtige houding naar Verdels. Natuurlijk is er een moeilijkheid, zei hij langzaam, als zijn stiefvader de voordeelen en genoegens van timmeren in Australië hem breedvoerig uitgelegd had. Moeilijkheid zei de ander. Ja geld om mee te beginnen zei Klaas. Zonder geld vangt ge niets aan. Ik vraag me af, hoeveel dit huis en de meubelen wel op zouden brengen, 't Is toch allemaal van mij, niet moeder ONZE BESTE WENSCH EN aan de verbruiker» van de Chicorei der Trappisten Vincart. 334 B-b-bijna alles, stamelde juffrouw Verdels, naar het ontstemde gek at van haar echtgenoot kijkend. - Alles, behalve een stoel in de keuken, en drie trap roeden zei Annie. Ge kunt spreken als u wat gevraagd wordt, jonge dame, grauwde haar stiefvader... Toen wij trouw den hebben we ieder onze meubelen bij elkaar gedaan zoodat het onmogelijk uitgemaakt kan worden, wat van uwe moeder, en wat van mij is. Niemand kan dat Als dat zoo is, moogt ge alle keukeustoelen en trap roeden hebben, zei Klaas edelmoedig. Hoe dan ook, ik wil niet zoo overhaast te werk gaan, en als ik naar Aus tralië ga, gaan moeder en Annie met me mee. Maar Annie gaat trouwen, zei Verdels haastig. We hebben wel eens woorden met elkaar gehad..., maar ik ken een gcede dochter, zoodra ik ze zie. Trouwen? echode Klaas, zijn arm een weinig los makend. Met wien Een jonge man..., Jan Waller heet hij zei Ver dels... Een jongen die er goed bijzit, en een beste vriend van mij. O zei Klaas begrijpend. Ik heb een schitterende gedachte, dat misschien wel een verrassing voor u is, vervólgde Verdels heel snel sprekend nu. Ze moeten hier in komen wonen, 't spaart weer zooveel huishuur uit. Klaas zag hem ontmoedigd aan. 't Zou een goed begin voor hem zijn, vervolgde de welwillende Verdels. Klaas wist zich met veel moeite bedaard te houden. Ik moet hem eerst zien, zei hij kort. 't Kon wel eens gebeuren, dat ik mijn toestemming niet gaf. Eh vroeg Verdels opschrikkend. En... Annie... Ik zal er over nadenken, onderbrak Klaas hem, met een handgebaar. Annie is pas negentien, en om te trou wen heeft ze mijn toestemming noodig als hoofd van de familie. En als ze trouwt wil ik niet, dat haar man in mijn stoelen zit, van mijn tafels eet, in mijn bedden slaapt, mijn traproeden verslijt, zichzelf behelpt met mijn... Houdt u kalm Piet, zei juffrouw Annie. Klaas schrok en verloor bijna den draad van het gesprek. Ik moet hem eerst zien, zei hij, 't kan een goeie kerel zijn, maar ook niet. Hij dronk zijn thee verder in stilte, gaf dan als hoofd der familie den gemakkelijken stoel een geheiligd meubelstuk aan Verdels, en begon dezen zoodanig te bekijven, dat hij zich moeilijk meester kon blijven. We zullen nog maar geen veranderingen maken, zei Klaas, er is ruimte voor ons genoeg hier en zoolang we het met elkaar eens zijn, zal 't best lukken. Morgen zal ik naar een baantje uit gaan zien. Hij sliep dien nacht in de voorkamer en vond den volgenden morgen reeds een tijdelijke betrekking, en werkte om een goeden indruk te maken den geheelen dag door. Hij kwam vuil en vermoeid thuis en wilde zich juist naar de keuken begeven toen Verdels hem binnen riep. Mijn vriend Jan Waller, zei hij trotsch en wees In goede instellingen wordt enkel Globe geschonken, maar mijdt U voor na maaksels in tweede rang haixen.

Ons Land | 1927 | | pagina 13